دبیر جامعه ایمانی مشعر: خانواده بزرگ هیأت، توانایی حل مشکلات خود و کشور را دارد

04 دی 1398 | قم

دبیر جامعه ایمانی مشعر: خانواده بزرگ هیأت، توانایی حل مشکلات خود و کشور را دارد

جریان هیأت باید در مدار اخلاق و عقل حرکت کند.

دبیر جامعه ایمانی مشعر: خانواده بزرگ هیأت، توانایی حل مشکلات خود و کشور را دارد

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: خانواده بزرگ هیأت توانایی حل مشکلات خود و کشور را داشته و هیچ گاه دست نیاز سوی شخص و یا ارگانی دراز نخواهد کرد.
به گزارش جامعه ایمانی مشعر، رحیم آبفروش در دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشوری که در سالن همایش‌های غدیر مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، با اشاره به اینکه این همایش برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن ایام فاطمیه(س) شکل گرفته است، اظهار کرد: حضور پرشور مدیران هیأت‌ها از نقاط مختلف کشور باتوجه به تمام مشکلات اقتصادی موجود، نشان دهنده اهمیت و تاثیر این موضوع است.
وی با بیان اینکه خانواده بزرگ هیأت، توانایی حل مشکلات خود و کشور را دارد، عنوان کرد: اجتماع مومنانه و ایمانی هیأت‌ها به عنوان دست همراهی ولی فقیه است و فلسفه وجود ما نیز پیروی از مقام معظم رهبری برای زمینه‌سازی ظهور صاحب الزمان(عج) است.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه تجمع ما بدین منظور است که به مقام معظم رهبری بگوییم ما هستیم، مطرح کرد: در جهنم دنیای مدرنیته، هیأت‌ها بهشت جامعه هستند و خانواده نیز رکن اصلی این بهشت‌ها هستند.
وی با بیان اینکه جریان هیأت باید در مدار اخلاق و عقل حرکت کند، خاطرنشان کرد: در یک چارچوب منظم و معقول باید به وظایف خود عمل کنیم و در مسیر باید از ادای بصیرت دوری کنیم.
آبفروش با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی و مراکز خیریه هیأت‌ها فعالیت‌های خود را دو چندان کنند، تصریح کرد: فضاسازی بخش خواهران هیأت‌ها باید به طور ویژه و با سرعت فراهم شود و اگر این اقدامات با قدرت پیش نرود جریانات آخرالزمان ما را نیز با خود خواهد برد.
وی با بیان اینکه بازخورد اشکالات و اختلالات اجتماعی به ما بازخواهد گشت، یادآور شد: هیأت‌ها در این زمینه‌ها و در راستای حل مشکلات باید علمدار بوده و نقش پیشتاز را عملیاتی کنند.
دبیر جامعه ایمانی مشعر ادامه داد: در حوزه خانواده و زنان باید طرح‌های کاربردی خود را در کارگروه‌های تخصصی ارائه کنیم تا بتوانیم به یک راهکار موثر برسیم.
وی افزود: هیأت‌ها به عنوان یک خانواده باید تلاش کنند حسینیه‌هایی که در حوادث اخیر خسارت دیده و قالبا سوخته‌اند را برای مراسم ایام فاطمیه(س) احیا کنند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مراسم «شب وداع» با ماه رمضان در قزوین

مراسم «شب وداع» با ماه رمضان در قزوین

مراسم شب وداع با ماه مبارک رمضان با همکاری 36 هیئت مذهبی و فرهنگی قزوین بیست و هشتم ماه مبارک رمضان همزمان با سه‌شنبه 15 مرداد ماه در قزوین برگزار می‌شود.
14 مرداد، 1392

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری: جنگ تربیتی نخ...

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری: جنگ تربیتی نخستین درگیری ما با استکبار جهانی است

امام جمعه تهران گفت: درگیری با استکبار جهانی در تمام مواضع سیاسی، اقتصادی، تربیتی، فکری و ... شکل گرفته است.
18 آبان، 1402

دبیر فرهنگی ستاد اربعین قرارگاه خاتم الا...

دبیر فرهنگی ستاد اربعین قرارگاه خاتم الاوصیا خبرداد طراحی سامانه‌ «ره توشه» برای به اشتراک‌گزاری ایده‌ها و تجربیات اربعینی

اولویت خدمت رسانی در داخل کشور و با تمرکز بر مرزهای خروجی در موج بازگشت است.
29 شهریور، 1398 | قم

تهدید رواج مداحی استودیویی در هیأت‌ها

تهدید رواج مداحی استودیویی در هیأت‌ها

حاج حسین هوشیار: اگر از مداحی سخن می گوییم منظور از مداحی‌ای است که در چارچوب هیأت اجرا می‌شود.
20 اسفند، 1400

حجت‌الاسلام علیزاده:98 درصد از فعالیت‌ها...

حجت‌الاسلام علیزاده:98 درصد از فعالیت‌های میدانی اربعین توسط خیرین مردمی برپا شد

یکی از پژوهشگران حوزوی گفت: 98 درصد از فعالیت‌های میدانی اربعین از جمله موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی در ایران اسلامی توسط خیرین مردمی برپا شده و نقش ارگان‌ها و دستگاه‌ها فقط دو درصد بوده است.
15 آذر، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد