حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

17 مرداد 1398

حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

رییس بنیاد ملی خانواده گفت: باید نگاه جامعه نسبت به زن و خانواده تصحیح شود زیرا بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است.

حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده
رییس بنیاد ملی خانواده گفت: باید نگاه جامعه  نسبت به زن و خانواده تصحیح شود، زیرا بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است.

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام رضا رؤیت در یازدهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، عنوان کرد: هیآت باید به صورت علمی و آگاهانه وارد مسائل خانواده شوند و اگر این اتفاق رخ ندهد، باعث ایجاد مشکلات خواهد شد.وی افزود: ایجاد هیآت زنانه یکی از مسائل اساسی است که باید به آن توجه کرد؛ اگر هیأتی بخواهد در مسائل خانواده ورود کند، باید زنان را مورد توجه قرار دهد و لازم است جلساتی با حضور اساتید متخصص مختص بانوان و مسائل خانواده و زنان برگزار شود تا آگاهی بخشی صورت گیرد.

رییس بنیاد ملی خانواده بیان کرد: باید نگاه جامعه نسبت زن و خانواده تصحیح شود و بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است؛ هیآت می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌هایی همچون شعرهای مناسب، سخنرانی‌های هدفمند و فضاسازی‌ها، در تغییر نگرش به خانواده اثرگذار باشد.وی ادامه داد: موضوع واسطه گری در ازدواج بسیار با اهمیت است و می‌تواند در رفع موانع ازدواج اثرگذار باشد؛ البته این کار باید با دقت بسیار زیاد و به صورت علمی انجام شود تا باعث ایجاد مشکلات دیگر نشود.

رؤیت تصریح کرد: در زمینه واسطه گری نیاز است که هیآت ورود داشته باشند و در این خصوص باید نمونه‌هایی از هیآت موفق در این حوزه به عنوان الگو معرفی شوند.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

برگزیده ها
حجت‌الاسلام والمسلمین سید هاشم الحیدری:...

حجت‌الاسلام والمسلمین سید هاشم الحیدری: امروز بحث ولایت و مرد میدان ولایت است

حاج قاسم فرمود "والله والله والله یکی از شئون عاقبت بخیری سربازی ولایت است" و من در خدمت حاج قاسم بوده و از نزدیک شاهد بودم که شهید سلیمانی مرد میدان ولایت بود نه مرد میدان جهاد.
11 آذر، 1400

پیام تسلیت درگذشت حضرت استاد فاطمی‌نیا

پیام تسلیت درگذشت حضرت استاد فاطمی‌نیا

پیام تسلیت جامعه ایمانی مشعر در پی درگذشت حضرت استاد فاطمی‌نیا
26 اردیبهشت، 1401

اکبر شیخی: موسیقی ایران را مدیون مذهب شی...

اکبر شیخی: موسیقی ایران را مدیون مذهب شیعه هستیم

لزوم آشنایی مداحان با نغمه‌های تغزیه و ردیف‌های ایرانی
24 خرداد، 1398

همزمان با ایام فاطمیه و در آستانه چهلمین...

همزمان با ایام فاطمیه و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «پایگاه شعر هیأت» رونمایی شد.

این پایگاهِ جامع که به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر راه‌اندازی شده است و شامل بیش از ۲۰۰۰ شعر از حدود ۳۰۰ شاعر در ۱۱۰ موضوع است؛ به نشانی www.shereheyat.ir در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
27 بهمن، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد