آیت الله عابدینی: بررسی ابعاد مختلف اخلاق منبر

12 اسفند 1401

آیت الله عابدینی: بررسی ابعاد مختلف اخلاق منبر

این استاد حوزه و دانشگاه ابعاد مختلف اخلاق منبر را تشریح کرد.

آیت الله عابدینی: بررسی ابعاد مختلف اخلاق منبر

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، آیت الله محمدرضا عابدینی در هشتمین نشست صمیمانه جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های کشور که در ساختمان پلاک 313 مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار کرد: رعایت اخلاق در منبر باید در بعدهای مختلفی ازجمله منبر، محتوا، مخاطب و گوینده انجام شود.


وی با اشاره به اینکه باور ما این است که اسلام پاسخ تمام نیازهای بشری را دارد، مطرح کرد: منبری‌ها نیاز نیست دائما به دنبال عنوان مطالب جدید باشند بلکه باید دنبال بیان مطالبی باشند که به آن اعتقاد دارند.
این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: برای بیان مطالب جدید امکان دارد آن موضوع تازه به ذهن منبری رسیده باشد و هنوز حتی به آن باور نیز پیدا نکرده باشد.


وی با بیان اینکه منبر باید با مطالعه انجام شود، عنوان کرد: حتی اگر منبر و سخنرانی با بیان مطالب تکراری همراه است، ولی باید ده برابر حجم محتوایی که بیان می‌شود، مطالعه صورت بگیرد.
آیت الله عابدینی اضافه کرد: باید این مطالعه تا حدی انجام شود که در وجود منبری تاثیر گذاشته و به باور تبدیل شود.


وی با اشاره به اینکه باید رابطه منبر با قرآن تقویت شود، خاطرنشان کرد: اگر محتوای منبر با اعتقاد و مراقبه بیان شود، تاثیرگذاری آن برای مخاطبین نیز بیش‌تر می‌شود.


این استاد حوزه و دانشگاه ضمن بیان روایاتی، تصریح کرد: باید در منبر شان مخاطب نیز رعایت شده و منبری با آن‌ها نیز به خوبی ارتباط برقرار کند.
وی با بیان اینکه اخلاق منبر از محتوای منبر واجب‌تر است، یادآور شد: اگر منبری برای مخاطب احترام قائل باشد و به جزئیات توجه داشته باشد قطعا اثرگذار خواهد بود.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

برگزیده ها
جایگاه (دکور) ویژه رمضان

جایگاه (دکور) ویژه رمضان

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، با توجه به استقبالی که هیأت‌ها محرم سال گذشته از بخش جایگاه (دکور) سایت داشتند واحد تولیدات رسانه‌ای مشعر بر آن شد تا دکوری ویژه رمضان آماده و در اختیار هیأت‌ها قرار دهد.
05 تیر، 1394

حاج غلامرضا سازگار: سرنوشت مداحی کشور در...

حاج غلامرضا سازگار: سرنوشت مداحی کشور در دست ستایش‌گران جوان است

آفت‌هایی که مداحان باید از آن‌ها دوری جویند
26 مرداد، 1398 | قم

آیت الله شب زنده دار: تبلیغ روحانیون در...

آیت الله شب زنده دار: تبلیغ روحانیون در راستای رضایت خداوند باشد

اگر در مقام تبلیغ تنها و تنها رضایت خداوند را مدنظر قراردهیم، خداوند متعال نیز اثربخشی را به کلام ما عنایت می‌کنند.
01 مرداد، 1401

سردار غفاری: در دفاع از امام و انقلاب از...

سردار غفاری: در دفاع از امام و انقلاب از فلسفه‌های قرآنی درس بگیریم

سردار سیدجواد غفاری، از سرداران جبهه مقاومت گفت: متأسفانه امروز از انقلاب اسلامی و امام خود با خجالت دفاع می‌کنیم که به هیچ وجه نباید این‌گونه باشد.
14 خرداد، 1401

سخنان حجت‌الاسلام پورمحمدی در حوزه علمیه...

سخنان حجت‌الاسلام پورمحمدی در حوزه علمیه مروی درباره محکومیت کشتار شیعیان پاکستان

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز با محکومیت کشتار شیعیان در پاکستان گفت:‌ مثلث استکبار، منحرفین و مرتجعین وابسته را باید از یکدیگر پاشید؛ جمهوری اسلامی ایران توانایی مقابله با آنها را دارد.
19 اسفند، 1391

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد