از فعالان اربعین: امسال زیرساخت‌های لازم برای عبور از مرز خسروی فراهم شده است

28 شهریور 1398 | قم

از فعالان اربعین: امسال زیرساخت‌های لازم برای عبور از مرز خسروی فراهم شده است

یکی از فعالان اربعین گفت: حدود ۶ سال است که مرز خسروی بدلیل مسائل امنیتی بسته شده است ولی از سال ۹۶ زیرساخت‌های لازم برای عبور از مرز خسروی فراهم شده است.

از فعالان اربعین: امسال زیرساخت‌های لازم برای عبور از مرز خسروی فراهم شده است

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، سلمان یاوری ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین و چهارمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین که با همکاری مسجد مقدس جمکران و در سالن جوانه‌های انتظار مسجد مقدس برگزار شد، با اشاره به اینکه مرز خسروی حدود 6 سال است که بدلیل مسائل امنیتی بسته شده است، اظهار کرد: خوشبختانه امسال این مرز بازگشایی شده است ولی شایعات زیادی در این حوزه وجود دارد که هنوز صحت آن تایید نشده است.وی با بیان اینکه در سال 96 زیرساخت‌های این مرز تامین شده و امروزه مشکلی نداریم، مطرح کرد: یکی از مزایای مرز خسروی نزدیک بودن شهرستان‌ها به این مرز است که زوار به هر دلیلی اگر مجبور به صبر کردن در این مرز شدند برای استراحت مشکلی نخواهند داشت.
این فعال اربعین با تاکید بر اینکه این مرز بزرگترین و امن‌ترین مرز خاورمیانه است، عنوان کرد: جاده مرز خسروی به سمت کربلا و نجف نیز از وضعیت بهتری نسبت به مرز مهران برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه مرز خسروی از 6 صبح الی 18 عصر باز است، خاطرنشان کرد: در این مرز بیش از 50 هزار مکان برای اسکان و بیش از 90 هزار پرس غذا تهیه شده است و تنها مشکل ما در این زمینه دولتی بودن موکب‌ها است و جای خالی موکب‌های مردمی احساس می‌شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جام...

حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری: در حرکت جامعه توحیدی به سمت ظهور هیچ ابهام و مجهولی وجود ندارد

نگاهی که امروز ما در هیأت‌هایمان داریم، ما را حتی یک قدم هم به جلو نمی‌برد چرا که یک نگاه منفعلانه است.
12 آذر، 1400

شعار مشترک ایام فاطمی 1441 هیآت مذهبی کش...

شعار مشترک ایام فاطمی 1441 هیآت مذهبی کشور اعلام شد.

"مدیون لطف مادر این خانواده‌ایم"
07 دی، 1398 | قم

باحضور جمعی از روحانیون سراسر کشور؛ کمیس...

باحضور جمعی از روحانیون سراسر کشور؛ کمیسیون‌های تخصصی ایده پردازی تشکیل شد.

بعد از ظهر پنجشنبه در ششمین نشست جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های کشور که در قرارگاه منتظران شهادت پلاک ۳۱۳ جنب مسجد مقدس جمکران قم برگزار شد، کمیسیون‌های تخصصی ایده پردازی تشکیل شد.
30 تیر، 1401

صحبتهای حجت الاسلام مرتضی آقاطهرانی راجع...

صحبتهای حجت الاسلام مرتضی آقاطهرانی راجع به ماه رجب

خدای تعالی در آسمان هفتم فرشته‌ای قرار داده که به آن «داعی» گویند. چون ماه رجب در آید، این فرشته در هر شب آن تا بامداد بانگ بر زند که خوشا به حال یادکنند‌گان خدا!
04 مرداد، 1392

حدیث حُسن منتشر شد

حدیث حُسن منتشر شد

کتاب حدیث حُسن شامل 400 رباعی الهام یافته از احادیث نورانی اهل بیت علیهم السلام منتشر شد.
22 خرداد، 1395

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد