حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است

22 آبان 1400

حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است

سعیدی آریا گفت: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است. متاسفانه امروز برخی از آخوندها با مردم تعامل ندارند.

حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام محمد سعیدی آریا، استاد تفسیر در سومین نشست رسالات که در مجموعه فرهنگی شهدای هفت تیر برگزار شد، گفت: امیرمومنان امام علی(ع) می‌فرمایند با مردم طوری رفتار کنید که وقتی مردید برای از دنیا رفتن شما غمگین شوند.
وی افزود: پیامبر اسلام قبل از تبلیغ اسلام با اخلاق نیک و امانت‌داری توانسته بودند نظر مردم را به سوی خود جلب کنند. صداقت، امانت و خلق عظیم پیامبر(ص) ابزار تبلیغی ایشان بود مردم بسیاری گرد ایشان جمع کرد.


حجت الاسلام سعیدی آریا با بیان اینکه متاسفانه مسجدهای ما تنها به نمازخانه تبدیل شده است و کاربردهای دیگر خود را از دست داده است، عنوان کرد: در بیشتر مساجد روحانی‌ها هم صرفا پیش نماز شدند، اگر یک روحانی با رفتار و گفتار خود به مشکلات و گرفتاری‌های مردم رسیدگی کند و تا حد امکان آنها را برطرف کند مردم گرد او جمع می‌شود.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه روحانیون قدیم با مردم بسیار همراهی داشتند، اظهار کرد: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است. امروز آخوند مسجدی بسیار هنرمند است که اگر بتواند با مردم تعامل داشته باشد. متاسفانه امروز برخی از آخوندها با مردم تعامل ندارند.
وی افزود: مراقب باشیم که معنای روحانیت عوض نشود، همراهی با مردم صبر، اخلاق و تحمل سختی را نیاز دارد. هزار سخن ما تحت تأثیر یک حرکت و رفتار ما قرار می‌گیرد مراقب حرکات و رفتار خود باشیم.
انتهای پیام/


برچسب

نشست رسالات ، رسالات ، رسالات 3 ، منبری های جوان ، منبری ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه...

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه: هیأت‌های مذهبی قابلیت پیوستن به دولت انقلابی را دارند

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد گفت: هیأت‌های مذهبی قابلیت پیوستن به دولت انقلابی را دارند اما باید دید که دولت انقلابی هم می‌تواند بستر پیوستن و بهره‌مندی از ظرفیت هیأت انقلابی را فراهم سازد.
24 تیر، 1400 | قم

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران: عظمت و...

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران: عظمت و نام ایران و ترویج متمدن وفرهنگ اسلامی ایرانی نیاز به نیروی انسانی دارد

قاضی‌زاده، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: عظمت و نام ایران و ترویج تمدن وفرهنگ اسلامی ایرانی و تمدن شیعی در این دوره نیاز به نیروی انسانی دارد.
01 خرداد، 1401

چگونه از رنج‌های دنیا اجر ببریم؟

چگونه از رنج‌های دنیا اجر ببریم؟

اگر از رنج فرار کنی، بدتر می‌شود
23 مرداد، 1392

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

نمایشگاه جامع «نیازمندی‌های اربعین» در ق...

نمایشگاه جامع «نیازمندی‌های اربعین» در قم برپا می شود

نمایشگاه جامع «نیازمندی‌های اربعین» با هدف ارائه و عرضه محصولات و خدمات فرهنگی، بهداشتی، رفاهی و ملزومات مربوط به پیاده‌روی اربعین حسینی در قم برپا می شود.
31 مرداد، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد