سردار قاسمی: اربعین یک حرکت و نهضت عظیم مردمی است

03 شهریور 1401

سردار قاسمی: اربعین یک حرکت و نهضت عظیم مردمی است

فرمانده قرارگاه جهادی حاج احمد متوسلیان گفت: اربعین یک حرکت و نهضت عظیم مردمی است و هرچه در این مسیر گام برداریم و خدمت‌رسانی کنیم کم است.

سردار قاسمی: اربعین یک حرکت و نهضت عظیم مردمی است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، سردار سعید قاسمی پیش از ظهر پنج‌شنبه 3 شهریورماه در هفتمین گردهمایی فعالان مردمی اربعین که در شبستان بقیع مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه باید هماهنگی لازم در عرصه اربعین شکل بگیرد، اظهار کرد: همچنین در جلسات متعدد باید نقاط ضعف و قوت را نیز شناسایی کنیم.


وی با بیان اینکه اربعین نیز یک عملیات است، عنوان کرد: همان‌طور که در زمان جنگ و در عملیات‌ها نقاط ضعف و قوت را بررسی‌ می‌کردیم در عملیات اربعین نیز باید همین اقدام را انجام دهیم.
فرمانده قرارگاه جهادی حاج احمد متوسلیان با اشاره به اینکه با کارهای تشکیلاتی وظیفه هر مسئولی مشخص خواهد شد، مطرح کرد: موضوع اربعین باید به صورت هیأتی دنبال شود و کار هیاتی نیز به معنی کارهای منسجم و منظم با پیشبرد همه جانبه است.


وی با بیان اینکه در طول سال باید دغدغه اربعین وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: برای تقویت این حرکت باید همه از یکدیگر حمایت کنیم.
سردار قاسمی با اشاره به اینکه در دوسال گذشته به دلیل کرونا توفیق زیارت اربعین از بسیاری از افراد گرفته شد، تصریح کرد: اربعین یک حرکت و نهضت عظیم مردمی است و هرچه در این مسیر گام برداریم و خدمت‌رسانی کنیم کم است.


وی با بیان اینکه باید مراقب باشیم به حرکت مردمی اربعین خدشه‌ای وارد نشود، یادآور شد: خوشبختانه در عرصه‌های محرومیت‌زدایی و ساخت و ساز،  نیروهای جهادی خوبی در کشور وجود دارند که می‌توان از ظرفیت‌ آن‌ها در مسیر اربعین نیز استفاده کرد.
فرمانده قرارگاه جهادی حاج احمد متوسلیان با اشاره به اینکه در مسیر اربعین نباید از بودجه‌های دولتی استفاده شود، بیان کرد: اگر این بودجه‌ها بکار گرفته شود، حرکت مردمی اربعین خراب خواهد شد.


وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای خروج این حجم عظیم از زائرین از مرز محیا نیست، ابراز کرد: نبود سرویس بهداشتی و سرپناه مناسب در مرزها یکی از مشکلاتی است که امسال با آن مواجه هستیم.


سردار قاسمی همچنین اظهار داشت:  هزینه‌های بالای حمل و نقل موجب شده است تا زائران در اربعین با مشکلاتی مواجه شوند و باید برای حل این مشکل نیز تدابیر لازم اتخاذ گردد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
اولین رویداد ملی «هجرت اشتغال‌آفرینی»

اولین رویداد ملی «هجرت اشتغال‌آفرینی»

در راستای ترویج فناوری‌اجتماعیِ زیست‌بوم‌ِملی اشتغال کشور
14 تیر، 1401

مستند زندگی حاج علی خورشیدی رونمایی شد

مستند زندگی حاج علی خورشیدی رونمایی شد

یادنامه و مستند زندگی حاج علی خورشیدی طی مراسمی به همت کارگروه تاریخ شفاهی دفتر ستایشگری جامعه ایمانی مشعر با حضور نمایندگان بیوت مراجع، سخنرانان، مداحان، مسئولین هیآت مذهبی، خانواده و دوستان این مداح پیشکسوت قمی در مسجد مقدس جمکران رونمایی شد.
29 بهمن، 1400

نذر خدمت

نذر خدمت

موکب سلامت
29 شهریور، 1400

هشتم ربیع الاول،سالروز شهادت امام حسن عس...

هشتم ربیع الاول،سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع)

بار دیگر شد ز کینه زنده غم های مدینه
01 بهمن، 1391

فاطمیه فرصتی برای روشنگری درباره شرایط آ...

فاطمیه فرصتی برای روشنگری درباره شرایط آن زمان مدینه است/ مهدوی ارفع: فاطمیه خرج انتخابات نشود

همایش ملی منبری‌های جوان هیأت‌های کشور به همت جامعه ایمانی مشعر روز گذشته یکشنبه ۲۱ دی‌ماه به صورت وبیناری با موضوعات تبیین شعار منتخب هیأت‌های کشور در ایام فاطمیه «این روزها دستی به سمت ذوالفقار است»
11 بهمن، 1399 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد