یکتا: هیئات مذهبی در خط مقدم جبهه جنگ کنونی هستند

24 تیر 1397

یکتا: هیئات مذهبی در خط مقدم جبهه جنگ کنونی هستند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، «حسین یکتا» از فعالان مطرح فرهنگی و اجتماعی کشور در سومین نشست ملّی هیئات شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با موضوع هیأت و گفتمان خدمات اجتماعی و مطالبه گری برگزار شد

یکتا: هیئات مذهبی در خط مقدم جبهه جنگ کنونی هستند

با اشاره به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع فعالان فرهنگی مبنی بر اینکه «من چشم انتظار شماها بودم» گفت: به نظرم منظور رهبر انقلاب این بوده که ایشان منتظر دهه شصتی ها، انقلابی ها و نسل فعالان فرهنگی (حاضر) هستند.

این فعال فرهنگی و اجتماعی افزود: به نظر می رسد رهبر انقلاب چیزی در جبین این نسل دیدند و انتظارشان روی کار آمدن فعلان فرهنگی نسل کنونی در جبهه انقلابی اسلامی است.

یکتا زمان امروزه را به دوران جنگ تحمیلی تشبیه کرد و گفت: همانطور که سال ها قبل در نقاط مختلف اعم از خوزستان، کردستان و ایلام و ... با دشمنان در حال نبرد بودیم و به هیچ وجه نمی شد یکی از اینها را نادیده گرفت و به دیگری پرداخت، امروز هم دشمنان مدام نقاط جدیدی را هدف قرار می دهند. امروز در عرصه جنگ اقتصادی، اجتماعی، سیاسی با دشمن هستیم و این حملات مثل برفی که تبدیل به بهمن شدن است در حال سرعت گرفتن است.

وی با تأکید بر اینکه دشمن در حال تحریک و تهییج اذهان عمومی مردم است، اظهار کرد: آنها با این کار می خواهند مردم را به خیابان ها بکشانند که از این طریق حقشان را بگیرند. باید بگویم که ابتدا شما هیئتی ها لازم است عَلَم مطالبات مردم را به دست بگیرید، در غیر این صورت، این علَم به دست معاندان خواهد افتاد و با برپا کردن جریانات این چنینی درصدد ساختن راهبردهای اجتماعی بر می آیند.

این فعال فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه دشمن به روشهای خود کاملاً مسلط است، گفت: در زمان ریاست جمهوری اوباما با موارد حقوقی و قراردادی ما را در تنگنا قرار می دادند و امروزه نیز با روی کار آمدن ترامپ به فشار اقتصادی روی آورده اند.

یکتا با اشاره به حضورش در زمان التهابات اجتماعی در بازار تهران خاطرنشان کرد: دیگر بازار، بازار قدیم نیست و بازاری های قدیم از بازار خارج شده اند، بازار امروز دست جوانانی است که مغازه را از بازاری های قدیم اجاره کرده و با هزار مشکل اقتصادی و بازاری روبرو هستند و شبکه های اجتماعی را هم در دسترس دارند و اخبار را مخابره می کنند و می خواهند مشکلات خود را می خواهند بازتاب دهند.

 وی با تأکید بر لزوم شنیدن صحبت های این جوانان اظهار کرد: از مطالبات بازاریان این است که چرا برخورد قاطعی با مفسدان اقتصادی صورت نمی گیرد. مردم از منظر خدمات اجتماعی به ما نگاه می کردند و بدون هیچگونه بی احترامی حرف هایشان را با ما در میان می گذاشتند؛ این یعنی خدمت اجتماعی همیشه اثر بخش خواهد بود.

هیأت ها در خط مقدم جبهه جنگ کنونی

یکتا هیأت ها را در خط مقدم جبهه جنگ کنونی دانست و یادآور شد: عدالت خواهی و مطالبه گری باید سرلوحه کارها قرار گیرد، در غیر این صورت دشمنان این جریانات را به دست خواهند گرفت. امروز جنگ ها خیلی پیچیده تر شده است و مسجدی ها و هیئتی ها باید جلوی اینها را بگیرند و در کنار مطالبه گری به مردم خدمت کنند.
وی با تأکید بر لزوم ایجاد یک جنبش عدالت گرایانه برای فهم دردها و مشکلات آحاد مردم گفت: هیئات باید پایگاهی برای فریادهای مردم باشد تا با جلوگیری از کشیدن شدن این مطالبات به خیابان ها، اجازه باز شدن عرصه را به دشمن ندهیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
هشتم ربیع الاول،سالروز شهادت امام حسن عس...

هشتم ربیع الاول،سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع)

بار دیگر شد ز کینه زنده غم های مدینه
01 بهمن، 1391

حجت الاسلام علوی: عدم توجه به تربیت، جام...

حجت الاسلام علوی: عدم توجه به تربیت، جامعه را ناکارآمد خواهد کرد

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه برای استفاده از ظرفیت‌ها نیازمند افراد کارآمد هستیم، گفت: این افراد کارآمد باید در سنین نوجوانی تربیت شوند و اگر این تربیت‌ انجام نشود شاهد خیل عظیم افراد ناکارآمد خواهیم بود.
26 آبان، 1401

فیروزفر: نخستین کتابخانه امام حسین(ع) شن...

فیروزفر: نخستین کتابخانه امام حسین(ع) شناسی دنیا در حسینیه اعظم زنجان است

شهردار زنجان گفت: نخستین کتابخانه امام حسین(ع) شناسی دنیا را در حسینیه اعظم زنجان داریم.
02 تیر، 1402

فراخوان هیأت‌های مذهبی برای آب‌رسانی به...

فراخوان هیأت‌های مذهبی برای آب‌رسانی به روستاهای بحران‌زده‌ي آبادان

بحران کم‌آبی که مدتهاست شهرها و روستاهای خوزستان را در برگرفته، در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است. آب مصرفی مردم، قابل شرب نیست.
26 تیر، 1397

استاد سازگار در برنامه روایت هیأت: لزوم...

استاد سازگار در برنامه روایت هیأت: لزوم تطابق اشعار آیینی با روایات اهل‌بیت(علیهم‌السلام)

حاج‌غلامرضا سازگار: شعرای جوان همواره به این نکته توجه داشته باشند که اشعارشان با روایات اهل‌بیت(علیهم‌السلام) تطابق داشته باشد.
16 بهمن، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد