اختتامیه سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می شود

31 فروردین 1394

اختتامیه سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می شود

سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت که از محرم سال گذشته آغاز به کار کرده بود در تاریخ 25 اردیبهشت کار خورد را پایان می دهد. اختتامیه این سوگواره ها در شهر مقدس قم در عصر روز جمعه 25 اردیبهشت با تقدیر از هنرمندان برتر و هیأت هایشان برگزار می شود.

اختتامیه سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می شود

 

اتمام مهلت ارسال آثار سی ام دیماه 1393 اعلام شده بود که  به دلیل استقبال طراحان و عکاسان هیأتی  و تماس های مکرر ایشان در روزهای آخر، خصوصا هنرمندانی که قصد داشتند در بخش ویژه(عکس پیاده روی اربعین) شرکت کنند مهلت ارسال آثار نوزدهم دی‌ماه 93 مصادف با هفدهم ربیع الاول، سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) تمدید شد.

 

در این دوره، سوگواره عکس در بخش اصلی شامل جلسه هیأت با زیر بخشهای: فضای داخلی جلسه، فضای بیرونی هیأت، عکس پایانی و یادبود مراسم هیأت، و در بخش جنبی نیز شامل دو بخش دسته عزا و عکس‌های قدیمی و در بخش ویژه نیز تحت عنوان کاروان عشق در خصوص پیاده روی اربعین حسینی فراخوان شد.

 

فراخوان سوگواره پوستر نیز در بخش اصلی شامل پوسترهای اطلاع‌رسانی هیأت، اعم از عاشورایی، جلسات هفتگی و سایر مجالس هیأت و بخش جنبی شامل طراحی جایگاه و فضاسازی هیأت، و پوسترهای عاشورایی اعلام شد.

 

پس از اعلام فراخوان سومین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت در بخش پوستر،  هزار پوستر و در قسمت عکس نیز  6 هزار عکس به دبیرخانه سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت ارسال شد.

 

داوری بخش پوستر با حضور اساتید برجسته از جمله آقایان مسعود نجابتی، صداقت جباری، سید حسن موسی زاده، محمد رضا دوست محمدی و سید مهدی حسینی در محل سالن آمفی تئاتر سازمان هنری و رسانه ای اوج برگزار شد و آقایان سید عباس میرهاشمی، جاسم غضبان پور، فرهاد سلیمانی،کمال الدین شاهرخ و ابراهیم سلیمانی  نیز داوری سوگواره بین‌المللی عکس هیأت را بر عهده داشتند که داوری این بخش نیز در محل دفتر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس برگزار شد. کیفیت و کمیت آثار رسیده به این دوره از سوگواره از رشد قابل توجهی برخوردار بود  به ویژه اینکه دبیرخانه ناگزیر شد داوری سوگواره عکس را در دو جلسه بر گزار نماید.

 

به برترین های بخش اصلی سوگواره‌ها، رتبه اول یک سکه بهار آزادی به همراه 3 میلیون تومان کمک به هیأت، رتبه دوم نیم سکه بهار آزادی به همراه 2 میلیون تومان کمک به هیأت و رتبه سوم ربع سکه بهار آزادی به همراه یک میلیون تومان کمک به هیأت اهدا خواهد شد.

 

در هر کدام از بخش های‌ جنبی نیز به رتبه برتر یک نیم سکه بهار آزادی و به رتبه بر‌تر بخش ویژه سوگواره عکس نیز یک سکه بهار آزادی اهدا می شود.

 

این سوگواره‌ها به همت جامعه ایمانی مشعر و با همراهی و همکاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج، کانون هنر شیعی و خانه طراحان انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

طبق روال سال گذشته و بعد از برگزاری اختتامیه تا محرم سال بعد نمایشگاه آثار بر‌تر در استانهای مختلف کشور به نمایش در خواهد آمد.

 

همچنین نشست تخصصی پوستر و عکس با حضور اساتید و داوران سوگواره در سطح مقدماتی و متوسط در تاریخ 24 اردیبهشت برگزار خواهد شد که متقاضیان می توانند جهت ثبت نام از روز شنبه مورخ پنج اردیبهشت به سایت سوگواره به نشانیwww.art1542.ir  مراجعه نمایند.

همچنین جلسه نقد آثار برگزیده نیز در صبح روز جمعه 25 اردیبهشت برگزار خواهد خواه

تصاویر جلسه داوری عکس و پوستر
 

 

نظرات


استانی
برگزیده ها
سومین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوا...

سومین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های‌کشور با عنوان رسالات برگزارشد

سومین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های کشور تحت عنوان رسالات در مجموعه فرهنگی شهدای هفت‌تیر برگزار شد.
21 آبان، 1400

هیأتی که با ورود به عرصه تولید گیربکس، م...

هیأتی که با ورود به عرصه تولید گیربکس، مانع خروج ارز شد

مرکز فرهنگی آینه اصفهان که ذیل هیأت دانش‌آموزی رواق‌الحسین(ع) کارگاه تولید گیربکس صنعتی هم برای خودکفایی خود در هزینه‌ها و هم اشتغال‌زایی برای جوانان فارغ‌التحصیل، راه‌اندازی کرده، توانسته با رونق آن مانع خروج ارز شود.
06 اردیبهشت، 1401

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

دهم: تكبر مانع تكامل
26 تیر، 1392

حجت الاسلام میرزامحمدی: فاطمیه بهترین فر...

حجت الاسلام میرزامحمدی: فاطمیه بهترین فرصت برای تبیین جایگاه زن و خانواده است

استاد حوزه علمیه با اشاره به وقایع و حوادث اخیر، اظهار کرد: همیشه از تهدیدها تولید فرصت داشته‌ایم. 
26 آبان، 1401

از مقام مادر شهید محمد معماریان تجلیل شد

از مقام مادر شهید محمد معماریان تجلیل شد

در آئین اختتامیه چهارمین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت در مجتمع یاوران مهدی(عج)، از خانم اشرف السادات منتظری تجلیل به عمل آمد.
02 مرداد، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد