فراخوان انتخاب شعار محرم

08 اردیبهشت 1394

فراخوان انتخاب شعار محرم

شعار محرم سال 91، «در عزای زینت دوش نبی» و شعار محرم­ سال­‌های92 و 93، «هیهات مناالذله» بوده ­است.

فراخوان انتخاب شعار محرم

فراخوان انتخاب شعار محرم

برای چهارمین سال پیاپی هیأت‌­های سراسر کشور برای محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان (علیه السلام)، شعار واحدی را سرلوحه کار خود قرار می­دهند.

رسم انتخاب و اعلان شعار،درتاریخ اسلام رشته بلندی دارد که سر رشته­‌های آن را باید در جنگ­‌ها وغزوات رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) جست. چنان که از امیرالمؤمنین (علیه السلام) نقل شده که شعار مسلمانان در جنگ بدر «یا منصور أمت» بوده است. در کنار این شعارهای عمومی رجز خوانی­‌های سرداران سپاه اسلام که با اشعار و عبارات حماسی خود را معرفی می­‌کردند می‌تواند نمونه­‌هایی ازشعارهای صدر اسلام رابرای ما تداعی کند.

رسم انتخاب شعار برای برنامه­‌های هیأت، چند سالی است در میان هیأت­‌های سراسر کشور رایج شده­ است. با توجه به این ریشه تاریخی همواره باید مراقب بود که آسیب وآفت گریبان این سنت را نگیرد. برای همین همواره باید اصولی را برای انتخاب شعار در نظر گرفت که مهم­ترین آن توجه به حفظ روحیه حماسی عاشورا، توجه به پیروزی جبهه حق در این واقعه و پرهیز از انتخاب شعارهایی است که حاصل آن فقط پرداختن به اندوه و ناراحتی از واقعه کربلاست.

از این رو هیأت­‌های سراسر کشور از عموم مردم دعوت می­‌کند تا شعارهای خود را برای محرم سال 1394 تا تاریخ  15 اردیبهشت امسال به شماره 30001542 پیامک کنند. پس از بررسی شعارهای ارسال شده توسط کارشناسان مربوطه شعار محرم امسال انتخاب می­‌شود که هیأت­‌های سراسر کشور برای محرم امسال از آن استفاده خواهندکرد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان ه...

دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور به کار خود پایان داد

دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور با عنوان الی الحبیب2 پس از دو روز به کار خود پایان داد.
14 خرداد، 1401

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی...

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی سفینه النجاه در آستان قدس رضوی

خادم هنرهیأت جامعه ایمانی مشعر گفت: رویداد ملی سفینه النجاه در سالن نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی از تاریخ 26 مردادماه الی 28 مردادماه برگزار می‌شود.
25 مرداد، 1401

حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصل...

حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

رییس بنیاد ملی خانواده گفت: باید نگاه جامعه نسبت به زن و خانواده تصحیح شود زیرا بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است.
17 مرداد، 1398

حسین شریعتمداری: هیآت باید با عملیات جنگ...

حسین شریعتمداری: هیآت باید با عملیات جنگ روانی آشنا شوند

مدیر مسئول موسسه مطبوعاتی کیهان بر لزوم افزایش سطح آگاهی هیآت‌ در زمینه عملیات جنگ روانی برای شناسایی حق از باطل در هر دوره ای تاکید کرد.
12 تیر، 1398

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

بیست و یكم: برنامه تربیتی امیرمؤمنان
08 مرداد، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد