سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند

12 آذر 1400

سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند

وی با بیان اینکه برای کمک به زلزله زدگان به اندیکا رفتم گفت: در این منطقه ده‌ها روستا وجود دارد که شبیه انسان‌های اولیه زندگی می‌کنند، با این فرق که مردم در این منطقه تلفن همراه دارند.

سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند

سردار سعید قاسمی از فرماندهان دوران دفاع مقدس صبح امروز در چهاردهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور در کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم اظهار داشت: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند.
وی با بیان اینکه برای کمک به زلزله زدگان به اندیکا رفتم گفت: در این منطقه ده‌ها روستا وجود دارد که شبیه انسان‌های اولیه زندگی می‌کنند، با این فرق که مردم در این منطقه تلفن همراه دارند.
فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه مردم این منطقه نفت و گاز دارند اما از امکانات اولیه برخوردار نیستند گفت: نمی‌توانم تحلیل کنم که چرا بعد از گذشت 40 سال از انقلاب وضعیت این منطقه اینگونه است و چه افرادی منافق بودند، مسئولیت داشتند و در این سال‌ها به این مردم خدمترسانی که باید انجام می‌دادند را ندادند.
وی با بیان اینکه عامل قتل حاج قاسم تنها ترامپ نیست و نباید منافقان داخل کشور را فراموش کنیم ادامه داد: آقایان در زمانی که مسئول بودند، کار نکردند و امروز که دستشان قطع شده می‌خواهند بنیاد فرهنگی بزنند.
قاسمی با بیان اینکه بعضی‌ها 30 سال آنچنان خیانتی به این انقلاب کردند که سال‌ها نمی‌شود آن را جمع کرد گفت: یک جریان واگرا و غربگرا و مرتجع در کشور سال‌ها به دنبال به انحراف کشیدن انقلاب بود.
وی با اشاره به اینکه کار در هیأت، درخت گردو کاشتن است و کار فرهنگی نیز این خاصیت را دارد افزود: در هیأت باید کار را انجام بدهی و سال‌ها بعد اثر آن را مانند شهید حججی‌ها ببینی.
فرمانده دوران دفاع مقدس با ابراز تاسف از اینکه کار فرهنگی در کشور یک متولی ندارد و همه احساس مسئولیت دارند بیان کرد: بعضی‌ها در کشور برای تابوت خالی سینه می‌زنند، اصل کار را رها کرده و دنبال چیزهایی هستند که به هیچ دردی نمی‌خورد.
وی با بیان اینکه محصول کار فرهنگی باید شهید حججی‌ها باشد گفت: شهید محسن حججی محصول رفتن در گروه‌های جهادی، اردوهای راهیان نور و خدمت کردن در هیأت مذهبی است؛ بعضی‌ها آن را محصول مدرسه و دانشگاه ندانند که نیست.
قاسمی با اشاره به اینکه مردم پول می‌دهند و بچه‌هایشان را به دانشگاه فرستادند و در آخر یک ضد دین تحویلشان می‌دهند بیان کرد: هیأت مذهبی باید فرد دیندار و امام حسینی تحویل جامعه بدهد و گرنه از این دانشگاه‌ها و مدارس که رقص یاد می‌دهند، زیاد است.
وی با بیان اینکه هیأت‌ها امروز علمداران فرهنگسازی در کشور هستند و باید برنامه جهادی را در اولویت تمام فعالیت‌های خود قرار بدهند گفت: تکلیفتان را در داخل هیأت معلوم کنید و اگر واقعاً می‌خواهید کار هیأتی بکنید دنبال کار جهادی و ساختن شهید حججی‌ها باشید.
فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه هیأت‌های مذهبی ردیف بودجه ندارند و ردیف بودجه مال آنهایی است که بنیاد فرهنگی می‌زنند افزود: هیأتی‌ها با همان که دارید برای کار جهادی اقدام کنید و منتظر ردیف بودجه نمانید که به شما نمی‌دهند.

/انتهای خبر


برچسب

همایش ، همایش هیأت های محوری ، مدیران هیآت ، هیأت ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر

نظرات


استانی
برگزیده ها
سیاست‌های فعالیت هیآت در مقابله با ویروس...

سیاست‌های فعالیت هیآت در مقابله با ویروس منحوس کرونا

با شیوع ویروس کرونا در کشور و بسیج شدن نیروهای مردمی برای کمک به سلامت جامعه، هیأت‌ها نیز مطابق وظایف اجتماعی خود، وارد میدان شده‌اند
15 اسفند، 1398 | قم

سومین نشست صمیمانه ستایشگران جوان آستان...

سومین نشست صمیمانه ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) در تهران برگزار شد

جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) به همت جامعه ایمانی مشعر در قالب سومین نشست فصلی خود با موضوع تخصصی «خانواده» و به‌منظور جمع‌بندی راهکارهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در حوزه ستایشگری در شهر تهران گردهم آمدند.
25 خرداد، 1398 | تهران

هفتمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جو...

هفتمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوان اهل‌بیت(ع) برگزار شد

هفتمین نشست الی‌الحبیب با محور تقویت گفتمان جبهه ستایشگران اهل‌بیت(ع) و راه کارهای عملیاتی مقابله با جریان های انحرافی ستایشگری برگزار شد
01 آذر، 1400

واکنش حاج مهدی سلحشور به اتفاقات اخیر کش...

واکنش حاج مهدی سلحشور به اتفاقات اخیر کشور

امروز جنگ علیه جمهوری‌اسلامی به جنگ رسانه‌‌ای و روایت‌ها از اتفاقات مبدل‌شده‌است...
12 مهر، 1401

مراسم «شب وداع» با ماه رمضان در قزوین

مراسم «شب وداع» با ماه رمضان در قزوین

مراسم شب وداع با ماه مبارک رمضان با همکاری 36 هیئت مذهبی و فرهنگی قزوین بیست و هشتم ماه مبارک رمضان همزمان با سه‌شنبه 15 مرداد ماه در قزوین برگزار می‌شود.
15 مرداد، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد