رحیم آبفروش: پویش بیت الحسین(ع) راه‌اندازی شود

03 شهریور 1401

رحیم آبفروش: پویش بیت الحسین(ع) راه‌اندازی شود

دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین گفت: این پویش به طوری است که هر خانه یک موکب می‌شود و هر شخص به اندازه توان خود خدمتی را به مردم ارائه ‌می‌کند.

رحیم آبفروش: پویش بیت الحسین(ع) راه‌اندازی شود

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، رحیم آبفروش پیش از ظهر پنج‌شنبه 3 شهریورماه در هفتمین گردهمایی فعالان مردمی اربعین که در شبستان بقیع مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه نگرانی‌هایی در موضوع اربعین وجود دارد، اظهار کرد: نگرانی ما به این جهت است که اربعینی که مردمی‌ترین اتفاق در تاریخ معاصر است می‌تواند به دست دوستان به شدت دولتی شود.


وی با بیان اینکه بروز این اتفاق می‌تواند آثار و نتایج بسیار مخربی داشته باشد، مطرح کرد: برای جلوگیری از این اتفاق نیازمند پشتیبانی از طرف خادمین دولت و نظام هستیم.
دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین با اشاره به اینکه وظیفه ما مطالبه‌گری است، عنوان کرد: این مطالبه‌گری باید در راستای زمینه‌سازی، بسترسازی و تصویرگری حرکت عظیم اربعین باشد.


وی با بیان اینکه موضوع اربعین بسیار حساس است و نباید به شوخی گرفته شود، خاطرنشان کرد: حرکت اربعین به قدرت مردم و عنایت اهل بیت(ع) شکل خواهد گرفت و در این مسیر وظیفه ما حل مشکلات است.
آبفروش با اشاره به اینکه باید مسیر فعالیت موکب‌داران تسهیل شود، تصریح کرد: امسال پس از وقفه و محرومیت دوساله از اربعین شاهد حجم مضاعفی از زائرین خواهیم بود که نیازمند برنامه‌ریزی مناسب‌تر هستیم.


وی با بیان اینکه  همزمانی اربعین با فصل تابستان، موجب تسهیل زیارت دانشجویان و دانش آموزان نیز می‌شود، یادآور شد: متاسفانه امسال گرما در کشور عراق بسیار بالا رفته و باید با تدابیری مشکل گرمای هوا و ازدحام جمعیت را برطرف کنیم.


دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین با اشاره به اینکه امروز زمان مناسب برای تدابیر حرکت خدماتی مواکب است، بیان کرد: مرزهای داخلی ما به شدت نیازمند حضور موکب‌داران و کمک آن‌ها است.


وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار مرز کردستان باز می‌شود وحتی اهل سنت نیز برای زائران حسینی(ع) موکب می‌زنند، ابراز کرد: امسال نیازمند اقدامات جهادی هستیم و هرکس باید با هر میزان توانمندی در هرکدام از مرزها خدمت‌رسانی کند.


آبفروش افزود: از مبلغین و روحانیان کاروان‌ها تقاضا داریم تا آنجایی که می‌توانند برای جلوگیری از ازدحام جمعیت؛ زمان حرکت کاروان‌ها را چند روز قبل از تاریخ اوج جمعیت یا بعد از آن انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه امسال نیازمند راه‌اندازی پویش بیت الحسین(ع) هستیم، اظهار داشت: این پویش به طوری است که هر خانه یک موکب می‌شود و هر شخص به اندازه توان خود خدمتی را به مردم ارائه ‌می‌کند.


دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین از حمل و نقل به عنوان یکی از مشکلات اساسی دیگر یاد کرد و گفت: هر کدام از ما اگر حتی یک نفر را سوار ماشین کنیم و به او مسیر خدمت‌رسانی کنیم، پویشی راه‌اندازی می‌شود که زائران راحت‌تر مسیر خود را طی کنند.


وی در پایان با بیان اینکه اسراف سنگینی با مصرف لیوان‌های یکبار مصرف اتفاق می‌افتد، تاکید کرد: اگر هر زائر یک لیوان شخصی داشته باشد حجم بالایی از لیوان‌های یکبار مصرف کم خواهد شد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
اطلاعیه مهم

اطلاعیه مهم

مطالبه جامعه هیأت‌های حسینی از دولت جهت رفع فوری و کامل موانع و مشکلات پیش‌روی پیام‌رسان‌های داخلی و تأمین زیرساخت‌های فنی لازم جهت توسعه این پیام‌رسان‌ها و اعتماد و تکیه به جوانان متعهد و متخصص داخلی
04 مهر، 1401

یادداشت آقای مهدی ترکاشوند از لرستان

یادداشت آقای مهدی ترکاشوند از لرستان

3روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
19 دی، 1401

هیأتی‌ها وارد چرخه تولید شدند تا جوانان...

هیأتی‌ها وارد چرخه تولید شدند تا جوانان کارمند نشوند!

مسئولین هیأت محبین خمسه طیبه در استان اصفهان، همواره تلاش دارند تا با راهنمایی جوانان آنان را به سمت تولید سوق دهند و مانع کارمندی آنان شوند تا اینکه خودشان دست به کار شدند و کارگاه تولیدی به راه انداختند.
24 اردیبهشت، 1401

فراخوان هیأت‌های مذهبی برای آب‌رسانی به...

فراخوان هیأت‌های مذهبی برای آب‌رسانی به روستاهای بحران‌زده‌ي آبادان

بحران کم‌آبی که مدتهاست شهرها و روستاهای خوزستان را در برگرفته، در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است. آب مصرفی مردم، قابل شرب نیست.
26 تیر، 1397

حال و هوای شب وفات حضرت سیدالکریم(ع) در...

حال و هوای شب وفات حضرت سیدالکریم(ع) در شهر ری

مردم عزادار در قالب دسته های سینه زنی و زنجیر زنی با حضور در حرم حضرت سید الکریم (ع) به سوگواری و عزاداری پرداختند. همچنین مراسم دعای کمیل با حضور صدها تن از زائران و با مداحی حاج سید مهدی میرداماد در مصلای حرم مطهر برگزار شد.
02 شهریور، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد