جامعه منبری‌های جوان هیأت‌های حسینی برای اقامه جهاد تبیین هم‌عهد شدند

06 اسفند 1400

جامعه منبری‌های جوان هیأت‌های حسینی برای اقامه جهاد تبیین هم‌عهد شدند

این نشست فصلی برای چهارمین‌بار به عنوان حرکت منبری‌های جوان هیأت‌های حسینی ششم اسفندماه با حضور چهره‌های شاخص منبر از استان‌های کشور برگزار شد،

جامعه منبری‌های جوان هیأت‌های حسینی برای اقامه جهاد تبیین هم‌عهد شدند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر؛ دبیر چهارمین نشست رسالات جامعه ایمانی مشعر، «سیدعلی حسینی»، با اشاره به برگزاری این نشست که در شهر مقدس قم در جوار مسجد مقدس جمکران برگزار شد، گفت: این نشست فصلی برای چهارمین‌بار به عنوان حرکت منبری‌های جوان هیأت‌های حسینی ششم اسفندماه با حضور چهره‌های شاخص منبر از استان‌های کشور برگزار شد، به دنبال ایجاد هم‌دلی و هم‌افزایی بیش‌تر میان منبری‌های جوان و شاخص کشور می‌باشد، تا با توان و قوت بیش‌تر در منبرها به روشنگری و ارتقاء معارف اهل‌بیت(ع) میان مخاطبان و مردم بپردازند.


حسینی افزود: تعالی و رشد منبر که به عنوان رسانه یگانه جامعه شیعه از دیرباز تاکنون مطرح بوده است، یکی از برنامه‌هایی است که در طول این نشست‌ها مدنظر قرار می‌گیرد و در نشست اخیر در خصوص صحبت‌های مقام معظم رهبری در زمینه جهاد تبیین مباحثات مفصلی مطرح شد و مبتنی بر سؤالات، مسائل و محورهای منتج از پیش‌نشست‌های قبل از این جلسه، در طول این نشست راه‌کارهای ایجاد انگیره در باب جهاد تبیین برای مخاطبان، تجربیات موفق در این حوزه، راه‌بردهای هم‌افزایی و تقویت این جریان، به اشتراک گذاشته شد و نقطه نظرات حاضران در جلسه، بیان گردید.


وی ادامه داد: بعد از بحث و مباحثه در این خصوص، بر روی راه‌کارها، شیوه‌ها و برنامه‌هایی که می‌توان در ماه‌های شعبان، رمضان و فصل تبلیغ در مورد جهاد تبیین بیان شود، اجماع و جمع‌بندی صورت گرفت.
ایشان هم‌چنین خاطرنشان کرد: در این نشست از حضور حجت الاسلام‌والمسلمین نظری‌منفرد از منبری‌های پیشکسوت استفاده گردید و حاضران از تجارب و بیانات ایشان در زمینه آداب و اخلاق منبر بهره‌مند شدند. همچنین در این نشست از حضور دکتر محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی‌های استراتریک ریاست جمهوری استفاده شد و سؤالات، نکات، مطالبی که بین مردم شایع است، از جانب منبری‌ها به ایشان منتقل شد تا این مطالبات مردم به رئیس جمهور و دولتمردان منتقل شود و نیز نسبت به بخشی از شبهات و سؤالات شایع درخصوص فعالیت‌های مختلف دولت، پاسخ‌های لازم بیان گردید.


وی ادامه داد: در حاشیه این نشست نمایشگاه تولیدات تخصصی جامعه ایمانی مشعر ویژه منبری‌ها برگزار گردید و آثار تألیفی اساتید منبری با تخفیف به حاضران عرضه شد، همچنین با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در جمع مداحان، حاضران در این نشست با امضای نامه‌ای ضمن اعلام آمادگی برای تحقق منویات ایشان در زمینه جهاد تبیین، برگزاری جلسه اختصاصی با جامعه منبری‌های کشور را درخواست نمودند.


برچسب

رسالات ، چهارمین نشست صمیمی منبری های جوان هی ، جامعه ایمانی مشعر ، منبری های جوان ، منبری ، هیأت

نظرات


استانی
برگزیده ها
شرح حدیث حضرت سیدالشهداء علیه السلام

شرح حدیث حضرت سیدالشهداء علیه السلام

آیت‌الله تهرانی در شرح حدیثی از امام حسین(ع) می‌گوید: مال را فدای خودت بکن، قبل از آن که تو فدای آن شوی. آن امور مادی که در دنیا بهره­ای از آن ندارم باید فدای من شود نه من فدای او بشوم؛... مال را فدای ایمان، اعتقاد و... خود بکن.
22 خرداد، 1392

میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب ا...

میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی مهمان دیگر چهارمین نشست صمیمانه ستایشگران جوان اهل‌بیت علیهم‌السلام بود.

نیلی، وجود چندین هزار هیأت و مسجد را فرصت‌های جبهه انقلاب دانست و گفت: نیروهای جبهه انقلاب، هم بیشتر شده‌اند و عمق فکر آن‌ها افزایش پیدا کرده است.
26 مرداد، 1398 | قم

صحبت‌های حاج مرتضی طاهری درباره اتفاقات...

صحبت‌های حاج مرتضی طاهری درباره اتفاقات اخیر

بدون ترس از ریزش فالور، جهاد تبیین کنیم.
10 مهر، 1401

یادداشت آقای حسن جوکار از شیراز

یادداشت آقای حسن جوکار از شیراز

1روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبر‌معظم‌انقلاب
21 دی، 1401

بیانیه هیآت حسینی در آستانه ماه مبارک رم...

بیانیه هیآت حسینی در آستانه ماه مبارک رمضان

بحمدالله چند سال متوالی است که هیآت حسینی به تأسّی از وجود مبارک امام سجاد علیه‌السلام، مراسمات مناجات‌خوانی در شب‌های ماه مبارک رمضان را احیاء کرده‌اند.
30 فروردین، 1400 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد