حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری: جنگ تربیتی نخستین درگیری ما با استکبار جهانی است

18 آبان 1402

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری: جنگ تربیتی نخستین درگیری ما با استکبار جهانی است

امام جمعه تهران گفت: درگیری با استکبار جهانی در تمام مواضع سیاسی، اقتصادی، تربیتی، فکری و ... شکل گرفته است.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری: جنگ تربیتی نخستین درگیری ما با استکبار جهانی است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در نخستین روز از هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: عنوان تربیت حماسی در مکتب فاطمی یک موضوع بسیار مهم است.
وی با اشاره به اینکه در موضوع تربیت باید بر یک نقطه کانونی متمرکز شویم، مطرح کرد: عنوان تربیت حماسی یک عنوانی است که این نقطه کانونی را در خود حفظ کرده و برگرفته از متن قرآن و توحید است.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه نخستین درگیری ما با استکبار جهانی در موضوع تربیت است، عنوان کرد: درگیری با استکبار جهانی در تمام مواضع سیاسی، اقتصادی، تربیتی، فکری و ... شکل گرفته است.
وی با اشاره به اینکه درگیری اصلی در حوزه تربیت است، خاطرنشان کرد: تربیت عمیق‌ترین بخش است که ناپیدا بوده و کم‌تر دیده می‌شود.حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌‌اکبری با بیان اینکه پیروز جنگ در این عرصه، پیروز نهایی است، تصریح کرد: امروز اهتمام شیاطین بر محور تربیت است.
وی با اشاره به اینکه در این عرصه آموزش و پرورش اهمیت بسیاری دارد، یادآور شد: دست کم گرفتن این عرصه مانند میدان دادن به دشمن است.
امام جمعه تهران با بیان اینکه توجه به تربیت در عرصه هیأت یک الهام الهی است، ابراز کرد: برای تحقق این هدف، باید نگاه تربیتی در کارگزاران هیأتی برجسته شود.وی با اشاره به اینکه هیأت‌ها باید به مخاطبین با سنین پائین‌تر توجه بیش‌تری داشته باشند، بیان کرد: هیأت‌ها باید زمینه‌سازی حضور بیش‌تر کودکان و نوجوانان را فراهم کنند و از ظرفیت آن‌ها در امور اجرایی بهره‌مند شوند.
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه روح هیأت، توسل به سیدالشهدا(ع) در تمام مراسم‌ها است، اظهار داشت: روایت ماجرای حسینی(ع) باید با نگاه حماسی باشد چراکه با این نگاه جامعه تمدن‌ساز و انسان‌ساز خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه خداوند مؤمن مجاهد را مؤمن تراز می‌داند، مطرح کرد: مؤمن مجاهد در نگاه قرآن کریم به معنای مؤمنی است که برای ایمان خود سرمایه‌گذاری می‌کند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه در تربیت مسیرهای میان‌بر و راه‌های نزدیک وجود دارد، عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که می‌تواند به سیر تربیت سرعت دهد، اجتماع مؤمنانه هیأت است.
وی با اشاره به اینکه این موضوع را در دفاع مقدس شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: یکی از دوران اوج رونق هیأت‌ها دوران دفاع مقدس بود.
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه محور خانواده، مادر است، تصریح کرد: اگر چیزی با عنوان حماسه حسینی(ع) داریم این حماسه حاصل تربیت مکتب فاطمی(س) است.
وی با اشاره به اینکه مکتب فاطمی(س) مکتب اسلام ناب محمدی(ص) است، یادآور شد: مکتب فاطمی(س)، مکتب علوی، حسنی و حسینی را نیز در خود دارد.
امام جمعه تهران با بیان اینکه دستگاه تربیتی حضرت فاطمه(س) با ذکر، نور و نماز شناخته می‌شود، ابراز کرد: نماز و زکات تمام دستگاه تربیت فاطمی(س) را تشریح می‌کند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
تلاش دشمنان برای ضربه زدن به وحدت ایران...

تلاش دشمنان برای ضربه زدن به وحدت ایران و عراق

حضور اهل سنت ایران در زیارت اربعین
18 مهر، 1397

انتشار ويژه‌ نامه اينترنتی "امام روشنايی...

انتشار ويژه‌ نامه اينترنتی "امام روشنايی" در پايگاه "راسخون"

پایگاه فرهنگی، اطلاع رسانی راسخون به مناسبت شهادت فقه عسکری امام هادی(ع) اقدام به تهیه ویژه نامه ای با عنوان امام روشنایی نموده که شامل قسمتهای متنوعی همچون احادیث، تلفن همراه، پرسش و پاسخ، گالری تصاویر، کارت پستال، مقاله، صوت و فیلم و ... می باشد.
24 اردیبهشت، 1392

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
12 شهریور، 1400 | قم

رحیم‌پور ازغدی: اتفاقات امروز در سطح جها...

رحیم‌پور ازغدی: اتفاقات امروز در سطح جهانی بی‌سابقه بوده است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اتفاقاتی که در سطح جهانی درحال رقم خوردن است، کم سابقه و بی‌سابقه است.
18 آبان، 1402

رحیم آبفروش: هیأت‌های حسینی در عرصه خلق...

رحیم آبفروش: هیأت‌های حسینی در عرصه خلق مخاطب ورود پیدا کنند

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: خلق مخاطب در هیأت‌ها یک موضوع بسیار مهم است، باید شرایط هیأت را به گونه‌ای رقم بزنیم تا افراد خاکستری نزدیک به سیاه نیز بتوانند در این جلسات حضور پیدا کنند.
13 خرداد، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد