حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری: جنگ تربیتی نخستین درگیری ما با استکبار جهانی است

19 آبان 1402

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری: جنگ تربیتی نخستین درگیری ما با استکبار جهانی است

امام جمعه تهران گفت: درگیری با استکبار جهانی در تمام مواضع سیاسی، اقتصادی، تربیتی، فکری و ... شکل گرفته است.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری: جنگ تربیتی نخستین درگیری ما با استکبار جهانی است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در نخستین روز از هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: عنوان تربیت حماسی در مکتب فاطمی یک موضوع بسیار مهم است.
وی با اشاره به اینکه در موضوع تربیت باید بر یک نقطه کانونی متمرکز شویم، مطرح کرد: عنوان تربیت حماسی یک عنوانی است که این نقطه کانونی را در خود حفظ کرده و برگرفته از متن قرآن و توحید است.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه نخستین درگیری ما با استکبار جهانی در موضوع تربیت است، عنوان کرد: درگیری با استکبار جهانی در تمام مواضع سیاسی، اقتصادی، تربیتی، فکری و ... شکل گرفته است.
وی با اشاره به اینکه درگیری اصلی در حوزه تربیت است، خاطرنشان کرد: تربیت عمیق‌ترین بخش است که ناپیدا بوده و کم‌تر دیده می‌شود.حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌‌اکبری با بیان اینکه پیروز جنگ در این عرصه، پیروز نهایی است، تصریح کرد: امروز اهتمام شیاطین بر محور تربیت است.
وی با اشاره به اینکه در این عرصه آموزش و پرورش اهمیت بسیاری دارد، یادآور شد: دست کم گرفتن این عرصه مانند میدان دادن به دشمن است.
امام جمعه تهران با بیان اینکه توجه به تربیت در عرصه هیأت یک الهام الهی است، ابراز کرد: برای تحقق این هدف، باید نگاه تربیتی در کارگزاران هیأتی برجسته شود.وی با اشاره به اینکه هیأت‌ها باید به مخاطبین با سنین پائین‌تر توجه بیش‌تری داشته باشند، بیان کرد: هیأت‌ها باید زمینه‌سازی حضور بیش‌تر کودکان و نوجوانان را فراهم کنند و از ظرفیت آن‌ها در امور اجرایی بهره‌مند شوند.
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه روح هیأت، توسل به سیدالشهدا(ع) در تمام مراسم‌ها است، اظهار داشت: روایت ماجرای حسینی(ع) باید با نگاه حماسی باشد چراکه با این نگاه جامعه تمدن‌ساز و انسان‌ساز خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه خداوند مؤمن مجاهد را مؤمن تراز می‌داند، مطرح کرد: مؤمن مجاهد در نگاه قرآن کریم به معنای مؤمنی است که برای ایمان خود سرمایه‌گذاری می‌کند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه در تربیت مسیرهای میان‌بر و راه‌های نزدیک وجود دارد، عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که می‌تواند به سیر تربیت سرعت دهد، اجتماع مؤمنانه هیأت است.
وی با اشاره به اینکه این موضوع را در دفاع مقدس شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: یکی از دوران اوج رونق هیأت‌ها دوران دفاع مقدس بود.
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه محور خانواده، مادر است، تصریح کرد: اگر چیزی با عنوان حماسه حسینی(ع) داریم این حماسه حاصل تربیت مکتب فاطمی(س) است.
وی با اشاره به اینکه مکتب فاطمی(س) مکتب اسلام ناب محمدی(ص) است، یادآور شد: مکتب فاطمی(س)، مکتب علوی، حسنی و حسینی را نیز در خود دارد.
امام جمعه تهران با بیان اینکه دستگاه تربیتی حضرت فاطمه(س) با ذکر، نور و نماز شناخته می‌شود، ابراز کرد: نماز و زکات تمام دستگاه تربیت فاطمی(س) را تشریح می‌کند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

دهم: تكبر مانع تكامل
27 تیر، 1392

هیأت در میز اقتصاد مورد بررسی قرار گرفت

هیأت در میز اقتصاد مورد بررسی قرار گرفت

موضوع اقتصاد و هیأت با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمزه معلی مسئول دفتر اقتصاد جامعه ایمانی ‏مشعر در برنامه میزگرد اقتصاد از شبکه خبر مورد بررسی قرار گرفت.‏
17 مرداد، 1401

اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه ار...

اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین

پنجشنبه21 و جمعه22 آبانماه 1394 در قم برگزار خواهد شد؛ اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین
18 آبان، 1394

قاطبه محصولات مداحی که از جریان استودیو‌...

قاطبه محصولات مداحی که از جریان استودیو‌خوانی مشاهده می‌شود از نوع مداحی است

اگر بخواهیم ادعا کنیم که از لحاظ فقهی، خواندن مطلق مداحی در استودیو حرام است چنین چیزی وجود ندارد اما آنجایی که استخدام ادوات موسیقی صورت بگیرد جای تأمل دارد.
21 اسفند، 1400

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با ستای...

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با ستایشگران اهل‌بیت(ع)

در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه‌زهرا(س)
22 دی، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد