حاج مهدی سلحشور: نزدیک ترین رفیق فرزندانم هستم

19 آذر 1400

حاج مهدی سلحشور: نزدیک ترین رفیق فرزندانم هستم

اگر از تمام فرزندانم سوال کنید که رابطه آنها با من چطور است بی شک می گویند نزدیکترین رفیق ما پدرمان است.

حاج مهدی سلحشور: نزدیک ترین رفیق فرزندانم هستم

حاج مهدی سلحشور با حضور در آیین افتتاحیه پویش ملی کتابخوانی مثبت سه در پاسخ به سوال مجری برنامه در خصوص تعداد فرزندانش گفت: خداوند متعال به من چهار فرزند عطا کرده است که دو پسر دوقلوی من به لطف  خداوند ازدواج کرده اند و یک دختر سه ساله و یک پسر یک ساله نیز در خانه داریم. اگر از تمام فرزندانم سوال کنید که رابطه آنها با من چطور است بی شک می گویند نزدیکترین رفیق ما پدرمان است.

وی تصریح کرد: برخی معارف و سخنان گوهر بار از زبان علما و اندیشمندان شنیده می شود  اما گاهی یک حرف پر مغز از یک بی سواد بر دل انسان می نشیند. پدرم انسان بی سوادی بود اما خداوند سخنانی را بر دهانش می‌گذاشت که هم اکنون متوجه می شوم چقدر پرمغز و ارزشمند است.

سلحشور خاطر نشان کرد: خانواده ما بسیار پر جمعیت بود رفیق پدرم همیشه خورده می گرفت که چطور می خواهید این بچه ها را تربیت کنید این پیرمرد بی سواد در جواب می گفت اگر قرار است خدا و اهل بیت علیهم السلام فرزندانم را تربیت کنند صد فرزند هم داشته باشم مهم نیست اما اگر بخواهم خودم تربیت شان کنم نمی توانم چرا که من از عهده خودم هم بر نمی آیم.

در ادامه مهدی رسولی مداح و ذاکر اهل بیت علیهم السلام نیز با حضور در این این برنامه در خصوص تعداد فرزندانش در پاسخ به مجری گفت: خداوند متعال دو فرزند به من عطا کرده است؛ آقا محمد‌جواد که شش سال دارد و فاطمه خانم  که ۴ سال دارد و این دو موهبت الهی هستند. حس پدر بودن را نمی توان با هیچ حسی تشبیه کرد.


ذاکر اهل بیت علیهم السلام افزود: کسانی که با فضاهای فرهنگی و تربیتی سرکار دارند به واسطه ارتباط با افراد جوان و نوجوان حس پدری را خیلی زود درک می کند. انسان وقتی پدر می شود بسیاری از مفاهیم عاطفی و معنوی درک می کند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
محمدحسین کشکولی: هیآت حسینی در استانها،...

محمدحسین کشکولی: هیآت حسینی در استانها، رسومات و تمایزهای بومی خود را برجسته کنند.

مدیر شبکه قرآن گفت: هیأت ها در روایت جلسات خود باید روی تمایزها دست بگذارند؛ استان‌های مختلف باید رسوم بومی خود در عزاداری را منعکس کنند و سعی نکنند مانند هیأت های پایتخت عزاداری های خود را منعکس کنند؛ تمایز بسیاری از استان ها بوم و اصالت آن ها است.
09 تیر، 1401

پیکر 132 کبوتر خونین‌بال دفاع مقدس وارد...

پیکر 132 کبوتر خونین‌بال دفاع مقدس وارد کشور شد

پیکر پاک و مطهر 132 شهید دفاع مقدس لحظاتی پیش از طریق مرز شلمچه به میهن اسلامی بازگشت.
20 اسفند، 1391

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی: اگر مظ...

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی: اگر مظهر عزا و غم شیعه عاشوراست، مظهر جشن و شادی شیعه باید غدیر باشد

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ماه جاری به ‌عنوان ماه ولایت معرفی شده است، اظهار کرد: غدیر هویت شیعه است و اگر غدیر کم رنگ شود هویت شیعی ما کم رنگ می‌شود.
23 تیر، 1400 | قم

فراخوان «نشان هیأت» اعلام شد/کتاب «نشان...

فراخوان «نشان هیأت» اعلام شد/کتاب «نشان هیأت» منتشر خواهد شد

با هدفِ ماندگاری و ثبتِ بخشی از هویت تاریخی هیأت‌های مذهبی فراخوان «نشان هیأت» اعلام شد/کتاب «نشان هیأت» منتشر خواهد شد
28 شهریور، 1395

چهارمین نشست علمی هیأت‌پژوهی

چهارمین نشست علمی هیأت‌پژوهی

در قالب میزگرد هیأت‌پژوهی روابط متقابل هیأت‌های مذهبی و نهادهای شهری بررسی شد
05 آذر، 1396

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد