رحیم آبفروش عنوان کرد: برگزاری مراسم‌های بین‌المللی اربعین به همت جامعه ایمانی مشعر

28 شهریور 1398 | قم

رحیم آبفروش عنوان کرد: برگزاری مراسم‌های بین‌المللی اربعین به همت جامعه ایمانی مشعر

دولتی‌ها اجازه دهند اربعین مردمی بماند

رحیم آبفروش عنوان کرد: برگزاری مراسم‌های بین‌المللی اربعین به همت جامعه ایمانی مشعر

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر از برگزاری مراسم‌های ایرانی اربعین با محوریت هیأت رزمندگان اسلام در عراق یاد کرد و گفت: امسال به همت جامعه ایمانی مشعر در نجف، کربلا و مسیر پیاده‌روی مراسم‌های عزاداری با حضور افغانستانی‌ها، عرب‌زبان‌ها، آذری‌زبان‌ها و اردوزبان‌ها برگزار می‌شود.
به گزارش جامعه ایمانی مشعر، رحیم آبفروش صبح امروز در مراسم افتتاحیه دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین و چهارمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین که در شبستان کربلا مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با بیان اینکه با شروع محرم آشوبی در دل محبان اهل‌بیت(ع) پدید می‌آید، اظهار کرد: طی این سال‌های اخیر جریانی مردمی در کشورهای مقاومت پایه‌ریزی شده تا اربعین با شکوه‌تری برای زائران امام حسین(ع) رقم زده شود.
وی از حضور ده‌ها نفر از مدیران مواکب کشورهای دیگر در این همایش یاد کرد و گفت: برخی از مادران و خانواده‌های شهدا در مسجد مقدس جمکران حضور یافته و برای مدیران هیأت‌ها و مواکب درحال پخت نان محلی هستند؛ با حضور در مسجد مقدس جمکران افتخار داریم که در فضایی مهدوی برنامه خود را دنبال می‌کنیم.
جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر بر لزوم حضور هیأت‌های مذهبی هم‌زمان با شب بیست و یکم مهرماه در مسجد سهله تاکید کرد و گفت: همایش بین‌المللی آغاز پیاده‌روی اربعین به چند زبان مختلف در جوار مسجد سهله برگزار خواهد شد که مجمع فعالان مهدوی نقش اصلی را در برگزاری این همایش خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: از حرم مطهر امام علی(ع) تا مسجد سهله نزدیک به دو ساعت پیاده‌روی است که اگر هیأت‌ها برای پیاده‌روی برنامه‌ریزی می‌کنند باید به این مسافت توجه داشته باشند؛ حرکت پیاده‌روی اربعین از مسجد سهله و خانه امام زمان(عج) آغاز و به امید خدا به تمدن نوین مهدوی و اسلامی ختم خواهد شد.
آبفروش ادامه داد: امسال که مرز خسروی باز شده است امیدواریم موکب‌های ایرانی خدمات خود را به زائرانی که برای زیارت امام حسین(ع) از مرزهای شلمچه، چزابه، مهران به ویژه خسروی عبور می‌کنند، ارائه دهند.
آبفروش ادامه داد: هیأت‌های مذهبی استان‌های آذری زبان و ترک‌زبان با هدایت مخاطبان خود به سمت هیأت‌های عزاداری بین‌المللی می‌توانند در باشکوه‌ترکردن این برنامه‌ها مشارکت کنند.جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر خاطرنشان کرد: مدیران هیأت‌ها اگر مواکبی دارند که شرایط برگزاری مراسم‌های بین‌المللی در آن مواکب وجود دارد می‌توانند آمادگی خود را اعلام کنند تا با فراهم‌سازی بسترهای مورد نیاز این اتفاق مبارک رقم زده شود.
وی با بیان اینکه امسال برای راهپیمایی جمعی و بین‌المللی در بخشی از مسیر پایانی برنامه‌ریزی کرده‌ایم، گفت: امسال این برنامه در تقاطع شارع‌المطار و شارع‌الحسین(ع) در تاریخ 24 مهرماه دنبال خواهد شد.
آبفروش تصریح کرد: دولتی‌ها اجازه دهند اربعین مردمی بماند اما به سراغ وظایف خود رفته و کارهای خود را به درستی انجام دهند، جبهه فرهنگی انقلاب امیدوار است که دولت به دنبال تسهیل‌گری در اربعین باشد و موانع حضور زائران در حماسه اربعین را رفع کند.وی افزود: از بانک‌ها خواهشمندیم که موکب برپا نکنند چراکه موکب‌دار مردمی به اندازه کافی وجود دارد و اگر این مجموعه‌ها به فکر زائر هستند ارز زائران اربعین را تامین کنند.
جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر مطرح کرد: اکنون دستگاه‌ها و ادارات مختلف ستاد اربعین را راه‌اندازی کرده‌اند درحالی‌که کرایه‌های اربعین هر ساله در حال افزایش است و امیدواریم دستگاه‌ها به دنبال جلوگیری از افزایش کرایه‌ها باشند.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
بسته فیلم آذربایجان منتشر شد

بسته فیلم آذربایجان منتشر شد

با این مستندها، جمهوری‌آذربایجان را بیشتر بشناسیم
11 مهر، 1400

لزوم جلوگیری از تمرکز هیأت‌ها در نقاط خا...

لزوم جلوگیری از تمرکز هیأت‌ها در نقاط خاص

نویسنده کتاب «به اضافه مردم» در نشست هیأت‌پژوهی عنوان کرد؛لزوم جلوگیری از تمرکز هیأت‌ها در نقاط خاص/ هزینه‌های هیأت باید با مشارکت‌های مردمی تأمین شود.
11 بهمن، 1399 | قم

2هزار شهید حجاب مسجد گوهرشاد را از مظلوم...

2هزار شهید حجاب مسجد گوهرشاد را از مظلومیت خارج کنیم.

مسئول طرح 21 تیرماه، روز ملی عفاف و حجاب، بر لزوم فعالیتهای گسترده فعالان فرهنگی در زمینه گرامیداشت شهدای مسجد گوهرشاد تاکید کرد.
15 تیر، 1398

مرتضی اعلایی عنوان کرد: تولید ۱۴۰ هزار ق...

مرتضی اعلایی عنوان کرد: تولید ۱۴۰ هزار قطعه محصول در ۱۵ کارگاه تولیدی

مدیر خانه هنری ماهد گفت: نیروهای مجموعه ماهد با اعتقاد به روضه‌های خانگی در قالب ۱۵ کارگاه تولیدی ۱۴۰ هزار قطعه محصول را با کیفیت بالا تولید و بسته‌بندی کردند و اگر این اعتقاد نبود این حجم از کار نسبت به زمان کوتاهی که در اختیار داشتند شدنی نبود.
12 مرداد، 1400 | تهران

هیأت نباید منبری یا مداح محور باشد

هیأت نباید منبری یا مداح محور باشد

حاج حسن لاله: هیأت باید قائم به نفرات خود باشد و همه زیر پرچم اهل بیت علیهم السلام کار کنند.
23 بهمن، 1400

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد