آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

08 دی 1398 | قم

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

یکی از فعالان فرهنگی مسلمان گفت: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

 وی افزود: و با این وضعیت به بهانه احیای حقوق، زنان صدمه می‌خورند و به بنیان خانواده‌ها آسیب جدی وارد می‌شود.

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، آرمینا هاساکیچ در دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت که در سالن وصال مجتمع یاوران مهدی(عج) قم در حال برگزاری است، به تبیین وضعیت امروز زنان در جهان پرداخت و اظهار کرد: وضعیت زن امروز در غرب اسفناک و گریه‌آور و فاجعه‌بار شده است.
وی در مورد جایگاه زنان در کشورهای غربی اضافه کرد: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند و با این وضعیت به بهانه احیای حقوق، زنان صدمه می‌خورند و به بنیان خانواده‌ها آسیب جدی وارد می‌شود.
این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه امروز شاهد کم‌رنگ شدن حیا در جامعه اسلامی هستیم، گفت: در ایران نیز برخی افراد حیای خود را از دست داده‌اند و تصاویر خود را در فضای مجازی به نمایش می‌گذارند و این نشان می‌دهد که نیازمند حرکت‌های فرهنگی گسترده برای بانوان هستیم.
وی آماری از وضعیت تنهایی و بی‌هویتی در غرب ارائه داد و گفت: 220 میلیون منزل مسکونی در اروپا وجود دارد که مردم این جامعه در 33 درصد این منازل به صورت تک نفری زندگی می‌کنند که این آمار به 71 میلیون نفر می‌رسد.
هاساکیچ ادامه داد: مردم در 25 درصد این منازل، دو نفره زندگی می‌کنند که هم ازدواج رسمی و هم ازدواج سفید را شامل می‌شود.
وی اظهار کرد: تنها 20 درصد مردم اروپا دارای فرزند هستند و 70 درصد آنان فقط یک فرزند دارند و خانواده‌های دارای سه فرزند به بالا هشت میلیون هستند که این آمار مهاجران را هم در برمی‌گیرد.
هاساکیچ بیان کرد: سال گذشته در اروپا چهار میلیون ازدواج و دو میلیون طلاق صورت گرفته و نیمی از ازدواج‌ها به طلاق منجر شده است
این بانوی مسلمان با ارائه آماری از وضعیت فرزندآوری در ایران گفت: آمار فرزندآوری در ایران هم مناسب نیست و میانگین مردم دو تا سه فرزند دارند و سن ازدواج، تعدد زوجات و ازدواج‌های سفید در حال افزایش است در صورتی که اسلام برای هر کدام از این قضایا برنامه و حرفی برای گفتن دارد.
وی خطاب به بانوان حاضر در همایش، تاکید کرد: با وجود تمام معضلات و مشکلات در ایران، هنوز هم بودن در کشور شما نعمت است و ارزش‌هایی وجود دارد که افراد مومن نباید اجازه دهند که به راحتی از دست رود.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
مراتب ششگانه استغفار از زبان امام علی(ع)...

مراتب ششگانه استغفار از زبان امام علی(ع) ا

باید دانست که استغفار غیر توبه است، زیرا توبه عبارت از پشیمانی است، البته با تصمیم بر ترک و برگشت نکردن به گناه، اما استغفار طلب مغفرت است.
03 مرداد، 1392

کمیسیون های تخصصی همایش مدیران هیأت‌های...

کمیسیون های تخصصی همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور برگزار شد

نشست کمیسیون های تخصصی پانزدهمین همایش مدیران هیات های محوری و برگزیده کشور عصر پنجشنبه در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد.
09 تیر، 1401

سعید قاسمی: هیأت‌ها به سمت محرومیت‌زدایی...

سعید قاسمی: هیأت‌ها به سمت محرومیت‌زدایی حرکت کنند

هیأت‌ها به سمت محرومیت‌زدایی حرکت کنندآفت‌های فراروی مداحان بسیار پرمخاطره است
18 اسفند، 1397

ایمان رشیدی خبرداد؛ برپایی کارگاه تولید...

ایمان رشیدی خبرداد؛ برپایی کارگاه تولید آثار گرافیکی در قالب دهمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت

مدیر روابط‌عمومی جامعه ایمانی مشعر از برگزاری کارگاه تولید آثار هنری با حضور ۲۵ هنرمند گرافیست خبرداد و گفت: در این کارگاه برای ترویج روضه‌های خانگی و معرفی این سنت دینی آثار هنری تولید و در سراسر کشور منعکس می‌شود.
23 شهریور، 1400

فراخوان طراحی نشان نوشته شعار مشترک هیآت...

فراخوان طراحی نشان نوشته شعار مشترک هیآت مذهبی کشور در فاطمیه 1440

بدیهی است نشان نوشته برگزیده، در فاطمیه امسال به شکل گسترده ای در سطح هیآت ، مجالس حسینی و فضاسازی های عمومی سراسر کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ‌
20 دی، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد