نخستین فراخوان ایده هیأت منتشر شد

18 مهر 1395

نخستین فراخوان ایده هیأت منتشر شد

ایده‌ها و روش‌های جذب کمک‌های مالی هیات‌های مذهبی گردآوری می‌شود

نخستین فراخوان ایده هیأت منتشر شد

بسمه تعالی

نخستین فراخوان ایده هیأت منتشر شد

ایده‌ها و روش‌های جذب کمک‌های مالی هیأت‌های مذهبی گردآوری می‌شود

 

نخستین فراخوان ایده هیأت، با موضوع «ايده‌هاي جذب کمک‌هاي مالي» به همت جامعه ایمانی مشعر اعلام شد. ایده‌های گردآوری شده در قالب یک کتاب کاربردی منتشر خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام و المسلمین حمزه معلی، دبیر نخستین فراخوان ایده هیأت گفت: «ايده» همان راهِ‌حلي است كه براي رفع يك مشكل يا بهره‌گيري از يك فرصت ارائه مي‌شود و «جامعه ايماني مشعر» به عنوان حلقه وصل هيأت‌هاي سراسر کشور، با هدف جمع‌آوري و اشتراک‌گذاريِ ايده‌هاي برتر و همچنين افزايش بهره‌وري در امور مختلف هيأت، مجموعه «فراخوان‌هاي ايده هيأت» را برگزار مي نمايد. مقصود از ايده در اين مجموعه فراخوان‌ها، يک طرح خام و کلي و بدون اشاره به جزئيات است که قابليت تدوين در يک صفحه و تشريح در يکي دو دقيقه براي مخاطب عام دارد.

وی درباره موضوعِ نخستین فراخوان افزود: يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي مديران هيأت‌ها براي تحققِ رسالت ديني و نقش‌آفريني مؤثر در جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي، «تأمين مالي هيأت» مي‌باشد. با درکِ اين دغدغه مهم و زيربنايي و با هدفِ ايده‌پردازي و الگوسازيِ راه‌هاي مختلفِ تأمين ماليِ هيأت، نخستين فراخوان، با موضوع «ايده‌هاي جذب کمک‌هاي مالي» برگزار مي‌گردد.

معلی با اشاره به ظاهرِ محدود و معدودِ شيوه‌هاي دريافت و جذب کمک‌هاي مردمي در هيأت‌ها گفت: اجراي خلاقانه و ابتکار در سبک و روشِ آن‌ها مي‌تواند موجبِ تأثيرگذاريِ بيشترِ آن‌ها شود. همچنين بيان و انتشارِ اين ايده‌ها، علاوه بر استفاده مستقيم در هيأت، مي‌تواند سبب تولُّد ايده‌هاي جديد و طراحيِ شيوه‌هاي نو براي چرخه اقتصادي هيأت‌ها باشد. چرا که هيأت‌ها و هيأتي‌ها پس از آشنايي با شيوه‌ها و الگوهاي مطرح شده، مي‌توانند مستقيم يا غيرمستقيم الگوبرداري کنند و ايده‌ها و طرح‌هاي مناسب با زمان، مکان و اقتضائات خاص خود را به اجرا دربياورند.

دبیر نخستین فراخوان ایده هیأت درباره عرصه‌های مورد پذیرش در اين فراخوان، گفت: ايده‌هاي «تأمين مالي هيأت» در دو عرصه پذيرفته خواهد شد: 1) راه‌هاي ايجاد ارزش افزوده اقتصادي در هيأت. مانند ايده تأسيس يک بنگاه توليد محصولات و يا خدمات فرهنگي و 2) نوآوري و خلاقيت در شيوه‌هاي سنتي دريافت کمک‌هاي مردمي در هيأت. مانند ايده «نذر فرهنگي» که در آن قلک‌هايي با نشان هيأت، ميان اعضاي محل پخش مي‌شود و از اين طريق کمک‌هاي مردم به هيأت جمع‌آوري مي‌شود.

حجت‌الاسلام معلی گفت: هيچ محدوديتي در تعداد ايده‌هاي ارسالي وجود ندارد؛ و ايده‌ها مي‌توانند «نو» يا «تجربه شده» باشند. وی هم‌چنین شاخصه‌های ایده برتر را چنین برشمرد: همسویی با شأن و ظرفیت‌های هیأت، قابل تعمیم برای سایر هیأت‌ها، انسجام در ارائه ایده، سوددهی بیشتر، خلاقانه و اجرایی بودنِ ایده.

گفتنی است در این فراخوان به هر کدام از ده ايده برتر، نيم سکه بهار آزادي اهدا خواهد شد. علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ارسال آثار خود از طریق سایت فراخوان به نشانی Idea.1542.org یا ربات تلگرام  https://telegram.me/Farakhan1542bot اقدام نمایند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
دوره آموزشی مبانی مهندسی صدا

دوره آموزشی مبانی مهندسی صدا

با ۷۵٪ تخفیف بورسیه ویژه مسئولین صوت هیآت
12 تیر، 1401

اکبر شیخی: بسیاری از موسیقی‌های هیأت در...

اکبر شیخی: بسیاری از موسیقی‌های هیأت در تراز دین نیست

یکی از پژوهشگران حوزه موسیقی از آسیب‌هایی که موسیقی غربی در کشور به دنبال داشته، یاد کرد و گفت: بسیاری از موسیقی‌هایی که امروز در هیأت اجرا می‌شود در تراز دین مبین اسلام نیست و در این حوزه ما نیازمند یک بازنگری مبنایی، علمی و عملی جدی هستیم.
08 خرداد، 1400 | قم

مشکلات سفر اربعینی خود را به «سامانه نظا...

مشکلات سفر اربعینی خود را به «سامانه نظارت مردمی» اطلاع دهید

مدیر مرکز مطالعات اربعین گفت: با توجه به اینکه شعار دولت مردمی بودن است، به سمت راه‌اندازی سامانه نظارت مردمی برای اقدامات اربعین با همکاری جامعه فعالان مردمی اربعین با هدف رفع موانع و ارائه خدمات متناسب با شأن زائران رفتیم.
12 شهریور، 1401

یادداشت آقای مصطفی مروانی از خوزستان

یادداشت آقای مصطفی مروانی از خوزستان

2روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
19 دی، 1401

مظلوم‌ترین خانواده شیعه ایران و غریب‌تری...

مظلوم‌ترین خانواده شیعه ایران و غریب‌ترین حسینیه جهان

در همین نزدیکی در یکی از استان‌های جنوبی روستایی قرار دارد که حدود 400 خانوار دارد و فقط یک خانواده آن شیعه هستند
18 شهریور، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد