سبحانیان: علی‌رغم دستاوردهای بزرگ هنوز سفره مردم بزرگ نشده است

11 اسفند 1401

سبحانیان: علی‌رغم دستاوردهای بزرگ هنوز سفره مردم بزرگ نشده است

معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد و دارایی: برخی مشکلات کشور پیشینه 50 ساله دارند.

سبحانیان: علی‌رغم دستاوردهای بزرگ هنوز سفره مردم بزرگ نشده است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، سید محمدهادی سبحانیان در هشتمین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های کشور که در جوار مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار کرد: طی دهه‌های گذشته اقتصاد ایران وضعیت پرمخاطره‌ای داشته است و امروز ما بار سنگینی را به عهده داریم، چرا که اگر نتوانیم وضعیت گذشته را تدبیر کرده و شرایط را اصلاح کنیم، شرایط بسیاربدتر از وضع موجود خواهد شد، اما امید داریم با تلاش‌های صورت‌گرفته و حمایت مردم بر مشکلات پیروز شویم.


معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه وضعیت موجود ذی‌نفعان بسیاری دارد، مطرح کرد: این افراد به راحتی اجازه اصلاح وضع موجود را نخواهند داد و در این راستا به حمایت علماء و اهالی منبر نیاز داریم.
وی با بیان اینکه علما، حوزویون و رسانه‌ها باید مطالبه‌گر اصلاح وضع گذشته باشند، عنوان کرد: تا زمانی که این مطالبه‌گری نباشد نمی‌توان اصلاح مسیر اقتصادی کشور را به درستی دنبال کرد.


سبحانیان برخی از دستاوردهای دولت سیزدهم را مدنظر قرار داد و افزود: تا زمانی‌که مردم شاهد تقویت سفره‌های خود نباشند، این دستاوردها و عملکرد قابل دفاع نیست.
وی با اشاره به دستاوردها و اصلاحات نظام مالیاتی کشور، خاطرنشان کرد: بسیاری از دولت‌ها علی‌رغم تکالیف قانونی در این حوزه ورود پیدا نمی‌کردند ولی دولت سیزدهم در کم‌تر از یک‌سال توانست این اصلاحات را اجرایی کند.


معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تسهیلات بسیاری برای اشتغال‌زایی پرداخت شده است، تصریح کرد: دولت سیزدهم به دنبال کاهش فشار بر فعالیت‌های شفاف و مقابله با فرارهای مالیاتی است.
وی با اشاره به اینکه تمام پیش‌بینی‌های اقتصادی بر مبنای ثبات شرایط است، یادآور شد: طی یک سال گذشته اتفاقات بسیار و ویژه‌ای در داخل و خارج از کشور رقم خورده است.


سبحانیان با بیان اینکه در دهه‌های گذشته با درآمدهای نفتی بر مشکلات اقتصادی سرپوش گذاشته می‌شد، ابراز کرد: به تدریج و با مرور زمان در دولت‌های مختلف و با کم‌ترشدن درآمدهای نفتی، مشکلات اساسی و زیرین اقتصاد عیان‌تر شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه مسائل اقتصادی به مسائل اجتماعی گره‌ خورده است، بیان کرد: این موضوع موجب شده تا برنامه‌های تحولی اقتصادی به تدریج و با مرور زمان شکل بگیرد و امکان تغییرات دفعی وجود ندارد.


معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه حکمرانی اقتصادی کشور متکی به نظام بانکی است، اظهار کرد: متأسفانه عدم توزیع عادلانه تسهیلات بانکی موجب بروز مشکلاتی شده است.
وی با اشاره به اینکه مقابله با فساد با جدیت در این دولت دنبال می‌شود، مطرح کرد: اعلام اسامی ابربدهکاران بانکی و ترازنامه‌ها و عملکرد شرکت‌ها و بانک‌های دولتی برای نخستین بار در دولت سیزدهم رقم خورده است.


سبحانیان با بیان اینکه آن‌طور که باید و شاید با مردم گفت‌وگو نشده است، عنوان کرد: در حوزه نان بدون انجام اصلاحات قیمتی توانستیم روزانه حدود 5هزار تن آرد را صرفه‌جویی کنیم.
وی با اشاره به اینکه برنامه دولت تمرکز بر مؤلفه‌های محوری زندگی مردم است، خاطرنشان کرد: تلاش حداکثری و اهتمام دولت در کنترل تورم است.


معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که برخی از مشکلات با پیشینه 50ساله در کشور وجود دارند، تصریح کرد: اختلالاتی در اواخر دولت دوازدهم از جمله افزایش هزینه‌های دولتی به وجود آمد که بحران‌های بسیاری به همراه داشته است.
وی با اشاره به اینکه دولت الکترونیک در دستور کار قرار دارد، یادآور شد: این اتفاقات در راستای کاهش رانت و فساد و حذف امضاهای طلایی درحال رقم‌خوردن است.


سبحانیان با بیان اینکه سیاست‌های حوزه مسکن درحال تغییر است، ابراز کرد: یکی از موضوعاتی که در این حوزه دنبال می‌شود تهاتر نفت با چین در ازای ساخت مسکن است که در این حالت ساخت مسکن با قیمت کم‌تر و سرعت بیش‌تر رقم خواهد خورد.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

برگزیده ها
هیأت ملی در راستای توانمندسازی هیأتی ها...

هیأت ملی در راستای توانمندسازی هیأتی ها ایجاد شده است.

مسئول دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر گفت: تشکیل هیأت ملی کمک می کند که تولیدکنندگان هیأتی کارهای خود را ارتقا دهند.
09 تیر، 1401

گزارش برگزاری سیزدهمین نشست هیأت‌پژوهی

گزارش برگزاری سیزدهمین نشست هیأت‌پژوهی

تعامل میان هیآت با نگاه سازمانی و دستوری امکان‌پذیر نیست/انجام امور اقتصادی و اجتماعی نشان از بلوغ هیأت است
27 فروردین، 1398

دهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشو...

دهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور در قم برگزار می‌شود

در آستانه شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهراء(سلام الله علیها)، دهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور با محوریت «هیأت و گفتمان‌انقلاب‌اسلامی»، ششم و هفتم دی‌ماه، با همت جامعه ایمانی مشعر در قم برگزار می‌شود.
03 دی، 1397

مدیر شبکه افق: ایده‌های هیأت‌های مذهبی د...

مدیر شبکه افق: ایده‌های هیأت‌های مذهبی در حوزه رسانه دنبال می‌شود

مدیر شبکه افق با بیان اینکه ایده‌های رسانه‌ای هیأت‌های مذهبی با محوریت شبکه افق و همکاری جامعه ایمانی مشعر دنبال می‌شود، گفت: شبکه افق در تلاش است تا بتواند از ظرفیت قابل توجه هیأت‌های مذهبی به شیوه مطلوب استفاده کند.
30 شهریور، 1398 | قم

سید احمد عبودتیان :بیانیه گام دوم انقلاب...

سید احمد عبودتیان :بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری را اعلام آمادگی جوانان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی دانست.

مدیر عامل بنیادفرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج): بیانیه گام دوم رهبری، بر اساس اعلام آمادگی جوانان انقلابی صادرشد.
14 تیر، 1398

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد