سومین همایش ملی جمعی‌ از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور برگزار شد.

05 خرداد 1402

سومین همایش ملی جمعی‌ از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور برگزار شد.

در سومین همایش ملی جمعی‌ از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور مطرح شد؛ بایدها و نبایدها، چالش‌ها و فرصت‌های مداحی

سومین همایش ملی جمعی‌ از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، سومین همایش ملی جمعی ‌از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور که در اردوگاه سیدالشهداء آبعلی تهران برگزار شد.
در بخش صبح‌گاهی این برنامه که با عنوان الی‌الحبیب ۳ برگزار شد، شاهد خیرمقدم‌گویی رحیم آبفروش و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین امیری‌طیبی، دکتر مهدی امین‌فروغی و حاج ماشاء‌الله عابدی و همچنین برنامه رونمایی از کتاب «از مرثیه تا فریاد»، تحلیل هنری و اجتماعی آثار چهارده مداح سرشناس کشور، بودیم.
سپس در بخش بعدازظهر نیز استاد محمدهادی وحیددستجردی، آقای ابراهیم نورمحمدی، استادسیدمهدی حسینی و آقای سیدمحمدرضا یعقوبی‌آل سخنرانی کرده و از مستند «صبح صادق» رونمایی شد.
همچنین یادآور می‌شود، در بخش ویژه این همایش شاهد تجلیل از استاد محمدجواد غفورزاده (شفق) نیز بودیم.
مداحان افق فکری جامعه را به افق ولایت فقیه نزدیک کنند
حجت الاسلام والمسلمین امیری‌طیبی در این همایش اظهار کرد: یکی از مهمات جامعه اسلامی هم‌افقی با ولی جامعه است.
وی با اشاره به اینکه نتیجه فاصله ذهنی از ولی جامعه خوارج است، مطرح کرد: هم‌افقی ذهنی با ولی جامعه نیز به مالک اشتر شدن منجر می‌شود.
سخنران سومین همایش ملی جمعی‌ از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور ادامه داد: متأسفانه در جامعه امروز در زوایای مختلفی از ولی جامعه فاصله ذهنی داریم.
وی با بیان اینکه این فاصله ذهنی بشدت آسیب‌زا است، عنوان کرد: مادحین یکی از جریانات تأثیرگذار در کاهش فاصله ذهنی مردم با ولی فقیه هستند.
امیری طیبی افزود: مقام معظم رهبری نیز در دیدار با مداحان نسبت به این موضوع متذکر شده و فرمودند مداحان با فضاسازی در موضوعات مختلف بسیار اثرگذارتر از نهادهای متولی هستند.
وی با اشاره به اینکه برای تحقق این موضوع در مرحله نخست باید فاصله ذهنی مداحان با ولی جامعه کاهش پیدا کند، خاطرنشان کرد: دغدغه مداح باید هدایت مردم باشد و اگر این دغدغه وجود داشته باشد جهاد در راه مداحی محقق می‌شود.
سخنران سومین همایش ملی جمعی‌ از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور اضافه کرد: مداحان باید در جلسات مختلفی با یکدیگر برای جریان‌سازی در افق فکری مقام معظم رهبری گفتمان کنند.
وی با بیان اینکه جهاد هزینه دارد، تصریح کرد: مداحان باید نسبت به تذکرات رهبری حساس بوده و برای حل مشکلات ایده‌پردازی داشته باشند. 
مداحی وضعیت بهتری نسبت به دوران طاغوت دارد.
سپس ماشاءالله عابدی اظهار کرد: امروز مداحی با تمام نواقص خود به مراتب از زمان طاغوت وضعیت بهتری دارد. 
وی با اشاره به اینکه این برتری در جهات مختلف بوده است.
سخنران سومین همایش ملی جمعی‌ از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور با بیان اینکه مداحان باید شغل و کسب و کار مشخصی داشته باشند، مطرح کرد: اگر مداحان شغل و کسب و کار مشخصی داشته باشند دیگر مجالس را انتخاب نمی‌کنند و به دنبال درآمد بیش‌تر از مداحی نیستند.
وی با بیان اینکه یکی از اشکالاتی که امروز به مداحی وارد است هزینه بالای ‌آن‌ها است، خاطرنشان کرد: دعاخوان باتوجه به محتوایی که ارائه می‌کند در مرتبه بالاتری از مداحی برخوردار است.
عابدی با اشاره به اینکه دعاخوان در میان دعا مردم را موعظه می‌کند، تصریح کرد: درنتیجه دعاخوان باید خودش در مرحله بالایی از این موعظه‌ها باشد و نکات بسیاری را رعایت کند.
وی با بیان اینکه مداح نباید دائما در جا بزند، یادآور شد: ابتکار و تحول دو عنصری است که توسط مداحان باید به آن توجه شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت‌الاسلام پناهیان: دریافت هزینه‌های دو...

حجت‌الاسلام پناهیان: دریافت هزینه‌های دولتی از زائر اربعین نوعی راهزنی است

شرمباد بر دولت‌مردی که نسبت به اربعین بی‌تفاوت باشد
28 شهریور، 1398 | قم

با تجلیل از صادق آهنگران؛ همایش ملی ستای...

با تجلیل از صادق آهنگران؛ همایش ملی ستایشگران جوان به کار خود پایان داد

همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌‌های مذهبی کشور ظهر امروز با تجلیل از صادق آهنگران و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسملین پناهیان و منصور ارضی در شهر مقدس قم به کار خود پایان داد.
05 خرداد، 1400 | قم

یادداشت آقای مهدی تدینی از خوزستان

یادداشت آقای مهدی تدینی از خوزستان

1روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبر‌معظم‌انقلاب
20 دی، 1401

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

یك: معراج مهمان
26 تیر، 1392

مستند و یادنامه حاج علی خورشیدی در قم رو...

مستند و یادنامه حاج علی خورشیدی در قم رونمایی می‌شود

یادنامه و مستند زندگی حاج علی خورشیدی طی مراسمی به همت کارگروه تاریخ شفاهی دفتر ستایشگری جامعه ایمانی مشعر با حضور نمایندگان بیوت مراجع، سخنرانان، مداحان، مسئولین هیآت مذهبی، خانواده و دوستان این مداح قمی در مسجد مقدس جمکران رونمایی می‌شود.
27 بهمن، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد