بهادری جهرمی: هیأت های مذهبی، گفتمان و تفکرات انقلاب را همواره زنده نگه داشته‌اند

03 مرداد 1401

بهادری جهرمی: هیأت های مذهبی، گفتمان و تفکرات انقلاب را همواره زنده نگه داشته‌اند

سخنگوی دولت: در هر عرصه ای که مردم ورود پیدا کردند، توفیقات بیشتری حاصل شد.

بهادری جهرمی: هیأت های مذهبی، گفتمان و تفکرات انقلاب را همواره زنده نگه داشته‌اند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، علی بهادری جهرمی در آئین اختتامیه چهارمین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت در مجتمع یاوران مهدی (عج) با نگاهی به عملکرد دولت اظهار داشت: بحران کرونا و از طرفی وجود برخی از جهت‌گیری‌ها موجب شد چنین احساسی شکل بگیرد که در دهه اخیر تریبون‌هایی که با گفتمان انقلاب اسلامی همخوانی دارند محدودتر شده‌اند و شاهد شنیده شدن صدای تریبون‌هایی باشیم که فاصله گفتمانی بیشتری دارند.
سخنگوی دولت افزود: در دو سال اخیر هیأت های مذهبی با محدودیت برگزار شد و یا مجوز برگزاری صادر نمی‌شد، اما با این حال هیآت به فعالیت‌های فرهنگی خود ادامه دادند و به رسالت خود جامه عمل پوشاندند، چون هیأت برآمده از متن جامعه و مردم است.
وی تصریح کرد: همچنین هیآت مذهبی، گفتمان و تفکرات انقلاب را همواره زنده نگه داشته اند و اگر چه در مسیر معکوس آن تریبون‌هایی ایجاد و توسعه پیدا کرد که زیرساختی انقلابی نداشت، اما این هیأت ها هستند که همچنان اثربخش بوده و هستند. 
سخنگوی دولت بیان کرد: هیآت انقلاب‌پرور هستند. نگرش و نگاه تریبون هیأت ها، همواره مشخص بوده و هست و اصل بر آن است که از دامان هیأت ها، نیروهای انقلابی و دینی رشد کنند شاید از رسانه های دیگر چنین خروجی مورد انتظار نباشد.
وی خاطرنشان کرد: ما نیز البته در طول این سالها ظرفیت و هنرِ استفاده از این ابزارها را نداشتیم به خصوص در چند سال اخیر با کشمکش‌هایی که در مدیریت فضای مجازی با آن روبرو بوده‌ایم. 
وی افزود: مشکل بعدی ذهنیت‌هایی است که در این هشت سال شکل گرفته در طول این هشت سال کلید حل مشکلات مذاکره بیان شده و این موضوع در ذهن آحاد مردم این گونه شکل گرفته که حتی آب خوردن هم به برجام ربط دارد.
سخنگوی دولت بیان کرد: دشمن و ایالات متحده آمریکا هر لحظه تلاش می کند انقلاب اسلامی از میان برود و ما در میان جنگ اقتصادی هستیم و اگر در این شرایط کلید حل مشکل را فقط مذاکره با دشمن بدانیم راهگشای مشکلات نیست.
وی خاطرنشان کرد: هشت سال در سطح کشور این تصور وجود داشت که حل مشکلات در برجام است و بسیاری از فرصت ها از میان رفت و مشکلات بی شماری رفع نشد.
بهادری جهرمی ادامه داد: هر چند دولت نیز به دنبال حل مسائل از طریق مذاکره است اما با توجه به چارچوب و خطوط قرمز در این مسیر حرکت می کند و بیش از برجام، ظرفیت های داخلی را راهگشای حل مشکلات می داند.
وی تصریح کرد: با وعده‌های برجام در طول سال‌های قبل بسیاری از ظرفیت‌های داخلی کشور نادیده گرفته شد و این امر لطمات جبران ناپذیری به همراه داشت.
سخنگوی دولت اظهار داشت: تدبیر دولت در عرصه ارتباط با سایر کشورها و صادرات و واردات محدود به چند کشور معدود و بدعهد نیست بلکه به همه کشورها نگاهی متوازن دارد و متناسب با این نگاه به آنها سهم توجه و تاثیر می‌دهد. 
در دورانی با وجود اینکه از نظر اقتصادی شرایط خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای همسایه وجود داشت ولی دولت صادرات کالا فقط به کشورهای آمریکایی و اروپایی را ایده آل می‌دانست. 
در حالیکه با تدبیر دولت فعلی با فعال‌سازی کارنجات داخلی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی صادرات ایران در حال افزایش است برخلاف دولت قبل که واردات بی‌رویه وجود داشت. 
وی عنوان کرد: رشد اقتصادی کشور ما در ده سال گذشته تقریبا 4 دهم درصد بوده‌است و در واقع هیچ رشدی در درآمد نداشتیم علاوه بر این با افزایش فاصله طبقاتی روبرو بودیم. این مسئله بدین علت است که نگاه دولت سابق به خارج و از خارج هم به عده معدودی از کشورهای بدعهد ختم میشده.
بهادری جهرمی تصریح کرد: در انتهای سال 99 میزان هزینه‌های جاری کشور 30 هزار میلیارد تومان بود و در هنگام تحویل دولت جدید دو برابر شد و به 60 هزار میلیارد تومان رسید که واقعا هزینه‌تراشی به شمار می‌رفت.
وی گفت: دولت قبل با خلق پول موجب تورم شده و در 4 سال گذشته تورم به بیش از 40 درصد رسیده که بخش عمده ای در خلق پول و نقدینگی ریشه دارد. خلق بی‌رویه پول برای افزایش درآمد عده معدودی صورت می‌گرفت که موجب از بین رفتن منافع ملی و تورم می‌شد.
سخنگوی دولت افزود: دولت سیزدهم با توقف شجاعانه روند خلق بی‌رویه پول سعی بر مهار تورم داریم، هم‌چنین با تغییر مسیر در سیاست خارجی و مذاکره سعی داریم نگاهی متوازن به سایر کشورهای جهان داشته باشیم و کلید حل همه مشکلات را در مذاکره با آمریکا نبینیم. نگاه این دولت به درون است یعنی به شرق و غرب کشورمان است.
وی اظهار داشت: چنین نگرشی پس از سالها در کشور موجب خواهد شد بخشی از مشکلات کشور حل شود و در صادرات غیر نفتی نیز تراز اقتصاد ما مثبت شود.
بهادری جهرمی بیان کرد: همچنین آمارهای 7 ماه اخیر رشد اقتصادی خوبی را نشان می‌دهد و در کنترل رشد نقدینگی و خلق پول به جایگاه خوبی دست یافته و دیگر خلق پول نداشتیم. الحمدالله رشد سرمایه‌گذاری ما مثبت شده و تورم نیز رو به شیب نزولی رفته است.
وی گفت: رمز موفقیت دولت این هست که مردم در عرصه باشند اگر مردم در عرصه نباشند و میدان‌داری نکنند نمی توانیم در زمینه‌ای به توسعه دست یافت، در این راستا دولت نقش هدایت و نظارت دارد.
بهادری جهرمی افزود: در هر عرصه‌ای که مردم ورود پیدا کردند، توفیقات بیشتری حاصل شد، حتی در مسائل فرهنگی نظیر حجاب و عفاف مردم نقش مهمی را دارند، 
ایشان در ادامه در مورد افزایش اجاره بها گفت: اجاره بها تابع قیمت مسکن است. متاسفانه به علت توقف مسکن مهر با وجود نیاز به مسکن، تقاضا و به تبع آن قیمت اجاره بها افزایش یافته با تدبیر تولید و ساخت دوباره مسکن به اندازه نیاز این فرآیند نزولی مهار و کاهش خواهد یافت.
هم‌چنین سخنگوی دولت در مورد ضعف اینترنت گفت: با توجه به اینکه در ایران برخلاف جهان استفاده از اینترنت همراه بیشتر اینترنت ثابت است و تعداد مخاطبان و مصرف آنها روزافزون است نیاز به سرمایه‌گذاری در زیرساخت و افزایش تعداد باندهای اینترنت همراه است با وجود اینکه اینترنت همراه به بخش خصوصی واگذار شده دولت جهت رفع این مسئله وارد سرمایه‌گذاری برای زیرساخت این بخش خصوصی شده است.
وی در مورد سفر اربعین نیز  بیان کرد: با تعاملات انجام شده زمینه همکاری ایران و عراق توسعه یافت و ویزای زمینی در اربعین حذف شد هم‌چنین محدودیت عراق برای تردد زمینی نیز در اعزام زائر برداشته شد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
وداع با ماه مهمانی خدا در قزوین

وداع با ماه مهمانی خدا در قزوین

مراسم «شب وداع» با ماه مبارک رمضان، با حضور حاج حسین یکتا مدیر بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء (عج) و با همکاری 36 هیأت مذهبی در قزوین برگزار شد.
15 مرداد، 1392

حجت الاسلام نظافت: باید شفاف‌سازی کنیم و...

حجت الاسلام نظافت: باید شفاف‌سازی کنیم و نگذاریم حق و باطل مخلوط شود

با تاکیدات صحیح و صریح حضرت آقا، مهم‌ترین موضوع جهاد تبیین است و همه ایام باید اهل تبیین باشیم؛ تبیین حق انسان است، یعنی حق انسان دانستن است.
20 آبان، 1401

واکنش حجت الاسلام سیدحسن خمینی به حوادث...

واکنش حجت الاسلام سیدحسن خمینی به حوادث اخیر

اعتراض حق‌قانونی‌است، اما اغتشاش، ریشه در دسیسه‌های‌دشمن دارد.
11 مهر، 1401

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

بیست و یكم: برنامه تربیتی امیرمؤمنان
08 مرداد، 1392

هیأت ملی در راستای توانمندسازی هیأتی ها...

هیأت ملی در راستای توانمندسازی هیأتی ها ایجاد شده است.

مسئول دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر گفت: تشکیل هیأت ملی کمک می کند که تولیدکنندگان هیأتی کارهای خود را ارتقا دهند.
09 تیر، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد