محمدحسین طاهری: همایش اربعین؛ اجتماع فرمانده گردان های فرهنگی در شب عملیات اربعین

28 شهریور 1398 | قم

محمدحسین طاهری: همایش اربعین؛ اجتماع فرمانده گردان های فرهنگی در شب عملیات اربعین

دبیر دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از حضور بیش از ۳۰۰ شخصیت مذهبی در همایش‌های جامعه ایمانی مشعر یاد کرد و گفت: این همایش‌ها را به دور از همایش‌های ویترینی و تشریفات دنبال می‌کنیم تا بتوانیم به اهداف عملیاتی برسیم.

محمدحسین طاهری: همایش اربعین؛ اجتماع فرمانده گردان های فرهنگی در شب عملیات اربعین

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، محمدحسین طاهری صبح امروز در مراسم افتتاحیه دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین و چهارمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین که در شبستان کربلا مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه همایش‌های مشعر با استقبال فعالان جبهه فرهنگی انقلاب روبرو بوده است، اظهار کرد: تاکنون بیش از 300 نفر از اساتید حوزه و دانشگاه، مداحان، سخنران و شخصیت‌های سیاسی در برنامه‌های این مجموعه حضور یافته‌اند.
وی از وجود اطلاعات و محتوای همایش‌‌های سابق  اربعین جامعه ایمانی مشعر در وبگاه جامع محتوایی هیأت( heyat.co) یاد کرد و گفت: اکنون در تلاش هستیم تا به مباحث مورد نیاز مدیران مواکب و کاروان‌ها بپردازیم تا این افراد خدمات مطلوبی را به زائران حسینی ارائه دهند.
دبیر دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان اینکه این همایش را به دور از همایش‌های ویترینی و تشریفات دنبال می‌کنیم، مطرح کرد: ساز و کاری طراحی شده است تا افراد بتوانند در این گردهمایی از ظرفیت اساتید و کارشناسان مرتبط بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: این همایش در واقع گردهمایی شب عملیاتی فرماندهان گردان‌های فرهنگی در سراسر کشور است که قرار است فردا به میدان خدمت به زائران امام حسین(ع) رفته و اهداف اصلی حماسه عاشورا را تحقق بخشند.

طاهری از اربعین و تمدن نوین اسلامی به‌عنوان محور اصلی همایش فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در اربعین نام برد و گفت: خوشحال هستیم که یک روز بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مدیران مواکب عراقی مبنی بر پرداختن به تمدن نوین اسلامی برگزاری این همایش را دنبال می‌کنیم.
وی با بیان اینکه بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی ما باید برای پر بارتر کردن همایش اربعین تلاش کنیم، تصریح کرد: در قالب برنامه تجربیات مانا در این گردهمایی قوی‌ترین مجموعه‌های کشور در حوزه مدیریت کاروان و مواکب حضور یافته‌اند تا تجربیات خود را در اختیار هیأتی‌ها قرار دهند.
دبیر دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از برگزاری 6 کمیسیون تخصصی با محوریت مباحث اربعین یاد کرد و گفت: این کمیسیون‌ها شامل کمیسیون اربعین و تعمیق روابط دو ملت ایران و عراق، اربعین و نقش جبهه فرهنگی در مواجهه با زوار غیر ایرانی، اربعین و تعمیق روابط ادیان و مذاهب، اربعین و نقش آن در اعتلای معنوی و معرفتی زائران، اربعین و خانواده و اربعین و انعکاس رسانه‌ای و بازتاب جهانی است که در آن‌ها از سخنرانی اساتیدی از جمله حجج‌اسلام میرباقری، پناهیان، مؤمنی و حسینی بهره‌مند خواهیم شد.وی با اشاره به برپایی نمایشگاه جامع نیازمندی‌های اربعین در حاشیه این همایش تصریح کرد: نیازهای فرهنگی، بهداشتی و رفاهی مواکب و کاروان‌ها در این نمایشگاه جمع‌آوری شده است.
طاهری افزود: مراسم دعای کمیل و دعای ندبه در مسجد مقدس جمکران نیز با حضور سخنرانان و مداحان مطرح دنبال می‌شود که شرکت‌کنندگان همایش فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.
وی ضمن تقدیر از تولیت و معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران عنوان کرد: خادمان جمکران زمینه‌ای را فراهم کرده‌اند که بتوانیم با  در این مسجد مقدس همایش را برگزار کنیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مسئول واحد خواهران جبهه فرهنگی انقلاب اس...

مسئول واحد خواهران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی: امروز جبهه فرهنگی خواهران در هیات ها رسالت مهمی در صیانت از ارزش ها دارند

مسئول واحد خواهران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: امروز جبهه فرهنگی خواهران در هیات ها رسالت مهمی در صیانت از ارزش ها دارند.
02 مرداد، 1401

پیام تسلیت درگذشت پدر حاج حسین یکتا

پیام تسلیت درگذشت پدر حاج حسین یکتا

پیام تسلیت جامعه ایمانی مشعر در پی درگذشت حاج عباس حسینی یکتا، پدر سردار حسین یکتا
28 دی، 1401

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

یازدهم: سفره‌ی رمضان
29 تیر، 1392

از فعالان اربعین: امسال زیرساخت‌های لازم...

از فعالان اربعین: امسال زیرساخت‌های لازم برای عبور از مرز خسروی فراهم شده است

یکی از فعالان اربعین گفت: حدود ۶ سال است که مرز خسروی بدلیل مسائل امنیتی بسته شده است ولی از سال ۹۶ زیرساخت‌های لازم برای عبور از مرز خسروی فراهم شده است.
28 شهریور، 1398 | قم

پیام جامعه ایمانی مشعر به مناسبت شهادت خ...

پیام جامعه ایمانی مشعر به مناسبت شهادت خادم و ذاکر اهل بیت علیهم السلام

فرمانده عملیات میدانی اربعین هیأت های کشور درکربلا
05 اسفند، 1394

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد