بهادری جهرمی: هیأت های مذهبی، گفتمان و تفکرات انقلاب را همواره زنده نگه داشته‌اند

03 مرداد 1401

بهادری جهرمی: هیأت های مذهبی، گفتمان و تفکرات انقلاب را همواره زنده نگه داشته‌اند

سخنگوی دولت: در هر عرصه ای که مردم ورود پیدا کردند، توفیقات بیشتری حاصل شد.

بهادری جهرمی: هیأت های مذهبی، گفتمان و تفکرات انقلاب را همواره زنده نگه داشته‌اند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، علی بهادری جهرمی در آئین اختتامیه چهارمین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت در مجتمع یاوران مهدی (عج) با نگاهی به عملکرد دولت اظهار داشت: بحران کرونا و از طرفی وجود برخی از جهت‌گیری‌ها موجب شد چنین احساسی شکل بگیرد که در دهه اخیر تریبون‌هایی که با گفتمان انقلاب اسلامی همخوانی دارند محدودتر شده‌اند و شاهد شنیده شدن صدای تریبون‌هایی باشیم که فاصله گفتمانی بیشتری دارند.
سخنگوی دولت افزود: در دو سال اخیر هیأت های مذهبی با محدودیت برگزار شد و یا مجوز برگزاری صادر نمی‌شد، اما با این حال هیآت به فعالیت‌های فرهنگی خود ادامه دادند و به رسالت خود جامه عمل پوشاندند، چون هیأت برآمده از متن جامعه و مردم است.
وی تصریح کرد: همچنین هیآت مذهبی، گفتمان و تفکرات انقلاب را همواره زنده نگه داشته اند و اگر چه در مسیر معکوس آن تریبون‌هایی ایجاد و توسعه پیدا کرد که زیرساختی انقلابی نداشت، اما این هیأت ها هستند که همچنان اثربخش بوده و هستند. 
سخنگوی دولت بیان کرد: هیآت انقلاب‌پرور هستند. نگرش و نگاه تریبون هیأت ها، همواره مشخص بوده و هست و اصل بر آن است که از دامان هیأت ها، نیروهای انقلابی و دینی رشد کنند شاید از رسانه های دیگر چنین خروجی مورد انتظار نباشد.
وی خاطرنشان کرد: ما نیز البته در طول این سالها ظرفیت و هنرِ استفاده از این ابزارها را نداشتیم به خصوص در چند سال اخیر با کشمکش‌هایی که در مدیریت فضای مجازی با آن روبرو بوده‌ایم. 
وی افزود: مشکل بعدی ذهنیت‌هایی است که در این هشت سال شکل گرفته در طول این هشت سال کلید حل مشکلات مذاکره بیان شده و این موضوع در ذهن آحاد مردم این گونه شکل گرفته که حتی آب خوردن هم به برجام ربط دارد.
سخنگوی دولت بیان کرد: دشمن و ایالات متحده آمریکا هر لحظه تلاش می کند انقلاب اسلامی از میان برود و ما در میان جنگ اقتصادی هستیم و اگر در این شرایط کلید حل مشکل را فقط مذاکره با دشمن بدانیم راهگشای مشکلات نیست.
وی خاطرنشان کرد: هشت سال در سطح کشور این تصور وجود داشت که حل مشکلات در برجام است و بسیاری از فرصت ها از میان رفت و مشکلات بی شماری رفع نشد.
بهادری جهرمی ادامه داد: هر چند دولت نیز به دنبال حل مسائل از طریق مذاکره است اما با توجه به چارچوب و خطوط قرمز در این مسیر حرکت می کند و بیش از برجام، ظرفیت های داخلی را راهگشای حل مشکلات می داند.
وی تصریح کرد: با وعده‌های برجام در طول سال‌های قبل بسیاری از ظرفیت‌های داخلی کشور نادیده گرفته شد و این امر لطمات جبران ناپذیری به همراه داشت.
سخنگوی دولت اظهار داشت: تدبیر دولت در عرصه ارتباط با سایر کشورها و صادرات و واردات محدود به چند کشور معدود و بدعهد نیست بلکه به همه کشورها نگاهی متوازن دارد و متناسب با این نگاه به آنها سهم توجه و تاثیر می‌دهد. 
در دورانی با وجود اینکه از نظر اقتصادی شرایط خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای همسایه وجود داشت ولی دولت صادرات کالا فقط به کشورهای آمریکایی و اروپایی را ایده آل می‌دانست. 
در حالیکه با تدبیر دولت فعلی با فعال‌سازی کارنجات داخلی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی صادرات ایران در حال افزایش است برخلاف دولت قبل که واردات بی‌رویه وجود داشت. 
وی عنوان کرد: رشد اقتصادی کشور ما در ده سال گذشته تقریبا 4 دهم درصد بوده‌است و در واقع هیچ رشدی در درآمد نداشتیم علاوه بر این با افزایش فاصله طبقاتی روبرو بودیم. این مسئله بدین علت است که نگاه دولت سابق به خارج و از خارج هم به عده معدودی از کشورهای بدعهد ختم میشده.
بهادری جهرمی تصریح کرد: در انتهای سال 99 میزان هزینه‌های جاری کشور 30 هزار میلیارد تومان بود و در هنگام تحویل دولت جدید دو برابر شد و به 60 هزار میلیارد تومان رسید که واقعا هزینه‌تراشی به شمار می‌رفت.
وی گفت: دولت قبل با خلق پول موجب تورم شده و در 4 سال گذشته تورم به بیش از 40 درصد رسیده که بخش عمده ای در خلق پول و نقدینگی ریشه دارد. خلق بی‌رویه پول برای افزایش درآمد عده معدودی صورت می‌گرفت که موجب از بین رفتن منافع ملی و تورم می‌شد.
سخنگوی دولت افزود: دولت سیزدهم با توقف شجاعانه روند خلق بی‌رویه پول سعی بر مهار تورم داریم، هم‌چنین با تغییر مسیر در سیاست خارجی و مذاکره سعی داریم نگاهی متوازن به سایر کشورهای جهان داشته باشیم و کلید حل همه مشکلات را در مذاکره با آمریکا نبینیم. نگاه این دولت به درون است یعنی به شرق و غرب کشورمان است.
وی اظهار داشت: چنین نگرشی پس از سالها در کشور موجب خواهد شد بخشی از مشکلات کشور حل شود و در صادرات غیر نفتی نیز تراز اقتصاد ما مثبت شود.
بهادری جهرمی بیان کرد: همچنین آمارهای 7 ماه اخیر رشد اقتصادی خوبی را نشان می‌دهد و در کنترل رشد نقدینگی و خلق پول به جایگاه خوبی دست یافته و دیگر خلق پول نداشتیم. الحمدالله رشد سرمایه‌گذاری ما مثبت شده و تورم نیز رو به شیب نزولی رفته است.
وی گفت: رمز موفقیت دولت این هست که مردم در عرصه باشند اگر مردم در عرصه نباشند و میدان‌داری نکنند نمی توانیم در زمینه‌ای به توسعه دست یافت، در این راستا دولت نقش هدایت و نظارت دارد.
بهادری جهرمی افزود: در هر عرصه‌ای که مردم ورود پیدا کردند، توفیقات بیشتری حاصل شد، حتی در مسائل فرهنگی نظیر حجاب و عفاف مردم نقش مهمی را دارند، 
ایشان در ادامه در مورد افزایش اجاره بها گفت: اجاره بها تابع قیمت مسکن است. متاسفانه به علت توقف مسکن مهر با وجود نیاز به مسکن، تقاضا و به تبع آن قیمت اجاره بها افزایش یافته با تدبیر تولید و ساخت دوباره مسکن به اندازه نیاز این فرآیند نزولی مهار و کاهش خواهد یافت.
هم‌چنین سخنگوی دولت در مورد ضعف اینترنت گفت: با توجه به اینکه در ایران برخلاف جهان استفاده از اینترنت همراه بیشتر اینترنت ثابت است و تعداد مخاطبان و مصرف آنها روزافزون است نیاز به سرمایه‌گذاری در زیرساخت و افزایش تعداد باندهای اینترنت همراه است با وجود اینکه اینترنت همراه به بخش خصوصی واگذار شده دولت جهت رفع این مسئله وارد سرمایه‌گذاری برای زیرساخت این بخش خصوصی شده است.
وی در مورد سفر اربعین نیز  بیان کرد: با تعاملات انجام شده زمینه همکاری ایران و عراق توسعه یافت و ویزای زمینی در اربعین حذف شد هم‌چنین محدودیت عراق برای تردد زمینی نیز در اعزام زائر برداشته شد.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

دهم: تكبر مانع تكامل
27 تیر، 1392

چهارمین نشست علمی هیأت‌پژوهی

چهارمین نشست علمی هیأت‌پژوهی

در قالب میزگرد هیأت‌پژوهی روابط متقابل هیأت‌های مذهبی و نهادهای شهری بررسی شد
06 آذر، 1396

توصیه سید مجید بنی فاطمه به اهل هیأت؛ به...

توصیه سید مجید بنی فاطمه به اهل هیأت؛ بهره گیری از محتوای نشریه عین

آئین رونمایی از دومین شماره فصلنامه علمی تخصصی مطالعات آئینی "ع" در موضوع هیأت و رسانه با حضور سیدمجید بنی فاطمه و مهدی رسولی و با اجرای دکتر سیدبشیر حسینی به همت مرکز تخصصی احیاء امر در آستانه محرم الحرام 1444 هجری قمری برگزار شد.
06 مرداد، 1401

اربعین می‌تواند مقدمه حرکت‌های بین‌الملل...

اربعین می‌تواند مقدمه حرکت‌های بین‌المللی مجموعه‌های فرهنگی باشد

نهضت تکریمی که عراقی‌ها آغاز کردند به سنت جوامع اسلامی تبدیل شده است
16 آذر، 1397

اعمال شبی که تقدیر در آن قطعی می شود

اعمال شبی که تقدیر در آن قطعی می شود

خبرگزاری شبستان: شب بیست و سوم رمضان، از دو شب قبل برتر است و از احادیث متعدد اینگونه احتمال داده می‌شود که شب قدر همین شب است.
09 مرداد، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد