روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

22 بهمن 1400

روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

هلالی گفت: این تکیه‌گاه به صورت مستمر و در مدت زمان ۵ ماه از افراد آسیب پذیر و کم بضاعت دعوت کرده تا در این مکان دور هم جمع شوند.

روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، برنامه روایت هیأت جمعه ۲۲ بهمن ماه به آسیب‌شناسی و بررسی موضوعات متعدد با حضور کارشناسان و میهمانان از شبکه افق پخش شد.
طبق روال هر هفته، اخبار و رویدادهای مهم مرتبط با مسائل مذهبی و هیأتی در برنامه این هفته مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. در  یکی از این خبرها به راه‌اندازی تکیه‌گاه آقا مرتضی علی(ع) در محله هرندی تهران اشاره شد. گفتنی است این تکیه گاه محلی برای رسیدگی و رتق و فتق امور آسیب‌دیدگان اجتماعی محسوب می شود که با مدیریت مداح و ذاکر اهل بیت(ع) حاج عبدالرضا هلالی در آن مراسم ها و برنامه‌های متعددی در محله هرندی تهران اجرا می گردد.
بنابراین گزارش، عبدالرضا هلالی، مداح و ذاکر اهل بیت (ع) در ارتباط تلفنی در خصوص فعالیت‌های گسترده تکیه گاه "آقا مرتضی علی(ع)" گفت: این تکیه‌گاه به صورت مستمر و در مدت زمان ۵ ماه از افراد آسیب پذیر و کم بضاعت دعوت کرده تا در این مکان دور هم جمع شوند. افرادی که اغلب به درد خانمان‌سوز اعتیاد دچار شدند در این تکیه گاه لباس گرفته و  اطعام می شوند،  همچنین از برخی خدمات همچون حمام و اصلاح و ... بهره مند می شوند.
وی با بیان این مطلب که اغلب مراجعه کنندگان به تکیه گاه آقا مرتضی علی (ع) افراد بیرون‌خواب یا  بی سرپناه هستند تصریح کرد: شاید باور پذیر نباشد اما در بین بسیاری از مراجعه کنندگان که از همان افراد بیرون خواب هستند  شخصیت هایی وجود دارند که انسان متحیر می‌شود برخی از این افراد حتی از نعمت مادر و پدر متمول برخوردارند و خانه پدری آنها در شمالی ترین نقطه تهران است اما به هر دلیلی به بیرون‌خوابی دچار شده‌اند در بین این افراد جانباز، روانشناس، مداح و... پیدا می‌شود و ساعت ها نشستن پای صحبت و درد و دل آنها انسان را خسته نمی کند. 
هلالی خاطر نشان کرد: متاسفانه بسیاری از جوانان و افراد کشور به درد خانمان سوز اعتیاد مبتلا شده اند و این موضوع در زیر پوست شهر ما وجود دارد اما به دلیل محرومیت و فقر و وضعیت نابسامان محله هرندی تهران این موضوع در آن نقطه نمود پیدا کرده است در حالی که می‌توان دست بسیاری از این افراد را گرفت و آنها را نجات داد لذا از مسئولین درخواست دارم تا کانون های رهایی در آن منطقه شکل داده شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

یازدهم: سفره‌ی رمضان
28 تیر، 1392

حجت الاسلام تراشیون: اقدامات تربیتی نیاز...

حجت الاسلام تراشیون: اقدامات تربیتی نیازمند کار فعالانه است

استاد حوزه علمیه گفت: باید برای موفقیت در حوزه تربیتی، اقدامات فعلانه انجام دهیم.
25 آبان، 1401

ويژه نامه روزهای آخر ماه شعبان به خصوص ج...

ويژه نامه روزهای آخر ماه شعبان به خصوص جمعه آخر

سه ماه رجب، ‌شعبان و ‌رمضان مورد عنايت الهي هستند. به حسب ظاهر ما در آخرين لحظات ماه شعبان هستيم. سخنانی از مرحوم حاج آقا مجتبی تهرانی در خصوصیات ماه شعبان تقدیم میشود:
10 تیر، 1392

نمایش آثار برگزیده سوگواره‌های عکس و پوس...

نمایش آثار برگزیده سوگواره‌های عکس و پوستر هیأت در هفت استان کشور

هم‌زمان با دهه اول محرم‌الحرام نمایش آثار برگزیده سوگواره‌های عکس و پوستر هیأت در هفت استان کشور
25 مهر، 1394

هیأت‌ها به حل مشکلات اجتماعی توجه بیشتری...

هیأت‌ها به حل مشکلات اجتماعی توجه بیشتری داشته باشند

حاج حسین یکتا: شهادت سردار سلیمانی در کنار ابومهدی المهندس به معنای وحدت ایران و عراق است
12 دی، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد