سخنان حجت‌الاسلام پورمحمدی در حوزه علمیه مروی درباره محکومیت کشتار شیعیان پاکستان

18 اسفند 1391

سخنان حجت‌الاسلام پورمحمدی در حوزه علمیه مروی درباره محکومیت کشتار شیعیان پاکستان

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز با محکومیت کشتار شیعیان در پاکستان گفت:‌ مثلث استکبار، منحرفین و مرتجعین وابسته را باید از یکدیگر پاشید؛ جمهوری اسلامی ایران توانایی مقابله با آنها را دارد.

سخنان حجت‌الاسلام پورمحمدی در حوزه علمیه مروی درباره محکومیت کشتار شیعیان پاکستان

به گزارش جامعه ایمانی مشعر به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز و رئیس سازمان بازرسی کل کشور صبح امروز در مراسم تجمع طلاب حوزه‌های علمیه تهران در محکومیت کشتار شیعیان پاکستان که در حوزه علمیه مروی برگزار شد، اظهار داشت: به شهدای امت اسلامی بر این روزگار درود می‌فرستیم؛ مظلومانی که به خاطر حق‌طلبی و حق‌جویی به خاک و خون کشیده شدند.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: انسان‌هایی که برای انسانیت هر روز پرپر شده و ظالمان، دیوصفتان، جهانخواران و وابستگان هلهله شادی و پیروزی از به خاک و خون افتادن عده‌ای انسان مظلوم سر می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه زمانه بدی است و انسانیت غریب و مهجور مانده، یادآور شد:‌ در این زمانه حق‌خواهی و حق‌طلبی محکوم و حق‌طلبان و حق‌خواهان هدف تیرهای مسموم، کینه‌توزی‌ها و انتقام‌گیری‌ها هستند؛ امت اسلامی با بیداری که پیدا کرده با حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی فضای جدیدی را در جهان پدید آورده است.

حجت‌الاسلام پورمحمدی بر همین اساس به ظهور عرصه گسترده بین جبهه اسلام و کفر در صحنه‌های مختلف اشاره و اضافه کرد: دشمنان احساس می‌کنند غروب اسلام و حق‌خواهی کم‌نور شده اما انقلاب اسلامی مسلمین را به حیات و مناسبات جهانی بازگرداند و امروز اسلام یک جریان مطرح و تاثیرگذار در عرصه جهانی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه متاسفانه جریان انحرافی در اسلام در دوره‌های مختلف تاریخی ورود و ظهور داشته است، افزود: امروز نیز شاهد سربلند کردن این جریانات هستیم که این جریانات انحرافی از سوی دو جریان منطقه‌ای و جهانی حمایت می‌شوند؛ اول قدرت‌های مرتجع و سرسپرده که در واقع دلارهای نفتی مرتجعین حاکم بر کشورهای اسلامی حمایتگر آنهاست.

وی در عین حال جریان دیگر حامی انحرافیون را استکبار دانست و اظهار داشت: یک جبهه ضد اسلام خود گشوده را به وجود آورده‌اند که به عنوان نمونه می‌توان به اهانت‌هایی که به ساحت پیامبر اسلام و هتاکی‌ها به اسلام و قرآن کریم صورت می‌گیرد، اشاره داشت.

حجت‌الاسلام پورمحمدی با تاکید بر اینکه امروز جریان انحراف در امت اسلامی به شکل گسترده وجود دارد، یادآور شد: سلفی‌گری، وهابیت، ‌القاعده و جریانات تندرو و افراطی در جهان اسلام مورد حمایت استکبار هستند؛ امروز در سوریه قوی‌ترین نیروها جریان القاعده است که از حمایت لجستیکی،‌ مالی، تسلیحاتی، تبلیغاتی و سیاسی استکبار، آمریکا و قدرت‌های مرتجع ابزار آنها حمایت می‌شوند.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز در ادامه سخنان خود به مقاله‌ای از کسینجر تحلیلگر تاثیرگذار بر سیاست خارجی آمریکا اشاره کرد و گفت: اتفاق عجیبی برای ما افتاده و نمی‌توانیم آن را پنهان کنیم و از شرمساری آن نمی‌توان بیرون آمد. کسانی که معتقد بودیم و هستیم جهان متمدن از آنها متنفر است، اما امروز در سوریه با آنها در یک جبهه می‌جنگیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری ذهن ملت اسلامی را نسبت به شرایط هوشیار کرده‌اند و از تعبیر پیچ سخت و دشوار تاریخی در این زمان یاد بردند، افزود: شرایط فعلی فوق‌العاده حساس و تعیین کننده برای اسلام و دشمنان اسلام است و ما امروز وسط این صحنه هستیم و در واقع شاخص این تحول انقلاب اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام پورمحمدی بر همین اساس به صحنه‌های رغبت‌باری که نسبت به مردم مظلوم پاکستان صورت می‌گیرد، اشاره کرد و افزود: بی رحمانه‌ترین اتفاقات و بمب‌گذاری‌ها در حسینیه و مراسم عزاداری نسبت به شیعیان صورت می‌گیرد و انسان‌هایی شهید می‌شوند. اما باید دانست این شهید شدن و مظلومیت فریاد بلند حق‌طلبی است و ندای امت اسلامی با پیام اسلام ناب به دنیا اعلام می‌شود.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز بر همین اساس به تحریم‌ها و تهدیداتی که علیه ما صورت می‌گیرد، اشاره کرد و اظهار داشت: آنها می‌خواهند با این اقدامات دست ما را ببندند تا افسرده شویم و در واقع انرژی و توان‌مان گرفته شود. در حالی که باید بدانند این تصور غلطی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله تفرقه اشاره کرد و گفت: «تفرقه بینداز و حکومت کن» سناریوی قدیمی حکومت‌گران بوده است و در واقع دشمنان می‌خواهند این خط تفرقه را بین امت اسلامی بیندازند؛ آنها می‌دانند امروز امت اسلامی در حال کسب جایگاه و تثبیت موقعیت خود است.از این رو باید آن را تضعیف کرد و بهترین راه این است که با دست خود به جان خود بیفتند.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز اضافه کرد: آنها می‌گویند چهره امت اسلامی و اسلام ناب را باید مفلوک و در واقع سیاه‌نمایی نسبت به آن کرد و چه چهره‌ای منفورتر از اینکه عده‌ای به نام خدا و رفتن به بهشت کمربند انفجاری به خود بسته و یک عده زن و بچه را به کشتن دهند. در حالیکه اسلام دین محبت، احترام به همنوع،‌حامی وحدت و مبشر صلح و دوستی است.

حجت‌الاسلام پورمحمدی با تاکید بر اینکه در اینجا انقلاب اسلامی که بصیرت‌افزایی می‌کند، گفت: انقلاب اسلامی میدان‌دار این عرصه شده و این افتخاری برای پیروان انقلاب و یاران امام (ره) و مقام معظم رهبری است.

وی به مثلث استکبار،‌منحرفین و مرتجعین وابسته اشاره کرد که آنها را باید پاشید و گفت: جمهوری اسلامی ایران قابلیت مقابله با عملیات آنها را دارد و می‌تواند طراحی‌های لازم را انجام دهد.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: باید از جریان ناب که در چهره پیروان اهل بیت (ع) متجلی شده، حمایت مادی و معنوی کنیم و پیروان اهل بیت (ع) بدانند چون در خط مقدم جبهه انحراف و استکبارند، به عنوان ام‌القرا از آنها حمایت می‌کنیم.

نظرات


استانی
برگزیده ها
رونمایی از کتاب «مثبت۳» با حضور حجت الاس...

رونمایی از کتاب «مثبت۳» با حضور حجت الاسلام پناهیان

همزمان با برپایی هفتمین شب ماه محرم الحرام و عزاداری هیات میثاق با شهدا از کتاب ارزشمند «مثبت۳» به دستان حجت الاسلام پناهیان پرده برداری شد.
29 مرداد، 1400 | تهران

محسن شنبه: صنعت نساجی بسیار اشتغال‌زا و...

محسن شنبه: صنعت نساجی بسیار اشتغال‌زا و بهره‌ور است

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: در این صنعت باید بدانیم در چه مرحله‌ای می‌خواهیم فعالیت کنیم و دانش لازم در این عرصه را کسب کنیم.
17 خرداد، 1402

ویژه نامه ولادت کریمه اهل بیت(سلام الله...

ویژه نامه ولادت کریمه اهل بیت(سلام الله علیها)

حضرت معصومه عليها السلام در اول سال 173 هجري قمري در مدينه چشم به جهان گشود.
13 شهریور، 1392

دکتر مشکینی: در حوزه مسائل خانواده باید...

دکتر مشکینی: در حوزه مسائل خانواده باید آگاهانه و عالمانه عمل کنیم و انجام اقدامات غیر علمی تاثیر مناسب ندارد.

در حوزه خانواده باید آگاهانه و عالمانه عمل کردکارشناس مسائل اجتماعی گفت: در حوزه مسائل خانواده باید آگاهانه و عالمانه عمل کنیم و انجام اقدامات غیر علمی تاثیر مناسب ندارد.
16 مرداد، 1398

رحیم آبفروش: خروجی هیأت تراز انقلاب اسلا...

رحیم آبفروش: خروجی هیأت تراز انقلاب اسلامی انسان مجاهد و انقلابی خواهد بود

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: هیأت تراز انقلاب اسلامی تربیت‌محور و انسان‌پرور است و خروجی آن انسان انقلابی خواهد بود که این انسان انقلابی هم قرار نیست
05 دی، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد