سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند

12 آذر 1400

سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند

وی با بیان اینکه برای کمک به زلزله زدگان به اندیکا رفتم گفت: در این منطقه ده‌ها روستا وجود دارد که شبیه انسان‌های اولیه زندگی می‌کنند، با این فرق که مردم در این منطقه تلفن همراه دارند.

سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند

سردار سعید قاسمی از فرماندهان دوران دفاع مقدس صبح امروز در چهاردهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور در کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم اظهار داشت: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند.
وی با بیان اینکه برای کمک به زلزله زدگان به اندیکا رفتم گفت: در این منطقه ده‌ها روستا وجود دارد که شبیه انسان‌های اولیه زندگی می‌کنند، با این فرق که مردم در این منطقه تلفن همراه دارند.
فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه مردم این منطقه نفت و گاز دارند اما از امکانات اولیه برخوردار نیستند گفت: نمی‌توانم تحلیل کنم که چرا بعد از گذشت 40 سال از انقلاب وضعیت این منطقه اینگونه است و چه افرادی منافق بودند، مسئولیت داشتند و در این سال‌ها به این مردم خدمترسانی که باید انجام می‌دادند را ندادند.
وی با بیان اینکه عامل قتل حاج قاسم تنها ترامپ نیست و نباید منافقان داخل کشور را فراموش کنیم ادامه داد: آقایان در زمانی که مسئول بودند، کار نکردند و امروز که دستشان قطع شده می‌خواهند بنیاد فرهنگی بزنند.
قاسمی با بیان اینکه بعضی‌ها 30 سال آنچنان خیانتی به این انقلاب کردند که سال‌ها نمی‌شود آن را جمع کرد گفت: یک جریان واگرا و غربگرا و مرتجع در کشور سال‌ها به دنبال به انحراف کشیدن انقلاب بود.
وی با اشاره به اینکه کار در هیأت، درخت گردو کاشتن است و کار فرهنگی نیز این خاصیت را دارد افزود: در هیأت باید کار را انجام بدهی و سال‌ها بعد اثر آن را مانند شهید حججی‌ها ببینی.
فرمانده دوران دفاع مقدس با ابراز تاسف از اینکه کار فرهنگی در کشور یک متولی ندارد و همه احساس مسئولیت دارند بیان کرد: بعضی‌ها در کشور برای تابوت خالی سینه می‌زنند، اصل کار را رها کرده و دنبال چیزهایی هستند که به هیچ دردی نمی‌خورد.
وی با بیان اینکه محصول کار فرهنگی باید شهید حججی‌ها باشد گفت: شهید محسن حججی محصول رفتن در گروه‌های جهادی، اردوهای راهیان نور و خدمت کردن در هیأت مذهبی است؛ بعضی‌ها آن را محصول مدرسه و دانشگاه ندانند که نیست.
قاسمی با اشاره به اینکه مردم پول می‌دهند و بچه‌هایشان را به دانشگاه فرستادند و در آخر یک ضد دین تحویلشان می‌دهند بیان کرد: هیأت مذهبی باید فرد دیندار و امام حسینی تحویل جامعه بدهد و گرنه از این دانشگاه‌ها و مدارس که رقص یاد می‌دهند، زیاد است.
وی با بیان اینکه هیأت‌ها امروز علمداران فرهنگسازی در کشور هستند و باید برنامه جهادی را در اولویت تمام فعالیت‌های خود قرار بدهند گفت: تکلیفتان را در داخل هیأت معلوم کنید و اگر واقعاً می‌خواهید کار هیأتی بکنید دنبال کار جهادی و ساختن شهید حججی‌ها باشید.
فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه هیأت‌های مذهبی ردیف بودجه ندارند و ردیف بودجه مال آنهایی است که بنیاد فرهنگی می‌زنند افزود: هیأتی‌ها با همان که دارید برای کار جهادی اقدام کنید و منتظر ردیف بودجه نمانید که به شما نمی‌دهند.

/انتهای خبر


برچسب

همایش ، همایش هیأت های محوری ، مدیران هیآت ، هیأت ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر

نظرات


استانی
برگزیده ها
روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه...

روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

هلالی گفت: این تکیه‌گاه به صورت مستمر و در مدت زمان ۵ ماه از افراد آسیب پذیر و کم بضاعت دعوت کرده تا در این مکان دور هم جمع شوند.
23 بهمن، 1400

هیأت زنانه‌ای که خیاط تربیت می‌کند

هیأت زنانه‌ای که خیاط تربیت می‌کند

هیأت فاروق اصفهان، هیأت زنانه‌ای است که در بخش اشتغال‌زایی خود، توانسته با آموزش زنان سرپرست خانوار کارگاه خیاطی راه‌اندازی و در مجموع 33 نفر را شاغل کند.
19 خرداد، 1401

تحلیل اساتید حوزه و دانشگاه از اقتصاد ار...

تحلیل اساتید حوزه و دانشگاه از اقتصاد اربعین(بخش سوم)

برخی از اساتید حوزه و دانشگاه به بیان دیدگاه خود پیرامون «اقتصاد اربعین» پرداختند.
30 شهریور، 1401

حاج عظیم ابراهیم پور: بانوان در تحکیم و...

حاج عظیم ابراهیم پور: بانوان در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتنمان انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری دارند

مسئول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کل کشور: بانوان کشور در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتمان انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری دارند.
02 مرداد، 1401

هیأتی‌ها در مزرعه خانوادگی، محصولات ارگا...

هیأتی‌ها در مزرعه خانوادگی، محصولات ارگانیک تولید می‌کنند

جوانان هیأت شهید اژه‌ای اصفهان، این روزها مزرعه خانوادگی خود را احیا کرده‌اند و با پرورش دام، زنبورداری و کشت گندم، جو، یونجه و گیاهان دارویی توانسته‌اند با تولید محصولات ارگانیک، نامی در بازار داخلی برای خود دست و پا کنند.
03 خرداد، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد