نخستین همایش ملی هیئات محوری و برگزیده کشور

20 مهر 1394

نخستین همایش ملی هیئات محوری و برگزیده کشور

روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر: نخستین همایش ملی هیئات محوری و برگزیده کشور در شهر قم برگزار شد.

نخستین همایش ملی هیئات محوری و برگزیده کشور

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر نخستین همایش ملی هیئات محوری و برگزیده کشور در روز پنج شنبه و جمعه (18و 19مهر)به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر قم برگزار شد.

آبفروش جانشین جامعه ایمانی مشعر هدف از برگزاری این همایش را ارائه گزارش از اهم فعالیتهای صورت گرفته در مشعر و معرفی و تبیین برنامه های آتی و اهداف پیش رو اعلام کرد.

وی افزود: امروز در بعضی از نقاط دور کشور در هیئات مذهبی اتفاقات بزرگی می افتد که انسان را شگفت زده می کند. وی علت تشکیل جامعه ایمانی مشعر را حمایت،همراهی و ایجاد همدلی در جهت شکل گیری شبکه اجتماعی از هیئات مذهبی در راستای رسیدن به شکل اصیل هیئت در تراز انقلاب اسلامی بیان کرد.

از اهم برنامه های این همایش دو روزه تبیین نقش و جایگاه اصیل هیئات مذهبی بود که میهمانان این همایش از ابعاد گوناگون به این موضوع پرداختند.

حجت الاسلام محرابی استاد حوزه علمیه از سخنرانان این برنامه درباره جریان شناسی تحجر در هیئات مذهبی بیان داشت: درگیرهای مذهبی بین شیعه و سنی،ترویج شیعه عربی در مقابل شیعه ایرانی،مواجهه مستقیم با انقلاب اسلامی،ترویج انحرافات در هیئات از اهم ماموریت های این جریان است.

وی افزود: ایجاد شبکه های ماهواره ای فراوان و متنوع به زبانهای گوناگون،جریان سایت های گسترده اینترنتی،راه اندازی روزنامه با زبان عربی در کشورهای اسلامی و حمایت مالی ومعنوی از هیئات مذهبی ازابزارهای رایج این طیف فکری است.

این استاد حوزه علمیه که تتبع فراوانی دراین موضوع داشته است اشاره کرد: نقطه خطر این جریان شعار آنهاست که در حمایت از اهل بیت پیامبر(ع) می باشد.

حجت الاسلام پناهیان از دیگر میهمانان این همایش به اهمیت و نقش تببین اصل ولایت پرداخت. این استاد حوزه و دانشگاه نقش خواص را در این موضوع مهم ارزیابی کرد و افزود: هنوز بعضی از حزب اللهی ها خجالت می کشند از ولایت صحبت کنند. این عده مانند سلیمان بن صرد هستند که اشتباه میکنند بعد می روند و توبه می کنند.

وی در باره اهمیت جایگاه ولایت بیان داشت: اهداف مراتب دارد. عبودیت پروردگار عالم هدف اصلی خلقت است. اینکه پیامبر فرمودند: برای اتمام مکارم اخلاق مبعوث شدند ، در راس همه مکارم اخلاقی عبودیت قرار دارد. کل قرآن هدف بعثت است و اخلاق را اگر به معنی ارزش ها در نظر بگیریم، بالاترین ارزش ها عبودیت پروردگار است.وقتی به عبودیت می رسیم، کلمه لااله الا الله شرطش ولایت است. اصلا اولین اصل از اصول دین نبوت است نه توحید. پیامبر فرمودند ابتدا من را به عبودیت بپذیرید بعد می گوید توحید.

از دیگر میهمانان این همایش حجت الاسلام ماندگاری بود که در صحبتهای خود به رسالت های اصلی هیئات پرداخت. وی نقش هیئات در تربیت دینی،انقلابی و ولایی را مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: هیئات با انجام دقیق و کامل مسئولیت های خود می توانند دراین زمینه نقش مهمی ایفا کنند.

حجت الاسلام ماندگاری در ادامه به این نکته اشاره کرد که محبت به اهل بیت(ع) شروع خوبی برای رسیدن به ولایت اهل بیت(ع) می باشد و افزود: دو گام اصلی باورمند سازی و انگیزه سازی دینی برای مخاطبان هیئت می بایست مورد توجه قرار گیرد تا تربیت ولایی و انقلابی رخ دهد.

در روز پایانی این همایش نیز ، پایان بخش برنامه ها مداحی حاج مهدی سلحشور بود که حال و هوای خاصی به میهمانان همایش بخشید.

این همایش دو روزه که به همت جامعه ایمانی مشعر با شرکت هیئات محوری و برگزیده از تمام استانهای کشور در قم برگزار گردید، به شدت مورد توجه و اقبال هیئات مدعو قرار گرفت. با درخواست هیئات و وعده مسئولان برگزاری،قرار است این همایش با برنامه دقیق ترسال آینده نیز برگزار گردد.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
السلام علیک یا سید الکریم(علیه السلام)

السلام علیک یا سید الکریم(علیه السلام)

اهمیّت زیارت حضرت عبدالعظیم علیه السلام
31 مرداد، 1392

ماه شعبان امسال با «اصحاب آخرالزمانی سید...

ماه شعبان امسال با «اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا» + دریافت (دانلود) نشان نوشته

با هم‌فکری جمعی از کارشناسان مذهبی کشور و نظرسنجی از هزاران نفر از فعالان هیأتی کشور «اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا» به عنوان شعار مورد توجه و تاکید قرار گرفت
15 اردیبهشت، 1394

هیأت نباید منبری یا مداح محور باشد

هیأت نباید منبری یا مداح محور باشد

حاج حسن لاله: هیأت باید قائم به نفرات خود باشد و همه زیر پرچم اهل بیت علیهم السلام کار کنند.
23 بهمن، 1400

علیرضا زاکانی عنوان کرد؛ هیأت، باید منظو...

علیرضا زاکانی عنوان کرد؛ هیأت، باید منظومه‌ فکری و منطق ولی را فهم و آن را به جامعه تزریق کند

نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر اینکه سهم‌خواهی، سم مهلک انقلاب است، گفت: انقلاب در حوزه فرهنگی اقتصادی اجتماعی باید متحول شود. امروز مهم است که هیآت در شکل‌گیری دولت، در مطالبه از دولت، در هم‌فکری با دولت و در نظارت بر دولت نقش داشته باشند.
24 تیر، 1400 | قم

اعلامیه درگذشت حاج‌حجت‌الله‌کسری

اعلامیه درگذشت حاج‌حجت‌الله‌کسری

پیام تسلیت جامعه‌ایمانی‌مشعر در پی درگذشت حاج‌حجت‌الله‌کسری
29 شهریور، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد