حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است

22 آبان 1400

حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است

سعیدی آریا گفت: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است. متاسفانه امروز برخی از آخوندها با مردم تعامل ندارند.

حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام محمد سعیدی آریا، استاد تفسیر در سومین نشست رسالات که در مجموعه فرهنگی شهدای هفت تیر برگزار شد، گفت: امیرمومنان امام علی(ع) می‌فرمایند با مردم طوری رفتار کنید که وقتی مردید برای از دنیا رفتن شما غمگین شوند.
وی افزود: پیامبر اسلام قبل از تبلیغ اسلام با اخلاق نیک و امانت‌داری توانسته بودند نظر مردم را به سوی خود جلب کنند. صداقت، امانت و خلق عظیم پیامبر(ص) ابزار تبلیغی ایشان بود مردم بسیاری گرد ایشان جمع کرد.


حجت الاسلام سعیدی آریا با بیان اینکه متاسفانه مسجدهای ما تنها به نمازخانه تبدیل شده است و کاربردهای دیگر خود را از دست داده است، عنوان کرد: در بیشتر مساجد روحانی‌ها هم صرفا پیش نماز شدند، اگر یک روحانی با رفتار و گفتار خود به مشکلات و گرفتاری‌های مردم رسیدگی کند و تا حد امکان آنها را برطرف کند مردم گرد او جمع می‌شود.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه روحانیون قدیم با مردم بسیار همراهی داشتند، اظهار کرد: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است. امروز آخوند مسجدی بسیار هنرمند است که اگر بتواند با مردم تعامل داشته باشد. متاسفانه امروز برخی از آخوندها با مردم تعامل ندارند.
وی افزود: مراقب باشیم که معنای روحانیت عوض نشود، همراهی با مردم صبر، اخلاق و تحمل سختی را نیاز دارد. هزار سخن ما تحت تأثیر یک حرکت و رفتار ما قرار می‌گیرد مراقب حرکات و رفتار خود باشیم.
انتهای پیام/


برچسب

نشست رسالات ، رسالات ، رسالات 3 ، منبری های جوان ، منبری ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

برگزیده ها
اطلاعیه مهم

اطلاعیه مهم

مطالبه جامعه هیأت‌های حسینی از دولت جهت رفع فوری و کامل موانع و مشکلات پیش‌روی پیام‌رسان‌های داخلی و تأمین زیرساخت‌های فنی لازم جهت توسعه این پیام‌رسان‌ها و اعتماد و تکیه به جوانان متعهد و متخصص داخلی
04 مهر، 1401

حاج حسین یکتا: هیأت باید بنیان خانواده ر...

حاج حسین یکتا: هیأت باید بنیان خانواده را تحکیم بخشد

فرمانده قرارگاه جهادی امام رضا(ع) گفت: باید تلاش داشته باشیم تا هرچه زودتر جبهه فرهنگی هیأت بانوان تشکیل شود.
05 دی، 1398 | قم

مدیر شبکه افق: به دنبال حمایت رسانه‌ای ا...

مدیر شبکه افق: به دنبال حمایت رسانه‌ای از هیأت‌های مذهبی هستیم

مدیر شبکه افق از کم رنگ شدن سخنرانی‌های دینی در برخی هیأت‌ها گلایه کرد: ای شبکه به دنبال حمایت رسانه‌ای از هیأت‌های است به همین علت به سمتی حرکت می‌کنیم تا با انعکاس فعالیت هیأت‌ها در شبکه افق، نام دیگراین شبکه را شبکه هیأت‌بنامند.
07 اردیبهشت، 1398

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی...

به مدت سه روز برگزار می‌شود؛ رویداد ملی سفینه النجاه در آستان قدس رضوی

خادم هنرهیأت جامعه ایمانی مشعر گفت: رویداد ملی سفینه النجاه در سالن نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی از تاریخ 26 مردادماه الی 28 مردادماه برگزار می‌شود.
25 مرداد، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد