استاد میرزامحمدی: مداح دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب نباشد

14 خرداد 1401

استاد میرزامحمدی: مداح دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب نباشد

استاد حوزه علمیه قم گفت: مداح نباید به دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب و یا کشورهای غربی باشد / رسالت گذشتگان منبر و مداحی بازنگری شود.

استاد میرزامحمدی: مداح دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب نباشد

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد میرزامحمدی در دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور با عنوان الی الحبیب۲ که در مجتمع یاوران مهدی در مجاورت مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به نفوذ رسانه در دنیای امروز، اظهار کرد: امروز در فضایی زندگی می‌کنیم که رسانه در امر سیاست و امور فرهنگی برای عالم و انسان‌ها تدبیر می‌کند.
وی با بیان اینکه امروز قوی‌ترین عنصر برای زدن جریان ولایت، رسانه است، مطرح کرد: رسالت منبر و مداحان در گذشته نیازمند بازنگری است چراکه بسیاری از افرادی که به تازگی در این مسیر قدم گذاشته‌اند با این رسالت آشنا نیستند.
این استاد حوزه علمیه قم افزود: اگر خود ما با رسالت خودمان آشنا نباشیم، دیگران این رسالت را برای ما تبیین می‌کنند و باید با نظر آن‌ها حرکت کنیم.

 


وی با اشاره به اینکه منبری و مداح از یک خانواده هستند، عنوان کرد: این دو عضو هیچ‌گاه از یکدیگر جدا نیستند چراکه تنها با همکاری یکدیگر می‌توانند رسالت خود را به انجام برسانند.
میرزامحمدی با بیان اینکه باید از رسانه به بهترین شکل استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: پیش از استفاده از این ابزار باید آشنایی کامل را نسبت به آن و ابزار آن داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه منبر و جلسه امام حسین(ع) قوی‌ترین رسانه است، تصریح کرد: هرچه به زمان ظهور نزدیک شویم با فتنه‌های بسیار خطرناک‌تری روبه‌رو خواهیم شد.

 


این استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: امروز اگر بخواهند هیأت را بزنند، هیأت می‌سازند، عالم را بخواهند بزنند، عالم می‌سازند، مداح را بخواهند بزنند، مداح می‌سازند و باید بسیار مراقب این‌گونه فتنه‌ها باشیم.
مسیر مداحی، مسیر استودیوخوانی نیست.
وی با بیان اینکه ما دچار اسارت رسانه شده‌ایم، یادآور شد: جریان مداحی با جریان استودیوخوانی تفاوت بسیاری دارد ولی متأسفانه ما مسیر را اشتباه می‌رویم.
میرزامحمدی با تأکید بر اینکه وظیفه داریم از هنر استفاده کنیم، بیان کرد: ولایت بالاترین پتانسیل و ظرفیت را دارد؛ مداح نباید به دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب و یا کشورهای غربی باشد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت‌الاسلام والمسلمین میرزامحمدی: مداحان...

حجت‌الاسلام والمسلمین میرزامحمدی: مداحان جوان مراقب بت‌پرستی مدرن باشند

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه برخی با مداحی به دنبال خودنمایی هستند، گفت: امروز شاهد یک بت‌پرستی مدرن در جامعه هستیم
09 خرداد، 1400 | قم

ضایعه ای دیگر بر پیکره اسلام و انقلاب

ضایعه ای دیگر بر پیکره اسلام و انقلاب

آیت‌الله طاهری خرم آبادی دار فانی را وداع گفت
17 شهریور، 1392

اسامی برگزیدگان چهارمین فصل از کنگره فصل...

اسامی برگزیدگان چهارمین فصل از کنگره فصلی شعر کوتاه

این فصل از کنگره که با عنوان #فصل_انتظار برگزار شد، با پایان چهارمین فصل سال، به کار خود پایان داد و با دریافت نزدیک به ۶۰۰ اثر از ۱۲۸ شاعر، در مرحله دریافت آثار به سرانجام رسید.
27 فروردین، 1397

سهیل اسعد: راهپیمایی اربعین به‌عنوان تظا...

سهیل اسعد: راهپیمایی اربعین به‌عنوان تظاهرات بین‌المللی اعتراض‌آمیز دنبال شود

مکتب حسینی تنها راهکار رفع بحران‌های اجتماعی دنیاست
30 شهریور، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد