میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی مهمان دیگر چهارمین نشست صمیمانه ستایشگران جوان اهل‌بیت علیهم‌السلام بود.

26 مرداد 1398 | قم

میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی مهمان دیگر چهارمین نشست صمیمانه ستایشگران جوان اهل‌بیت علیهم‌السلام بود.

نیلی، وجود چندین هزار هیأت و مسجد را فرصت‌های جبهه انقلاب دانست و گفت: نیروهای جبهه انقلاب، هم بیشتر شده‌اند و عمق فکر آن‌ها افزایش پیدا کرده است.

میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی مهمان دیگر چهارمین نشست صمیمانه ستایشگران جوان اهل‌بیت علیهم‌السلام بود.

وی افزود: آفت‌هایی که مداحان باید از آن‌ها دوری جویند  مهمان ویژه چهارمین نشست ستایشگران جوان آستان اهل بیت علیهم السلام، حاج غلامرضا سازگار، شاعر پیشکسوت آیینی بود.

 وی، مداحی را موهبتی‌ از جانب خدا دانست و گفت: برخی این نعمت را پاس می‌دارند و برخی هم آن را تبدیل به نقمت می‌کنند.  حاج غلامرضا سازگار با بیان اینکه مداحان جوان را مثل پدری که فرزندان خود را دوست دارد، دوست دارم، تصریح کرد: سرنوشت مداحی کشور در دست شما مداحان جوان است.  وی، غرور را یکی از آفت‌هایی دانست که مداحان باید از آن ‌پرهیز کنند و گفت: رفیق بد، یکی دیگر از آفت‌هایی است که ممکن است گریبانگیر ستایشگر اهل بیت شود. بنابراین مداحان باید از رفاقت با هر کسی پرهیز کنند.  شاعر پیشکسوت آیینی، با بیان اینکه باید با کسی رفیق شد که با دیدنش به‌یاد خدا بی‌افتیم، گفت: برخی دوستان مثل نماز هستند. انسان تا می‌خواهد از خدا غافل شود، صبح می‌شود و باید الله اکبر بگویید. بعد هم مجدداً که می‌خواهد غافل شود، ظهر می‌شود و باز باید الله اکبر بگوید.     حاج غلامرضا سازگار ادامه داد: پیراهنی که در روز، پنج مرتبه شسته شود، لکّه نمی‌گیرد. نماز و رفیق خوب هم اینطور است.   وی، آفت استاد نداشتن را به مداحان گوشزد کرد و در ادامه گفت: بی‌مطالعه بودن هم یکی دیگر از آفت‌ها است که مداح باید به آن توجه داشته باشد.  حاج غلامرضا سازگار به ستایشگران جوان توصیه کرد که روزی 10 دقیقه مطالعه مقتل داشته باشند.  خطرناک‌ترین خطری که شاعر اهل بیت علیهم السلام آن را به ستایشگران جوان گوشزد کرد، بی‌تقوایی بود.  حاج غلامرضا سازگار گفت: وقتی جمله‌ای را می‌خواهیم بر زبان جاری کنیم، باید فکر کنیم که آیا خدا از این جمله راضی است یا خیر.  وی در پایان به روز مباهله اشاره کرد و گفت: مباهله، روز حاتم‌بخشی امیرالمومنین علیه‌السلام است و مداح‌ها باید توجه ویژه به آن داشته باشند.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب فرمودند که وضعیت کتابخوانی، قلب انسان را به‌درد می‌آورد، گفت: امتداددهنده همه فعالیت‌ها، رسانه است و مهم‌ترین رسانه کتاب است.

نیلی گفت: جبهه فرهنگی انقلاب در مقابل یک جبهه غیر انقلابی قرار دارد و یک مبارزه در جریان است.

وی به شکل گرفتن 2 هزار کافه کتاب در تهران طی سالیان اخیر اشاره کرد و گفت: بسیاری از کتاب‌ها، نگاه غیرانقلابی را تقویت می‌کند.

مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب افزود: این اتفاقات در نسلی دارد رخ می‌دهد که ما حالاحالا با آن‌ کار داریم.

وی با بیان اینکه جریان غیر انقلابی با تفکری که گسترش می‌دهد، در حال تربیت "زامبی" است، گفت: اجنبی در حال جهت دادن فکر نسل‌ امروز ماست و افرادی را تربیت می‌کند که با هیچ عقلانیتی سازگار نیستند.نیلی، وجود چندین هزار هیأت و مسجد را فرصت‌های جبهه انقلاب دانست و گفت: نیروهای جبهه انقلاب، هم بیشتر شده‌اند و عمق فکر آن‌ها افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه به برکت خون امام حسین و نهضت امام، جریان انقلاب دارای پاتوق‌های مهمی چون هیأت و مسجد است، گفت: ما کتاب‌های خوب مخصوص نوجوانان داریم ولی از آن‌ها غفلت می‌شود و آن‌ها را نمی‌شناسیم.

مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی، معرفی کتاب در هیئات را ضروری دانست و گفت: این اقدام، مخصوصاً برای نوجوانان اهمیت خاصی دارد.

نیلی با بیان اینکه امروز ظرفیت تیراژ میلیونی برای کتاب خوب وجود دارد، گفت: فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر اینکه باید کتاب‌های خوب به تیراژ میلیونی برسند، مربوط به دهه هفتاد است و اگرچه از آن غفلت کرده‌ایم، اما به جرات می‌توان گفت که ما امروز می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

 وی افزود: معرفی کتاب از سوی مداح و سخنران خوب، اثرگذار است.

مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی در پایان، به‌معرفی کتاب آب هرگز نمی‌میرد پرداخت و گفت: این کتاب که با عاشورای زمان ما نسبت دارد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
فراخوان «نشان هیأت» اعلام شد/کتاب «نشان...

فراخوان «نشان هیأت» اعلام شد/کتاب «نشان هیأت» منتشر خواهد شد

با هدفِ ماندگاری و ثبتِ بخشی از هویت تاریخی هیأت‌های مذهبی فراخوان «نشان هیأت» اعلام شد/کتاب «نشان هیأت» منتشر خواهد شد
29 شهریور، 1395

شیخی: مداح اهلبیت باید زیبایی‌های موسیقی...

شیخی: مداح اهلبیت باید زیبایی‌های موسیقی کشور را نشان دهد

لزوم آشنایی با فقه موسیقی
26 مرداد، 1398 | قم

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

دهم: تكبر مانع تكامل
27 تیر، 1392

یادداشت آقای حسن جوکار از شیراز

یادداشت آقای حسن جوکار از شیراز

1روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبر‌معظم‌انقلاب
21 دی، 1401

به میزبانی جامعه ایمانی مشعر؛ ستایشگران...

به میزبانی جامعه ایمانی مشعر؛ ستایشگران جوان هیأت‌های کشور در قم گردهم آمدند

جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر مقدس قم گردهم آمده تا در حوزه مباحث تخصصی ستایشگری به گفت‌وگو و تبادل نظر بپردازند و بستر افزایش هم‌افزایی‌ها و تعاملات را فراهم سازند.
09 خرداد، 1400 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد