رحیم آبفروش: تقدیر بر این بود که این همایش در کرمان دیار سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار شود

11 آذر 1400

رحیم آبفروش: تقدیر بر این بود که این همایش در کرمان دیار سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار شود

در سیزده همایش قبل دنبال بهانه و شفیع بودیم که حاج قاسم را به همایش دعوت کنیم.

رحیم آبفروش: تقدیر بر این بود که این همایش در کرمان دیار سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار شود

رحیم آبفروش دبیر جامعه ایمانی مشعر صبح امروز در چهاردهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور با بیان اینکه تقدیر بر این بود که این همایش در کرمان دیار سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار شود اظهار داشت: در سیزده همایش قبل دنبال بهانه و شفیع بودیم که حاج قاسم را به همایش دعوت کنیم.
وی با عنوان اینکه بیش از 200 نفر از شخصیت‌های مختلف مذهبی و مسئولان به این همایش‌ها آمدند و سخنرانی کردند اما دلمان می‌خواست سخنران همایش ما حاج قاسم باشد گفت: نور وجود حاج قاسم برکت جلسات ما بود و امروز ما به کرمان و به دیار حاج قاسم آمدیم.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه هر ساله این همایش‌ها در قم برگزار می‌شد چرا که اساتید در آنجا راحت‌تر بودند و برگزاری همایش در سایر استان‌ها سختی‌های زیادی دارد افزود: خیلی از استان‌ها نزدیک به قم هستند و رفت و آمدها خیلی ساده بود.
وی با اشاره به اینکه برگزاری همایش در استان کرمان به‌واسطه فاصله دوری که داشت کار را سخت‌تر می‌کرد ادامه داد: از طرف دیگر استان‌های جنوب‌شرق کشور که به سختی در همایش قم شرکت می‌کردند در کرمان با حضور گسترده آمدند.
آبفروش با بیان اینکه دلتنگ حاج قاسم بودیم و این همایش بهانه آن شد که در آستانه ایام فاطمیه(س) به دیار حاج قاسم بیاییم و غافلگیر شدیم گفت: درخواست هیأت‌ها برای حضور در کرمان و زیارت مرقد مطهر حاج قاسم بسیار زیاد بود و چند روز به همایش ناچار شدیم سایت ثبت نام را ببندیم. 
وی با اشاره به اینکه برای رفت و آمد هیأت‌ها به کرمان هزینه‌ای پرداخت نشده و از روی احساس تکلیف و با عشق به کرمان آمدند که یک الگوی فرهنگی است بیان کرد: این در حالی است که می‌بینیم که در دیگر همایش‌ها چگونه هزینه شده و چه پول‌هایی خرج می‌شود تا همایش برگزار شود.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه هیأت‌هاای مدهبی در کشور جلوه بزرگ صرف فعل خواستن توانستن هستند گفت: هیأت‌ها از روی تکلیف و باور الهی به این همایش آمدند و امروز چهاردهمین باری است که جدیت خود را برای خادمی به سیدالشهداء(ع) اثبات کردند.
وی با اشاره به اینکه مدیران کشور از برگزاری همایش هیأت‌ها الگو بگیرند و هزینه‌های آنچنانی در همایش‌ها را کنار بگذارند افزود: امیدواریم تمام مسئولان تصمیم‌گیر و سیاستگزاران در عرصه فرهنگی کشور هیأت‌ها را به‌درستی ببینند.
آبفروش با بیان اینکه هیأت‌ یک نهاد اجتماعی است که تمام کارکردهای خدمت به جامعه را در سیل، زلزله و در کرونا به اثبات رساند ادامه داد: اگر حاج قاسم را مرد میدان می‌بینیم او در دل مردم بود، در بین مردم بود و با مردم بود و این با مردم بودن را از سیلزدگان خوزستان بپرسید.
وی با اشاره به اینکه اگر مرد میدان شویم مردم نیز مردم میدان خواهند شد و حاج قاسم‌ها پرورش می‌یابند تا با اقتدا به حضرت زهرا(س) پای پرچم ولایت بایستند افزود: پای پرچم ولایت ایستادن، شناخت حق از باطل را در جایی که سخت می‌شود آسان می‌کند.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه وظیفه امروز هیأت‌ها است که در ایام فاطمیه پیش رو تبیین‌گری کنند و اثر ولایت را در جامعه نشان دهند گفت: "هیأت‌" رسانه منحصر به فرد شیعه است و خیلی‌ها می‌خواهند این رسانه عظیم را بگیرند.
وی با اشاره به اینکه ما هیأتی‌ها پرچم ولایت را زمین نخواهیم گذاشت و تلاش خواهیم کرد شبیه حاج قاسم شویم و با خودمان تکرار می‌کنیم باید همه زندگیمان در مسیر ولایت باشد افزود: هیأت‌های کرمان امروز خادمی خادمان امام حسین(ع) را به‌خوبی انجام دادند و میزبان چهاردهمین همایش هیأت‌های کشور بودند.
آبفروش با بیان اینکه باید این الگو را از هیأت‌های مذهبی استان کرمان بگیریم که چگونه همدل و همراه این همایش را برگزار کردند و این یک الگو برای خادمان جبهه فرهنگی انقلاب است گفت: همدلی بسیار خوبی بین مسئولان فرهنگی استان کرمان نیز وجود داشته و هیچ فاصله‌ای بین آنها ندیدیم.
وی بیان کرد: ایام فاطمیه (س) را در پیش داریم و قرار است به حاج قاسم تاسی کنیم و با توسل به حضرت زهرا (س) مراسم فاطمیه امسال را باشکوه‌تر از گذشته به امید ظهور امام زمان(عج) برگزار کنیم.


/انتهای خبر


برچسب

همایش ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر ، هیأت

نظرات


استانی
برگزیده ها
ام البنین همسر و مادر شهید

ام البنین همسر و مادر شهید

آنچه در زندگانی ام البنین با نام مهر و عاطفه جلوه می کند تنها مهر مادری نیست که این مهر در سینه هر مادری نسبت به فرزندان و دلبندانش شعله می کشد.
02 اردیبهشت، 1392

واکنش حاج حسین هوشیار به حوادث اخیر

واکنش حاج حسین هوشیار به حوادث اخیر

باید بررسی‌شود که چرا چشم و گوش برخی از جوانان‌ما به سمت رسانه‌های‌غربی‌است و آسیب‌ها کجاست تا بتوان چاره‌اندیشی‌کرد.
26 مهر، 1401

حسین شریعتمداری: هیآت باید با عملیات جنگ...

حسین شریعتمداری: هیآت باید با عملیات جنگ روانی آشنا شوند

مدیر مسئول موسسه مطبوعاتی کیهان بر لزوم افزایش سطح آگاهی هیآت‌ در زمینه عملیات جنگ روانی برای شناسایی حق از باطل در هر دوره ای تاکید کرد.
12 تیر، 1398

روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه...

روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

هلالی گفت: این تکیه‌گاه به صورت مستمر و در مدت زمان ۵ ماه از افراد آسیب پذیر و کم بضاعت دعوت کرده تا در این مکان دور هم جمع شوند.
23 بهمن، 1400

روز جهانی مسجد

روز جهانی مسجد

از آن هنگام که ایرانیان دروازه دلهای خود را به روی آیین اسلام ناب محمدی گشودند ، هنرمندان این مرز و بوم بسیار کوشیدند تا متعالی ترین گونه هنر خود را درساخت بناهایی به کار گیرند که مأمن روح و دل و جان خسته آدمی است
30 مرداد، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد