سردار قاسمی: اربعین یک حرکت و نهضت عظیم مردمی است

03 شهریور 1401

سردار قاسمی: اربعین یک حرکت و نهضت عظیم مردمی است

فرمانده قرارگاه جهادی حاج احمد متوسلیان گفت: اربعین یک حرکت و نهضت عظیم مردمی است و هرچه در این مسیر گام برداریم و خدمت‌رسانی کنیم کم است.

سردار قاسمی: اربعین یک حرکت و نهضت عظیم مردمی است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، سردار سعید قاسمی پیش از ظهر پنج‌شنبه 3 شهریورماه در هفتمین گردهمایی فعالان مردمی اربعین که در شبستان بقیع مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه باید هماهنگی لازم در عرصه اربعین شکل بگیرد، اظهار کرد: همچنین در جلسات متعدد باید نقاط ضعف و قوت را نیز شناسایی کنیم.


وی با بیان اینکه اربعین نیز یک عملیات است، عنوان کرد: همان‌طور که در زمان جنگ و در عملیات‌ها نقاط ضعف و قوت را بررسی‌ می‌کردیم در عملیات اربعین نیز باید همین اقدام را انجام دهیم.
فرمانده قرارگاه جهادی حاج احمد متوسلیان با اشاره به اینکه با کارهای تشکیلاتی وظیفه هر مسئولی مشخص خواهد شد، مطرح کرد: موضوع اربعین باید به صورت هیأتی دنبال شود و کار هیاتی نیز به معنی کارهای منسجم و منظم با پیشبرد همه جانبه است.


وی با بیان اینکه در طول سال باید دغدغه اربعین وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: برای تقویت این حرکت باید همه از یکدیگر حمایت کنیم.
سردار قاسمی با اشاره به اینکه در دوسال گذشته به دلیل کرونا توفیق زیارت اربعین از بسیاری از افراد گرفته شد، تصریح کرد: اربعین یک حرکت و نهضت عظیم مردمی است و هرچه در این مسیر گام برداریم و خدمت‌رسانی کنیم کم است.


وی با بیان اینکه باید مراقب باشیم به حرکت مردمی اربعین خدشه‌ای وارد نشود، یادآور شد: خوشبختانه در عرصه‌های محرومیت‌زدایی و ساخت و ساز،  نیروهای جهادی خوبی در کشور وجود دارند که می‌توان از ظرفیت‌ آن‌ها در مسیر اربعین نیز استفاده کرد.
فرمانده قرارگاه جهادی حاج احمد متوسلیان با اشاره به اینکه در مسیر اربعین نباید از بودجه‌های دولتی استفاده شود، بیان کرد: اگر این بودجه‌ها بکار گرفته شود، حرکت مردمی اربعین خراب خواهد شد.


وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای خروج این حجم عظیم از زائرین از مرز محیا نیست، ابراز کرد: نبود سرویس بهداشتی و سرپناه مناسب در مرزها یکی از مشکلاتی است که امسال با آن مواجه هستیم.


سردار قاسمی همچنین اظهار داشت:  هزینه‌های بالای حمل و نقل موجب شده است تا زائران در اربعین با مشکلاتی مواجه شوند و باید برای حل این مشکل نیز تدابیر لازم اتخاذ گردد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
امیرحسین اسدی: وظیفه هر کسب و کاری نوآور...

امیرحسین اسدی: وظیفه هر کسب و کاری نوآوری برای مکتب حسینی است

یکی از کارشناسان حوزه کسب و کار از این کار به‌عنوان یک ایده موفق یاد کرد و گفت: این صندوقچه‌ها عظمت صنایع فرهنگی را به نمایش گذاشته و تاکید دارند که همچنان نوآوری در خدمت مذهب و فرهنگ است.
12 مرداد، 1400 | تهران

ارضی: تمام ارکان هیأت باید مراقب رفتار خ...

ارضی: تمام ارکان هیأت باید مراقب رفتار خود باشند

یکی از مدیحه‌سرایان برجسته کشور گفت: نخستین هیأت در دستگاه اهل‌بیت(ع) توسط حضرت زهرا(س) و در زمان حدیث شریف کساء تشکیل شد.
19 آبان، 1402

یادداشت آقای رحیم ابراهیمی از قم

یادداشت آقای رحیم ابراهیمی از قم

3روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
19 دی، 1401

دلایل کم رنگ شدن ارتباط هیأت با مساجد

دلایل کم رنگ شدن ارتباط هیأت با مساجد

چرا شور جوانی در مساجد نیست؟
23 بهمن، 1400

ایده‌های جشن و بزرگداشت «پیروزی مقاومت و...

ایده‌های جشن و بزرگداشت «پیروزی مقاومت و پایان داعش»

جهت برگزاری توسط هیأت‌های مذهبی و مجموعه‌های فرهنگیِ مؤمنِ انقلابیِ مردمیِ خودجوش
06 آذر، 1396

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد