رحیم آبفروش: ظرفیت‌های اربعینی باید دوچندان شوند

01 شهریور 1401

رحیم آبفروش: ظرفیت‌های اربعینی باید دوچندان شوند

دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین گفت: باید برای موضوع اربعین ظرفیت‌ها درکنار هم قرار گرفته و دوچندان شوند.

رحیم آبفروش: ظرفیت‌های اربعینی باید دوچندان شوند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، رحیم آب‌فروش پیش از ظهر چهارشنبه 2 شهریورماه در پنجمین نشست تخصصی دبیران ستادهای مردمی اربعین که در ساختمان 313 مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه این نشست به منظور رفع دغدغه‌های فعالین اربعینی برگزار شده است، اظهار کرد: حرکت عظیم اربعین حسینی منجر شد که به این نتیجه برسیم نیازمند مجمع اربعین هستیم.


وی با بیان اینکه جریان فعالان فرهنگی مردمی اربعین در همین راستا شکل گرفته است، مطرح کرد: هسته اولیه و مرکزی این جریان پس از برگزاری جلسات متعدد توانست اساس‌نامه لازم را تدوین کند.
دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین با اشاره به اینکه تعداد هفت نفر نیز به عنوان هیئت امنا انتخاب شده‌اند، عنوان کرد: همچنین این هیئت امنا باید با تعداد 8 نفر دیگر از افرادی که طی یک فرآیند مشخص وارد مجمع می‌شوند، در ارتباط باشند.


وی با بیان اینکه متاسفانه در گذشته توقعات جامعه فعالین فرهنگی فرهنگی مردمی اربعین برآورده نمی‌شد، خاطرنشان کرد: باید برای موضوع اربعین ظرفیت‌ها درکنار هم قرار گرفته و دوچندان شوند.
آب‌فروش با اشاره به اینکه نباید در دره اداره و سازمان شدن گرفتار شویم، تصریح کرد: اگر در این دره گرفتار شویم به همان چیزی تبدیل می‌شویم که جبهه فرهنگی انقلاب در مقابل آن ایجاد شده است.


وی با بیان اینکه متاسفانه فرصت باقی‌مانده تا اربعین بسیار محدود و کم است، یادآور شد: به همین منظور باید یک اقدام جهادی در این راستا صورت بگیرد و جبهه مردمی فعالین فرهنگی اربعین تلاش خود را دوچندان کند.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه خوشبختانه نهاد حکومتی و دولت پیگیر موضوع اربعین است، بیان کرد: باید مشکلات این عرصه را احصا کرده و سپس به نهادهای حکومتی اعلام کنیم و در مرحله آخر وارد حوزه مطالبه‌گری شویم.


وی با بیان اینکه امسال با مشکل گرما در مرز نیز مواجه هستیم، ابراز کرد: باید مراقبت‌ها را تا حدودی افزایش دهیم تا این مشکلات به فاجعه تبدیل نشوند.


آب‌فروش با اشاره به اینکه حضور مردمی در جریان اربعین باید محکم شود، اظهار داشت: همین که در این مسیر گام برداریم قطعا لطف و عنایت امام حسین(ع) نیز شامل حال ما خواهد شد و می‌توانیم بخشی از مشکلات را برطرف کنیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مدیر شبکه افق: ایده‌های هیأت‌های مذهبی د...

مدیر شبکه افق: ایده‌های هیأت‌های مذهبی در حوزه رسانه دنبال می‌شود

مدیر شبکه افق با بیان اینکه ایده‌های رسانه‌ای هیأت‌های مذهبی با محوریت شبکه افق و همکاری جامعه ایمانی مشعر دنبال می‌شود، گفت: شبکه افق در تلاش است تا بتواند از ظرفیت قابل توجه هیأت‌های مذهبی به شیوه مطلوب استفاده کند.
29 شهریور، 1398 | قم

دعوت از هیآت مذهبی سراسر کشور برای شرکت...

دعوت از هیآت مذهبی سراسر کشور برای شرکت در پویش #سین_هشتم

بیش از صد هیأت مذهبی خدمات‌رسان در قالب پویش «سین هشتم» از هیآت مذهبی سراسر کشور برای بسیج آحاد مردم در راستای کمک به استان‌های سیل‌زده دعوت کردند.
08 فروردین، 1398

صحبتهای حجت الاسلام مرتضی آقاطهرانی راجع...

صحبتهای حجت الاسلام مرتضی آقاطهرانی راجع به ماه رجب

خدای تعالی در آسمان هفتم فرشته‌ای قرار داده که به آن «داعی» گویند. چون ماه رجب در آید، این فرشته در هر شب آن تا بامداد بانگ بر زند که خوشا به حال یادکنند‌گان خدا!
03 مرداد، 1392

رسولی: تربیت با تسخیر دل‌ها رقم می‌خورد

رسولی: تربیت با تسخیر دل‌ها رقم می‌خورد

مداح وستایشگر آستان اهل‌بیت(ع) گفت: تربیت با تسخیر دل‌ها رقم می‌خورد و تا زمانی که نتوانیم دل‌ها را تحت تاثیر قرار دهیم در تربیت موفق نخواهیم شد.
01 تیر، 1402

نقاره می زنند...مریضی به لطف بانو شفا گر...

نقاره می زنند...مریضی به لطف بانو شفا گرفت

صبح نورانی معجزه به برکت بانویی با کرامت از جنس عشق بر زندگی دخترکی که روحش آماده پرواز بود تابیدن گرفت و حیاتی دوباره را به وی هدیه داد.
15 شهریور، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد