رحیم آبفروش: ظرفیت‌های اربعینی باید دوچندان شوند

02 شهریور 1401

رحیم آبفروش: ظرفیت‌های اربعینی باید دوچندان شوند

دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین گفت: باید برای موضوع اربعین ظرفیت‌ها درکنار هم قرار گرفته و دوچندان شوند.

رحیم آبفروش: ظرفیت‌های اربعینی باید دوچندان شوند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، رحیم آب‌فروش پیش از ظهر چهارشنبه 2 شهریورماه در پنجمین نشست تخصصی دبیران ستادهای مردمی اربعین که در ساختمان 313 مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه این نشست به منظور رفع دغدغه‌های فعالین اربعینی برگزار شده است، اظهار کرد: حرکت عظیم اربعین حسینی منجر شد که به این نتیجه برسیم نیازمند مجمع اربعین هستیم.


وی با بیان اینکه جریان فعالان فرهنگی مردمی اربعین در همین راستا شکل گرفته است، مطرح کرد: هسته اولیه و مرکزی این جریان پس از برگزاری جلسات متعدد توانست اساس‌نامه لازم را تدوین کند.
دبیر جامعه فعالان مردمی اربعین با اشاره به اینکه تعداد هفت نفر نیز به عنوان هیئت امنا انتخاب شده‌اند، عنوان کرد: همچنین این هیئت امنا باید با تعداد 8 نفر دیگر از افرادی که طی یک فرآیند مشخص وارد مجمع می‌شوند، در ارتباط باشند.


وی با بیان اینکه متاسفانه در گذشته توقعات جامعه فعالین فرهنگی فرهنگی مردمی اربعین برآورده نمی‌شد، خاطرنشان کرد: باید برای موضوع اربعین ظرفیت‌ها درکنار هم قرار گرفته و دوچندان شوند.
آب‌فروش با اشاره به اینکه نباید در دره اداره و سازمان شدن گرفتار شویم، تصریح کرد: اگر در این دره گرفتار شویم به همان چیزی تبدیل می‌شویم که جبهه فرهنگی انقلاب در مقابل آن ایجاد شده است.


وی با بیان اینکه متاسفانه فرصت باقی‌مانده تا اربعین بسیار محدود و کم است، یادآور شد: به همین منظور باید یک اقدام جهادی در این راستا صورت بگیرد و جبهه مردمی فعالین فرهنگی اربعین تلاش خود را دوچندان کند.
دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه خوشبختانه نهاد حکومتی و دولت پیگیر موضوع اربعین است، بیان کرد: باید مشکلات این عرصه را احصا کرده و سپس به نهادهای حکومتی اعلام کنیم و در مرحله آخر وارد حوزه مطالبه‌گری شویم.


وی با بیان اینکه امسال با مشکل گرما در مرز نیز مواجه هستیم، ابراز کرد: باید مراقبت‌ها را تا حدودی افزایش دهیم تا این مشکلات به فاجعه تبدیل نشوند.


آب‌فروش با اشاره به اینکه حضور مردمی در جریان اربعین باید محکم شود، اظهار داشت: همین که در این مسیر گام برداریم قطعا لطف و عنایت امام حسین(ع) نیز شامل حال ما خواهد شد و می‌توانیم بخشی از مشکلات را برطرف کنیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
یادداشت مجتبی سلطانی، پژوهشگر علوم سیاسی...

یادداشت مجتبی سلطانی، پژوهشگر علوم سیاسی در پی وقایع اخیر

در دفاع از "امنیت ملّی"، نباید لُکنت داشت.
06 مهر، 1401

اسامی برگزیدگان چهارمین فصل از کنگره فصل...

اسامی برگزیدگان چهارمین فصل از کنگره فصلی شعر کوتاه

این فصل از کنگره که با عنوان #فصل_انتظار برگزار شد، با پایان چهارمین فصل سال، به کار خود پایان داد و با دریافت نزدیک به ۶۰۰ اثر از ۱۲۸ شاعر، در مرحله دریافت آثار به سرانجام رسید.
27 فروردین، 1397

یادداشت آقای اباصلت ابراهیمی از اردبیل

یادداشت آقای اباصلت ابراهیمی از اردبیل

4روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
18 دی، 1401

آیین افتتاحیه پویش ملی کتابخوانی مثبت ۳

آیین افتتاحیه پویش ملی کتابخوانی مثبت ۳

آیین افتتاحیه پویش ملی کتابخوانی مثبت ۳ ، 20 آذر در مجموعه سرچشمه تهران برگزار شد
20 آذر، 1400

حجت الاسلام راشد یزدی: مهر استاندارد در...

حجت الاسلام راشد یزدی: مهر استاندارد در اخلاق اسلامی اخلاص است

وی بر لزوم مقبولیت عبادات مومنان از سوی خداوند گفت: این روضه‌ای که من می‌خوانم و روزه‌ای که شما می‌گیرید، اگر خالص و برای خدا نباشد به قول معروف از سوی خداوند استاندارد نبوده است و خدا آن را تایید نمی‌کند. 
19 آبان، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد