شیخ یوسف الناصری: تبلیغ، اصل جدانشدنی از روحانیت است.

01 مرداد 1401

شیخ یوسف الناصری: تبلیغ، اصل جدانشدنی از روحانیت است.

معاون حرکه النجبا گفت: مسئولیت تبلیغ هیچ‌گاه از روحانیت دور نمی‌شود و این امر تنها باید برای رضایت خداوند انجام شود.

شیخ یوسف الناصری: تبلیغ، اصل جدانشدنی از روحانیت است.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین شیخ یوسف الناصری بعد از ظهر پنج‌شنبه در ششمین نشست جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های کشور که در قرارگاه منتظران شهادت پلاک۳۱۳ جنب مسجد مقدس جمکران قم برگزار شد، با اشاره به اینکه شیخ عبدالزهرا کعبی، شیخ محمد تقی فلسفی دو مبلغ برجسته در طول تاریخ هستند، اظهار کرد: این دو خطیب هیچ‌گاه از مجالس امام حسین(ع) دور نشدند و از آن به عنوان فرصتی برای برقراری ارتباط با مردم استفاده کردند.
وی با بیان اینکه مسئولیت تبلیغی هیچ‌گاه از روحانیون دور نمی‌شود، مطرح کرد: این موضوع یک تکلیف فقهی است چراکه تاثیر بسیار زیادی در گسترش اسلام دارد.
ایشان با اشاره به اینکه تبلیغ فقط و فقط باید برای خداوند باشد، عنوان کرد: ما برای تبلیغ به یادگرفتن زبان مخصوصا انگلیسی نیازداریم.
وی با بیان اینکه کشورهای اسلامی فتح نشدند، بلکه حاصل تلاش مبلغین بوده است، خاطرنشان کرد: زمانی که تبلیغ از ته دل باشد و تبلیغ انقلابی صورت بگیرد شاهد این چنین نتایج مطلوبی خواهیم بود.
شیخ یوسف الناصری با اشاره به اینکه احساس برای خدمت باید دلی باشد، تصریح کرد: درس اخلاق و زبان برای یک روحانی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی با بیان اینکه نتیجه تبلیغ به دست خداوند است، یادآور شد: تبلیغ، نمازجماعت، تدریس و تالیف محوریت فعالیت روحانیون است.
معاون حرکه النجبا با اشاره به اینکه برای پاداش تبلیغ نباید از کسی انتظار داشته باشیم، بیان کرد: در کشورهای اروپایی گوشت ذبح اسلامی گران‌تر است چراکه به این نتیجه رسیدند که ذبح اسلامی نسبت به ذبح خودشان از نظر بهداشتی پاکیزه‌تر است و تمام این موضوعات به دلیل ترویج فرهنگ اسلامی است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
انتقال پیام معنوی با هر ابزاری درست نیست

انتقال پیام معنوی با هر ابزاری درست نیست

ذاکر و پژوهشگر حوزه هیأت با تاکید بر اینکه استودیوخوانی مداحی نیست، گفت: مداح از موضع فطرت و روحانیت حرف می‌زند و حامل یک پیام معنوی است به همین علت نمی‌تواند از هر ابزاری استفاده کند.
30 فروردین، 1400

حجت‌الاسلام والمسلمین وافی: هیأتی‌ها بای...

حجت‌الاسلام والمسلمین وافی: هیأتی‌ها باید به دنبال تعریف درست از جریان شعر اعتراض باشند

یکی از فعالان فرهنگی گفت: هیئتی‌ها باید به اصل گفتمان انقلاب اسلامی واقف، معتقد و باورمند باشند و بدانند که جریان شعر اعتراض شکل می‌گیرد و خوانده نیز خواهد شد اما باید با تعریف درست، مدیریت و کنترل شود.
06 دی، 1397

حجت الاسلام بهرامی: فرزند‌آوری با اصلاح...

حجت الاسلام بهرامی: فرزند‌آوری با اصلاح نگرش درباره معیشت و تاکید بر رزاقیت خداوند

حجت الاسلام بهرامی گفت: راهبرد قرآن برای فرزندآوری اصلاح نگرش نسبت به مشکلات مادی و معیشتی با تاکید بر رزاقیت خداوند است.
22 آبان، 1400

مكان اعتكاف پيامبردر مسجدالنبي كجا بوده...

مكان اعتكاف پيامبردر مسجدالنبي كجا بوده است

ستون سرير يكي از ستون هاي قديمي مسجدالنبي است كه پيامبر در روزهايي كه در اين مسجد اعتكاف مي كرد بستر حصيري خود را آنجا پهن مي كرد.
01 خرداد، 1392

مستند و یادنامه حاج علی خورشیدی در قم رو...

مستند و یادنامه حاج علی خورشیدی در قم رونمایی می‌شود

یادنامه و مستند زندگی حاج علی خورشیدی طی مراسمی به همت کارگروه تاریخ شفاهی دفتر ستایشگری جامعه ایمانی مشعر با حضور نمایندگان بیوت مراجع، سخنرانان، مداحان، مسئولین هیآت مذهبی، خانواده و دوستان این مداح قمی در مسجد مقدس جمکران رونمایی می‌شود.
28 بهمن، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد