یکتا: هیئات مذهبی در خط مقدم جبهه جنگ کنونی هستند

24 تیر 1397

یکتا: هیئات مذهبی در خط مقدم جبهه جنگ کنونی هستند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، «حسین یکتا» از فعالان مطرح فرهنگی و اجتماعی کشور در سومین نشست ملّی هیئات شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با موضوع هیأت و گفتمان خدمات اجتماعی و مطالبه گری برگزار شد

یکتا: هیئات مذهبی در خط مقدم جبهه جنگ کنونی هستند

با اشاره به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع فعالان فرهنگی مبنی بر اینکه «من چشم انتظار شماها بودم» گفت: به نظرم منظور رهبر انقلاب این بوده که ایشان منتظر دهه شصتی ها، انقلابی ها و نسل فعالان فرهنگی (حاضر) هستند.

این فعال فرهنگی و اجتماعی افزود: به نظر می رسد رهبر انقلاب چیزی در جبین این نسل دیدند و انتظارشان روی کار آمدن فعلان فرهنگی نسل کنونی در جبهه انقلابی اسلامی است.

یکتا زمان امروزه را به دوران جنگ تحمیلی تشبیه کرد و گفت: همانطور که سال ها قبل در نقاط مختلف اعم از خوزستان، کردستان و ایلام و ... با دشمنان در حال نبرد بودیم و به هیچ وجه نمی شد یکی از اینها را نادیده گرفت و به دیگری پرداخت، امروز هم دشمنان مدام نقاط جدیدی را هدف قرار می دهند. امروز در عرصه جنگ اقتصادی، اجتماعی، سیاسی با دشمن هستیم و این حملات مثل برفی که تبدیل به بهمن شدن است در حال سرعت گرفتن است.

وی با تأکید بر اینکه دشمن در حال تحریک و تهییج اذهان عمومی مردم است، اظهار کرد: آنها با این کار می خواهند مردم را به خیابان ها بکشانند که از این طریق حقشان را بگیرند. باید بگویم که ابتدا شما هیئتی ها لازم است عَلَم مطالبات مردم را به دست بگیرید، در غیر این صورت، این علَم به دست معاندان خواهد افتاد و با برپا کردن جریانات این چنینی درصدد ساختن راهبردهای اجتماعی بر می آیند.

این فعال فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه دشمن به روشهای خود کاملاً مسلط است، گفت: در زمان ریاست جمهوری اوباما با موارد حقوقی و قراردادی ما را در تنگنا قرار می دادند و امروزه نیز با روی کار آمدن ترامپ به فشار اقتصادی روی آورده اند.

یکتا با اشاره به حضورش در زمان التهابات اجتماعی در بازار تهران خاطرنشان کرد: دیگر بازار، بازار قدیم نیست و بازاری های قدیم از بازار خارج شده اند، بازار امروز دست جوانانی است که مغازه را از بازاری های قدیم اجاره کرده و با هزار مشکل اقتصادی و بازاری روبرو هستند و شبکه های اجتماعی را هم در دسترس دارند و اخبار را مخابره می کنند و می خواهند مشکلات خود را می خواهند بازتاب دهند.

 وی با تأکید بر لزوم شنیدن صحبت های این جوانان اظهار کرد: از مطالبات بازاریان این است که چرا برخورد قاطعی با مفسدان اقتصادی صورت نمی گیرد. مردم از منظر خدمات اجتماعی به ما نگاه می کردند و بدون هیچگونه بی احترامی حرف هایشان را با ما در میان می گذاشتند؛ این یعنی خدمت اجتماعی همیشه اثر بخش خواهد بود.

هیأت ها در خط مقدم جبهه جنگ کنونی

یکتا هیأت ها را در خط مقدم جبهه جنگ کنونی دانست و یادآور شد: عدالت خواهی و مطالبه گری باید سرلوحه کارها قرار گیرد، در غیر این صورت دشمنان این جریانات را به دست خواهند گرفت. امروز جنگ ها خیلی پیچیده تر شده است و مسجدی ها و هیئتی ها باید جلوی اینها را بگیرند و در کنار مطالبه گری به مردم خدمت کنند.
وی با تأکید بر لزوم ایجاد یک جنبش عدالت گرایانه برای فهم دردها و مشکلات آحاد مردم گفت: هیئات باید پایگاهی برای فریادهای مردم باشد تا با جلوگیری از کشیدن شدن این مطالبات به خیابان ها، اجازه باز شدن عرصه را به دشمن ندهیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازی پیرامون حوا...

بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازی پیرامون حوادث اخیر کشور

بر همه مسئولان لازم است با شفاف کردن فضا، اطلاع‌رسانی به موقع و بیان خدمات و توانمندی‌ها در کنار خطاها و کاستی‌ها، فرصت را از دروغگویان و کینه‌توزان بگیرند.
05 مهر، 1401

کمک برای پناه‌جویان افغانستانی

کمک برای پناه‌جویان افغانستانی

مزایده اثر هنری پته‌دوزی جهت کمک به پناه‌جویان افغانستانی
07 مهر، 1400

هیأتی‌ها با 10 میلیون تومان سرمایه اولیه...

هیأتی‌ها با 10 میلیون تومان سرمایه اولیه برای 850 نفر شغل ایجاد کردند

جمعی از جوانان هیأتی‌ برآمده از مجمع فرهنگی شهید اژه‌ای و هیأت این مجموعه، با سرمایه‌ اولیه 10 میلیون تومانی آن هم از کمک خانواده‌ها، کارخانه‌ای راه انداختند که این روزها برای 850 نفر شغل ایجاد کرده است.
27 فروردین، 1401

راه‌یافتگان به کتاب نهمین سوگواره عاشورا...

راه‌یافتگان به کتاب نهمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت مشخص شدند

جلسه داوری نهمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت با حضور آقایان محمد علی کشاورز، محمد روح الامین و صابر شیخ رضایی در تاریخ 28 آذرماه در مجموعه یادمان شهدای 7 تیر (سرچشمه) تهران برگزار شد.
22 دی، 1399 | قم

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با ستای...

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با ستایشگران اهل‌بیت(ع)

در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه‌زهرا(س)
22 دی، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد