رحیم آبفروش: پویش بیت الحسین(ع) راه‌اندازی شود

03 شهریور 1401

رحیم آبفروش: پویش بیت الحسین(ع) راه‌اندازی شود

دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین گفت: این پویش به طوری است که هر خانه یک موکب می‌شود و هر شخص به اندازه توان خود خدمتی را به مردم ارائه ‌می‌کند.

رحیم آبفروش: پویش بیت الحسین(ع) راه‌اندازی شود

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، رحیم آبفروش پیش از ظهر پنج‌شنبه 3 شهریورماه در هفتمین گردهمایی فعالان مردمی اربعین که در شبستان بقیع مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه نگرانی‌هایی در موضوع اربعین وجود دارد، اظهار کرد: نگرانی ما به این جهت است که اربعینی که مردمی‌ترین اتفاق در تاریخ معاصر است می‌تواند به دست دوستان به شدت دولتی شود.


وی با بیان اینکه بروز این اتفاق می‌تواند آثار و نتایج بسیار مخربی داشته باشد، مطرح کرد: برای جلوگیری از این اتفاق نیازمند پشتیبانی از طرف خادمین دولت و نظام هستیم.
دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین با اشاره به اینکه وظیفه ما مطالبه‌گری است، عنوان کرد: این مطالبه‌گری باید در راستای زمینه‌سازی، بسترسازی و تصویرگری حرکت عظیم اربعین باشد.


وی با بیان اینکه موضوع اربعین بسیار حساس است و نباید به شوخی گرفته شود، خاطرنشان کرد: حرکت اربعین به قدرت مردم و عنایت اهل بیت(ع) شکل خواهد گرفت و در این مسیر وظیفه ما حل مشکلات است.
آبفروش با اشاره به اینکه باید مسیر فعالیت موکب‌داران تسهیل شود، تصریح کرد: امسال پس از وقفه و محرومیت دوساله از اربعین شاهد حجم مضاعفی از زائرین خواهیم بود که نیازمند برنامه‌ریزی مناسب‌تر هستیم.


وی با بیان اینکه  همزمانی اربعین با فصل تابستان، موجب تسهیل زیارت دانشجویان و دانش آموزان نیز می‌شود، یادآور شد: متاسفانه امسال گرما در کشور عراق بسیار بالا رفته و باید با تدابیری مشکل گرمای هوا و ازدحام جمعیت را برطرف کنیم.


دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین با اشاره به اینکه امروز زمان مناسب برای تدابیر حرکت خدماتی مواکب است، بیان کرد: مرزهای داخلی ما به شدت نیازمند حضور موکب‌داران و کمک آن‌ها است.


وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار مرز کردستان باز می‌شود وحتی اهل سنت نیز برای زائران حسینی(ع) موکب می‌زنند، ابراز کرد: امسال نیازمند اقدامات جهادی هستیم و هرکس باید با هر میزان توانمندی در هرکدام از مرزها خدمت‌رسانی کند.


آبفروش افزود: از مبلغین و روحانیان کاروان‌ها تقاضا داریم تا آنجایی که می‌توانند برای جلوگیری از ازدحام جمعیت؛ زمان حرکت کاروان‌ها را چند روز قبل از تاریخ اوج جمعیت یا بعد از آن انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه امسال نیازمند راه‌اندازی پویش بیت الحسین(ع) هستیم، اظهار داشت: این پویش به طوری است که هر خانه یک موکب می‌شود و هر شخص به اندازه توان خود خدمتی را به مردم ارائه ‌می‌کند.


دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین از حمل و نقل به عنوان یکی از مشکلات اساسی دیگر یاد کرد و گفت: هر کدام از ما اگر حتی یک نفر را سوار ماشین کنیم و به او مسیر خدمت‌رسانی کنیم، پویشی راه‌اندازی می‌شود که زائران راحت‌تر مسیر خود را طی کنند.


وی در پایان با بیان اینکه اسراف سنگینی با مصرف لیوان‌های یکبار مصرف اتفاق می‌افتد، تاکید کرد: اگر هر زائر یک لیوان شخصی داشته باشد حجم بالایی از لیوان‌های یکبار مصرف کم خواهد شد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
ویژه نامه فاطمیه

ویژه نامه فاطمیه

تاریخ شهادت حضرت زهرا(س) به سه روایت اصلی نقل شده است. همواره این پرسش مطرح بوده است که کدام نقل از ایام شهادت آن حضرت به لحاظ تاریخی معتبر تر است؟
16 فروردین، 1392

اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر، به شکل ک...

اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر، به شکل کارگاهی و تخصصی برگزار می‌شود

دبیر همایش‌های جامعه ایمانی مشعر: اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر، به شکل کارگاهی و تخصصی برگزار می‌شود
13 تیر، 1398

یادداشت آقای محمد یزدخواستی از اصفهان

یادداشت آقای محمد یزدخواستی از اصفهان

7روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
15 دی، 1401

حجت الاسلام تقدیری: امروز عدم وجود هیأت...

حجت الاسلام تقدیری: امروز عدم وجود هیأت کودک حس می‌شود

رئیس بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: هیأت کودک به معنای ایجاد فضایی برای نقاشی کودکان نیست بلکه باید از ماه‌ها قبل برای دعوت از مربی برای آموزش به کودکان برنامه ریزی شود.
02 تیر، 1402

شیخی: مداح اهلبیت باید زیبایی‌های موسیقی...

شیخی: مداح اهلبیت باید زیبایی‌های موسیقی کشور را نشان دهد

لزوم آشنایی با فقه موسیقی
26 مرداد، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد