روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

23 بهمن 1400

روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

هلالی گفت: این تکیه‌گاه به صورت مستمر و در مدت زمان ۵ ماه از افراد آسیب پذیر و کم بضاعت دعوت کرده تا در این مکان دور هم جمع شوند.

روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، برنامه روایت هیأت جمعه ۲۲ بهمن ماه به آسیب‌شناسی و بررسی موضوعات متعدد با حضور کارشناسان و میهمانان از شبکه افق پخش شد.
طبق روال هر هفته، اخبار و رویدادهای مهم مرتبط با مسائل مذهبی و هیأتی در برنامه این هفته مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. در  یکی از این خبرها به راه‌اندازی تکیه‌گاه آقا مرتضی علی(ع) در محله هرندی تهران اشاره شد. گفتنی است این تکیه گاه محلی برای رسیدگی و رتق و فتق امور آسیب‌دیدگان اجتماعی محسوب می شود که با مدیریت مداح و ذاکر اهل بیت(ع) حاج عبدالرضا هلالی در آن مراسم ها و برنامه‌های متعددی در محله هرندی تهران اجرا می گردد.
بنابراین گزارش، عبدالرضا هلالی، مداح و ذاکر اهل بیت (ع) در ارتباط تلفنی در خصوص فعالیت‌های گسترده تکیه گاه "آقا مرتضی علی(ع)" گفت: این تکیه‌گاه به صورت مستمر و در مدت زمان ۵ ماه از افراد آسیب پذیر و کم بضاعت دعوت کرده تا در این مکان دور هم جمع شوند. افرادی که اغلب به درد خانمان‌سوز اعتیاد دچار شدند در این تکیه گاه لباس گرفته و  اطعام می شوند،  همچنین از برخی خدمات همچون حمام و اصلاح و ... بهره مند می شوند.
وی با بیان این مطلب که اغلب مراجعه کنندگان به تکیه گاه آقا مرتضی علی (ع) افراد بیرون‌خواب یا  بی سرپناه هستند تصریح کرد: شاید باور پذیر نباشد اما در بین بسیاری از مراجعه کنندگان که از همان افراد بیرون خواب هستند  شخصیت هایی وجود دارند که انسان متحیر می‌شود برخی از این افراد حتی از نعمت مادر و پدر متمول برخوردارند و خانه پدری آنها در شمالی ترین نقطه تهران است اما به هر دلیلی به بیرون‌خوابی دچار شده‌اند در بین این افراد جانباز، روانشناس، مداح و... پیدا می‌شود و ساعت ها نشستن پای صحبت و درد و دل آنها انسان را خسته نمی کند. 
هلالی خاطر نشان کرد: متاسفانه بسیاری از جوانان و افراد کشور به درد خانمان سوز اعتیاد مبتلا شده اند و این موضوع در زیر پوست شهر ما وجود دارد اما به دلیل محرومیت و فقر و وضعیت نابسامان محله هرندی تهران این موضوع در آن نقطه نمود پیدا کرده است در حالی که می‌توان دست بسیاری از این افراد را گرفت و آنها را نجات داد لذا از مسئولین درخواست دارم تا کانون های رهایی در آن منطقه شکل داده شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
پیام جامعه ایمانی مشعر به مناسبت شهادت خ...

پیام جامعه ایمانی مشعر به مناسبت شهادت خادم و ذاکر اهل بیت علیهم السلام

فرمانده عملیات میدانی اربعین هیأت های کشور درکربلا
05 اسفند، 1394

حجت‌الاسلام مجتبی نام‌خواه: رفع نابرابری...

حجت‌الاسلام مجتبی نام‌خواه: رفع نابرابری‌های جامعه نیازمند امثال شهید حججی است

یکی از پژوهشگران حوزوی گفت: همانطور که اگر حججی‌ها نبودند در خارج از مرزها به نتیجه نمی‌رسیدیم اکنون هم در رفع نابرابری‌های درون جامعه نیازمند امثال شهید حججی هستیم
06 دی، 1397

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

سی‌روز،سی گفتار

سی‌روز،سی گفتار

دوازدهم: تقوای امت
29 تیر، 1392

دلایل کم رنگ شدن ارتباط هیأت با مساجد

دلایل کم رنگ شدن ارتباط هیأت با مساجد

چرا شور جوانی در مساجد نیست؟
23 بهمن، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد