حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پشتیبانی هیأت‌های معتقد به فرهنگ شیعه شکست ناپذیر خواهد بود

07 دی 1397

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پشتیبانی هیأت‌های معتقد به فرهنگ شیعه شکست ناپذیر خواهد بود

یکی از اساتید حوزه علمیه با تاکید بر اینکه هیأت‌های مذهبی به‌عنوان ابر قدرت‌های فرهنگی آینده جهان را به برکت خون امام حسین(ع) فتح خواهند کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی:انقلاب با پشتیبانی هیأت‌های معتقد به فرهنگ شیعه شکست ناپذیر خواهد بود

وی افزود: هیأت‌ها ابرقدرت‌های نیرومند فرهنگی هستند که تا زمانی که به فرهنگ شیعه معتقد دارند و پشتیبان انقلاب اسلامی هستند، این انقلاب شکست ناپذیر خواهد بود.

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید معزالدین حسینی الهاشمی پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه دهمین گردهمایی مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی و آموزشی یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، با اشاره به اینکه هیچ جریانی بدون ارزش‌های انقلابی نمی‌تواند دوامی داشته باشد، اظهار کرد: هر هیأتی که بخواهد حول محور سکولاریسم حرکت کند در جایی به نابودی می‌رسد و بخشی از آن‌ها که نیروهای مذهبی هستند به جریان انقلاب خواهند پیوست.
وی اضافه کرد: با فشارهای برخی از سیاست‌بازها امکان تشکیل یک هیأت سکولار وجود دارد اما عمر این هیأت به یک سال هم نخواهد کشید چراکه نیروهای تشکیل‌دهنده این هیأت در کوتاه مدت به یک تضاد میان کار خود و آرمان‌های دینی می‌رسند.
 این استاد حوزه علمیه از ممنوعیت عزای امام حسین(ع) در سال 1314 یاد کرد و گفت: آیت‌الله سید نورالدین شیرازی به‌عنوان یک مرجع در دوران فشار رژیم پهلوی، برپایی عزای امام حسین(ع) در هر شرایطی را واجب شرعی دانست و افرادی که در این مسیر جان خود را از دست می‌دادند را شهید خواند به همین علت مجالس عزاداری در شیراز در زیرزمین منازل مردم برپا شد و بعد از مدتی بسیار توسعه یافت.
وی ادامه داد: هیچ حزبی با ماهیت مذهبی از بعد مشروطه شکل و سامان نگرفته بود و هیچ حزبی شعبه مردمی خود را هیأت‌های مذهبی قرار نداده بود اما حزب برادران که از سال 1312 کار خود را آغاز کرد سال 1324 با استفاده از 12 هیأت مذهبی برای اقامه عزای امام حسین(ع) در زمان حکومت نظامی شاه در خیابان‌ها حضور یافت.
این پژوهشگر تاریخ با تاکید بر اینکه هیأت‌های مذهبی به‌عنوان ابر قدرت‌های فرهنگی آینده جهان را به برکت خون امام حسین(ع) فتح خواهند کرد، عنوان کرد: هیأت‌ها ابرقدرت‌های نیرومند فرهنگی هستند که تا زمانی که به فرهنگ شیعه معتقد دارند و پشتیبان انقلاب اسلامی هستند، این انقلاب شکست ناپذیر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در آرمان عدالت قدم‌های کوتاهی برداشته است اما نه بخاطر مسئولان اصلی و جهت‌گیری ولایت فقیه چراکه رهبری حرکت جامعه را به سمت عدالت سوق می‌دهند اما برخی در این مسیر مانع می‌شوند.
ایشان بر لزوم نزدیک شدن سطح زندگی مسئولان با سطح زندگی مردم تاکید و تصریح کردند: هر بلایی بر سر ما آمده از دوران سازندگی شروع شده است چراکه سازندگی دوران بازندگی ارزش‌ها بوده و نخستین پرونده‌های سواستفاده از ملت در آن دوران شکل گرفته است.
وی اضافه کرد: ملت از اختلاس، دزدی و سواستفاده برخی رنج می‌برند، این مشکلات توسط افرادی به این انقلاب تحمیل شده است و خداوند متعال آگاه است که با وجود این مشکلات، رهبری بیشترین رنج را تحمل می‌کنند.
این کارشناس مسائل دینی از ولایت به‌معنای نظام الهی و توحیدی خلقت نام برد و گفت: زیباترین و منطقی‌ترین توصیف از خداوند متعال در مذهب شیعه قابل مشاهده است و هیأتی‌ها باید برای معرفی نمادهای این مذهب که اهل‌بیت(ع) هستند تلاش کنند.
وی از تلاش انقلاب اسلامی برای حفظ استقلال ایران زیر پرچم فرهنگ شیعه یاد کرد و ادامه داد: هیأت قبل از انقلاب اسلامی نیز هیأت بود اما نسبت به جایگاه اصلی خود آگاه نبود؛ اکنون با آگاهی نسبت به ظرفیت‌های خود می‌تواند همچنان در حفظ استقلال ایران بیشتر از گذشته مشارکت کند.
ایشان اضافه کردند: هیأت‌ها قبل از انقلاب هویت و ماهیت خود را از دست داده بودند اما در تاریخ 15 خرداد به برکت امام خمینی(ره) با هویت و ماهیت خود آشنا شدند؛ هیأت‌ها اصلی‌ترین پایگاه حضور مردم در انقلاب اسلامی و خودجوش‌ترین مجموعه مردمی کشور هستند که برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی در کنار دولت و حکومت قرار دارند.
وی یادآور شد: هیأت‌ها در متن و پرچم‌دار انقلاب هستند که به صورت داخلی مشکلات خود را رفع می‌کنند اما نباید فشار روی این مجموعه‌ها بیاوریم بلکه باید اجازه دهیم که خودشان تصمیم‌گیری کرده و برخی آسیب‌ها را رفع کنند و با توجه به شرایط فعلی می‌توانیم بگوییم که بسترسازی برای هیأت‌ها واجب شرعی است.

نظرات


استانی
برگزیده ها
شب قدر در کلام مقام معظم رهبری

شب قدر در کلام مقام معظم رهبری

دلهاى خود را براى اتّصال و ارتباط با حضرت حق آماده کنید
07 مرداد، 1392

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آ...

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

یکی از فعالان فرهنگی مسلمان گفت: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند
08 دی، 1398 | قم

مدیر شبکه افق: به دنبال حمایت رسانه‌ای ا...

مدیر شبکه افق: به دنبال حمایت رسانه‌ای از هیأت‌های مذهبی هستیم

مدیر شبکه افق از کم رنگ شدن سخنرانی‌های دینی در برخی هیأت‌ها گلایه کرد: ای شبکه به دنبال حمایت رسانه‌ای از هیأت‌های است به همین علت به سمتی حرکت می‌کنیم تا با انعکاس فعالیت هیأت‌ها در شبکه افق، نام دیگراین شبکه را شبکه هیأت‌بنامند.
07 اردیبهشت، 1398

فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عا...

فراخوان دومین سوگواره‌های‌ بین‌المللی عاشورایی عکس و پوستر هیأت

همزمان با ایام عزای سید و سالار شهیدان، فراخوان دومین سوگواره بین‌المللی عاشورایی پوستر و عکس هیأت، اعلام شد.
06 آذر، 1392

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی روایت هیأت:...

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی روایت هیأت: فصل دوم برنامه روایت هیأت روی آنتن می‌رود

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی روایت هیأت از پخش برنامه روایت هیأت در روزهای پنجشنبه و جمعه تا ماه مبارک رمضان از شبکه افق خبرداد.
09 فروردین، 1399 | قم

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد