تصویر دومین اجلاس ملی رابطین شهرستانی جامعه ایمانی مشعر

24 تیر 1397

تصویر دومین اجلاس ملی رابطین شهرستانی جامعه ایمانی مشعر

براساس این گزارش ‌آبفروش در ابتدای اجلاس با اشاره به حرکت منسجم رابطان جامعه ایمانی اظهار داشت: جای امیدواری است که این حرکت عظیم در زیر بیرق امام حسین همواره پایدار و منسجم بماند.

تصویر دومین اجلاس ملی رابطین شهرستانی جامعه ایمانی مشعر

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، دومین اجلاس رابطان استانی و شهرستانی جامعه ایمانی مشعر با حضور حجج‌اسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه، مرتضی وافی مدیر بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه و آقایان سیداحمد عبودتیان مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا، عظیم ابراهیم پور، رحیم ‌آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر و سایر رابطان جامعه ایمانی مشعر در سالن همایش وصال مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) برگزار شد.

براساس این گزارش ‌آبفروش در ابتدای اجلاس با اشاره به حرکت منسجم رابطان جامعه ایمانی اظهار داشت: جای امیدواری است که این حرکت عظیم در زیر بیرق امام حسین همواره پایدار و منسجم بماند.

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان این‌که این دومین اجلاس ملی رابطان جامعه ایمانی مشعر است، گفت: این اجلاس همانند سال گذشته در تیر ماه برگزار می‌شود، هر کدام از شما به عنوان یک فرمانده و مدیر و رهبر یک مجموعه فرهنگی و هیأت باید در حوزه جغرافیایی و شهرستان خود ایفای نقش کنید و این ماموریت بسیار خطیری است،

وی با تأکید بر فراهم کردن مقدمات فضای انقلابی و شرایط مناسب فرهنگی در شهرستان‌های کشور بیان کرد: امام جمعه تبریز یک فعال فرهنگی تمام عیار است، آیت‌الله آل‌هاشم به‌عنوان یک امام جمعه مردمی و مدیر فرهنگی در شهر خود عملکرد بسیار خوبی داشته است و که باید سرلوحه کار افراد انقلابی قرار گیرد، به طوری که هریک از افراد انقلابی موجب اطمینان خاطر رهبر معظم انقلاب در شهر خود باشد.

حرکت شریانی جامعه ایمانی

آبفروش ادامه داد: حرکت شریانی که در جامعه ایمانی مشعر وجود دارد، بایستی سبب استقرار امنیت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در کشور شود و نقش اصلی در این عملکرد بر عهده شما است.

در ادامه عبودتیان با بیان این‌که هیأت‌ها یگانی بسیار مهم و لشکری قدرتمند برای جبهه انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: بایستی برای حفظ این جبهه مهم اهمیت قائل شد و در راستای حفظ آن عمل کرد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا با اشاره به ظرفیت‌های عظیم جبهه انقلابی و هیأت‌ها بیان کرد: در قضایایی همچون سوریه، زلزله‌ بم و کرمانشاه و آبرسانی به آبادان و ‌خرمشهر، فعالان فرهنگی و بچه‌حزب‌اللهی‌ها بودند که پای کار ایستاده و بدون کمترین چشم‌داشتی، به جامعه و مردم خود خدمت کردند.

وی با بیان این‌که حزب‌اللهی‌ها قله افتخار آفرینی در جمهوری اسلامی هستند، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز به این جبهه عظیم و مردمی افتخار می‌کنند.

امید مردم، کلید پیروزی

عبودتیان در ادامه به فشارهای دشمن علیه نظام اسلامی اشاره و بیان کرد: دشمن همواره آرایش‌های جنگی نرم و سخت و متفاوتی در مقابل نظام اسلامی داشته و در شرایط امروز نیز به دنبال ایجاد فشار اقتصادی در جامعه ایران است.

وی ادامه داد: در این فشارها ممکن است مردم دچار ناامیدی ‌شوند، از این رو نباید نسبت به حمایت از انقلاب اسلامی و محرومیت‌زدایی از قشر ضعیف جامعه ناامید شد، چراکه یقینا در این جنگ با استکبار جهانی پیروز نصیب ما خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در ادامه این اجلاس با اشاره به تأکید روایات بر دوستی مؤمنان با یکدیگر اظهار داشت: تأکید روایات بر ارتباط و رفاقت دینی، صرفا برای ایجاد رفاقت میان مردم نیست، بلکه دین در ذیل این رفاقت‌ها برای ارتباط و خدمت‌ به یکدیگر برنامه‌هایی ارائه می‌کند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: نکته دیگری که در دین مورد تأکید قرار دارد، وسعت دل مؤمن و احساس محبت او نسبت به دیگر مؤمنین است، همچنین علاوه بر این محبت، آدابی برای معاشرت و ارتباط محکم میان مؤمنین در دین مطرح است.

وی با بیان ارتباط محکم و مستحکم مؤمنان و صبر و استقامت آنها را زمینه‌ساز ظهور توصیف کرد و گفت: حرکت و فعالیت‌های شبکه‌ای ملی، ارتباط و هماهنگی بین رابطان جامعه ایمانی نیز در همین مسیر است.

اداره فضای حقیقی توسط فضای مجازی

حجت الاسلام و المسلین پناهیان ادامه داد: امروزه ارتباطات شبکه‌ای نسبت به گذشته بسیار قوی‌تر شده است، به‌طوری که فضای مجازی، فضای حقیقی را اداره می‌کند، فضای مجازی با بنای قدرتی نوبنیان پایه دیگر قدرت‌ها را سست کرده است.

وی بر ضرورت کار جمعی و گروهی تأکید کرد و گفت: بزرگترین ظرفیت‌ها و اجتماعات متعلق به ما است، بنابراین بایستی از ظرفیت‌هایی همچون پیاده‌روی اربعین به بهترین نحو استفاده کرد.

همچنین حجت‌الاسلام وافی در پایان اجلاس امروز به بیان دیدگاه‌های خود پرداخت و با اشاره با ویژگی‌های هیأت‌داران اظهار داشت: یکی از ویژگی‌ها و شاخصه‌های این افراد توجه به تهذیب نفس است.

مدیر بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه ادامه داد: مسأله جهاد، مبارزه، ایستادگی و مقاومت بحثی کلیدی در فرهنگ دینی اسلامی و یک مسأله قدیمی است که مورد توجه زیاد قرآن است و در سوره توبه نیز تاکیدات زیادی درباره آن شده است.

سخت‌ترین سال پیش‌رو

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر این‌که سال آینده از سخت‌ترین سال‌های پیش‌روی انقلاب اسلامی است، گفت: جریان مبارزه با اسرائیل در جدی‌ترین حالت خود قرار گرفته و هدف دشمن ضربه زدن به نظام و جامعه ایران و جلوگیری از نابودی اسرائیل از طریق ایجاد فشار اقتصادی و نارضایتی در متن مردم است تا انقلاب اسلامی از موضع خود کوتاه بیاید.

حجت‌الاسلام وافی خطاب به رابطان جامعه ایمانی مشعر اظهار داشت: شما بایستی با حاضر شدن در وسط میدان خواب و خوراک را برای یاری کردن خط انقلاب بر خود حرام کنید، چراکه ما ایستادگی و مبارزه را وظیفه اصلی خود دانسته و در برابر فشار دشمنان سر خم نمی‌کنیم.

گفتنی است بعد از سخنرانی حجت‌الاسلام وافی، رابطان جامعه ایمانی مشعر به صورت دسته جمعی به دیدار آیت الله مصباح یزدی رفتند./876/پ۲۰۲/ج

نظرات


استانی
برگزیده ها
پیام تسلیت خادمین جامعه ایمانی مشعر در پ...

پیام تسلیت خادمین جامعه ایمانی مشعر در پی درگذشت حاج فرج‌الله سلحشور

درگذشت هنرمند برجسته و متعهّد مرحوم حاج فرج‌الله سلحشور را به حضرتعالی، خاندان گرامی ایشان و همه‌ی بازماندگان تسلیت عرض می‌نماییم.
09 اسفند، 1394

بیانات آیت الله جوادی آملی در پی پیام تس...

بیانات آیت الله جوادی آملی در پی پیام تسلیت چهلمین روز رحلت آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی

آیت‌الله جوادی آملی در پیام تسلیتی به مناسبت چهلمین روز رحلت آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی گفت: آیت‌الله تهرانی عالم عاملی بود که توانست آنچه را که آموخته بود، در رفتارش منعکس کند.
26 بهمن، 1391

دکتر معلی: اجتماع هیأتی‌ها می‌تواند مشکل...

دکتر معلی: اجتماع هیأتی‌ها می‌تواند مشکلات اقتصادی جامعه را حل کند

مسئول دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر گفت: با جرئت می‌توان اعلام کرد که هیچ جمع دیگری بجز هیأتی‌ها نمی‌توانند مشکلات تولید و اقتصاد کشور را رفع کنند.
19 خرداد، 1402

حاج عظیم ابراهیم پور: بانوان در تحکیم و...

حاج عظیم ابراهیم پور: بانوان در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتنمان انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری دارند

مسئول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کل کشور: بانوان کشور در تحکیم و توسعه خیمه هیات و گفتمان انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری دارند.
02 مرداد، 1401

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

بیست و یكم: برنامه تربیتی امیرمؤمنان
08 مرداد، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد