فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عاشورایی عکس و پوستر هیأت

05 آذر 1392

فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عاشورایی عکس و پوستر هیأت

همزمان با ایام عزای سید و سالار شهیدان، فراخوان دومین سوگواره بین‌المللی عاشورایی پوستر و عکس هیأت، اعلام شد.

فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عاشورایی عکس و پوستر هیأت

 به گزارش دبیرخانه سوگواره‌های بین‌المللی عاشورایی عکس و پوستر هیأت، دومین سوگواره عکس هیأت، در سه بخش اصلی، جنبی و ویژه برگزار می‌گردد.  بخش اصلی با موضوع جلسه هیأت، شامل بهشت(فضای داخلی جلسه)، ملکوت(فضای بیرونی جلسه)، شام غریبان(عکس پایانی و یادبود مراسم هیأت) برگزار می‌گردد. بخش جنبی، دو موضوع دسته‌‌های عزا و عکس‌های قدیمی و کهن، مورد داوری قرار خواهند گرفت؛و بخش ویژه نیز با موضوع پیاده روی اربعین، از نجف تا کربلا برگزار می‌گردد.

دومین سوگواره بین المللی عاشورایی پوستر هیأت با موضوعات جام الست(پوسترهای اطلاع رسانی عاشورایی هیأت)، شرب مدام(پوسترهای جلسات هفتگی هیأت) و پیمانه جاری(پوسترهای اطلاع رسانی سایر مجالس هیأت) در بخش اصلی برگزار می‌گردد. در بخش جنبی نیز دو موضوع طراحی جایگاه و دکور، و پوسترهای عاشورایی، پذیرفته خواهد شد.

 

دومین سوگواره عکس هیأت، مواردی چون استفاده از ظرفیت گسترده هنر عکاسی برای ثبت و انتقال فرهنگ عزاداری و هیأت‌داری،‌فراهم آوردن بستری مناسب برای ارایه توانمندی‌ها و کشف استعدادهای هنری همسو با اهداف سوگواره، ترغیب هنرمندان عکاس فعال برای پرداختن به موضوع‌های مرتبط با هیأت و مراسم مذهبی، ایجاد ارتباط و تعامل بین هنرمندان و هیأت‌ها، شناسایی، سازماندهی و .رشد استعدادهای نهفته در هیأت‌ها را از جمله اهداف خود قرار داده است.

سوگواره پوستر نیز با اهدافی چون استفاده از ظرفیت گسترده پوسترهای اطلاع‌رسانی هیأت‌ها برای انتقال فرهنگ عاشورا و عزاداری، فراهم آوردن بستری مناسب برای ارایه توانمندی‌ها و کشف استعدادهای هنری همسو با اهداف سوگواره،‌ شناسایی و معرفی مراسم و صحنه‌آرایی هیأت ها، ترغیب هنرمندان فعال برای پرداختن به موضوع‌های مرتبط با هیأت و مراسم مذهبی، ایجاد ارتباط وتعامل بین هنرمندان و هیأت، شناسایی، سازماندهی و رشد استعدادهای نهفته در هیأت‌ها، شناسایی و ارتقاء صحنه‌آرایی جایگاه و دکور هیأت‌ها، ترغیب هنرمندان هیأتی به خلق پوسترهای اطلاع‌رسانی فاخر و در شأن هیأت‌های مذهبی اعلام فراخوان کرده است.

سوگواره پوستر توسط اساتید، آقایان مسعود نجابتی، صداقت جباری، سید مسعود شجاعی طباطبایی، علی وزیریان، محمدرضا دوست‌محمدی داوری داوری می‌شود. آقایان سید عباس میرهاشمی،‌فرهاد سلیمانی، محمد مهدی رحیمیان و محمد حسین حیدری نیز داوران سوگواره بین‌المللی عکس هیأت می‌باشند.

سه مقام نخست بخش اصلی سوگواره‌های پوستر و عکس، از این هدایا برخوردار خواهند شد: رتبه اول یک سکه بهار آزادی به همراه سه میلیون تومان کمک به هیأت؛ رتبه دوم، نیم سکه بهار آزادی به همراه دو میلیون تومان کمک به هیأت؛ و  رتبه سوم، ربع سکه بهار آزادی به همراه یک میلیون تومان کمک به هیأت. در هر کدام از بخش‌های جنبی و ویژه نیز یک نفر برگزیده خواهد شد که هدیه ایشان نیم سکه بهار آزادی خواهد بود.

این سوگواره‌ها به همت «جامعه ایمانی مشعر» و با همراهی و همکاری «سازمان هنری رسانه ای اوج»، «کانون هنر شیعی» و «خانه طراحان انقلاب اسلامی» برگزار می‌گردد.

دهم دی ماه 1392 مصادف با رحلت رسول اکرم(ص) آخرین مهلت ارسال آثار پوستر و عکس خواهد بود. برای شرکت در سوگواره می‌توانید از طریق نشانی اینترنتی  www.soog1542.comثبت‌نام فرمایید.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حاج‌ قاسم‌ ساختن کار مداحان است / ما با...

حاج‌ قاسم‌ ساختن کار مداحان است / ما با قدرت نوکری می‌توانیم انقلابی در دنیا به پا کنیم

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حاج منصور ارضی در نشست صمیمی جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) که در مجموعه سرچشمه تهران برگزار شد
10 بهمن، 1399 | قم

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

دو: فصل خودسازی
21 تیر، 1392

سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت بر...

سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می‌شود

دبیر سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت به تشریح مختصات و شکل برگزاری این سوگواره‌ها پرداخت.
14 تیر، 1398

بازدید جمعی از ستایشگران مذهبی کشور از ر...

بازدید جمعی از ستایشگران مذهبی کشور از روستاهای محروم خوزستان

جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) سراسر کشور با همت جامعه ایمانی مشعر از روستاهای آسیب دیده از خشکسالی خوزستان بازدید کردند
04 مرداد، 1400 | خرمشهر

حجت‌الاسلام والمسلمین وافی: هیأتی‌ها بای...

حجت‌الاسلام والمسلمین وافی: هیأتی‌ها باید به دنبال تعریف درست از جریان شعر اعتراض باشند

یکی از فعالان فرهنگی گفت: هیئتی‌ها باید به اصل گفتمان انقلاب اسلامی واقف، معتقد و باورمند باشند و بدانند که جریان شعر اعتراض شکل می‌گیرد و خوانده نیز خواهد شد اما باید با تعریف درست، مدیریت و کنترل شود.
05 دی، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد