اختتامیه سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می شود

01 اردیبهشت 1394

اختتامیه سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می شود

سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت که از محرم سال گذشته آغاز به کار کرده بود در تاریخ 25 اردیبهشت کار خورد را پایان می دهد. اختتامیه این سوگواره ها در شهر مقدس قم در عصر روز جمعه 25 اردیبهشت با تقدیر از هنرمندان برتر و هیأت هایشان برگزار می شود.

اختتامیه سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می شود

 

اتمام مهلت ارسال آثار سی ام دیماه 1393 اعلام شده بود که  به دلیل استقبال طراحان و عکاسان هیأتی  و تماس های مکرر ایشان در روزهای آخر، خصوصا هنرمندانی که قصد داشتند در بخش ویژه(عکس پیاده روی اربعین) شرکت کنند مهلت ارسال آثار نوزدهم دی‌ماه 93 مصادف با هفدهم ربیع الاول، سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) تمدید شد.

 

در این دوره، سوگواره عکس در بخش اصلی شامل جلسه هیأت با زیر بخشهای: فضای داخلی جلسه، فضای بیرونی هیأت، عکس پایانی و یادبود مراسم هیأت، و در بخش جنبی نیز شامل دو بخش دسته عزا و عکس‌های قدیمی و در بخش ویژه نیز تحت عنوان کاروان عشق در خصوص پیاده روی اربعین حسینی فراخوان شد.

 

فراخوان سوگواره پوستر نیز در بخش اصلی شامل پوسترهای اطلاع‌رسانی هیأت، اعم از عاشورایی، جلسات هفتگی و سایر مجالس هیأت و بخش جنبی شامل طراحی جایگاه و فضاسازی هیأت، و پوسترهای عاشورایی اعلام شد.

 

پس از اعلام فراخوان سومین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت در بخش پوستر،  هزار پوستر و در قسمت عکس نیز  6 هزار عکس به دبیرخانه سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت ارسال شد.

 

داوری بخش پوستر با حضور اساتید برجسته از جمله آقایان مسعود نجابتی، صداقت جباری، سید حسن موسی زاده، محمد رضا دوست محمدی و سید مهدی حسینی در محل سالن آمفی تئاتر سازمان هنری و رسانه ای اوج برگزار شد و آقایان سید عباس میرهاشمی، جاسم غضبان پور، فرهاد سلیمانی،کمال الدین شاهرخ و ابراهیم سلیمانی  نیز داوری سوگواره بین‌المللی عکس هیأت را بر عهده داشتند که داوری این بخش نیز در محل دفتر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس برگزار شد. کیفیت و کمیت آثار رسیده به این دوره از سوگواره از رشد قابل توجهی برخوردار بود  به ویژه اینکه دبیرخانه ناگزیر شد داوری سوگواره عکس را در دو جلسه بر گزار نماید.

 

به برترین های بخش اصلی سوگواره‌ها، رتبه اول یک سکه بهار آزادی به همراه 3 میلیون تومان کمک به هیأت، رتبه دوم نیم سکه بهار آزادی به همراه 2 میلیون تومان کمک به هیأت و رتبه سوم ربع سکه بهار آزادی به همراه یک میلیون تومان کمک به هیأت اهدا خواهد شد.

 

در هر کدام از بخش های‌ جنبی نیز به رتبه برتر یک نیم سکه بهار آزادی و به رتبه بر‌تر بخش ویژه سوگواره عکس نیز یک سکه بهار آزادی اهدا می شود.

 

این سوگواره‌ها به همت جامعه ایمانی مشعر و با همراهی و همکاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج، کانون هنر شیعی و خانه طراحان انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

طبق روال سال گذشته و بعد از برگزاری اختتامیه تا محرم سال بعد نمایشگاه آثار بر‌تر در استانهای مختلف کشور به نمایش در خواهد آمد.

 

همچنین نشست تخصصی پوستر و عکس با حضور اساتید و داوران سوگواره در سطح مقدماتی و متوسط در تاریخ 24 اردیبهشت برگزار خواهد شد که متقاضیان می توانند جهت ثبت نام از روز شنبه مورخ پنج اردیبهشت به سایت سوگواره به نشانیwww.art1542.ir  مراجعه نمایند.

همچنین جلسه نقد آثار برگزیده نیز در صبح روز جمعه 25 اردیبهشت برگزار خواهد خواه

تصاویر جلسه داوری عکس و پوستر
 

 

نظرات


استانی
برگزیده ها
هشتم ربیع الاول،سالروز شهادت امام حسن عس...

هشتم ربیع الاول،سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع)

بار دیگر شد ز کینه زنده غم های مدینه
01 بهمن، 1391

بهادری جهرمی: هیأت های مذهبی، گفتمان و ت...

بهادری جهرمی: هیأت های مذهبی، گفتمان و تفکرات انقلاب را همواره زنده نگه داشته‌اند

سخنگوی دولت: در هر عرصه ای که مردم ورود پیدا کردند، توفیقات بیشتری حاصل شد.
03 مرداد، 1401

نباید به هر قیمتی به دنبال مستمع جمع کرد...

نباید به هر قیمتی به دنبال مستمع جمع کردن باشیم

حاج مهدی خادم آذریان با بیان اینکه ما باید به دنبال عملیاتی کردن سخنان خود باشیم، اظهار کرد: اینکه فکر کنیم ما آسیب ناپذیریم یک پندار کاملا اشتباه است و آسیب پذیر بودن ربطی به علم، سواد و جایگاه ندارد و در هر شرایطی امکان دارد ما هم دچار آسیب شویم.
09 بهمن، 1400

«پویش ملی میزُکتاب»

«پویش ملی میزُکتاب»

چهارمین پویش برپایی میزُکتاب "سفیر فاطمی" همزمان با ایام‌فاطمیه و با‌هدف ترویج و عرضه کتاب در مساجد، هیأت‌ها، مدارس و دانشگاه‌های سراسر‌کشور
10 آذر، 1401

واکنش حاج محمدرضا‌ بذری به حوادث اخیر کش...

واکنش حاج محمدرضا‌ بذری به حوادث اخیر کشور

حجاب اصل است و دستور دین اسلام‌ است و حتی قانون و فرهنگ ماست، بنابراین حجاب نمی‌تواند نباشد. 
28 مهر، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد