زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان

16 اسفند 1398 | قم

زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان

در پی زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان و از روحانیون سرشناس این کشور، نگرانی تشکل‌های مختلف اسلامی و شیعی این کشور از شرایط به‌وجود آمده برای مسلمانان تشدید شده است.

زندانی‌شدن حجت‌الاسلام #حاج_الهام_علی_اف سرپرست #حزب_اسلام جمهوری #آذربایجان

#الهام_علی_اف چند سال پیش از این نیز در جریان مخالفت اسلام‌گرایان با ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس آذربایجان دو سال زندانی دولت آذربایجان بوده است. این‌بار وی در تاریخ دهم اسفندماه از سوی سرویس امنیت دولت آذربایجان احضار و به چندین ماه حبس محکوم شده است.
در این مقطع زمانی که ادعای اصلاحات سیاسی و اقتصادی دولت باکو بیش از هر زمانی مطرح است، دستگیری سرپرست حزب اسلام چه ضرورت یا کارکردی برای دولت آذربایجان داشته است؟
واقعیت آن است که پس از شهادت سپهبد شهید #حاج_قاسم_سلیمانی و به دعوت بزرگانی چون حاج الهام علی اف، مردم مسلمان آذربایجان هم‌چون تمام آزادی‌خواهان جهان، در ابراز عشق و علاقه قلبی خود به سردار بزرگ جبهه مقاومت سنگ تمام گذاشتند و این موضوع علاوه بر نگرانی حاکمیت آذربایجان، واهمه #رژیم_صهیونیستی و ناخرسندی سفارت #آمریکا در باکو را در پی داشته است.
جامعه ایمانی مشعر که متشکل از جمع کثیری از هیأت‌های مذهبی سراسر کشور است، ضمن محکومیت این اقدام دولت آذربایجان، خواستار آزادی حاج الهام علی‌اف در راستای آزادی دینی در این کشور است.
از دولت آذربایجان خواستاریم ضمن هوشمندی در برابر اقدامات تفرقه‌افکنانه رژیم غاصب صهیونستی، به محبوس کردن شهروندان خود در راستای تمایلات اسرائیل جنایتکار خاتمه دهد و آزادی دینی مسلمانان را به رسمیت بشناسد.

 جامعه ایمانی مشعر

نظرات


استانی
برگزیده ها
جلسه داوری دهمین سوگواره عاشورایی عکس هی...

جلسه داوری دهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت برگزار شد

جلسه داوری دهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت با حضور آقایان سید عباس میرهاشمی، فرهاد سلیمانی و مهدی طاهری در مجموعه یادمان شهدای انقلاب (سرچشمه) تهران به همت دفتر هنرهیأت جامعه‌ایمانی‌مشعر برگزار شد.
16 آبان، 1400

یادداشت مجتبی سلطانی، پژوهشگر علوم سیاسی...

یادداشت مجتبی سلطانی، پژوهشگر علوم سیاسی در پی وقایع اخیر

در دفاع از "امنیت ملّی"، نباید لُکنت داشت.
05 مهر، 1401

حجت‌الاسلام محمد قمی: باید در گام دوم ان...

حجت‌الاسلام محمد قمی: باید در گام دوم انقلاب اسلامی به مسئله خانواده و سبک زندگی توجه ویژه شود.

رییس سازمان تبلیغات کشور با بیان اینکه در گام اول انقلاب اسلامی در حوزه سبک زندگی و خانواده ضعف داشتیم گفت: باید در گام دوم انقلاب اسلامی به مسئله خانواده و سبک زندگی توجه ویژه شود.
16 مرداد، 1398

آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی: مسئولان به...

آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی: مسئولان به خواسته‌های مردم گوش دهند و مشکلات آن‌ها را حل نمایند.

ستون دین همین مردم هستند و این مردم بودند که در راه انقلاب از جان و مال خود گذشتند و همچنان پای آرمان امام و انقلاب ایستاده‌اند
02 مهر، 1401

در میزگرد بزرگداشت حاج علی خورشیدی مطرح...

در میزگرد بزرگداشت حاج علی خورشیدی مطرح شد: احساس بی‌نیازی از اساتید آفت بزرگی برای مداحی است

حجت‌الاسلام صادقی واعظ در میزگرد بزرگداشت مرحوم حاج علی خورشیدی گفت: امروز یکی از بزرگ‌ترین آفت‌های مداحی احساس بی‌نیازی از اساتید و پیشکسوتان است
08 خرداد، 1400 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد