شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگزار شد

28 مرداد 1397

شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگزار شد

مسئول موسسه تفحص سیره شهدا بر لزوم توجه بیشتر و ویژه هیأت ها در شب هشتم محرم امسال به عنوان شب انس بیشتر با شهدا تاکید کرد.

شب هشتم محرم، به عنوان شب ویژه شهدا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان امروز در نهمین همایش هیأت های محوری و برگزیده کشور در مجتمع یاوران مهدی(عج) در قم گفت: 600 آیه مرتبط به جهاد و شهادت در قرآن کریم وجود دارد و این فرهنگ، تنها فرهنگی است که می تواند در مقابل فرهنگ کفر بایستد.

 

وی افزود: گفتمان جهاد و شهادت و ولایت در همین دهه محرم نیز مظلوم است؛ برخی عنوان می کنند که مجلس امام حسین(ع)جای مطالب سیاسی و اجتماعی نیست؛ این فضا بهترین فضا برای طرح گفتمان انقلابی است که ریشه آن در انقلاب عاشورا است.

 

مسؤول مؤسسه تفحص سیره شهدا اظهار کرد: متأسفانه هنوز بسیاری از فعالان این عرصه توجه جدی به مطالب به روز رهبری ندارند و به همین خاطر نمی توانند مبانی مطرح شده ایشان را به خوبی تحلیل کنند و بحث هایی مثل بحث اخیر حضرت در خصوص برجام را درک کنند.

 

وی گفت: امسال در شب هشتم محرم که شب شهدا است را می توانیم به این مباحث اختصاص دهیم و از علی اکبرهای امام و رهبری سخن بگوییم؛ شهدای انقلابی کمتر از شهدای صدر اسلام نیستند، زیرا کراماتی از آنها دیده شده است که کم نظیر است.

 

جوشقانیان تصریح کرد: در شب شهادت حضرت علی اکبر(ع) باید فضای هیأت ها، فضای جهاد و شهادت باشد و خاطرات این شهدای گرانقدر بازگو شود؛ اگر سیره و نحوه شهادت بزرگانی چون شهید علی اکبر دهقان و... برای مردم ذکر شود مردم و به خصوص جوانان و کسانی که با این عرصه آشنا نیستند متوجه می شوند که این ارتباط بین شهدای انقلاب و شهدای کربلا چگونه ایجاد می شود.

 

وی افزود: الگوهایی که باید از حضرت علی اکبر(ع) به جوانان امروز بدهیم، الگوی سرعت و سبقت بود؛ الگوهایی که شهیدان باکری که از شهردار شدن گذشتند و لباس رزم را برای رضای خدا به تن کردند و یا بسیجی که حاضر بود که تیر به چشمانش برخورد کند ولی به لباس غواصی بیت المال اصابت نکند تا دیگران نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

 

مسؤول مؤسسه تفحص سیره شهدا اظهارکرد: در شب هشتم باید در خصوص قاتل اصلی حضرت علی اکبر(ع) سخن بگوییم که وی از سربازان سپاه امام علی(ع) در سه جنگ مشهور بود؛ باید علل سقوط این افراد بیان شود تا مسیر سقوط از یار تا دشمن اهل بیت(ع) شدن مشخص شود؛ پس از آن باید رویش های انقلاب و امام حسین(ع) بیان شود.

 

وی گفت:  یکی دیگر از برنامه های مناسبی که برای این شب می توان انجام داد، ارایه وصیت نامه های شهدا است؛ کسانی که به رهبری نامه نوشتند که چرا نیروهای انقلاب را از دست دادند اگر در زمان صدر اسلام بودند به ایشان و یا به امام علی(ع) چه می گفتند؛ این بی بصیرتی ها باید با قرائت وصیت نامه شهدا به لرزه بیافتد.

 

جوشقانیان تصریح کرد: در این شب می توانیم عهدنامه ای با شهدا امضا کنیم؛ در این شب باید مناجات نامه و زیارت نامه شهدا را قرائت کنیم تا محافل خود را به رنگ شهدا در بیاوریم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مراتب ششگانه استغفار از زبان امام علی(ع)...

مراتب ششگانه استغفار از زبان امام علی(ع) ا

باید دانست که استغفار غیر توبه است، زیرا توبه عبارت از پشیمانی است، البته با تصمیم بر ترک و برگشت نکردن به گناه، اما استغفار طلب مغفرت است.
03 مرداد، 1392

عبدالملکی: میزان بهره مندی ثروتمندان و ب...

عبدالملکی: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه، بیشتر از جنوب شهری هاست

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه روش توزیع یارانه کاملا ناعادلانه است گفت: میزان بهره مندی ثروتمندان و بالا شهرنشین ها از یارانه بیشتر از جنوب شهری هاست.
22 اردیبهشت، 1401

جایگاه (دکور) ویژه شب‌های قدر

جایگاه (دکور) ویژه شب‌های قدر

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، با توجه به استقبالی که هیأت‌ها محرم سال گذشته از بخش جایگاه (دکور) سایت داشتند واحد تولیدات رسانه‌ای مشعر بر آن شد تا این بخش سایت را تقویت کنند
12 تیر، 1394

از فعالان اربعین: امسال زیرساخت‌های لازم...

از فعالان اربعین: امسال زیرساخت‌های لازم برای عبور از مرز خسروی فراهم شده است

یکی از فعالان اربعین گفت: حدود ۶ سال است که مرز خسروی بدلیل مسائل امنیتی بسته شده است ولی از سال ۹۶ زیرساخت‌های لازم برای عبور از مرز خسروی فراهم شده است.
28 شهریور، 1398 | قم

توسط میثم مطیعی و مهدی رسولی تشریح شد؛ ا...

توسط میثم مطیعی و مهدی رسولی تشریح شد؛ ابعاد مختلف سلوک فردی و اجتماعی مداحان

برگزاری میزگرد جریان و هویت انقلابی مداحی توسط حاج میثم مطیعی و حاج مهدی رسولی در سومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور
06 خرداد، 1402

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد