محمدحسین طاهری: همایش اربعین؛ اجتماع فرمانده گردان های فرهنگی در شب عملیات اربعین

28 شهریور 1398 | قم

محمدحسین طاهری: همایش اربعین؛ اجتماع فرمانده گردان های فرهنگی در شب عملیات اربعین

دبیر دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از حضور بیش از ۳۰۰ شخصیت مذهبی در همایش‌های جامعه ایمانی مشعر یاد کرد و گفت: این همایش‌ها را به دور از همایش‌های ویترینی و تشریفات دنبال می‌کنیم تا بتوانیم به اهداف عملیاتی برسیم.

محمدحسین طاهری: همایش اربعین؛ اجتماع فرمانده گردان های فرهنگی در شب عملیات اربعین

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، محمدحسین طاهری صبح امروز در مراسم افتتاحیه دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین و چهارمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین که در شبستان کربلا مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه همایش‌های مشعر با استقبال فعالان جبهه فرهنگی انقلاب روبرو بوده است، اظهار کرد: تاکنون بیش از 300 نفر از اساتید حوزه و دانشگاه، مداحان، سخنران و شخصیت‌های سیاسی در برنامه‌های این مجموعه حضور یافته‌اند.
وی از وجود اطلاعات و محتوای همایش‌‌های سابق  اربعین جامعه ایمانی مشعر در وبگاه جامع محتوایی هیأت( heyat.co) یاد کرد و گفت: اکنون در تلاش هستیم تا به مباحث مورد نیاز مدیران مواکب و کاروان‌ها بپردازیم تا این افراد خدمات مطلوبی را به زائران حسینی ارائه دهند.
دبیر دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان اینکه این همایش را به دور از همایش‌های ویترینی و تشریفات دنبال می‌کنیم، مطرح کرد: ساز و کاری طراحی شده است تا افراد بتوانند در این گردهمایی از ظرفیت اساتید و کارشناسان مرتبط بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: این همایش در واقع گردهمایی شب عملیاتی فرماندهان گردان‌های فرهنگی در سراسر کشور است که قرار است فردا به میدان خدمت به زائران امام حسین(ع) رفته و اهداف اصلی حماسه عاشورا را تحقق بخشند.

طاهری از اربعین و تمدن نوین اسلامی به‌عنوان محور اصلی همایش فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در اربعین نام برد و گفت: خوشحال هستیم که یک روز بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مدیران مواکب عراقی مبنی بر پرداختن به تمدن نوین اسلامی برگزاری این همایش را دنبال می‌کنیم.
وی با بیان اینکه بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی ما باید برای پر بارتر کردن همایش اربعین تلاش کنیم، تصریح کرد: در قالب برنامه تجربیات مانا در این گردهمایی قوی‌ترین مجموعه‌های کشور در حوزه مدیریت کاروان و مواکب حضور یافته‌اند تا تجربیات خود را در اختیار هیأتی‌ها قرار دهند.
دبیر دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از برگزاری 6 کمیسیون تخصصی با محوریت مباحث اربعین یاد کرد و گفت: این کمیسیون‌ها شامل کمیسیون اربعین و تعمیق روابط دو ملت ایران و عراق، اربعین و نقش جبهه فرهنگی در مواجهه با زوار غیر ایرانی، اربعین و تعمیق روابط ادیان و مذاهب، اربعین و نقش آن در اعتلای معنوی و معرفتی زائران، اربعین و خانواده و اربعین و انعکاس رسانه‌ای و بازتاب جهانی است که در آن‌ها از سخنرانی اساتیدی از جمله حجج‌اسلام میرباقری، پناهیان، مؤمنی و حسینی بهره‌مند خواهیم شد.وی با اشاره به برپایی نمایشگاه جامع نیازمندی‌های اربعین در حاشیه این همایش تصریح کرد: نیازهای فرهنگی، بهداشتی و رفاهی مواکب و کاروان‌ها در این نمایشگاه جمع‌آوری شده است.
طاهری افزود: مراسم دعای کمیل و دعای ندبه در مسجد مقدس جمکران نیز با حضور سخنرانان و مداحان مطرح دنبال می‌شود که شرکت‌کنندگان همایش فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.
وی ضمن تقدیر از تولیت و معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران عنوان کرد: خادمان جمکران زمینه‌ای را فراهم کرده‌اند که بتوانیم با  در این مسجد مقدس همایش را برگزار کنیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
اربعین می‌تواند مقدمه حرکت‌های بین‌الملل...

اربعین می‌تواند مقدمه حرکت‌های بین‌المللی مجموعه‌های فرهنگی باشد

نهضت تکریمی که عراقی‌ها آغاز کردند به سنت جوامع اسلامی تبدیل شده است
16 آذر، 1397

حجت الاسلام نظافت: باید شفاف‌سازی کنیم و...

حجت الاسلام نظافت: باید شفاف‌سازی کنیم و نگذاریم حق و باطل مخلوط شود

با تاکیدات صحیح و صریح حضرت آقا، مهم‌ترین موضوع جهاد تبیین است و همه ایام باید اهل تبیین باشیم؛ تبیین حق انسان است، یعنی حق انسان دانستن است.
20 آبان، 1401

در آستانه ایام فاطمیه؛ گردهمایی مدیران ه...

در آستانه ایام فاطمیه؛ گردهمایی مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور در جوار مزار «شهید سلیمانی» برگزار می‌شود.

چهاردهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور با شعار «حاج قاسم؛ مرد میدان ولایت» همز‌مان با 11 و 12 آذرماه به همت جامعه ایمانی مشعر در جوار مزار شهید قاسم سلیمانی در کرمان برگزار می‌شود.
10 آذر، 1400

آبفروش: مداحان به عنوان تریبون دار در شه...

آبفروش: مداحان به عنوان تریبون دار در شهرستان‌ها، وظیفه جهاد تبیین دارند

دهمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوانان اهل‌بیت(ع) تحت‌عنوان نشست «الی الحبیب» پیرامون «جهاد تبیین و نقش مداحان در اوضاع کنونی جامعه» در مجموعه سرچشمه تهران برگزار شد.
07 آبان، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد