تصویر دومین اجلاس ملی رابطین شهرستانی جامعه ایمانی مشعر

23 تیر 1397

تصویر دومین اجلاس ملی رابطین شهرستانی جامعه ایمانی مشعر

براساس این گزارش ‌آبفروش در ابتدای اجلاس با اشاره به حرکت منسجم رابطان جامعه ایمانی اظهار داشت: جای امیدواری است که این حرکت عظیم در زیر بیرق امام حسین همواره پایدار و منسجم بماند.

تصویر دومین اجلاس ملی رابطین شهرستانی جامعه ایمانی مشعر

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، دومین اجلاس رابطان استانی و شهرستانی جامعه ایمانی مشعر با حضور حجج‌اسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه، مرتضی وافی مدیر بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه و آقایان سیداحمد عبودتیان مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا، عظیم ابراهیم پور، رحیم ‌آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر و سایر رابطان جامعه ایمانی مشعر در سالن همایش وصال مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) برگزار شد.

براساس این گزارش ‌آبفروش در ابتدای اجلاس با اشاره به حرکت منسجم رابطان جامعه ایمانی اظهار داشت: جای امیدواری است که این حرکت عظیم در زیر بیرق امام حسین همواره پایدار و منسجم بماند.

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان این‌که این دومین اجلاس ملی رابطان جامعه ایمانی مشعر است، گفت: این اجلاس همانند سال گذشته در تیر ماه برگزار می‌شود، هر کدام از شما به عنوان یک فرمانده و مدیر و رهبر یک مجموعه فرهنگی و هیأت باید در حوزه جغرافیایی و شهرستان خود ایفای نقش کنید و این ماموریت بسیار خطیری است،

وی با تأکید بر فراهم کردن مقدمات فضای انقلابی و شرایط مناسب فرهنگی در شهرستان‌های کشور بیان کرد: امام جمعه تبریز یک فعال فرهنگی تمام عیار است، آیت‌الله آل‌هاشم به‌عنوان یک امام جمعه مردمی و مدیر فرهنگی در شهر خود عملکرد بسیار خوبی داشته است و که باید سرلوحه کار افراد انقلابی قرار گیرد، به طوری که هریک از افراد انقلابی موجب اطمینان خاطر رهبر معظم انقلاب در شهر خود باشد.

حرکت شریانی جامعه ایمانی

آبفروش ادامه داد: حرکت شریانی که در جامعه ایمانی مشعر وجود دارد، بایستی سبب استقرار امنیت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در کشور شود و نقش اصلی در این عملکرد بر عهده شما است.

در ادامه عبودتیان با بیان این‌که هیأت‌ها یگانی بسیار مهم و لشکری قدرتمند برای جبهه انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: بایستی برای حفظ این جبهه مهم اهمیت قائل شد و در راستای حفظ آن عمل کرد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا با اشاره به ظرفیت‌های عظیم جبهه انقلابی و هیأت‌ها بیان کرد: در قضایایی همچون سوریه، زلزله‌ بم و کرمانشاه و آبرسانی به آبادان و ‌خرمشهر، فعالان فرهنگی و بچه‌حزب‌اللهی‌ها بودند که پای کار ایستاده و بدون کمترین چشم‌داشتی، به جامعه و مردم خود خدمت کردند.

وی با بیان این‌که حزب‌اللهی‌ها قله افتخار آفرینی در جمهوری اسلامی هستند، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز به این جبهه عظیم و مردمی افتخار می‌کنند.

امید مردم، کلید پیروزی

عبودتیان در ادامه به فشارهای دشمن علیه نظام اسلامی اشاره و بیان کرد: دشمن همواره آرایش‌های جنگی نرم و سخت و متفاوتی در مقابل نظام اسلامی داشته و در شرایط امروز نیز به دنبال ایجاد فشار اقتصادی در جامعه ایران است.

وی ادامه داد: در این فشارها ممکن است مردم دچار ناامیدی ‌شوند، از این رو نباید نسبت به حمایت از انقلاب اسلامی و محرومیت‌زدایی از قشر ضعیف جامعه ناامید شد، چراکه یقینا در این جنگ با استکبار جهانی پیروز نصیب ما خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در ادامه این اجلاس با اشاره به تأکید روایات بر دوستی مؤمنان با یکدیگر اظهار داشت: تأکید روایات بر ارتباط و رفاقت دینی، صرفا برای ایجاد رفاقت میان مردم نیست، بلکه دین در ذیل این رفاقت‌ها برای ارتباط و خدمت‌ به یکدیگر برنامه‌هایی ارائه می‌کند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: نکته دیگری که در دین مورد تأکید قرار دارد، وسعت دل مؤمن و احساس محبت او نسبت به دیگر مؤمنین است، همچنین علاوه بر این محبت، آدابی برای معاشرت و ارتباط محکم میان مؤمنین در دین مطرح است.

وی با بیان ارتباط محکم و مستحکم مؤمنان و صبر و استقامت آنها را زمینه‌ساز ظهور توصیف کرد و گفت: حرکت و فعالیت‌های شبکه‌ای ملی، ارتباط و هماهنگی بین رابطان جامعه ایمانی نیز در همین مسیر است.

اداره فضای حقیقی توسط فضای مجازی

حجت الاسلام و المسلین پناهیان ادامه داد: امروزه ارتباطات شبکه‌ای نسبت به گذشته بسیار قوی‌تر شده است، به‌طوری که فضای مجازی، فضای حقیقی را اداره می‌کند، فضای مجازی با بنای قدرتی نوبنیان پایه دیگر قدرت‌ها را سست کرده است.

وی بر ضرورت کار جمعی و گروهی تأکید کرد و گفت: بزرگترین ظرفیت‌ها و اجتماعات متعلق به ما است، بنابراین بایستی از ظرفیت‌هایی همچون پیاده‌روی اربعین به بهترین نحو استفاده کرد.

همچنین حجت‌الاسلام وافی در پایان اجلاس امروز به بیان دیدگاه‌های خود پرداخت و با اشاره با ویژگی‌های هیأت‌داران اظهار داشت: یکی از ویژگی‌ها و شاخصه‌های این افراد توجه به تهذیب نفس است.

مدیر بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه ادامه داد: مسأله جهاد، مبارزه، ایستادگی و مقاومت بحثی کلیدی در فرهنگ دینی اسلامی و یک مسأله قدیمی است که مورد توجه زیاد قرآن است و در سوره توبه نیز تاکیدات زیادی درباره آن شده است.

سخت‌ترین سال پیش‌رو

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر این‌که سال آینده از سخت‌ترین سال‌های پیش‌روی انقلاب اسلامی است، گفت: جریان مبارزه با اسرائیل در جدی‌ترین حالت خود قرار گرفته و هدف دشمن ضربه زدن به نظام و جامعه ایران و جلوگیری از نابودی اسرائیل از طریق ایجاد فشار اقتصادی و نارضایتی در متن مردم است تا انقلاب اسلامی از موضع خود کوتاه بیاید.

حجت‌الاسلام وافی خطاب به رابطان جامعه ایمانی مشعر اظهار داشت: شما بایستی با حاضر شدن در وسط میدان خواب و خوراک را برای یاری کردن خط انقلاب بر خود حرام کنید، چراکه ما ایستادگی و مبارزه را وظیفه اصلی خود دانسته و در برابر فشار دشمنان سر خم نمی‌کنیم.

گفتنی است بعد از سخنرانی حجت‌الاسلام وافی، رابطان جامعه ایمانی مشعر به صورت دسته جمعی به دیدار آیت الله مصباح یزدی رفتند./876/پ۲۰۲/ج

نظرات


استانی
برگزیده ها
همه ما نسبت به سخنان مان مسئول هستیم

همه ما نسبت به سخنان مان مسئول هستیم

آیت الله جاودان هدایت مردم را از وظایف مهم روحانیون دانست و گفت: ما نسبت به سخنان مان مسئول هستیم زیرا فرشتگان عتید و رقیب همه چیز را می نویسند.
21 اردیبهشت، 1401

کشکولی: لزوم تعیین کرسی مردمی در ستاد مل...

کشکولی: لزوم تعیین کرسی مردمی در ستاد ملی اربعین

عضو هیئت امنای جامعه فعالان اربعین بر لزوم تعیین کرسی مردمی در ستاد ملی اربعین تاکید کرد.
03 شهریور، 1401

اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر، به شکل ک...

اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر، به شکل کارگاهی و تخصصی برگزار می‌شود

دبیر همایش‌های جامعه ایمانی مشعر: اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر، به شکل کارگاهی و تخصصی برگزار می‌شود
12 تیر، 1398

تولیت حوزه علمیه مروی: منبر پایگاه خوبی...

تولیت حوزه علمیه مروی: منبر پایگاه خوبی برای تبلیغ دین است

آیت الله تحریری گفت: منبر پایگاه خوبی برای تبلیغ دین است، اولین چیزی که در مقام تبلیغ باید بدانیم معرفت اولیای الهی است.
22 اردیبهشت، 1401

شورای عالی ستایش‌گران شکل می‌گیرد

شورای عالی ستایش‌گران شکل می‌گیرد

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، احمد واعظی در ششمین نشست صمیمی جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) که در سرچشمه تهران برگزار شد
10 بهمن، 1399 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد