استاد میرزامحمدی: مداح دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب نباشد

14 خرداد 1401

استاد میرزامحمدی: مداح دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب نباشد

استاد حوزه علمیه قم گفت: مداح نباید به دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب و یا کشورهای غربی باشد / رسالت گذشتگان منبر و مداحی بازنگری شود.

استاد میرزامحمدی: مداح دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب نباشد

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد میرزامحمدی در دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور با عنوان الی الحبیب۲ که در مجتمع یاوران مهدی در مجاورت مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به نفوذ رسانه در دنیای امروز، اظهار کرد: امروز در فضایی زندگی می‌کنیم که رسانه در امر سیاست و امور فرهنگی برای عالم و انسان‌ها تدبیر می‌کند.
وی با بیان اینکه امروز قوی‌ترین عنصر برای زدن جریان ولایت، رسانه است، مطرح کرد: رسالت منبر و مداحان در گذشته نیازمند بازنگری است چراکه بسیاری از افرادی که به تازگی در این مسیر قدم گذاشته‌اند با این رسالت آشنا نیستند.
این استاد حوزه علمیه قم افزود: اگر خود ما با رسالت خودمان آشنا نباشیم، دیگران این رسالت را برای ما تبیین می‌کنند و باید با نظر آن‌ها حرکت کنیم.

 


وی با اشاره به اینکه منبری و مداح از یک خانواده هستند، عنوان کرد: این دو عضو هیچ‌گاه از یکدیگر جدا نیستند چراکه تنها با همکاری یکدیگر می‌توانند رسالت خود را به انجام برسانند.
میرزامحمدی با بیان اینکه باید از رسانه به بهترین شکل استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: پیش از استفاده از این ابزار باید آشنایی کامل را نسبت به آن و ابزار آن داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه منبر و جلسه امام حسین(ع) قوی‌ترین رسانه است، تصریح کرد: هرچه به زمان ظهور نزدیک شویم با فتنه‌های بسیار خطرناک‌تری روبه‌رو خواهیم شد.

 


این استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: امروز اگر بخواهند هیأت را بزنند، هیأت می‌سازند، عالم را بخواهند بزنند، عالم می‌سازند، مداح را بخواهند بزنند، مداح می‌سازند و باید بسیار مراقب این‌گونه فتنه‌ها باشیم.
مسیر مداحی، مسیر استودیوخوانی نیست.
وی با بیان اینکه ما دچار اسارت رسانه شده‌ایم، یادآور شد: جریان مداحی با جریان استودیوخوانی تفاوت بسیاری دارد ولی متأسفانه ما مسیر را اشتباه می‌رویم.
میرزامحمدی با تأکید بر اینکه وظیفه داریم از هنر استفاده کنیم، بیان کرد: ولایت بالاترین پتانسیل و ظرفیت را دارد؛ مداح نباید به دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب و یا کشورهای غربی باشد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
جوان دانشجویی که با کتاب‌خوانی صاحب خانه...

جوان دانشجویی که با کتاب‌خوانی صاحب خانه شد

اهدای جایزه ویژه یک واحد آپارتمان در پویش ملی کتابخوانی مثبت سه.
24 آذر، 1401

تشییع پیکر آیت الله مجتبی تهرانی

تشییع پیکر آیت الله مجتبی تهرانی

مراسم تشییع پیکر حضرت آیت‌الله مجتبی تهرانی فردا صبح همزمان با روز اربعین از مدرسه عالی شهید مطهری واقع در میدان بهارستان ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.
13 دی، 1391

یادداشت آقای سیدمحسن بنی‌فاطمی از قم

یادداشت آقای سیدمحسن بنی‌فاطمی از قم

2روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
20 دی، 1401

جامعه منبری‌های جوان هیأت‌های حسینی برای...

جامعه منبری‌های جوان هیأت‌های حسینی برای اقامه جهاد تبیین هم‌عهد شدند

این نشست فصلی برای چهارمین‌بار به عنوان حرکت منبری‌های جوان هیأت‌های حسینی ششم اسفندماه با حضور چهره‌های شاخص منبر از استان‌های کشور برگزار شد،
06 اسفند، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد