روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

23 بهمن 1400

روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

هلالی گفت: این تکیه‌گاه به صورت مستمر و در مدت زمان ۵ ماه از افراد آسیب پذیر و کم بضاعت دعوت کرده تا در این مکان دور هم جمع شوند.

روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، برنامه روایت هیأت جمعه ۲۲ بهمن ماه به آسیب‌شناسی و بررسی موضوعات متعدد با حضور کارشناسان و میهمانان از شبکه افق پخش شد.
طبق روال هر هفته، اخبار و رویدادهای مهم مرتبط با مسائل مذهبی و هیأتی در برنامه این هفته مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. در  یکی از این خبرها به راه‌اندازی تکیه‌گاه آقا مرتضی علی(ع) در محله هرندی تهران اشاره شد. گفتنی است این تکیه گاه محلی برای رسیدگی و رتق و فتق امور آسیب‌دیدگان اجتماعی محسوب می شود که با مدیریت مداح و ذاکر اهل بیت(ع) حاج عبدالرضا هلالی در آن مراسم ها و برنامه‌های متعددی در محله هرندی تهران اجرا می گردد.
بنابراین گزارش، عبدالرضا هلالی، مداح و ذاکر اهل بیت (ع) در ارتباط تلفنی در خصوص فعالیت‌های گسترده تکیه گاه "آقا مرتضی علی(ع)" گفت: این تکیه‌گاه به صورت مستمر و در مدت زمان ۵ ماه از افراد آسیب پذیر و کم بضاعت دعوت کرده تا در این مکان دور هم جمع شوند. افرادی که اغلب به درد خانمان‌سوز اعتیاد دچار شدند در این تکیه گاه لباس گرفته و  اطعام می شوند،  همچنین از برخی خدمات همچون حمام و اصلاح و ... بهره مند می شوند.
وی با بیان این مطلب که اغلب مراجعه کنندگان به تکیه گاه آقا مرتضی علی (ع) افراد بیرون‌خواب یا  بی سرپناه هستند تصریح کرد: شاید باور پذیر نباشد اما در بین بسیاری از مراجعه کنندگان که از همان افراد بیرون خواب هستند  شخصیت هایی وجود دارند که انسان متحیر می‌شود برخی از این افراد حتی از نعمت مادر و پدر متمول برخوردارند و خانه پدری آنها در شمالی ترین نقطه تهران است اما به هر دلیلی به بیرون‌خوابی دچار شده‌اند در بین این افراد جانباز، روانشناس، مداح و... پیدا می‌شود و ساعت ها نشستن پای صحبت و درد و دل آنها انسان را خسته نمی کند. 
هلالی خاطر نشان کرد: متاسفانه بسیاری از جوانان و افراد کشور به درد خانمان سوز اعتیاد مبتلا شده اند و این موضوع در زیر پوست شهر ما وجود دارد اما به دلیل محرومیت و فقر و وضعیت نابسامان محله هرندی تهران این موضوع در آن نقطه نمود پیدا کرده است در حالی که می‌توان دست بسیاری از این افراد را گرفت و آنها را نجات داد لذا از مسئولین درخواست دارم تا کانون های رهایی در آن منطقه شکل داده شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت الاسلام پناهیان: ادبیات اشتباه موجب...

حجت الاسلام پناهیان: ادبیات اشتباه موجب دین‌گریزی مردم شده است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: رفتار غلط مدعیان دین‌داری و انقلابی، مشکلات اقتصادی و معیشتی و ادبیات غلط دینی ازجمله مهم‌‎ترین دلایل دین‌گریزی هستند.
15 اردیبهشت، 1402

دکتر کشکولی: هیآت، رسانه‌ی کهن شیعه در ب...

دکتر کشکولی: هیآت، رسانه‌ی کهن شیعه در بازگویی حقایق دین و ارزش‌ها هستند.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما افزود: امروز درصد بالایی از جامعه، دیندار هستند و حضور مردم در بسیاری از مراسمات و آئین‌های دینی و مذهبی این موضوع را اثبات می کنند حتی اگر اقشاری که در این مناسک و مجالس حضور دارند، دارای ظاهری متفاوت باشند.
02 مرداد، 1401

پویش #سین_هشتم (کمک به سیل‌زدگان فروردین...

پویش #سین_هشتم (کمک به سیل‌زدگان فروردین 98)

پویش جمع آوری لوازم خانگی و مصالح ساختمانی و کمکهای نقدی برای سیل زدگان با مشارکت هیآت مذهبی سراسر کشور
09 فروردین، 1398

حجت‌الاسلام والمسلمین وافی: هیأتی‌ها بای...

حجت‌الاسلام والمسلمین وافی: هیأتی‌ها باید به دنبال تعریف درست از جریان شعر اعتراض باشند

یکی از فعالان فرهنگی گفت: هیئتی‌ها باید به اصل گفتمان انقلاب اسلامی واقف، معتقد و باورمند باشند و بدانند که جریان شعر اعتراض شکل می‌گیرد و خوانده نیز خواهد شد اما باید با تعریف درست، مدیریت و کنترل شود.
06 دی، 1397

فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر #وحدت_اسل...

فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر #وحدت_اسلامی (ویژۀ شعر کلاسیک)

دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌کند:فراخوان سومین کنگره‌ مجازی شعر #وحدت_اسلامی(ویژۀ شعر کلاسیک)
24 تیر، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد