صادق آهنگران: تلاش برای شهرت، مداح را از نتیجه دور می‌کند

09 خرداد 1400 | قم

صادق آهنگران: تلاش برای شهرت، مداح را از نتیجه دور می‌کند

مداح جبهه‌های دفاع مقدس با تاکید بر اینکه پرداختن به مسائل مالی در مسیر مداحی برای اهل‌بیت(ع) چیزی جز خسران و ضرر به دنبال نخواهد داشت، گفت: هدف اصلی در این درگاه باید خدمت به اهل‌بیت(ع) باشد و اگر مسائلی همانند شهرت هدف قرار گیرد ما از نتیجه دور می‌کند.

صادق آهنگران: تلاش برای شهرت، مداح را از نتیجه دور می‌کند

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، سردار صادق آهنگران صبح امروز 6 خردادماه در نخستین همایش جمعی از ستایشگران جوان هیأت‌های مذهبی کشور که به همت جامعه ایمانی مشعر در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم واقع در نزدیکی مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با تاکید بر اینکه ما در هر شرایطی باید به دنبال تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم، اظهار کرد: ایران اسلامی به برکت هدایت‌ها و رهبری‌های ایشان توانسته تا به امروز در سطح جهانی مقابل زورگویان عالم ایستادگی کند.

وی با تاکید بر اینکه پرداختن به مسائل مالی در مسیر مداحی برای اهل‌بیت(ع) چیزی جز خسران و ضرر به دنبال نخواهد داشت، اضافه کرد: هدف اصلی در این درگاه باید خدمت به اهل‌بیت(ع) باشد و اگر مسائلی همانند شهرت هدف قرار گیرد ما از نتیجه دور می‌کند.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس با بیان خاطراتی از همراهی‌های خود با شهید قاسم سلیمانی در سوریه و بر سر بالین شهدای مدافع حرم خاطرنشان کرد: این شخصیت دو ویژگی مهم داشت که نخستین ویژگی کثیرالبکاء بودن و دومین آن داشتن روحیه شهادت طلبی بود.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بر لزوم تقویت روحیه حماسی در اشعار و مداحی‌ها تاکید ویژه داشته‌اند، گفت: امروزه سطح مداحی حماسه‌خوان‌ها بسیار بالاتر رفته و اشعار و سبک‌ها پر شورتر شده است.

آهنگران بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت اساتید و احترام به پیشکسوتان تاکید کرد و گفت: برخی از آموزه‌های فنی و تخصصی را فقط با زانو زدن در مکتب استاد می‌توان فرا گرفت.

وی با تاکید بر اینکه مداحان باید به دنبال بهره‌مندی از ظرفیت روحانیون انقلابی باشند، عنوان کرد: معیارها و ارزش‌های انقلابی‌گری باید در صحنه عمل مورد توجه قرار گیرد و توسط مداحان ترویج شود.

این استاد مداحی با بیان اینکه مداحان در مجالس هیأت برای استفاده از ذکر امام حسین(ع) باید دقت لازم را داشته باشند، مطرح کرد: ادب و احترام این واژه باید حفظ شود.

نظرات


استانی
برگزیده ها
مستند زندگی حاج علی خورشیدی رونمایی شد

مستند زندگی حاج علی خورشیدی رونمایی شد

یادنامه و مستند زندگی حاج علی خورشیدی طی مراسمی به همت کارگروه تاریخ شفاهی دفتر ستایشگری جامعه ایمانی مشعر با حضور نمایندگان بیوت مراجع، سخنرانان، مداحان، مسئولین هیآت مذهبی، خانواده و دوستان این مداح پیشکسوت قمی در مسجد مقدس جمکران رونمایی شد.
29 بهمن، 1400

هیأتی که با راه‌اندازی کارگاه ۶۰ نفر را...

هیأتی که با راه‌اندازی کارگاه ۶۰ نفر را شاغل کرد و با سودش جهیزیه برای دختران نیازمند گرفت

هیأت جان نثاران اباعبدالله(ع) تبریز در دوران کرونا تولید ماسک و دستکش پلاستیکی برای کمک به کادر درمان و نیازمندان را شروع کرد. این تجربه بعد کرونا آن‌ها را تولیدکننده کرد تا جایی که امروز برای 60 نفر اشتغال‌زایی کرده‌اند.
05 فروردین، 1402

گزیده بسته های فاطمیه جامعه ایمانی مشعر

گزیده بسته های فاطمیه جامعه ایمانی مشعر

جامعه ایمانی مشعر به منظور تأمین بخشی از محتوای معرفتی، مهارتی هیأت‌های مذهبی و در راستای توانمندسازی مدیران، سخنرانان و ستایشگران هیأت‌ها، اقدام به تولید بسته‌های محتوایی کرده است.
03 دی، 1399 | قم

واکنش حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی درباره...

واکنش حجت‌الاسلام بی‌آزار تهرانی درباره اتفاقات اخیر

اگر کسی بصیرت نداشته باشد، در زمان فتنه دینش از دست می‌رود.
10 مهر، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد