در بیانیه مدیران هیأت‌های محوری تاکید شد؛ بیم محروم شدن از غافله اربعین حسینی آتش به جانمان انداخته است

25 تیر 1400 | قم

در بیانیه مدیران هیأت‌های محوری تاکید شد؛ بیم محروم شدن از غافله اربعین حسینی آتش به جانمان انداخته است

مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور در بیانیه سیزدهمین گردهمایی خود تاکید کردند: بیم محروم شدن از زیارت حضرت جانان و جاماندن از قافله زائران اربعین حسینی آتش به جانمان انداخته است. می‌دانیم که می‌بیند و می‌داند و امید داریم ما را به سوی خود بخواند.

در بیانیه مدیران هیأت‌های محوری تاکید شد؛ بیم محروم شدن از غافله اربعین حسینی آتش به جانمان انداخته است

به گزارش روابط‌عمومی جامعه ایمانی مشعر، سیزدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور به مدت دو روز به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر مقدس قم برگزار و در مراسم اختتامیه این همایش بیانیه‌ای توسط مدیران هیأت‌ها قرائت شد که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز، دنیای زور و زر و تزویر، تمام انگیزه‌های باطل خود را به کار گرفته است تا در رسیدن به اهداف تاریک و واهی خویش، با تکیه بر ارزش‌های بی‌ارزش و فانی عالم، دل و دین و عقل و هوش از مردمان دیار ایمان برباید و سرمایه امید آنان را برای همیشه نابود سازد.
ایجاد یأس و ترس در دل‌ها و دلبستگی و وابستگی به دنیا، بیش از هر زمانی در رأس برنامه‌های خبیثانه جبهه باطل قرار دارد.
در این میان، بحران‌های شدید اقتصادی، مشکلات اقلیمی، جنگ و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا، دشمنان قسم خورده جبهه حق را در عناد و یورش بر حصن "لا إله إلا الله" حریص‌تر ساخته است.
اما حتی در این شرایط سخت نیز، وعده و سنت الهی بر این تحقق یافته است که نه تنها روزنه‌های امید که تلألؤ چشمه‌های درخشان و جوشان حقیقت، اهل ایمان را به سرمنزل مقصود رهنمون می‌سازد که "الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور..."
ماه، در راه است. محرم، ماه عشق و حماسه و ایثار و عقلانیت در راه است و بار دیگر، علم و بیرق سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) طلوع می‌کند تا دلسوختگان و درراه‌ماندگان را در سایه‌سار حرارت جاویدش، نور امید و ایمان بخشد.
اینک، جریان هیأت‌های حسینی، در جهاد رسیدن به آرمان بزرگ انقلاب اسلامی که ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمیٰ(ارواحنافداه) است، آمده تا نهال امید به آینده را پرورش دهد و ترس و نومیدی را از انسان براند که این، نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد اوست.
ما برادران شرکت‌کننده در سیزدهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور، و خواهران حاضر در سومین همایش ملی بانوان فعال در عرصه هیأت، امسال و در آستانه ماه عشق، این شعار را زینت‌بخش شعورمان می‌سازیم و بین اشک و هروله، با مولای خویش نجوا می‌کنیم:
"زیر علمت امن‌ترین جای جهان است."
و به عالم اعلام می‌کنیم:

۱. این ماه‌ها و روزهای فراگیری ویروس منحوس کرونا، در تسکین آلام مردم و رعایت متعهدانه قوانین و دستورالعمل‌های بهداشتی همواره در خط مقدم بوده‌ایم و امسال نیز همانند سال قبل بلکه بیشتر و بهتر از آن، در اوج پای‌بندی به دستورالعمل‌های بهداشتی، عزای سیدالشهداء(علیه‌السلام) را اقامه می‌کنیم تا روح عاشقان حسینی را جانی دوباره بخشیم.
۲. بر اساس آموزه‌های صریح اسلام عزیز، تربت حسینی را شفا و بیرق ماتمش را پناه انس و جان می‌دانیم؛ علَمی که عالمی را سرپناهی بهتر از آن نیست. پس برای فردایی بهتر و جامعه‌ای امیدوارتر در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی، آن را با شکوه‌تر از همیشه افراشته و زیر آن پروانه‌وار شمع فروزان حسین فاطمه را طواف می‌کنیم.
۳. کلاس درس محرم را غنیمت می‌شماریم تا در سایه‌سار آن از زلال معرفت و عشق سیراب شویم و همان‌گونه که فرزند شهید بوتراب ‌با ایثار و غیرت، حیات خود را وقف نجات امت کرد، ما نیز با تمام وجود، خدمت به این مردم بانجابت و باصلابت را سرلوحه کار خویش قرار می‌دهیم.
۴. به فرمان ولی امرمان لبیک می‌گوییم و هیأت را به مأمنی وسیع و باعظمت تبدیل می‌کنیم تا حلقه وصلی باشیم میان امام و امت. 
۵. حال که دولتی در راستای ارزش‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی، برآمده از رأی بالای مردم در رأس مدیریت اجرایی کشور قرار گرفته است تمام تلاش خویش را به کار می‌بندیم تا همان‌گونه که در نهضت و انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی کردیم، این بار نیز در سیر تمدنی انقلاب اسلامی با آگاهی‌بخشی و رشد بصیرت مردم، پیشگام تحقق دولت و جامعه اسلامی باشیم.

و آخرین سخن اینکه:
حال عجیبی داریم. بیم محروم شدن از زیارت حضرت جانان و جاماندن از قافله زائران اربعین حسینی آتش به جانمان انداخته است. آه می‌کشیم و می‌سوزیم تا شعله‌های این دلدادگی زبانه کشد و اشتیاقمان را برای دیدار یار، برملا سازد. می‌دانیم که می‌بیند و می‌داند و امید داریم ما را به سوی خود بخواند...
حسین جان یا سید الاحرار!
ای که مرا خوانده‌ای راه نشانم بده...
گوشه‌ای از کربلا جا و مکانم بده...

 

/انتهای خبر


برچسب

بیانیه ، همایش ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر ، هیئت ، هیأت

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
نکات مهمی که آیت الله بهجت به آن توجه دا...

نکات مهمی که آیت الله بهجت به آن توجه داشتند

اهل بیت (علیهم السلام) می فرمایند: شما آنچه را علم داري عمل كن خداي‌ تعالي آن چه را علم نداري به شما خواهد داد.
19 بهمن، 1391

از مقام مادر شهید محمد معماریان تجلیل شد

از مقام مادر شهید محمد معماریان تجلیل شد

در آئین اختتامیه چهارمین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت در مجتمع یاوران مهدی(عج)، از خانم اشرف السادات منتظری تجلیل به عمل آمد.
03 مرداد، 1401

نهمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوا...

نهمین نشست صمیمانه جمعی از ستایشگران جوان آستان اهل بیت(ع) در مشهد برگزار شد.

نشست الی الحبیب 9 در تاریخ 22 و 23 تیر ماه در مشهد برگزار شد.
26 تیر، 1401

شعار مشترک ایام فاطمی 1441 هیآت مذهبی کش...

شعار مشترک ایام فاطمی 1441 هیآت مذهبی کشور اعلام شد.

"مدیون لطف مادر این خانواده‌ایم"
07 دی، 1398 | قم

هیأتی‌ها با 10 میلیون تومان سرمایه اولیه...

هیأتی‌ها با 10 میلیون تومان سرمایه اولیه برای 850 نفر شغل ایجاد کردند

جمعی از جوانان هیأتی‌ برآمده از مجمع فرهنگی شهید اژه‌ای و هیأت این مجموعه، با سرمایه‌ اولیه 10 میلیون تومانی آن هم از کمک خانواده‌ها، کارخانه‌ای راه انداختند که این روزها برای 850 نفر شغل ایجاد کرده است.
27 فروردین، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد