سعید قاسمی: هیأت‌ها به سمت محرومیت‌زدایی حرکت کنند

17 اسفند 1397

سعید قاسمی: هیأت‌ها به سمت محرومیت‌زدایی حرکت کنند

هیأت‌ها به سمت محرومیت‌زدایی حرکت کنندآفت‌های فراروی مداحان بسیار پرمخاطره است

سعید قاسمی: هیأت‌ها به سمت محرومیت‌زدایی حرکت کنند

سعید قاسمی:
هیأت‌ها به سمت محرومیت‌زدایی حرکت کنند/ آفت‌های فراروی مداحان بسیار پرمخاطره است


یکی از چهره‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: هیأت‌ها و انقلابیون باید به سمت محرومیت‌زدایی و خدمات اجتماعی حرکت کنند و در این راستا فعالیت‌ها نباید فقط به عرصه‌های عمرانی و مادی محدود شود چراکه برخی از محرومیت‌ها فرهنگی، علمی و اجتماعی است.
به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، سردار سعید قاسمی ظهر امروز در دومین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل‌بیت(ع) که در سالن جلسات ساختمان قرارگاه خاتم‌الاوصیا برگزار شد، با اشاره به اینکه فرود و فرازها برای نظام اسلامی عبرت‌آموز بوده است، اظهار کرد: اکنون در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی هر چند به سن بلوغ رسیده‌ایم اما نتوانسته مستندسازی مورد نیاز را برای انتقال تجربیات مورد نیاز به نسل‌های آینده را به شیوه مطلوب رقم بزنیم.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب پدیده خارق‌العاده و نمونه در مدیریت جامعه است، اضافه کرد: ایشان در عرصه‌های مختلف دستورات مورد نیاز را به مردم و مسئولان ارائه کرده‌اند که اگر به آن عمل می‌کردیم بسیار فراتر از جایگاه فعلی بودیم.
این یادگار هشت سال دفاع مقدس از هیأت به‌عنوان برترین مجموعه برای تربیت نسل انقلابی و مذهبی یاد کرد و گفت: فقط مسجد و هیأت در شرایط فعلی می‌توانند مروج فرهنگ ایثار و شهادت باشد و در این میان مداحان و سخنرانان نقش برجسته‌ای را بر عهده دارند.
وی از گریه و شور به‌عنوان لازمه کار مداحی نام برد و تصریح کرد: موضوع اصلی که باید مورد توجه صاحبان منبر قرار گیرد ارتقای سطح شعور و فهم مخاطبان است که می‌تواند منجر به تربیت درست و دینی شود.
قاسمی با اشاره به اینکه هدایت بخشی از مردم جامعه در اختیار هیأتی‌ها قرار دارد، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی نه فقط باید از ظرفیت‌های در اختیار به شیوه مطلوب استفاده کنیم بلکه باید با گسترش خدمات اجتماعی به دنبال توسعه ظرفیت‌ها و بسترهای ارتباطی خود با مردم باشیم.
وی خاطرنشان کرد: هیأت‌ها و انقلابیون باید به سمت محرومیت‌زدایی و خدمات اجتماعی حرکت کنند و در این راستا فعالیت‌ها نباید فقط به عرصه‌های عمرانی و مادی محدود شود چراکه برخی از محرومیت‌ها فرهنگی، علمی و اجتماعی است.
قاسمی از گسترش مشکلات اجتماعی و نفوذ آن به در میان خانواده‌های جامعه یاد کرد و گفت: اگر مردم در هیأت‌ها گره‌گشایی از مشکلات را مشاهده کنند به صورت فعال‌تر در این مجموعه‌ها نه فقط حضور خواهند یافت بلکه مشارکت‌های بیشتری نیز خواهند داشت.
این چهره جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی یادآور شد: آفت‌های فرارو مداحان بسیار پرمخاطره است و گذر کردن از این آفت‌ها نیازمند افرادی است که ایمان و تقوای بالایی داشته باشند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مدیران حقوق یک ماهشان را به اربعین اختصا...

مدیران حقوق یک ماهشان را به اربعین اختصاص دهند

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان اربعین را محور همه فعالیت‌های فرهنگی و امتحانی بزرگ برای همه شیعیان دانست و عنوان کرد: اربعین برای تفریح نیست بلکه یک حماسه عظیم و یک وظیفه است که همیشه با سختی همراه است
18 مهر، 1397

پیام تسلیت درگذشت پدر حاج حسین یکتا

پیام تسلیت درگذشت پدر حاج حسین یکتا

پیام تسلیت جامعه ایمانی مشعر در پی درگذشت حاج عباس حسینی یکتا، پدر سردار حسین یکتا
27 دی، 1401

نشست فوق‌العاده الی‌الحبیب ویژه ستایش‌گر...

نشست فوق‌العاده الی‌الحبیب ویژه ستایش‌گران جوان آستان اهل بیت(ع) برگزار شد

نشست فوق‌العاده الی الحبیب با حضور جمعی از ستایشگران اهل بیت کشور به همت جامعه ایمانی مشعر در قرارگاه کربلای خوزستان برگزار شد
04 مرداد، 1400 | اهواز

بیانیه جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم در...

بیانیه جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم در پی حوادث اخیر

بیانیه جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم در حمایت از بیانات داهیانه رهبر معظم‌ انقلاب در تشریح نقشه‌های‌ شوم‌ دشمن، در حوادث‌ اخیر
13 مهر، 1401

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

چهار: مراحل روزه‌داری
21 تیر، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد