شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگزار شد

28 مرداد 1397

شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگزار شد

مسئول موسسه تفحص سیره شهدا بر لزوم توجه بیشتر و ویژه هیأت ها در شب هشتم محرم امسال به عنوان شب انس بیشتر با شهدا تاکید کرد.

شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان امروز در نهمین همایش هیأت های محوری و برگزیده کشور در مجتمع یاوران مهدی(عج) در قم گفت: 600 آیه مرتبط به جهاد و شهادت در قرآن کریم وجود دارد و این فرهنگ، تنها فرهنگی است که می تواند در مقابل فرهنگ کفر بایستد.

 

وی افزود: گفتمان جهاد و شهادت و ولایت در همین دهه محرم نیز مظلوم است؛ برخی عنوان می کنند که مجلس امام حسین(ع)جای مطالب سیاسی و اجتماعی نیست؛ این فضا بهترین فضا برای طرح گفتمان انقلابی است که ریشه آن در انقلاب عاشورا است.

 

مسؤول مؤسسه تفحص سیره شهدا اظهار کرد: متأسفانه هنوز بسیاری از فعالان این عرصه توجه جدی به مطالب به روز رهبری ندارند و به همین خاطر نمی توانند مبانی مطرح شده ایشان را به خوبی تحلیل کنند و بحث هایی مثل بحث اخیر حضرت در خصوص برجام را درک کنند.

 

وی گفت: امسال در شب هشتم محرم که شب شهدا است را می توانیم به این مباحث اختصاص دهیم و از علی اکبرهای امام و رهبری سخن بگوییم؛ شهدای انقلابی کمتر از شهدای صدر اسلام نیستند، زیرا کراماتی از آنها دیده شده است که کم نظیر است.

 

جوشقانیان تصریح کرد: در شب شهادت حضرت علی اکبر(ع) باید فضای هیأت ها، فضای جهاد و شهادت باشد و خاطرات این شهدای گرانقدر بازگو شود؛ اگر سیره و نحوه شهادت بزرگانی چون شهید علی اکبر دهقان و... برای مردم ذکر شود مردم و به خصوص جوانان و کسانی که با این عرصه آشنا نیستند متوجه می شوند که این ارتباط بین شهدای انقلاب و شهدای کربلا چگونه ایجاد می شود.

 

وی افزود: الگوهایی که باید از حضرت علی اکبر(ع) به جوانان امروز بدهیم، الگوی سرعت و سبقت بود؛ الگوهایی که شهیدان باکری که از شهردار شدن گذشتند و لباس رزم را برای رضای خدا به تن کردند و یا بسیجی که حاضر بود که تیر به چشمانش برخورد کند ولی به لباس غواصی بیت المال اصابت نکند تا دیگران نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

 

مسؤول مؤسسه تفحص سیره شهدا اظهارکرد: در شب هشتم باید در خصوص قاتل اصلی حضرت علی اکبر(ع) سخن بگوییم که وی از سربازان سپاه امام علی(ع) در سه جنگ مشهور بود؛ باید علل سقوط این افراد بیان شود تا مسیر سقوط از یار تا دشمن اهل بیت(ع) شدن مشخص شود؛ پس از آن باید رویش های انقلاب و امام حسین(ع) بیان شود.

 

وی گفت:  یکی دیگر از برنامه های مناسبی که برای این شب می توان انجام داد، ارایه وصیت نامه های شهدا است؛ کسانی که به رهبری نامه نوشتند که چرا نیروهای انقلاب را از دست دادند اگر در زمان صدر اسلام بودند به ایشان و یا به امام علی(ع) چه می گفتند؛ این بی بصیرتی ها باید با قرائت وصیت نامه شهدا به لرزه بیافتد.

 

جوشقانیان تصریح کرد: در این شب می توانیم عهدنامه ای با شهدا امضا کنیم؛ در این شب باید مناجات نامه و زیارت نامه شهدا را قرائت کنیم تا محافل خود را به رنگ شهدا در بیاوریم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
هیات؛ قلب نهضت امام‌خمینی(ره)| گزارشی در...

هیات؛ قلب نهضت امام‌خمینی(ره)| گزارشی درباره نقش هیأت‌های تهران در پیروزی انقلاب اسلامی

گزارش ذیل به نقش هیآت مذهبی در اتفاقات سال‌های ۱۳۴۲ و ۱۳۴۳ که نقطه‌ی عزیمتی برای نهضت اسلامی در ایران بود می‌پردازد.
22 بهمن، 1395

حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جام...

حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جامعه توحیدی به سمت ظهور هیچ ابهام و مجهولی وجود ندارد

نگاهی که امروز ما در هیأت‌هایمان داریم، ما را حتی یک قدم هم به جلو نمی‌برد چرا که یک نگاه منفعلانه است.
12 آذر، 1400

جهاد تببین امروز باید نهادینه‌سازی عقاید...

جهاد تببین امروز باید نهادینه‌سازی عقاید در جوانان باشد

امروزه اقتصاد یکی از مسائل مهم جامعه ما محسوب می‌شود، اما مهم‌تر از این مسأله، باورها و ارزش‌های دینی مردم است. باید بپذیریم که امروزه باورهای دینی مردم به ویژه نسل جوان بسیار کم‌رنگ شده است.
06 اسفند، 1400

تشییع پیکر آیت الله مجتبی تهرانی

تشییع پیکر آیت الله مجتبی تهرانی

مراسم تشییع پیکر حضرت آیت‌الله مجتبی تهرانی فردا صبح همزمان با روز اربعین از مدرسه عالی شهید مطهری واقع در میدان بهارستان ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.
13 دی، 1391

حجت الاسلام تراشیون تشریح کرد؛ تاثیر نظا...

حجت الاسلام تراشیون تشریح کرد؛ تاثیر نظام سلطه در مباحث تربیتی

استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز نظام سلطه به مباحث تربیتی نیز ورود پیدا کرده است و کارکرد مراکز تربیتی را کاهش داده است.
02 تیر، 1402

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد