حال و هوای شب وفات حضرت سیدالکریم(ع) در شهر ری

02 شهریور 1392

حال و هوای شب وفات حضرت سیدالکریم(ع) در شهر ری

مردم عزادار در قالب دسته های سینه زنی و زنجیر زنی با حضور در حرم حضرت سید الکریم (ع) به سوگواری و عزاداری پرداختند. همچنین مراسم دعای کمیل با حضور صدها تن از زائران و با مداحی حاج سید مهدی میرداماد در مصلای حرم مطهر برگزار شد.

حال و هوای شب وفات حضرت سیدالکریم(ع) در شهر ری

مراسم بزرگداشت 15 شوال سالروز وفات سیدالکریم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، با حضور خیل عاشقان و دوستداران اهلبیت(ع) پنج شنبه شب در حرم مطهر آن امام زاده عظیم الشان برگزار شد.
به گزارش عقیق، مردم عزادار در قالب دسته های سینه زنی و زنجیر زنی با حضور در حرم حضرت سید الکریم (ع) به سوگواری و عزاداری پرداختند. همچنین مراسم دعای کمیل با حضور صدها تن از زائران و با مداحی حاج سید مهدی میرداماد در مصلای حرم مطهر برگزار شد.

حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام، نواده پاک امام حسن مجتبي علیه السلام و از راويان حديث و از دانشمندان بزرگي است که محضر سه تن از امامان معصوم عليهم السلام را درک کرده و از محضر ايشان بهره برده است.

 سخنان ائمه عليهم السلام در مورد اين شخصيت بارز و محبوب و مورد اعتماد نزد اهل بيت عليهم السلام نشان از شخصيت علمي و مدارج بالاي معنوي دارد، چنانچه در روايتي مشهور، امام هادي عليه السلام زيارت بارگاه حضرت عبدالعظيم الحسنی عليه السلام را برابر با زيارت مزار منور حضرت سيدالشهداء عليه السلام در کربلا دانسته است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
دومین کنگره فصلی شعر کوتاه برگزار می‌شود

دومین کنگره فصلی شعر کوتاه برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، فصل دوم کنگره فصلی شعر کوتاه تحت عنوان انصار الحسین علیه السلام به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود.
07 مرداد، 1396

سید احمد عبودتیان: هیأت به‌عنوان حلقه وص...

سید احمد عبودتیان: هیأت به‌عنوان حلقه وصل میان مردم و حاکمیت، باید مردم با به میدان عمل بکشاند و کشور را متحول کند

مسئول بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا هیأت‌های محوری را حلقه‌های میانی خواند و گفت: هیأت‌ها در مدل ارتقایافته ۱۴۰۰ به چند ده نفر محدود نمی‌شوند بلکه محوریت خود را عموم مردم قرار می‌دهند تا بتوانند مردم را به میدان عمل وارد کند.
24 تیر، 1400 | قم

یادداشت آقای مهدی قربانی از تبریز

یادداشت آقای مهدی قربانی از تبریز

1روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبر‌معظم‌انقلاب
21 دی، 1401

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی وافی عنوان ک...

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی وافی عنوان کرد؛ نیازهای اصلی هیأت‌های مذهبی برای رسیدن به تحول

سخنران هیأت‌های مذهبی ارتباط با مسجد، حوزه و مدرسه، ارزیابی دقیق، پرداختن به مقتل‌خوانی صحیح و مستند را عامل تحول هیأت دانست و گفت: درب حوزه‌های علمیه و آموزش و پروش باید به سوی هیأت‌های مذهبی باز باشد.
24 تیر، 1400 | قم

ارضی: تمام ارکان هیأت باید مراقب رفتار خ...

ارضی: تمام ارکان هیأت باید مراقب رفتار خود باشند

یکی از مدیحه‌سرایان برجسته کشور گفت: نخستین هیأت در دستگاه اهل‌بیت(ع) توسط حضرت زهرا(س) و در زمان حدیث شریف کساء تشکیل شد.
19 آبان، 1402

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد