شیخ یوسف الناصری: تبلیغ، اصل جدانشدنی از روحانیت است.

01 مرداد 1401

شیخ یوسف الناصری: تبلیغ، اصل جدانشدنی از روحانیت است.

معاون حرکه النجبا گفت: مسئولیت تبلیغ هیچ‌گاه از روحانیت دور نمی‌شود و این امر تنها باید برای رضایت خداوند انجام شود.

شیخ یوسف الناصری: تبلیغ، اصل جدانشدنی از روحانیت است.

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین شیخ یوسف الناصری بعد از ظهر پنج‌شنبه در ششمین نشست جمعی از منبری‌های جوان هیأت‌های کشور که در قرارگاه منتظران شهادت پلاک۳۱۳ جنب مسجد مقدس جمکران قم برگزار شد، با اشاره به اینکه شیخ عبدالزهرا کعبی، شیخ محمد تقی فلسفی دو مبلغ برجسته در طول تاریخ هستند، اظهار کرد: این دو خطیب هیچ‌گاه از مجالس امام حسین(ع) دور نشدند و از آن به عنوان فرصتی برای برقراری ارتباط با مردم استفاده کردند.
وی با بیان اینکه مسئولیت تبلیغی هیچ‌گاه از روحانیون دور نمی‌شود، مطرح کرد: این موضوع یک تکلیف فقهی است چراکه تاثیر بسیار زیادی در گسترش اسلام دارد.
ایشان با اشاره به اینکه تبلیغ فقط و فقط باید برای خداوند باشد، عنوان کرد: ما برای تبلیغ به یادگرفتن زبان مخصوصا انگلیسی نیازداریم.
وی با بیان اینکه کشورهای اسلامی فتح نشدند، بلکه حاصل تلاش مبلغین بوده است، خاطرنشان کرد: زمانی که تبلیغ از ته دل باشد و تبلیغ انقلابی صورت بگیرد شاهد این چنین نتایج مطلوبی خواهیم بود.
شیخ یوسف الناصری با اشاره به اینکه احساس برای خدمت باید دلی باشد، تصریح کرد: درس اخلاق و زبان برای یک روحانی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی با بیان اینکه نتیجه تبلیغ به دست خداوند است، یادآور شد: تبلیغ، نمازجماعت، تدریس و تالیف محوریت فعالیت روحانیون است.
معاون حرکه النجبا با اشاره به اینکه برای پاداش تبلیغ نباید از کسی انتظار داشته باشیم، بیان کرد: در کشورهای اروپایی گوشت ذبح اسلامی گران‌تر است چراکه به این نتیجه رسیدند که ذبح اسلامی نسبت به ذبح خودشان از نظر بهداشتی پاکیزه‌تر است و تمام این موضوعات به دلیل ترویج فرهنگ اسلامی است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
بیانات آیت الله جوادی آملی در پی پیام تس...

بیانات آیت الله جوادی آملی در پی پیام تسلیت چهلمین روز رحلت آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی

آیت‌الله جوادی آملی در پیام تسلیتی به مناسبت چهلمین روز رحلت آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی گفت: آیت‌الله تهرانی عالم عاملی بود که توانست آنچه را که آموخته بود، در رفتارش منعکس کند.
26 بهمن، 1391

یدالله بهتاش: خادمی امروز خود را مدیون ب...

یدالله بهتاش: خادمی امروز خود را مدیون برکات روضه‌های خانگی کودکی‌مان هستیم

استاد پیشکسوت مداحی با تاکید بر لزوم احیای روضه‌های خانگی مطرح کرد: اکنون هم ما به یاد داریم که دوران کودکی خود را با حضور در روضه‌های خانگی سپری کردیم و به برکت این روضه‌هاست که امروز هم در راستای مسیر اهل‌بیت(ع) خدمت می‌کنیم.
12 مرداد، 1400 | تهران

اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه ار...

اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین

پنجشنبه21 و جمعه22 آبانماه 1394 در قم برگزار خواهد شد؛ اولین همایش ملی هیأت های فعال در عرصه اربعین
18 آبان، 1394

توسط میثم مطیعی و مهدی رسولی تشریح شد؛ ا...

توسط میثم مطیعی و مهدی رسولی تشریح شد؛ ابعاد مختلف سلوک فردی و اجتماعی مداحان

برگزاری میزگرد جریان و هویت انقلابی مداحی توسط حاج میثم مطیعی و حاج مهدی رسولی در سومین همایش ملی جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های کشور
06 خرداد، 1402

حجت الاسلام هادی: باید چالش‌هایی متناسب...

حجت الاسلام هادی: باید چالش‌هایی متناسب با مسائل روز برای نوجوانان ایجاد شود

حجت الاسلام والمسلمین مهدی هادی گفت: اگر چالش‌های متناسب با مسائل روز را برای نوجوانان ایجاد کنیم، شاهد مشارکت آن‌ها نیز خواهیم بود.
02 تیر، 1402

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد