سردار غفاری: در دفاع از امام و انقلاب از فلسفه‌های قرآنی درس بگیریم

14 خرداد 1401

سردار غفاری: در دفاع از امام و انقلاب از فلسفه‌های قرآنی درس بگیریم

سردار سیدجواد غفاری، از سرداران جبهه مقاومت گفت: متأسفانه امروز از انقلاب اسلامی و امام خود با خجالت دفاع می‌کنیم که به هیچ وجه نباید این‌گونه باشد.

سردار غفاری: در دفاع از امام و انقلاب از فلسفه‌های قرآنی درس بگیریم

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، سردار سیدجواد غفاری پیش از ظهر جمعه در دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور با عنوان الی الحبیب۲ که در مجتمع یاوران مهدی در مجاورت مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه تبلیغ جهاد و شهادت یکی از بهترین‌ تبلیغات سردار سلیمانی بود، اظهار کرد: بحث جهاد و مجاهدت در راه خدا یکی از موضوعاتی است که امروز به آن نیازمند هستیم.
وی با بیان اینکه نبود مجاهدین و یا کم‌بودن این افراد موجب تحویل حکومت علوی به حکومت بنی‌امیه شد، عنوان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند: یکی از مراحل جهاد، جهاد کبیر است.
این سردار رشید جبهه مقاومت افزود: ایستادگی و سینه‌سپرکردن در برابر ظالمین از نمونه‌های این جهاد کبیر است و اگر در این مسیر از حق به آن‌گونه که هست، دفاع کنیم، جهاد کبیر انجام داده‌ایم.

 


وی با اشاره به اینکه امروز مهم‌ترین جلوه اهل‌بیت(ع) ولایت فقیه است، مطرح کرد: امروز ما به عنوان افراد صاحب‌تریبون باید به وظیفه خود در راستای دفاع از حق عمل کنیم.
سردار غفاری با بیان اینکه نظام انقلاب اسلامی، تنها نظام حامی اهل‌بیت(ع) است، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز از انقلاب اسلامی و امام خود با خجالت دفاع می‌کنیم که به‌هیچ‌وجه نباید این‌گونه باشد.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین تقابلات و برخوردها با ظالمان، برخورد مؤمن آل‌فرعون با فرعون است، تصریح کرد: اگر مؤمن آل‌فرعون در کاخ فرعون از حضرت موسی(ع) دفاع نمی‌کرد، حضرت موسی(ع) به قتلگاه می‌رفت.
هم‌رزم شهید سلیمانی افزود: مؤمن آل‌فرعون از امام خود در مقابل ظالم به قدرت دفاع کرد، خداوند نیز در سه صفحه از قرآن کریم از این دفاع تعریف کرده است.
وی با بیان اینکه باید در دفاع از انقلاب و امام خود از این فلسفه استفاده کنیم، یادآور شد: در مسیر جهاد و دفاع از حق، تنهاماندن و عدم‌همراهی دیگران، نباید مانع حرکت شود.

 


سردار غفاری با اشاره به خاطراتی از سردار سلیمانی در جبهه مقاومت، بیان کرد: شهید سلیمانی با فداکاری‌ها و ایستادگی‌های خود طوری عمل کرد که امام ما فرمود: قاسم سلیمانی یک مکتب است.
وی با بیان اینکه شیعه و اهل‌بیت(ع) خط قرمز سردار سلیمانی بود، ابراز کرد: باوجود این خط قرمز، اما هرگز حاج قاسم از دفاع از غیرمسلمانان هم غفلت نمی‌کرد.
این سردار جبهه مقاومت با اشاره به اینکه رعایت موازین شرعی حتی در جنگ برای سردار سلیمانی یک اصل بود، اظهار داشت: باید از این شهید عزیز درس بگیریم و در مسیر دفاع از انقلاب و امام گام برداریم.
وی با بیان اینکه امروز در شرایط سختی قرار داریم، عنوان کرد: اگر متحد و رزمنده باشیم خداوند در این شرایط سخت ما را پیروز خواهد کرد.
سردار غفاری در پایان تأکید کرد: مداحان و اصحاب منبر باید از درس‌های سردار سلیمانی در مسیر دفاع از حق استفاده کرده و آن‌ها را به گوش مردم برسانند.  


برچسب

سردار غفاری ، جبهه مقاومت ، سردار سلیمانی

نظرات


استانی
برگزیده ها
ویژه نامه سالگرد ازدواج حضرت علی(علیه ال...

ویژه نامه سالگرد ازدواج حضرت علی(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها)

ماجراي ازدواج حضرت علي و حضرت فاطمه از زبان امام رضا عليهم السلام
14 مهر، 1392

اکبر شیخی: موسیقی ایران را مدیون مذهب شی...

اکبر شیخی: موسیقی ایران را مدیون مذهب شیعه هستیم

لزوم آشنایی مداحان با نغمه‌های تغزیه و ردیف‌های ایرانی
24 خرداد، 1398

فراخوان انتخاب شعار محرم

فراخوان انتخاب شعار محرم

شعار محرم سال 91، «در عزای زینت دوش نبی» و شعار محرم­ سال­‌های92 و 93، «هیهات مناالذله» بوده ­است.
08 اردیبهشت، 1394

استاد رحیم پور ازغدی: مداحی اهل بیت(ع)،...

استاد رحیم پور ازغدی: مداحی اهل بیت(ع)، خود جهاد تبیین است.

سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی با موضوع نقش مداحان در میدان جهاد تبیین
26 تیر، 1401

رحیم آبفروش: باید در عمل زیرساخت حضور «خ...

رحیم آبفروش: باید در عمل زیرساخت حضور «خانواده» در هیأت فراهم شود

هیأت‌های مذهبی باید حنجره دادخواهی مردم باشند
18 مرداد، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد