حجت‌الاسلام مومنی: اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت است

28 شهریور 1398 | قم

حجت‌الاسلام مومنی: اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت است

روضه در هیأت‌های مذهبی پررنگ‌تر شود

حجت‌الاسلام مومنی: اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت است

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه بصیرت‌افزایی باید در پیاده‌روی اربعین به‌عنوان اولویت هیأت‌های انقلابی دنبال شود، گفت: حماسه اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت، پاسخ‌گویی به شبهات و تقویت وحدت جهان اسلام است.
به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی صبح امروز در مراسم افتتاحیه دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین و چهارمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین که در شبستان کربلا مسجد مقدس جمکران برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: امام حسین(ع) به دنبال وفای به عهد بندگی بودند که به این هدف رسیدند اما دشمنان ایشان به دنبال این بودند که هیچ نامی از اهل‌بیت(ع) باقی نماند اما به لطف خداوند متعال نه فقط نام‌ این بزرگواران از یاد نرفت بلکه امروز به نام اهل‌بیت(ع) به ویژه امام حسین(ع) بسیاری افراد به سمت عدالت و ایمان سوق داده می‌شوند.
وی اضافه کرد: امام حسین(ع) به دنبال روشن کردن نور هدایت بودند که توانستند به این هدف هم برسند به همین علت ایشان عزتمند واقعی کربلا هستند چراکه توانستند به اهداف اصلی خود برسند.سخنران هیأت‌های مذهبی با بیان اینکه عاطفه و عشق در جریان کربلا موج می‌زند، تصریح کرد: عزاداری مجالس اهل‌بیت(ع) باید به خواندن مستند و معقول مقتل اختصاص داده شود همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر دو نکته مستند و معقول بودن تاکید داشته‌اند.
وی ادامه داد: مرثیه‌خوانی کار دقیق علمی است که در حوزه‌های علمیه نیز باید به آن پرداخته شود و سخنرانی نیز از ارکان مراسم عزاداری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
مؤمنی با تاکید بر اینکه بصیرت‌افزایی باید در پیاده‌روی اربعین به‌عنوان اولویت هیأت‌های انقلابی دنبال شود، عنوان کرد: حماسه اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت، پاسخ‌گویی به شبهات و تقویت وحدت جهان اسلام است.
وی بر لزوم تلاش هیأت‌های مذهبی برای معرفی و ترویج پیامدهای کربلا تاکید کرد و گفت: امام حسین(ع) هر آنچه داشتند در مسیر الهی بذل و بخشش کردند که هیچ چشم‌داشت دنیایی و اخروی در این بخشش مشاهده نمی‌شود.استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه روضه باید در هیأت‌های مذهبی پررنگ‌تر شود، گفت: برخی گلایه می‌کنند که روضه مکشوف و باز نباید در مجالس عزاداری خوانده شود درحالی‌که بیان روضه مستند می‌تواند مخاطب را با واقعیت‌های دردناک کربلا آشنا کند؛ روضه مکشوف روضه اسارت و دربند کشیدن خانواده اهل‌بیت(ع) است که این روضه هم در برخی از زمان‌های خاص خوانده می‌شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
هیأتی که با راه‌اندازی کارگاه ۶۰ نفر را...

هیأتی که با راه‌اندازی کارگاه ۶۰ نفر را شاغل کرد و با سودش جهیزیه برای دختران نیازمند گرفت

هیأت جان نثاران اباعبدالله(ع) تبریز در دوران کرونا تولید ماسک و دستکش پلاستیکی برای کمک به کادر درمان و نیازمندان را شروع کرد. این تجربه بعد کرونا آن‌ها را تولیدکننده کرد تا جایی که امروز برای 60 نفر اشتغال‌زایی کرده‌اند.
05 فروردین، 1402

تهدید رواج مداحی استودیویی در هیأت‌ها

تهدید رواج مداحی استودیویی در هیأت‌ها

حاج حسین هوشیار: اگر از مداحی سخن می گوییم منظور از مداحی‌ای است که در چارچوب هیأت اجرا می‌شود.
21 اسفند، 1400

به‌یادماندنی‌ترین جمله رهبر انقلاب در سا...

به‌یادماندنی‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۱ انتخاب شد

به‌یادماندنی‌ترین جمله حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۹۱ از نظر كاربران پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب اسلامی انتخاب شد.
30 فروردین، 1392

بهمن مشکینی: مداحان مردم را به تقویت ارت...

بهمن مشکینی: مداحان مردم را به تقویت ارتباطات اجتماعی دعوت کنند/رفع مشکلات نیازمند پیوستگی مردم است

مداحان مردم را به تقویت ارتباطات اجتماعی دعوت کنند/رفع مشکلات نیازمند پیوستگی مردم است
17 اسفند، 1397

راهپیمایی عظیم اربعین حسینی باید وحدت را...

راهپیمایی عظیم اربعین حسینی باید وحدت را تقویت کند

حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری روز پنجشنبه در گردهمایی مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین در شبستان امام علی (ع) مسجد مقدس جمکران قم اظهار داشت: دراین راستا مراسم اربعین حسینی محل تسویه حساب سیاسی با دولت نیست.
19 مهر، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد