حجت‌الاسلام مومنی: اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت است

28 شهریور 1398 | قم

حجت‌الاسلام مومنی: اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت است

روضه در هیأت‌های مذهبی پررنگ‌تر شود

حجت‌الاسلام مومنی: اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت است

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه بصیرت‌افزایی باید در پیاده‌روی اربعین به‌عنوان اولویت هیأت‌های انقلابی دنبال شود، گفت: حماسه اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت، پاسخ‌گویی به شبهات و تقویت وحدت جهان اسلام است.
به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی صبح امروز در مراسم افتتاحیه دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین و چهارمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین که در شبستان کربلا مسجد مقدس جمکران برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: امام حسین(ع) به دنبال وفای به عهد بندگی بودند که به این هدف رسیدند اما دشمنان ایشان به دنبال این بودند که هیچ نامی از اهل‌بیت(ع) باقی نماند اما به لطف خداوند متعال نه فقط نام‌ این بزرگواران از یاد نرفت بلکه امروز به نام اهل‌بیت(ع) به ویژه امام حسین(ع) بسیاری افراد به سمت عدالت و ایمان سوق داده می‌شوند.
وی اضافه کرد: امام حسین(ع) به دنبال روشن کردن نور هدایت بودند که توانستند به این هدف هم برسند به همین علت ایشان عزتمند واقعی کربلا هستند چراکه توانستند به اهداف اصلی خود برسند.سخنران هیأت‌های مذهبی با بیان اینکه عاطفه و عشق در جریان کربلا موج می‌زند، تصریح کرد: عزاداری مجالس اهل‌بیت(ع) باید به خواندن مستند و معقول مقتل اختصاص داده شود همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر دو نکته مستند و معقول بودن تاکید داشته‌اند.
وی ادامه داد: مرثیه‌خوانی کار دقیق علمی است که در حوزه‌های علمیه نیز باید به آن پرداخته شود و سخنرانی نیز از ارکان مراسم عزاداری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
مؤمنی با تاکید بر اینکه بصیرت‌افزایی باید در پیاده‌روی اربعین به‌عنوان اولویت هیأت‌های انقلابی دنبال شود، عنوان کرد: حماسه اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت، پاسخ‌گویی به شبهات و تقویت وحدت جهان اسلام است.
وی بر لزوم تلاش هیأت‌های مذهبی برای معرفی و ترویج پیامدهای کربلا تاکید کرد و گفت: امام حسین(ع) هر آنچه داشتند در مسیر الهی بذل و بخشش کردند که هیچ چشم‌داشت دنیایی و اخروی در این بخشش مشاهده نمی‌شود.استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه روضه باید در هیأت‌های مذهبی پررنگ‌تر شود، گفت: برخی گلایه می‌کنند که روضه مکشوف و باز نباید در مجالس عزاداری خوانده شود درحالی‌که بیان روضه مستند می‌تواند مخاطب را با واقعیت‌های دردناک کربلا آشنا کند؛ روضه مکشوف روضه اسارت و دربند کشیدن خانواده اهل‌بیت(ع) است که این روضه هم در برخی از زمان‌های خاص خوانده می‌شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
اجرای پویش ملی کتابخوانی «مثبت سه» با جا...

اجرای پویش ملی کتابخوانی «مثبت سه» با جایزه ارزنده "یک واحد آپارتمان در استان تهران"

دبیر پویش ملی کتابخوانی «مثبت سه» در نشست رابطان استانی این پویش گفت: قطعا این کتاب به تنهایی برطرف‌کننده بحران جمعیت نخواهد بود / تا چند سال آینده پنجره جمعیتی ایران بسته خواهد شد.
30 آبان، 1400

مداح، منبری، مدیر و شاعر ۴ رکن اصلی هیأت...

مداح، منبری، مدیر و شاعر ۴ رکن اصلی هیأت هستند

اولین و مهمترین رکن هر هیأت که بیرق اباعبدالله الحسین علیه السلام را برافراشته، منبری است کسی که سخنرانی و تبیین موضوعات و اندیشه‌های فکری را برعهده دارد.
29 بهمن، 1400

عبودتیان: فعالان مردمی اربعین باید مطالب...

عبودتیان: فعالان مردمی اربعین باید مطالبه‌گر باشند

دستیار ویژه رئیس جمهور در امر مردمی سازی دولت گفت: یکی از آفت‌هایی که به موضوع اربعین رسیده نگاه مقطعی به آن است که باید هرچه سریع‌تر اصلاح شود.
02 شهریور، 1401

جلسه داوری دهمین سوگواره عاشورایی عکس هی...

جلسه داوری دهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت برگزار شد

جلسه داوری دهمین سوگواره عاشورایی عکس هیأت با حضور آقایان سید عباس میرهاشمی، فرهاد سلیمانی و مهدی طاهری در مجموعه یادمان شهدای انقلاب (سرچشمه) تهران به همت دفتر هنرهیأت جامعه‌ایمانی‌مشعر برگزار شد.
17 آبان، 1400

انتخاب »این‌روزها دستی‌ به ‌سمت‌ ذوالفقا...

انتخاب »این‌روزها دستی‌ به ‌سمت‌ ذوالفقار است« به عنوان شعار فاطمی

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، باتوجه به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شعارها هدف و راه را به انسان نشان داده و مانند علامت‌های مشخص کننده مسیر سعادت برای انسان عمل می‌کنند تا مسیر اشتباه را انتخاب نکنیم، شعار مشترک هیآت فاطمی انتخاب شد.
09 دی، 1399

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد