حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

17 مرداد 1398

حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

رییس بنیاد ملی خانواده گفت: باید نگاه جامعه نسبت به زن و خانواده تصحیح شود زیرا بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است.

حجت الاسلام رضا رؤیت عنوان کرد؛ لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده

لزوم اصلاح نگاه جامعه به مسئله زن و خانواده
رییس بنیاد ملی خانواده گفت: باید نگاه جامعه  نسبت به زن و خانواده تصحیح شود، زیرا بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است.

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام رضا رؤیت در یازدهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، عنوان کرد: هیآت باید به صورت علمی و آگاهانه وارد مسائل خانواده شوند و اگر این اتفاق رخ ندهد، باعث ایجاد مشکلات خواهد شد.وی افزود: ایجاد هیآت زنانه یکی از مسائل اساسی است که باید به آن توجه کرد؛ اگر هیأتی بخواهد در مسائل خانواده ورود کند، باید زنان را مورد توجه قرار دهد و لازم است جلساتی با حضور اساتید متخصص مختص بانوان و مسائل خانواده و زنان برگزار شود تا آگاهی بخشی صورت گیرد.

رییس بنیاد ملی خانواده بیان کرد: باید نگاه جامعه نسبت زن و خانواده تصحیح شود و بسیاری از مشکلات موجود در اثر نگاه غلط به زن و خانواده در جامعه است؛ هیآت می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌هایی همچون شعرهای مناسب، سخنرانی‌های هدفمند و فضاسازی‌ها، در تغییر نگرش به خانواده اثرگذار باشد.وی ادامه داد: موضوع واسطه گری در ازدواج بسیار با اهمیت است و می‌تواند در رفع موانع ازدواج اثرگذار باشد؛ البته این کار باید با دقت بسیار زیاد و به صورت علمی انجام شود تا باعث ایجاد مشکلات دیگر نشود.

رؤیت تصریح کرد: در زمینه واسطه گری نیاز است که هیآت ورود داشته باشند و در این خصوص باید نمونه‌هایی از هیآت موفق در این حوزه به عنوان الگو معرفی شوند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عا...

فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عاشورایی عکس و پوستر هیأت

همزمان با ایام عزای سید و سالار شهیدان، فراخوان دومین سوگواره بین‌المللی عاشورایی پوستر و عکس هیأت، اعلام شد.
06 آذر، 1392

دیرینه‌ترین تشکیلات از نظر زمانی، هیأت ا...

دیرینه‌ترین تشکیلات از نظر زمانی، هیأت است

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدینی: دیرینه ترین تشکیلاتی از نظر زمانی، هیات است.
13 تیر، 1398

دوره آموزشی مبانی مهندسی صدا

دوره آموزشی مبانی مهندسی صدا

با ۷۵٪ تخفیف بورسیه ویژه مسئولین صوت هیآت
13 تیر، 1401

توانا: هم‌افزایی هیأت‌ها در قالب دوره آم...

توانا: هم‌افزایی هیأت‌ها در قالب دوره آموزشی بازیافت

عضو کارگروه تعیین فهرست بهای خدمات شهری کشور گفت: برگزاری دوره آموزشی بازیافت تاثیر بسیاری در افزایش هم‌افزایی هیأت‌ها دارد.
21 بهمن، 1401

روز جهانی مسجد

روز جهانی مسجد

از آن هنگام که ایرانیان دروازه دلهای خود را به روی آیین اسلام ناب محمدی گشودند ، هنرمندان این مرز و بوم بسیار کوشیدند تا متعالی ترین گونه هنر خود را درساخت بناهایی به کار گیرند که مأمن روح و دل و جان خسته آدمی است
30 مرداد، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد