سخنان حجت‌الاسلام پورمحمدی در حوزه علمیه مروی درباره محکومیت کشتار شیعیان پاکستان

19 اسفند 1391

سخنان حجت‌الاسلام پورمحمدی در حوزه علمیه مروی درباره محکومیت کشتار شیعیان پاکستان

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز با محکومیت کشتار شیعیان در پاکستان گفت:‌ مثلث استکبار، منحرفین و مرتجعین وابسته را باید از یکدیگر پاشید؛ جمهوری اسلامی ایران توانایی مقابله با آنها را دارد.

سخنان حجت‌الاسلام پورمحمدی در حوزه علمیه مروی درباره محکومیت کشتار شیعیان پاکستان

به گزارش جامعه ایمانی مشعر به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز و رئیس سازمان بازرسی کل کشور صبح امروز در مراسم تجمع طلاب حوزه‌های علمیه تهران در محکومیت کشتار شیعیان پاکستان که در حوزه علمیه مروی برگزار شد، اظهار داشت: به شهدای امت اسلامی بر این روزگار درود می‌فرستیم؛ مظلومانی که به خاطر حق‌طلبی و حق‌جویی به خاک و خون کشیده شدند.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: انسان‌هایی که برای انسانیت هر روز پرپر شده و ظالمان، دیوصفتان، جهانخواران و وابستگان هلهله شادی و پیروزی از به خاک و خون افتادن عده‌ای انسان مظلوم سر می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه زمانه بدی است و انسانیت غریب و مهجور مانده، یادآور شد:‌ در این زمانه حق‌خواهی و حق‌طلبی محکوم و حق‌طلبان و حق‌خواهان هدف تیرهای مسموم، کینه‌توزی‌ها و انتقام‌گیری‌ها هستند؛ امت اسلامی با بیداری که پیدا کرده با حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی فضای جدیدی را در جهان پدید آورده است.

حجت‌الاسلام پورمحمدی بر همین اساس به ظهور عرصه گسترده بین جبهه اسلام و کفر در صحنه‌های مختلف اشاره و اضافه کرد: دشمنان احساس می‌کنند غروب اسلام و حق‌خواهی کم‌نور شده اما انقلاب اسلامی مسلمین را به حیات و مناسبات جهانی بازگرداند و امروز اسلام یک جریان مطرح و تاثیرگذار در عرصه جهانی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه متاسفانه جریان انحرافی در اسلام در دوره‌های مختلف تاریخی ورود و ظهور داشته است، افزود: امروز نیز شاهد سربلند کردن این جریانات هستیم که این جریانات انحرافی از سوی دو جریان منطقه‌ای و جهانی حمایت می‌شوند؛ اول قدرت‌های مرتجع و سرسپرده که در واقع دلارهای نفتی مرتجعین حاکم بر کشورهای اسلامی حمایتگر آنهاست.

وی در عین حال جریان دیگر حامی انحرافیون را استکبار دانست و اظهار داشت: یک جبهه ضد اسلام خود گشوده را به وجود آورده‌اند که به عنوان نمونه می‌توان به اهانت‌هایی که به ساحت پیامبر اسلام و هتاکی‌ها به اسلام و قرآن کریم صورت می‌گیرد، اشاره داشت.

حجت‌الاسلام پورمحمدی با تاکید بر اینکه امروز جریان انحراف در امت اسلامی به شکل گسترده وجود دارد، یادآور شد: سلفی‌گری، وهابیت، ‌القاعده و جریانات تندرو و افراطی در جهان اسلام مورد حمایت استکبار هستند؛ امروز در سوریه قوی‌ترین نیروها جریان القاعده است که از حمایت لجستیکی،‌ مالی، تسلیحاتی، تبلیغاتی و سیاسی استکبار، آمریکا و قدرت‌های مرتجع ابزار آنها حمایت می‌شوند.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز در ادامه سخنان خود به مقاله‌ای از کسینجر تحلیلگر تاثیرگذار بر سیاست خارجی آمریکا اشاره کرد و گفت: اتفاق عجیبی برای ما افتاده و نمی‌توانیم آن را پنهان کنیم و از شرمساری آن نمی‌توان بیرون آمد. کسانی که معتقد بودیم و هستیم جهان متمدن از آنها متنفر است، اما امروز در سوریه با آنها در یک جبهه می‌جنگیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری ذهن ملت اسلامی را نسبت به شرایط هوشیار کرده‌اند و از تعبیر پیچ سخت و دشوار تاریخی در این زمان یاد بردند، افزود: شرایط فعلی فوق‌العاده حساس و تعیین کننده برای اسلام و دشمنان اسلام است و ما امروز وسط این صحنه هستیم و در واقع شاخص این تحول انقلاب اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام پورمحمدی بر همین اساس به صحنه‌های رغبت‌باری که نسبت به مردم مظلوم پاکستان صورت می‌گیرد، اشاره کرد و افزود: بی رحمانه‌ترین اتفاقات و بمب‌گذاری‌ها در حسینیه و مراسم عزاداری نسبت به شیعیان صورت می‌گیرد و انسان‌هایی شهید می‌شوند. اما باید دانست این شهید شدن و مظلومیت فریاد بلند حق‌طلبی است و ندای امت اسلامی با پیام اسلام ناب به دنیا اعلام می‌شود.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز بر همین اساس به تحریم‌ها و تهدیداتی که علیه ما صورت می‌گیرد، اشاره کرد و اظهار داشت: آنها می‌خواهند با این اقدامات دست ما را ببندند تا افسرده شویم و در واقع انرژی و توان‌مان گرفته شود. در حالی که باید بدانند این تصور غلطی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله تفرقه اشاره کرد و گفت: «تفرقه بینداز و حکومت کن» سناریوی قدیمی حکومت‌گران بوده است و در واقع دشمنان می‌خواهند این خط تفرقه را بین امت اسلامی بیندازند؛ آنها می‌دانند امروز امت اسلامی در حال کسب جایگاه و تثبیت موقعیت خود است.از این رو باید آن را تضعیف کرد و بهترین راه این است که با دست خود به جان خود بیفتند.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز اضافه کرد: آنها می‌گویند چهره امت اسلامی و اسلام ناب را باید مفلوک و در واقع سیاه‌نمایی نسبت به آن کرد و چه چهره‌ای منفورتر از اینکه عده‌ای به نام خدا و رفتن به بهشت کمربند انفجاری به خود بسته و یک عده زن و بچه را به کشتن دهند. در حالیکه اسلام دین محبت، احترام به همنوع،‌حامی وحدت و مبشر صلح و دوستی است.

حجت‌الاسلام پورمحمدی با تاکید بر اینکه در اینجا انقلاب اسلامی که بصیرت‌افزایی می‌کند، گفت: انقلاب اسلامی میدان‌دار این عرصه شده و این افتخاری برای پیروان انقلاب و یاران امام (ره) و مقام معظم رهبری است.

وی به مثلث استکبار،‌منحرفین و مرتجعین وابسته اشاره کرد که آنها را باید پاشید و گفت: جمهوری اسلامی ایران قابلیت مقابله با عملیات آنها را دارد و می‌تواند طراحی‌های لازم را انجام دهد.

معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: باید از جریان ناب که در چهره پیروان اهل بیت (ع) متجلی شده، حمایت مادی و معنوی کنیم و پیروان اهل بیت (ع) بدانند چون در خط مقدم جبهه انحراف و استکبارند، به عنوان ام‌القرا از آنها حمایت می‌کنیم.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آ...

آرمینا هاساکیچ: وضعیت زنان در غرب گریه‌آور است

یکی از فعالان فرهنگی مسلمان گفت: ثروتمندان در غرب زنان زیبا را به عنوان عروسک‌هایی خریداری می‌کنند و زن تبدیل به کالای تبلیغاتی و جنسی‌شده و برخی از این راه ثروت کسب می‌کنند
08 دی، 1398 | قم

مصطفی ملایی:هیأت‌های مذهبی از مهم‌ترین س...

مصطفی ملایی:هیأت‌های مذهبی از مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی در کشور هستند.

استاد دانشگاه هیأت‌های مذهبی را از مهمترین سرمایه‌های اجتماعی کشور دانست.
14 تیر، 1398

اختتامیه سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس...

اختتامیه سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار می شود

سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت که از محرم سال گذشته آغاز به کار کرده بود در تاریخ 25 اردیبهشت کار خورد را پایان می دهد. اختتامیه این سوگواره ها در شهر مقدس قم در عصر روز جمعه 25 اردیبهشت با تقدیر از هنرمندان برتر و هیأت هایشان برگزار می شود.
01 اردیبهشت، 1394

برگزاری نشست هیأت‌پژوهی در مسجد مقدس جمک...

برگزاری نشست هیأت‌پژوهی در مسجد مقدس جمکران

راه‌کارهای الگوی تعامل بیشتر بین هیأت‌های مذهبی بررسی می‌شود.
24 فروردین، 1398

میزگرد تخصصی نهمین همایش هیأت های محوری...

میزگرد تخصصی نهمین همایش هیأت های محوری و برگزیده کشور با حضور شخصیت های فرهنگی و مذهبی کشور

این میزگرد تخصصی با حضور حجج اسلام بی آزار تهرانی، موسوی، صدرالساداتی و معلی برگزار شد
28 مرداد، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد