زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان

17 اسفند 1398 | قم

زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان

در پی زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان و از روحانیون سرشناس این کشور، نگرانی تشکل‌های مختلف اسلامی و شیعی این کشور از شرایط به‌وجود آمده برای مسلمانان تشدید شده است.

زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان

#الهام_علی_اف چند سال پیش از این نیز در جریان مخالفت اسلام‌گرایان با ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس آذربایجان دو سال زندانی دولت آذربایجان بوده است. این‌بار وی در تاریخ دهم اسفندماه از سوی سرویس امنیت دولت آذربایجان احضار و به چندین ماه حبس محکوم شده است.
در این مقطع زمانی که ادعای اصلاحات سیاسی و اقتصادی دولت باکو بیش از هر زمانی مطرح است، دستگیری سرپرست حزب اسلام چه ضرورت یا کارکردی برای دولت آذربایجان داشته است؟
واقعیت آن است که پس از شهادت سپهبد شهید #حاج_قاسم_سلیمانی و به دعوت بزرگانی چون حاج الهام علی اف، مردم مسلمان آذربایجان هم‌چون تمام آزادی‌خواهان جهان، در ابراز عشق و علاقه قلبی خود به سردار بزرگ جبهه مقاومت سنگ تمام گذاشتند و این موضوع علاوه بر نگرانی حاکمیت آذربایجان، واهمه #رژیم_صهیونیستی و ناخرسندی سفارت #آمریکا در باکو را در پی داشته است.
جامعه ایمانی مشعر که متشکل از جمع کثیری از هیأت‌های مذهبی سراسر کشور است، ضمن محکومیت این اقدام دولت آذربایجان، خواستار آزادی حاج الهام علی‌اف در راستای آزادی دینی در این کشور است.
از دولت آذربایجان خواستاریم ضمن هوشمندی در برابر اقدامات تفرقه‌افکنانه رژیم غاصب صهیونستی، به محبوس کردن شهروندان خود در راستای تمایلات اسرائیل جنایتکار خاتمه دهد و آزادی دینی مسلمانان را به رسمیت بشناسد.

 جامعه ایمانی مشعر

نظرات


استانی
برگزیده ها
نهمین همایش هیات های محوری و برگزیده کشو...

نهمین همایش هیات های محوری و برگزیده کشور آغاز به کار کرد

مراسم افتتاحیه نهمین همایش هیات های محوری و برگزیده کشور در قم برگزار شد.
28 مرداد، 1397

حجت الاسلام انجوی نژاد: اقتضائات جامعه د...

حجت الاسلام انجوی نژاد: اقتضائات جامعه در برنامه‌ریزی‌ها رعایت شود

استاد حوزه و دانشگاه گفت: پیش از هر برنامه‌ریزی باید اقتضائات جامعه، شهر، نیازهای مردم، نوع تفکرات و ... مورد سنجش و ارزیابی قرار بگیرد.
02 تیر، 1402

واکنش میثم مطیعی به حوادث اخیر کشور

واکنش میثم مطیعی به حوادث اخیر کشور

اندر عاقبت وطن‌فروش!
11 مهر، 1401

فراخوان انتخاب شعار محرم

فراخوان انتخاب شعار محرم

شعار محرم سال 91، «در عزای زینت دوش نبی» و شعار محرم­ سال­‌های92 و 93، «هیهات مناالذله» بوده ­است.
08 اردیبهشت، 1394

حجت‌الاسلام باباخانی: نخستین مهرواره برگ...

حجت‌الاسلام باباخانی: نخستین مهرواره برگزیدگان سال هیأت و تشکل‌های دینی جمهوری اسلامی ایران با عنوان "هوای نو" برگزار می‌شود

باباخانی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرهنگ را به مثابه هوا تشبیه کردند که برای تنفس لازم است.
12 آذر، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد