پیاده روی اربعین نماد گفتمان انقلاب اسلامی است

19 مهر 1397

پیاده روی اربعین نماد گفتمان انقلاب اسلامی است

حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اهمیت زیارت اربعین اظهار کرد: این زیارت براساس روایات جزو علامت‌های مومن است

پیاده روی اربعین نماد گفتمان انقلاب اسلامی است

وی افزود:، زیارت امام حسین(ع) مستحب موکد است و گاهی واجب کفایی هم می‌شود، زیارت اربعین یکی از مصادیق بارز شعائر الهی است.وی ادامه داد: زیارت اربعین سنت علما بوده است و شیعیان گاهی در مسیر زیارت امام حسین(ع) دست و پای خود را دادند، پیاده به زیارت این امام معصوم رفتن فضیلت زیارت را بیشتر می‌کند، زیارت امام حسین(ع) آثار مثبت دنیوی دارد.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه افزود: گفتمان انقلاب اسلامی گفتمان توحید محور است و حرکت اربعین ما هم باید توحید محور باشد، گفتمان کنونی در جهان گفتمان اومانیستی است و براساس این گفتمان اصالت با انسان و نه خدا است، مستکبران در جهان بمب اتم می‌سازند، اما به موشک‌های دفاعی کشورمان گیر می‌دهند.

خسروپناه اصل ولایت مداری را جزو اصول گفتمان انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: ساده ترین زندگی را امام خمینی(ره) و پس از ایشان مقام معظم رهبری دارند، رهبر معظم انقلاب در برابر زندگی‌های اشرافی ایستادند و ایشان دغدغه زیادی نسبت به محرومین دارند.

وی ادامه داد: روزی گزارشی در خصوص وضعیت اسف بار یک منطقه محروم به دست رهبر معظم انقلاب رسید که ایشان یک شب تا صبح به خاطر این گزارش نخوابیدند و مقام معظم رهبری رئیس ستاد اجرایی فرمان امام را مامور کردند که در عرض 6 ماه مشکلات آن منطقه را حل کند.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه افزود: گفتمان انقلاب اسلامی به استکبارستیزی در جهان معروف است، بشر در تمام دنیا روحیه استکبارستیزی پیدا کرده است، آثار انقلاب اسلامی را در جهان مشاهده می‌کنیم.

خسروپناه با اشاره به اصول گفتمان انقلاب اسلامی اظهار کرد: مقاومت جزو اصول گفتمان انقلاب اسلامی است، انقلاب با وجود تمام توطئه‌ها روز به روز مستحکم‌تر می‌شود، چون مردم اهل مقاومت هستند و دشمن در جنگ اقتصادی علیه ایران شکست می‌خورد.

وی ادامه داد: استقلال و خودباوری اصول مهمی در گفتمان انقلاب اسلامی هستند و کشورمان رتبه 16 علمی را در جهان کسب کرد، نسل سوم انقلاب در زمینه پیشرفت‌های علمی بهتر از نسل اول و نسل دوم عمل می‌کند.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه افزود: نباید اجازه بدهیم که در این کشور عده ای نان شب نداشته باشند و عده ای هم زندگی اشرافی را نهادینه کنند، عدالت خواهی جزو اصول گفتمان انقلاب اسلامی است، مردم دنیا تشنه عدالت هستند.

خسروپناه تحقق تمدن نوین اسلامی را هدف گفتمان انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: پیاده روی اربعین در زمان کنونی یکی از نمادهای این گفتمان است و چنین مراسمی در دنیا بی نظیر است و به همین دلیل دشمنان به دنبال مانع تراشی برای زیارت اربعین هستند.

وی ادامه داد: سلبریتی‌هایی که فرزندان خود را گربه‌ها می‌دانند، الگوهای خوبی برای مردم نیستند، برخی از این سلبریتی‌ها بلندگوهای دشمن هستند و اگر آن‌ها به مقابله با اربعین می‌پردازند، به این دلیل است که می‌دانند پیاده روی اربعین نماد گفتمان انقلاب اسلامی است.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه افزود: حضور گسترده مردم در پیاده روی اربعین پیام مقاومت و استکبارستیزی است و باید به دنبال افزایش رقم زائرین در این مراسم باشیم، حضور هیأت‌های عزاداری به صورت دسته جمعی در مراسم پیاده روی اربعین، گفتمان انقلاب اسلامی را تقویت می‌کند.

خسروپناه با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن اظهار کرد: موکب‌ها در ایام اربعین باید رویکرد اقتصاد مقاومتی را داشته باشند و از ریخت و پاش اضافی پرهیز کنند، البته نباید فعالیت موکب‌ها در ایام اربعین کاهش یابد و تعداد این موکب‌ها افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: گفتمان انقلاب اسلامی ایران، یک گفتمان اصیل در جهان اسلام است، طرح FATF به دنبال ساختار مند کردن اقتصاد نئولیبرالی در کشورمان است و نباید نمایندگان مجلس زیر بار این طرح بروند.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
مهدی سلحشور: مداحان نسبت به تقویت بنیان...

مهدی سلحشور: مداحان نسبت به تقویت بنیان خانواده اهتمام جدی داشته باشند

دبیر جامعه ایمانی مشعر:همانطور که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند مداحان باید نسبت به تقویت بنیان خانواده‌ها و به خصوص ترویج طهارت در میان جوانان اهتمام جدی داشته باشند که این امر بهترین روش برای حفظ انقلاب اسلامی است.
17 اسفند، 1397

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

هجدهم: وعده‌ی الهی
05 مرداد، 1395

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

شانزدهم: دعا و خواستن
03 مرداد، 1392

استاد حسینی: لازم است هر مداح در کنار خو...

استاد حسینی: لازم است هر مداح در کنار خود گروهی از مشاوران در عرصه‌های تخصصی را داشته باشد.

لازم است هر مداح در کنار خود گروهی از مشاوران در عرصه‌های تخصصی چون عرصه شعر، عرصه تاریخ و سایر مباحث را داشته باشد.
26 تیر، 1401

هنرمندان انقلابی از هنر برای صدور انقلاب...

هنرمندان انقلابی از هنر برای صدور انقلاب استفاده کنند

نادر طالب‌زاده در اختتامیه هفتمین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت: هنرمندان انقلابی از هنر برای صدور انقلاب استفاده کنند.
29 دی، 1397

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد