حجت الاسلام صلح‌میرزایی: علمای شیعه همواره از فلسطین دفاع کرده‌اند

19 آبان 1402

حجت الاسلام صلح‌میرزایی: علمای شیعه همواره از فلسطین دفاع کرده‌اند

مدیر مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی قم گفت: مسئله فلسطین از گذشته دغدغه بزرگ علمای شیعه بوده‌ است.

حجت الاسلام صلح‌میرزایی: علمای شیعه همواره از فلسطین دفاع کرده‌اند

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین سعید صلح‌میرزایی در اختتامیه هجدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار کرد: مراجع و علمای حوزه از همان روزهای نخست غصب فلسطین، موضع‌گیری کرده و حکم جهاد داده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در مراکز شیعه هیچ‌گاه شاهد بی‌تفاوتی به فلسطین نبوده‌ایم، مطرح کرد: امام خمینی(ره) نیز پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و مرجعیت ایشان، دغدغه فلسطین را داشته‌اند.
مدیر مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی قم با بیان اینکه انقلاب اسلامی پیش از دغدغه نابودی رژیم طاغوت، دغدغه نابودی اسرائیل را داشته است، عنوان کرد: مسئله فلسطین از گذشته دغدغه بزرگ علمای شیعه بوده‌ است.
وی با اشاره به اینکه نخستین گام امام خمینی(ره) در شکل‌گیری محور مقاومت برنامه‌ریزی روز قدس بوده است، خاطرنشان کرد: ایشان با این برنامه‌ریزی تلاش کردند مسئله فلسطین به فراموشی سپرده نشود.
حجت الاسلام والمسلمین صلح‌میرزایی با بیان اینکه استراتژی بعدی بیداری اسلامی و قیام برای خدا بوده است، تصریح کرد: با این بیداری اسلامی هسته‌های مقاومت متشکل از نیروهای منطقه شکل گرفت.
وی با اشاره به اینکه در لیبرال دموکراسی از نیروهای نیابتی استفاده می‌شود، یادآور شد: در تعابیر امامین انقلاب اسلامی هیچ‌گاه دیدگاهی مبنی بر نیروهای نیابتی وجود نداشته است.
مدیر مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی قم با بیان اینکه جبهه مقاومت نخستین پیروزی را در جنوب لبنان به دست آورد، ابراز کرد: این پیروزی موجب اعتماد‌به‌نفس و خودباوری جبهه مقاومت شد.
وی با اشاره به اینکه استراتژی بعدی مجهز شدن جبهه مقاومت به فناوری‌های جدید بوده است، بیان کرد: درکنار این اقدامات همواره حمایت سیاسی از جریان مقاومت نیز در دستور کار بوده است.حجت الاسلام والمسلمین صلح‌میرزایی با بیان اینکه جبهه مقاومت روز به روز درحال پیشرفت بوده است، اظهار داشت: مقاومت و ایستادگی باید توسط خود فلسطینیان ادا شود و ما نیز وظیفه داریم از آن‌ها حمایت داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه مقاومت به این معنی است که در مسیر خود هیچ‌گاه از موانع فرار نکنید، مطرح کرد: در آیات قرآن کریم نیز آمده است که سنت خدا پیروزی جبهه مقاومت در مقابل کفار است.
مدیر مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی قم با بیان اینکه صحنه صبر و مقاومت مردم فلسطین باید دیده شود، عنوان کرد: امروز جهان در برابر ایمان مردم غزه تعظیم کرده است.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به فلسطین صادر شده است، خاطرنشان کرد: هر مسجد و هیأت باید به پایگاه و هسته‌ای برای پشتیبانی از محور مقاومت تبدیل شود.
حجت الاسلام والمسلمین صلح‌میرزایی با بیان اینکه ابعاد بین‌المللی و سیاسی اسلام باید برای مخاطبین هیأت روشن شود، تصریح کرد: باید مخاطبین هیأت خود را مرکز دنیا بدانند و متناسب با این مرکز مسیر خود را پیدا کنند.

نظرات


استانی
برگزیده ها
سی‌روز،سی گفتار

سی‌روز،سی گفتار

دوازدهم: تقوای امت
29 تیر، 1392

مسئول واحد خواهران جبهه فرهنگی انقلاب اس...

مسئول واحد خواهران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی: امروز جبهه فرهنگی خواهران در هیات ها رسالت مهمی در صیانت از ارزش ها دارند

مسئول واحد خواهران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: امروز جبهه فرهنگی خواهران در هیات ها رسالت مهمی در صیانت از ارزش ها دارند.
02 مرداد، 1401

استاد میرزامحمدی: مداح دنبال بازیافت ترا...

استاد میرزامحمدی: مداح دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب نباشد

استاد حوزه علمیه قم گفت: مداح نباید به دنبال بازیافت ترانه‌های قبل انقلاب و یا کشورهای غربی باشد / رسالت گذشتگان منبر و مداحی بازنگری شود.
14 خرداد، 1401

کنگره فصلی شعر کوتاه به همت دفتر شعر جام...

کنگره فصلی شعر کوتاه به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود

به همت دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برگزار می‌شود: #کنگره_فصلی #شعر_کوتاه (ویژهٔ قالب‌های #دوبیتی و #رباعی)
07 اردیبهشت، 1396

واکنش حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قنبریان...

واکنش حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قنبریان به حوادث اخیر کشور 

نظام اسلامی با این امنیت و استقرار، باید یادگرفته باشد بهتر از بارهای قبل کمیسیون حقیقت یاب و دادگاه برای قصور و تقصیرهای احتمالی برگزار کند و روشها را اصلاح کند.
05 مهر، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد