حسین شریعتمداری: هیآت باید با عملیات جنگ روانی آشنا شوند

12 تیر 1398

حسین شریعتمداری: هیآت باید با عملیات جنگ روانی آشنا شوند

مدیر مسئول موسسه مطبوعاتی کیهان بر لزوم افزایش سطح آگاهی هیآت‌ در زمینه عملیات جنگ روانی برای شناسایی حق از باطل در هر دوره ای تاکید کرد.

حسین شریعتمداری: هیآت باید با عملیات جنگ روانی آشنا شوند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمان مشعر، حسین شریعتمداری امروز در سومین اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر در مجتمع یاوران مهدی(عج) گفت: امروزه شرایط خطیری را پشت سر میگذاریم ولی به هیچ وجه خطرناک نیست.

وی افزود: از این جهت خطیر است زیرا از عقبه تند و پرشیبی عبور میکنیم ولی از این جهت که تمامی لوازم عبور از این عقبه را داریم خطرناک نیست؛ تا کنون عقبه های خطرناکی را در انقلاب پشت سرگذاشته ایم و با عبور از هر عقبه به یک منطقه فراخ و با دست آوردهای خاص خود رسیده ایم.
مدیر مسئول موسسه کیهان بیان کرد: شرایط امروز ما به لحاظ اقتدار، برترین شرایط در طول 40 سال گذشته است؛ کسانی که در این نکته تردید دارند باید به این نکته پاسخ دهند که اگر انقلاب، در گذر ایام کم رنگ شده است چرا دامنه کینه توزی و دشمنی دشمنان ما بیشتر شده است؛ روزگاری امام راحل این جمله را به آمریکایی ها فرمودند اگر می گویید که اتفاقی نیفتاده است پس این همه سر و صدا برای چیست؟
وی اظهارکرد: جنگ تحمیلی زمانی شروع شد که ما هنوز محل دقیق زاغه های سلاح خود را هم نمیدانستیم؛ برخی از اهالی روستاهای اسدآباد همدان میگفتند که دلیل بمباران منطقه های روستایی توسط عراقیها به این دلیل است که در گذشته به خاطر داریم که در این مکانها سلاح انبار میکنند.
شریعتمداری یادآورشد: هواپیماهای عراقی پس از بمباران شهرهای ما با ضد هواییهای دولول ما مواجه میشدند؛ این ضد هوایی کم رمق با دو علت شلیک می شد که اولین دلیل آن دلگرمی مردم و دومین دلیل  عدم شیرجه هواپیماها در شهرها بود.
این روزنامه نگار بیان کرد: روز گذشته سفیر یکی از کشورهای اروپایی می گفت که آیا شما ایرانی ها میخواهید پس از این التیماتوم، به این روند ادامه دهید؟ بنده به ایشان گفتم که قطعا این کار را می کنیم؛ مکرون غلط کرده است برای ما خط و نشان می کشد؛ اکثر مردم فرانسه با جلیقه زردها هستند و تو اصلا کاره ای نیستی برای ما خط و نشان بکشی؛ در ادامه به این سفیر گفتم که به عنوان یک روزنامه نگار به شما می گویم که آیا می دانید که همه اروپا در تیررس موشک های ماست؟
وی افزود: اگر از نقطه ای که شروع کرده ایم تا کنون را بررسی کنیم می بینیم که گام های بزرگی برداشته ایم؛ ایران اسلامی ساختار سیاسی دنیا را تغییر داده است؛ در گذشته همه جنبشهای ملی را با یکی از بلوک ها تقسیم بندی می کردند؛ امروزه به تعبیر رهبری دو قطب اسلام و استکبار در دنیا وجود دارد.
دشمن نمی خواهد جایگاه خود را بشناسیم
مدیر مسئول موسسه مطبوعاتی کیهان بیان کرد: دشمنان ما زمانی تصور می کردند که با نفوذی هایی چون بنی صدر که عامل کد دار سی آی ای بود به همراه افرادی چون ناخد افضلی عامل شوروی، تیمسار مدنی که عامل سی آی ای بود می توانند براندازی کنند؛ رهبری معظم می فرمودند که دشمنان در گذشته فکر میکردند که می توانند این گونه انقلاب را از بین ببرند؛ بعدا سعی کردند اجلاس هایی علیه ایران برگزار کنند؛ سپس سعی کردند ما را تحریم تسلیحاتی کنند ولی امروز به ما می گویند به فلان کشور و فلان جریان اسلحه ندهید.
وی اظهارکرد: یکی از فعالیتهای دشمن آن است که نمی خواهد ما جایگاه خود را بدانیم؛ زیرا اگر کسی جایگاه خود را نداند با قرص نانی آن را می فروشد؛ رجزهای آمریکایی به حدی قوی است که هر کشوری را می ترساند ولی اقتدار ما باعث شد که ناو آمریکایی از ترس ما منطقه را ترک کرد؛ این مساله با استناد به گزارش رسانه های غربی قابل تثبیت است.
شریعتمداری یادآورشد: اولین وظیفه ما آن است که باید بدانیم در کدام نقطه ایستاده ایم؛ این جایگاه به حدی است که به جرات میتوان گفت که ایران اسلامی فرمول قطب بندی جهانی را تغییر داده است.
وی با اشاره به گفتگوی خود با احسان طبری افزود: امام راحل احسان طبری را نجات دادند؛ طبری در خلال گفتگوهای خود با من در سال 62 یا 63 بیان می کرد که در دنیا دو قطب سوسیالیسم و امپریالیسم وجود داشت و امام شما هر دوی این قطب ها را بهم زد؛ یعنی ایشان علیه شرق و غرب ظهور کرد؛ اعضای انجمن حجتیه و توده ای ها در این زمان هم دیگر را متهم می کردند ولی انقلابی ها ایستاگی کردند ولی ما نتوانستیم؛ در ماجرای خلیج خوک ها، زمانی که کندی تهدید کرد، خروشچف عقب نشست ولی امام شما، با اینکه شما سفارت آمریکا را نیز تسخیر کردید و گروگان گیری کردید، امام شما نماینده آمریکا را از آسمان ترکیه برگرداند.
رسالت هیآت در این زمان بسیار مهم است


مدیر مسئول موسسه کیهان بیان کرد: فعالان هیاتی وظیفه بسیار مهمی به عهده دارند؛ امام راحل بیان می کردند که اسلام، تشنه اسلام ناب محمدی(ص) است؛ شیمون پرز در سال 66 گزارشی به پارلمان اسراییل می دهد و می گوید که حرکتی که در ایران شروع شده است را جدی بگیرید؛ عثمانیها با اینکه اهل سلطنت بودند به این دلیل که نام اسلام را با خود داشتند تا دروازه های اتریش به پیش رفتند؛ حال اینکه این گروه یعنی انقلابی های ایران دنبال حاکمیت نیستند بلکه برای آنها یک گسترش یک گفتمانی مطرح است که به پای آن همه چیز خود را می دهند؛ در آخر سر نیز به جمله امام در خصوص شهادت طلبی ملت انقلابی را مستند می کند و می گوید، این ملت را دست کم نگیرید.
وی اظهارکرد: کارنگی در اوایل دهه 80 شمسی بیان میکند که نمی توان انقلاب اسلامی در ایران را سرسری گرفت زیرا این حرکت، زمانی که به ضاحیه لبنان می رود و از یک مشت جوان بی سر و پاحزب الله لبنان را می سازد و وقتی به فلسطین می رود، جهاد و حماس را زیر و رو می کند و وقتی به سوریه می رود، جیش الوطنی را میسازد.
شریعتمداری یادآورشد: روزی آیت الله استادی در حوزه علمیه در خصوص رابطه حوزه و رسانه سوالی پرسید که من در پاسخ گفتم که حوزه بر گنجینه گرانبهایی تکیه زده است ولی این شی گرانبهای استخراج شده ترجمه می شود بلکه باید دوبله شود؛ دوبله نوعی هنر است که باید آن را در قالب رسانه ریخته شود.
وی افزود: مقام معظم رهبری زمانی خطاب به مسئول وقت سازمان تبلیغات بیان کردند که شما باید پیام اسلام و انقلاب را به مخاطبان برسانید و اگر آنها نیامدند، شما بروید؛ اگر دیدید قالبی که پیام را در آن ریختید، برای مخاطب قابل درک نیست، قالب را و نه مفهوم را عوض کنید؛ زیرا وقتی مفهوم عوض شد، بدعت حاصل می شود؛ سازمان منافقین همه مسایل خود را این گونه تغییر می دادند و هرجا به مشکل بر می خوردند بر اساس شرایط مفاهیم را تغییر میدانند.
جوانان مستعد پذیرش صلاح و تقوا هستند
مدیر مسئول موسسه کیهان بیان کرد: مقام معظم رهبری در ادامه بیان فرمودند که مبادا دچار این اشتباه شوید که جوانان آمادگی بیشتری برای فساد دارند، بلکه بدانید جوانان دلهای آماده تری برای تقوا و صلاح دارند.
وی اظهارکرد: شرف هر محفلی مرتبط به موضوع است و موضوع محفل هیآت، اسلام و حضرت امام حسین(ع) است و به این دلیل کار هیاتی ها از شریف ترین کارها است؛ اما برای رساندن پیام باید نکاتی را رعایت کنید.
شریعتمداری یادآورشد: بسیاری گرفتار جهل خود هستند؛ یکی از شگردهای عملیات روانی، انگاره سازی یعنی ساختن یک تصویر غیر واقعی برای مخاطب، است؛ امام علی(ع) بیان می کنند که اگر حق و باطل در یک محور نباشند با یک دیگر اشتباه نمی‌شوند؛ یعنی اگر این گونه باشد رشوه با هدیه و ربا با معامله اشتباه میشود.
وی افزود: برخی دشمن جهل خود هستند؛ علامه جعفری نامه نگاریهایی با برتراند راسل فیلسوف شک انگار انگلیسی داشت و به او می نویسد که ما به خدایی که تو آن را تعریف می کنی و به آن شک داری، کفر می ورزیم؛ دشمن سعی می کند این واقعیت های عظیم را به صورت انگاره تغییر دهد؛ تحریف از همین نوع است و این گونه پدید می آید.
مدیر مسئول موسسه کیهان بیان کرد: دشمن به عاشورا احترام می گذارد ولی سعی می‌کند که این حرکت را تحریف کند زیرا این دیدگاه در دل و جان مردم نشسته است؛ به همین خاطر باید تفکیک های لازم را انجام دهیم تا از درون ضربه نخوریم.
وی اظهارکرد: یکی از شگردهای دشمن، تغییر باورها است؛ وظیفه هیات ها حفاظت از باورهای مذهبی مردم است؛ مقام معظم رهبری نیز به همین اصل اشاره داشتند؛ این تغییر باور توسط خود دشمن انجام نمی شود بلکه توسط نفوذی ها این کار را می کند.
شریعتمداری یادآورشد: نفوذی که دارای اهمیت بیشتر است، نفوذ در ساختار است؛ این افراد وارد ساختار نظام می شوند و با مسئولیت و در قالب مشاور فعالیت می کنند ووظیفه آنها نیز اثرگذاری در تصمیم سازی مسئولان است.
وی افزود: کسی که برای تخریب و انفجار، نفوذ می کند قطعا تا آخرین لحظه شناخته نمی شود؛ کشمیری دو خودکار داشت که یکی از آنها برای بیت المال بود و یکی برای استفاده شخصی؛ ولی ماموریت نفوذی در ساختار یا برای تغییر محاسبات است یا سیاست های سازمان؛ این گونه افراد مجبور به اظهار نظر و فعالیت هستند که با این کار نیز شناسایی می شوند.


مدیر مسئول موسسه کیهان بیان کرد: نفوذی سازمانی را میتوان از کار و نوع مواضع شناسایی کرد؛ هرگاه موضع یک مسئول با خط انقلاب فاصله گرفت باید تردید و تحقیق کنیم.
وی اظهارکرد: مراجعه به تاریخ، اگر برای شبیه سازی باشد، خیانت است ولی اگر برای شبیه یابی باشد، بصیرت؛ حضرت آقا پیش از این معاهده در حرم رضوی بیان کردند که لغو تحریمها پس از اجرای معاهده خدعه آمریکا است؛ همین بلایی بود که امروز بر سر ما آمد.
شریعتمداری یادآورشد: وقتی این چنین مساله ای رخ داده
باید مدعی باشید که همه این معاهده با نظر رهبری انجام شده است؛ باید مخاطبان خود را هوشیار کنیم و بدانند که چه مسایلی رخ می دهد.
هیآت باید ترفندهای عملیات روانی را بشناسند
وی افزود: هیاتها جایگاههای بسیار مهمی هستند و در انقلاب ما نیز بیشترین نقش را همین هیآت  داشتند؛ هیآت باید ترفندهای عملیات روانی دشمن را بشناسند؛ سه واحد عملیات روانی برای مطالعه و تحقیق فعالان هیآت‌ الزامی است.
مدیر مسئول موسسه کیهان با اشاره به اینستکس بیان کرد: اینستکس با عنوان نفت در برابر غذا و دارو شکل گرفت، یعنی کاری که با عراقی ها کردند؛ این درحالی است که عقبه های استراتژیک آمریکا در اختیار ما است ولی در گذشته، عراقی ها هیچ نداشتند؛ چرا ما باید با اروپایی ها چنین معامله ای بکنیم؛ ژنرال پتراوس می گوید که از پنتاگون با من تماس گرفتند و ملامت کردند که تو در ساختمان 5 طبقه منطقه امنیتی خضرا، مدت ها جلسات متعدد برای زمینه سازی نخست وزیری عراق برگزار کردی ولی ژنرال قاسم سلیمانی ظرف یک ساعت نوری مالکی را تعیین کرد و رفت.
وی اظهارکرد: همان سفیر اروپایی روز گذشته بیان می کرد که اینستکس شروع مشترک است ولی به او گفتم که این شروع مشترک یک فرمول دارد که باید از اول مشخص شود.
پاشنه آشیل دشمن را بشناسیم و رها نکنیم
شریعتمداری یادآورشد: پاشنه آشیل حریف را باید کشف کنیم و او را رها نکنیم؛ هرچه دشمن فشار آورد نیز نباید این پاشنه را رها کنیم.
وی با اشاره به نقاط ضعف دولت در عمل به وعده ها بیان کرد: روزگاری مسکن مهر را یک خطای بزرگ می خواندند ولی همان گروه یک مسکن نساختید؛ مخاطب باید بداند در چه فضایی قرار دارد تا دچار خطای محاسباتی نشود.
شریعتمداری اظهارکرد: یکی از شگردهای دشمن، انگشت گذاشتن روی نقاط ایدآل است؛ وقتی امام راحل قطعنامه را پذیرفتند عده ای اشکال کردند که چرا در آن زمان شعار جنگ جنگ تا پیروزی را سر می دادید؟ ولی متوجه نبودند که قطعنامه پایان جنگ نظامی بود ولی هیچ وقت جنگ ما با استکبار تمام نشده است.
وی گفت: دشمن سعی می کند که مردم را از موارد موهوم بترساند؛ امروزه پیشرفته ترین پهباد آمریکایی ها را سرنگون کردیم و با رجز خوانی های ترامپ انتظار می رفت که با موشک های پیشرفته خود ایران را به راحتی بزند ولی به جای موشک، توئیت رها کرد.
وی اظهارکرد: مردم را از سایه جنگ نترسانید زیرا قطعا این مساله رخ نخواهد داد زیرا خود آمریکایی ها معترف هستند که ما توان جنگ با ایران نداریم؛ مقام معظم رهبری روزگاری به رئیس جمهور آمریکا خطاب کردند که تهدید نکن زیرا وقتی تهدید می کنی باید آن را عملی کنی که نمیتوانی؛ ولی اگر غلط کنید ده برابر آن را خواهید دید.

نظرات


استانی
برگزیده ها
پخش مستند ستایشگران خورشید از رسانه ملی

پخش مستند ستایشگران خورشید از رسانه ملی

روایتی از زندگی پیرغلام اهل‌بیت(ع)، زنده‌یاد حاج علی خورشیدی
30 فروردین، 1401

بازدید جمعی از ستایشگران مذهبی کشور از ر...

بازدید جمعی از ستایشگران مذهبی کشور از روستاهای محروم خوزستان

جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) سراسر کشور با همت جامعه ایمانی مشعر از روستاهای آسیب دیده از خشکسالی خوزستان بازدید کردند
05 مرداد، 1400 | خرمشهر

حجت الاسلام  موسوی: تعلل در فرزندآوری به...

حجت الاسلام موسوی: تعلل در فرزندآوری به خاطر مسائل اقتصادی، توهین به جایگاه مادری است

نویسنده کتاب مثبت سه گفت: فارغ از نظر معصومین علیهم السلام و نگاه دینی بدون هیچ قید و شرطی نسبت به فرزندآوری تأکید شده است بر همین اساس می توان از حضرت زهرا سلام الله علیها و حضرت علی علیه السلام تأسی کرد.
20 آذر، 1400

اولین رویداد ملی «هجرت اشتغال‌آفرینی»

اولین رویداد ملی «هجرت اشتغال‌آفرینی»

در راستای ترویج فناوری‌اجتماعیِ زیست‌بوم‌ِملی اشتغال کشور
14 تیر، 1401

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد