حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است

22 آبان 1400

حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است

سعیدی آریا گفت: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است. متاسفانه امروز برخی از آخوندها با مردم تعامل ندارند.

حجت الاسلام سعیدی آریا: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام محمد سعیدی آریا، استاد تفسیر در سومین نشست رسالات که در مجموعه فرهنگی شهدای هفت تیر برگزار شد، گفت: امیرمومنان امام علی(ع) می‌فرمایند با مردم طوری رفتار کنید که وقتی مردید برای از دنیا رفتن شما غمگین شوند.
وی افزود: پیامبر اسلام قبل از تبلیغ اسلام با اخلاق نیک و امانت‌داری توانسته بودند نظر مردم را به سوی خود جلب کنند. صداقت، امانت و خلق عظیم پیامبر(ص) ابزار تبلیغی ایشان بود مردم بسیاری گرد ایشان جمع کرد.


حجت الاسلام سعیدی آریا با بیان اینکه متاسفانه مسجدهای ما تنها به نمازخانه تبدیل شده است و کاربردهای دیگر خود را از دست داده است، عنوان کرد: در بیشتر مساجد روحانی‌ها هم صرفا پیش نماز شدند، اگر یک روحانی با رفتار و گفتار خود به مشکلات و گرفتاری‌های مردم رسیدگی کند و تا حد امکان آنها را برطرف کند مردم گرد او جمع می‌شود.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه روحانیون قدیم با مردم بسیار همراهی داشتند، اظهار کرد: در گذشته همراهی و همنشینی روحانیت با مردم موضوعیت داشته است. امروز آخوند مسجدی بسیار هنرمند است که اگر بتواند با مردم تعامل داشته باشد. متاسفانه امروز برخی از آخوندها با مردم تعامل ندارند.
وی افزود: مراقب باشیم که معنای روحانیت عوض نشود، همراهی با مردم صبر، اخلاق و تحمل سختی را نیاز دارد. هزار سخن ما تحت تأثیر یک حرکت و رفتار ما قرار می‌گیرد مراقب حرکات و رفتار خود باشیم.
انتهای پیام/


برچسب

نشست رسالات ، رسالات ، رسالات 3 ، منبری های جوان ، منبری ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر

نظرات


استانی
برگزیده ها
دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان ه...

دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور به کار خود پایان داد

دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور با عنوان الی الحبیب2 پس از دو روز به کار خود پایان داد.
14 خرداد، 1401

آئین رونمایی از کتاب «راستینه» با حضور ح...

آئین رونمایی از کتاب «راستینه» با حضور حجت الاسلام پناهیان

حجت‌الاسلام پناهیان در مراسم رونمایی از کتاب ضمن ابراز خرسندی از سوالات و پاسخ‌های خوب کتاب افزود مهم‌ترین اثر روانی کتاب در جامعه این است که این سوالات جواب دارد و ما باید این را تبلیغ کنیم.
20 اسفند، 1401

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

پنج: اهمیت استغفار
22 تیر، 1392

دومین همایش فعالان عرصه هیأت و تجلیل از...

دومین همایش فعالان عرصه هیأت و تجلیل از فعالان اربعین استان همدان

دومین همایش فعالان عرصه هیأت و تجلیل از فعالان اربعین استان همدان جمعه 25 آبان ساعت 9 صبح همزمان با سالروز شهادت یازدهمین پیشوای شیعیان، امام حسن عسکری(ع) در دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مقصودی برگزار می‌شود.
24 آبان، 1397

در حاشیه همایش الی الحبیب2؛ اساتید محمدع...

در حاشیه همایش الی الحبیب2؛ اساتید محمدعلی مجاهدی و سید احمد شمس تجلیل شدند

استاد محمدعلی مجاهدی و استاد سید احمد شمس در حاشیه دومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور با عنوان الی الحبیب تجلیل شدند.
14 خرداد، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد