ساماندهی بیش از 6 هزار خادم زائر در ایام اربعین حسینی

16 آذر 1397

ساماندهی بیش از 6 هزار خادم زائر در ایام اربعین حسینی

فرمانده گردان لواءالخدمه‌الحسینیه کربلا از ساماندهی بیش از 6 هزار خادم زائر در اربعین حسینی یاد کرد و گفت: جوانان عراقی در قالب لواءالخدمه‌الحسینیه بدون هیچ چشم‌داشت مادی از هر فرصتی برای خدمت به زائران استفاده می‌کردند.

ساماندهی بیش از 6 هزار خادم زائر در ایام اربعین حسینی

به گزارش قرارگاه اربعین جبهه فرهنگی مردمی انقلاب، حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ محمد اسدی پیش از ظهر امروز در نشست تجیلیل از فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین که در قرارگاه منتظران شهادت مسجد مقدس جمکران درحال برگزاری است، با اشاره به اینکه 6 هزار خادم زائر در مجموعه لواءالخدمه‌الحسینیه در کشور عراق ساماندهی شده‌اند، اظهار کرد: این افراد در طول ماه صفر اطعام، اسکان و تامین امنیت زائران حسینی را دنبال می‌کردند.
وی اضافه کرد: امسال توسط گردان‌های مردمی لواءالخدمه‌الحسینیه در نجف اشرف از 600 هزار نفر، در کربلا از 194 هزار نفر و در کاظمین از 120 هزار زائر به صورت ویژه میزبانی شده است.
فرمانده گردان لواءالخدمه‌الحسینیه کربلا از ارائه خدمات پزشکی به زائران اربعین توسط نیروهای این گردان یاد کرد و گفت: در این مجموعه تلاش کردیم تا خلاهای موجود را رفع کنیم و در این راستا از نیروهای مردمی برای تفتیش و ایستگاه‌های ایست و بازرسی نیز استفاده می‌کردیم.
وی با بیان اینکه نیروهای مردمی عراق به صورت ساماندهی‌شده در تنظیف شهری طی ایام اربعین مشارکت می‌کردند، تصریح کرد: جوانان عراقی در قالب لواءالخدمه‌الحسینیه بدون هیچ چشم‌داشت مادی از هر فرصتی برای خدمت به زائران استفاده می‌کردند.


برچسب

اربعین ، جبهه فرهنگی ، کربلا

نظرات


استانی
برگزیده ها
مكان اعتكاف پيامبردر مسجدالنبي كجا بوده...

مكان اعتكاف پيامبردر مسجدالنبي كجا بوده است

ستون سرير يكي از ستون هاي قديمي مسجدالنبي است كه پيامبر در روزهايي كه در اين مسجد اعتكاف مي كرد بستر حصيري خود را آنجا پهن مي كرد.
01 خرداد، 1392

آیت الله عابدینی: بررسی ابعاد مختلف اخلا...

آیت الله عابدینی: بررسی ابعاد مختلف اخلاق منبر

این استاد حوزه و دانشگاه ابعاد مختلف اخلاق منبر را تشریح کرد.
12 اسفند، 1401

حجت الاسلام قمی: برای فرزندآوری از خود م...

حجت الاسلام قمی: برای فرزندآوری از خود مردم کمک بخواهید

قمی با اشاره به اهمیت موضوع فرزندآوری گفت: یکی از دلایل با افتخار پیوستن من به این پویش ان شا الله پرشور و مردمی این است که باور دارم درست ترین راه این است که مسائلی که به مردم باز می گردد را باید با خود مردم طرح کرد.
20 آذر، 1400

ضایعه ای دیگر بر پیکره اسلام و انقلاب

ضایعه ای دیگر بر پیکره اسلام و انقلاب

آیت‌الله طاهری خرم آبادی دار فانی را وداع گفت
17 شهریور، 1392

انتقال پیام معنوی با هر ابزاری درست نیست

انتقال پیام معنوی با هر ابزاری درست نیست

ذاکر و پژوهشگر حوزه هیأت با تاکید بر اینکه استودیوخوانی مداحی نیست، گفت: مداح از موضع فطرت و روحانیت حرف می‌زند و حامل یک پیام معنوی است به همین علت نمی‌تواند از هر ابزاری استفاده کند.
30 فروردین، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد