حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

17 مرداد 1398

حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

رییس بنیاد ملی خانواده گفت: باید نگاه جامعه نسبت به زن و خانواده تصحیح شود زیرا بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است.

حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده
رییس بنیاد ملی خانواده گفت: باید نگاه جامعه  نسبت به زن و خانواده تصحیح شود، زیرا بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است.

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام رضا رؤیت در یازدهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، عنوان کرد: هیآت باید به صورت علمی و آگاهانه وارد مسائل خانواده شوند و اگر این اتفاق رخ ندهد، باعث ایجاد مشکلات خواهد شد.وی افزود: ایجاد هیآت زنانه یکی از مسائل اساسی است که باید به آن توجه کرد؛ اگر هیأتی بخواهد در مسائل خانواده ورود کند، باید زنان را مورد توجه قرار دهد و لازم است جلساتی با حضور اساتید متخصص مختص بانوان و مسائل خانواده و زنان برگزار شود تا آگاهی بخشی صورت گیرد.

رییس بنیاد ملی خانواده بیان کرد: باید نگاه جامعه نسبت زن و خانواده تصحیح شود و بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است؛ هیآت می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌هایی همچون شعرهای مناسب، سخنرانی‌های هدفمند و فضاسازی‌ها، در تغییر نگرش به خانواده اثرگذار باشد.وی ادامه داد: موضوع واسطه گری در ازدواج بسیار با اهمیت است و می‌تواند در رفع موانع ازدواج اثرگذار باشد؛ البته این کار باید با دقت بسیار زیاد و به صورت علمی انجام شود تا باعث ایجاد مشکلات دیگر نشود.

رؤیت تصریح کرد: در زمینه واسطه گری نیاز است که هیآت ورود داشته باشند و در این خصوص باید نمونه‌هایی از هیآت موفق در این حوزه به عنوان الگو معرفی شوند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
برگزاری رویداد روز امید در آستانه ماه شع...

برگزاری رویداد روز امید در آستانه ماه شعبان با موضوع ولایت امام زمان(عج)

رویداد روز امید در آستانه ماه شعبان با موضوع ولایت امام زمان(عج) با حضور 130 هنرمند از سوی جامعه هنر هیات در مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.
27 بهمن، 1401

هیأتی که پلاستیک‌ها را بازیافت می‌کند

هیأتی که پلاستیک‌ها را بازیافت می‌کند

هیأت بصائر حسینی شهرستان میاندوآب در بخش اقتصادی خود، سراغ راه‌اندازی کارگاه بازیافت پلاستیک رفته تا هم ضمن کمک به محیط زیست، درآمدزایی و اشتغال‌زایی هم داشته باشد. در این کارگاه 26 نفر مستقیم و غیرمستقیم شاغل هستند.
28 خرداد، 1401

جناب آقای رحمانی: هر زائر ایرانی یک رسان...

جناب آقای رحمانی: هر زائر ایرانی یک رسانه در عرصه اربعین است

یکی از فعالان فرهنگی اربعین گفت: هر زائر یک رسانه است و یکی از کارهای زمین مانده در اربعین فعالیت فرهنگی است که امیدواریم با این پویش این مشکل را نیز برطرف کنیم.
29 شهریور، 1398 | قم

یادداشت آقای اباصلت ابراهیمی از اردبیل

یادداشت آقای اباصلت ابراهیمی از اردبیل

4روز مانده تا دیدار ستایشگران اهل‌بیت(ع) با رهبرمعظم‌انقلاب
18 دی، 1401

در آستانه ماه محرم؛ نشست خبری هشتمین سوگ...

در آستانه ماه محرم؛ نشست خبری هشتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار شد .

فراخوان هشتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار شد.
05 شهریور، 1398 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد