به میزبانی جامعه ایمانی مشعر؛ ستایشگران جوان هیأت‌های کشور در قم گردهم آمدند

09 خرداد 1400 | قم

به میزبانی جامعه ایمانی مشعر؛ ستایشگران جوان هیأت‌های کشور در قم گردهم آمدند

جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر مقدس قم گردهم آمده تا در حوزه مباحث تخصصی ستایشگری به گفت‌وگو و تبادل نظر بپردازند و بستر افزایش هم‌افزایی‌ها و تعاملات را فراهم سازند.

به میزبانی جامعه ایمانی مشعر؛ ستایشگران جوان هیأت‌های کشور در قم گردهم آمدند

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، نخستین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور صبح امروز چهارم خردادماه به همت جامعه ایمانی مشعر در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی یاوران مهدی(عج) قم کار خود را آغاز کرد.

در ابتدای این همایش، حجت‌الاسلام هدایت از فعالان قرآنی عرصه هیأت، با اشاره به اینکه آیات قرآن کریم بسیاری از راه‌های بسته را برای ما باز می‌کند، تصریح کرد: هیأت‌های مذهبی نباید در مجالس خود فقط به قرائت قرآن اکتفا کنند بلکه باید به دنبال بهره‌مندی از آموزه‌های قرآنی، ترویج و عمل به آن باشند.

وی از آیه «اعتصمو بحبل‌الله جمیلا» یاد کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف عالی اسلام باید در کنار یکدیگر قرار گیریم و یک حرکت منسجم را دنبال کنیم چراکه حرکت‌های پراکنده و غیرمنسجم نمی‌تواند نتیجه‌بخش باشد.

*وحدت جوامع اسلامی بدون توسل به ولایت شدنی نیست

این پژوهشگر قرآنی با بیان اینکه وحدت در جوامع اسلامی بدون توسل به امام علی(ع) شدنی نیست، عنوان کرد: تنها راهکار رفع تفرقه در جامعه پرداختن به ولایت امیرالمؤمنین(ع) است و همانطور که شهید مطهری تاکید دارند غدیر عامل وحدت جهان است.

وی خاطرنشان کرد: امروز تبعیت از امیرالمؤمنین(ع) در حقیقت تبعیت از فقیهی است که حرف علی(ع) را برای ما استنباط می‌کند و خود نیز در زندگی تسلیم خداست نه تسلیم طاغوت.

هدایت با تاکید بر اینکه مجالس اهل‌بیت(ع) فرصت مناسبی برای تبیین آیات قرآن کریم است، عنوان کرد: هیأت‌های مذهبی در کنار سخنرانی و مداحی، با پرداختن به آیات قرآن کریم و بیان نکات تفسیری می‌توانند یک مجلس جامع و مطلوب را به مخاطبان خود ارائه دهند.

همچنین، محمدرضا بذری به مداحی در وصف اهل‌بیت(ع) پرداخت و بعد از آن رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر با بیان اینکه مشعر از ابتدای آغاز فعالیت خود به دنبال حمایت از هیچ جریانی نبوده است، اظهار کرد: این مجموعه همیشه امر رهبر معظم انقلاب اسلامی را مورد نظر قرار داده و برای حرکت در مسیر رهبری تلاش کرده است.

وی اضافه کرد: در تاریخ دوم اردیبهشت‌ماه سال 1392 که با همراهی اصلی‌ترین سرشاخه‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با رهبر معظم انقلاب دیدار داشتیم دروس بزرگی را فرا گرفتیم که مهم‌ترین آن نداشتن رویکرد سیاسی خاص به ویژه در زمان انتخابات است.

آبفروش با بیان اینکه انقلابی‌گری به معنای خط‌کشی کردن ناشیانه نیست، عنوان کرد: منظور ما از هیأت انقلابی، هیأت یک شخصیت خاص نیست بلکه ما از یک قلّه و آرمان حرف می‌زنیم که باید به سمت آن برویم که آن هم هیأت امام زمان(عج) پسند و مطلوب اهل‌بیت(ع) است.

وی با تأکید بر اینکه نزاع حق و باطل را نباید به دعواهای کوتاه‌بینانه تبدیل کرد، ادامه داد: منظور از انقلابی بودن یک هیأت، یاد کردن از شلمچه و طلاییه، برهنه نشدن و دعا کردن برای رهبری نیست بلکه انقلابی بودن تعاریف و معیارهای والاتری دارد.

آبفروش با اشاره به اینکه طی 9 سال گذشته 18 بسته محتوایی را برای تقویت و منسجم‌سازی حرکت ذاکران هیأت تهیه و در استان‌های مختلف توزیع کردیم، عنوان کرد: در همایش‌های مختلفی که با حضور مدیران، شاعران، مداحان و سخنرانان هیأت‌های مذهبی برگزار کردیم به دنبال این بوده‌ایم تا بتوانیم معیارها و شاخص‌های هیأت انقلابی را تشریح و به سمت رسیدن به آن‌ها حرکت کنیم.

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر خاطرنشان کرد: با بهره‌مندی از ظرفیت شاعران و سبک‌سازان مطرح کشور خلاء موجود در حوزه شعر و سبک را پر و محتواهای تولیدی فاخر را در کم‌ترین زمان ممکن میان مداحان کشور توزیع کردیم.

وی تصریح کرد: ما یقین داریم که مستضعفان عالم، پادشاهان زمین هستند اما در این مسیر باید همدلی و وحدت مورد نظر رقم زده شود و ایران اسلامی تا به امروز در راستای هم‌افزایی مستضعفان جهان گام‌های مطلوبی برداشته است.


*بزرگ‌ترین قدرت نرم ایران وحدت ستایشگران و هیأت‌های مذهبی است

آبفروش وحدت ستایشگران و منسجم‌سازی هیأت‌های مذهبی را بزرگ‌ترین قدرت جمهوری اسلامی ایران در جنگ نرم دانست و گفت: رسیدن به این قدرت، کاری دستگاهی و دولتی نیست بلکه باید توسط هیأتی‌ها و مردم رقم زده شود؛ اجتماع ایمانی مهم‌ترین هدف است و در این مسیر باید از اهداف دیگر چشم‌‌پوشی کرد.

نظرات


استانی
برگزیده ها
اولین کارگاه تخصصی «خط در گرافیک» ویژه ب...

اولین کارگاه تخصصی «خط در گرافیک» ویژه بانوان با حضور استاد نجابتی و اساتید مطرح کشور

ثبت‌نام اولین دوره آموزش تخصصی کاربردهای "خط در گرافیک" ویژه خواهران با حضور اساتید مطرح کشور در قم
23 مرداد، 1397

نمایش آثار برگزیده سوگواره‌های عکس و پوس...

نمایش آثار برگزیده سوگواره‌های عکس و پوستر هیأت در هفت استان کشور

هم‌زمان با دهه اول محرم‌الحرام نمایش آثار برگزیده سوگواره‌های عکس و پوستر هیأت در هفت استان کشور
26 مهر، 1394

زارع: گام دوم انقلاب اسلامی در مسیر مسائ...

زارع: گام دوم انقلاب اسلامی در مسیر مسائل نرم‌افزاری است

عضو هیأت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: جنس مسائل در گام نخست انقلاب اسلامی دفاعی، تمامیت ارضی، استقلال و ... است ولی در گام دوم در حوزه مسائل نرم‌افزاری است.
19 آبان، 1402

استاد پناهیان: مداح نباید سیاسی باشد، بل...

استاد پناهیان: مداح نباید سیاسی باشد، بلکه باید متفکر باشد چرا که اگر تفکر باشد، طبیعتاً سیاست‌ هم می‌آید

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان گفت: مداحان، نوای دلنشین حساس‌ترین وقایع تاریخی هستند و باید آگاهی لازم نسبت به این وقایع را نیز داشته باشند.
14 خرداد، 1401

تقدیم به نوجوان فداکار

تقدیم به نوجوان فداکار

شعری از سید احمد حسینی به نیابت از شهید علی لندی
04 مهر، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد