فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عاشورایی عکس و پوستر هیأت

06 آذر 1392

فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عاشورایی عکس و پوستر هیأت

همزمان با ایام عزای سید و سالار شهیدان، فراخوان دومین سوگواره بین‌المللی عاشورایی پوستر و عکس هیأت، اعلام شد.

فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عاشورایی عکس و پوستر هیأت

 به گزارش دبیرخانه سوگواره‌های بین‌المللی عاشورایی عکس و پوستر هیأت، دومین سوگواره عکس هیأت، در سه بخش اصلی، جنبی و ویژه برگزار می‌گردد.  بخش اصلی با موضوع جلسه هیأت، شامل بهشت(فضای داخلی جلسه)، ملکوت(فضای بیرونی جلسه)، شام غریبان(عکس پایانی و یادبود مراسم هیأت) برگزار می‌گردد. بخش جنبی، دو موضوع دسته‌‌های عزا و عکس‌های قدیمی و کهن، مورد داوری قرار خواهند گرفت؛و بخش ویژه نیز با موضوع پیاده روی اربعین، از نجف تا کربلا برگزار می‌گردد.

دومین سوگواره بین المللی عاشورایی پوستر هیأت با موضوعات جام الست(پوسترهای اطلاع رسانی عاشورایی هیأت)، شرب مدام(پوسترهای جلسات هفتگی هیأت) و پیمانه جاری(پوسترهای اطلاع رسانی سایر مجالس هیأت) در بخش اصلی برگزار می‌گردد. در بخش جنبی نیز دو موضوع طراحی جایگاه و دکور، و پوسترهای عاشورایی، پذیرفته خواهد شد.

 

دومین سوگواره عکس هیأت، مواردی چون استفاده از ظرفیت گسترده هنر عکاسی برای ثبت و انتقال فرهنگ عزاداری و هیأت‌داری،‌فراهم آوردن بستری مناسب برای ارایه توانمندی‌ها و کشف استعدادهای هنری همسو با اهداف سوگواره، ترغیب هنرمندان عکاس فعال برای پرداختن به موضوع‌های مرتبط با هیأت و مراسم مذهبی، ایجاد ارتباط و تعامل بین هنرمندان و هیأت‌ها، شناسایی، سازماندهی و .رشد استعدادهای نهفته در هیأت‌ها را از جمله اهداف خود قرار داده است.

سوگواره پوستر نیز با اهدافی چون استفاده از ظرفیت گسترده پوسترهای اطلاع‌رسانی هیأت‌ها برای انتقال فرهنگ عاشورا و عزاداری، فراهم آوردن بستری مناسب برای ارایه توانمندی‌ها و کشف استعدادهای هنری همسو با اهداف سوگواره،‌ شناسایی و معرفی مراسم و صحنه‌آرایی هیأت ها، ترغیب هنرمندان فعال برای پرداختن به موضوع‌های مرتبط با هیأت و مراسم مذهبی، ایجاد ارتباط وتعامل بین هنرمندان و هیأت، شناسایی، سازماندهی و رشد استعدادهای نهفته در هیأت‌ها، شناسایی و ارتقاء صحنه‌آرایی جایگاه و دکور هیأت‌ها، ترغیب هنرمندان هیأتی به خلق پوسترهای اطلاع‌رسانی فاخر و در شأن هیأت‌های مذهبی اعلام فراخوان کرده است.

سوگواره پوستر توسط اساتید، آقایان مسعود نجابتی، صداقت جباری، سید مسعود شجاعی طباطبایی، علی وزیریان، محمدرضا دوست‌محمدی داوری داوری می‌شود. آقایان سید عباس میرهاشمی،‌فرهاد سلیمانی، محمد مهدی رحیمیان و محمد حسین حیدری نیز داوران سوگواره بین‌المللی عکس هیأت می‌باشند.

سه مقام نخست بخش اصلی سوگواره‌های پوستر و عکس، از این هدایا برخوردار خواهند شد: رتبه اول یک سکه بهار آزادی به همراه سه میلیون تومان کمک به هیأت؛ رتبه دوم، نیم سکه بهار آزادی به همراه دو میلیون تومان کمک به هیأت؛ و  رتبه سوم، ربع سکه بهار آزادی به همراه یک میلیون تومان کمک به هیأت. در هر کدام از بخش‌های جنبی و ویژه نیز یک نفر برگزیده خواهد شد که هدیه ایشان نیم سکه بهار آزادی خواهد بود.

این سوگواره‌ها به همت «جامعه ایمانی مشعر» و با همراهی و همکاری «سازمان هنری رسانه ای اوج»، «کانون هنر شیعی» و «خانه طراحان انقلاب اسلامی» برگزار می‌گردد.

دهم دی ماه 1392 مصادف با رحلت رسول اکرم(ص) آخرین مهلت ارسال آثار پوستر و عکس خواهد بود. برای شرکت در سوگواره می‌توانید از طریق نشانی اینترنتی  www.soog1542.comثبت‌نام فرمایید.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مهدی سلحشور: مداحان نسبت به تقویت بنیان...

مهدی سلحشور: مداحان نسبت به تقویت بنیان خانواده اهتمام جدی داشته باشند

دبیر جامعه ایمانی مشعر:همانطور که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند مداحان باید نسبت به تقویت بنیان خانواده‌ها و به خصوص ترویج طهارت در میان جوانان اهتمام جدی داشته باشند که این امر بهترین روش برای حفظ انقلاب اسلامی است.
17 اسفند، 1397

1200 خادم، پذیرای زائران پاکستانی اربعین...

1200 خادم، پذیرای زائران پاکستانی اربعین در مرز ایران هستند

سخنگوی ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این ستاد از سال ۹۳ برای خدمت‌گزاری به زائران پاکستانی راه‌اندازی شده است، گفت: امسال با حضور 1200 خادم پذیرای این زائران و تسهیل سفر آنان هستیم.
14 شهریور، 1401

حجت‌الاسلام مجتبی نام‌خواه: رفع نابرابری...

حجت‌الاسلام مجتبی نام‌خواه: رفع نابرابری‌های جامعه نیازمند امثال شهید حججی است

یکی از پژوهشگران حوزوی گفت: همانطور که اگر حججی‌ها نبودند در خارج از مرزها به نتیجه نمی‌رسیدیم اکنون هم در رفع نابرابری‌های درون جامعه نیازمند امثال شهید حججی هستیم
06 دی، 1397

حجت‌الاسلام پناهیان:باید هیآت خانگی و خا...

حجت‌الاسلام پناهیان:باید هیآت خانگی و خانوادگی تقویت شود، زیرا تاثیرگذاری بسیار زیادی دارد.

لزوم تقویت هیأت‌های خانگی و خانوادگی/ زندگی اهل بیت الگوی درست روابط خانواده
17 مرداد، 1398

دبیر فرهنگی ستاد اربعین قرارگاه خاتم الا...

دبیر فرهنگی ستاد اربعین قرارگاه خاتم الاوصیا خبرداد طراحی سامانه‌ «ره توشه» برای به اشتراک‌گزاری ایده‌ها و تجربیات اربعینی

اولویت خدمت رسانی در داخل کشور و با تمرکز بر مرزهای خروجی در موج بازگشت است.
30 شهریور، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد