حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: تعظیم شعائر محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود

25 تیر 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی: تعظیم شعائر محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در تبیین سیاست‌های محرم پیش رو گفت: تعظیم شعائر و برگزاری مراسمات محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی:  تعظیم شعائر محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود

حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ محمد قمی در نخستین روز از سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت در سالن همایش‌های مجتمع یاوران مهدی(عج) طی سخنانی با موضوع "تبیین سیاست‌های محرم پیش رو" به پایین بودن جذب و گزینش تعداد خانم‌ها در سازمان تبلیغات اشاره و اظهار داشت: جذب نیرو در سازمان تبلیغات تحت اختیار بنده نبوده و در این رابطه بایستی سازمان اداری و استخدامی مجوز جذب بدهد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با ابراز امیدواری برای جذب نیروی اداری در دولت جدید در سازمان تبلیغات گفت: امیدواریم دولت جدید به سازمان تبلیغات که افتخار همکاری با نهادها، ارگان‌ها و مساجد را دارد اجازه جذب نیرو و استخدام بدهد.
وی به در اختیار قرار دادن بخشی از پول مساجد و حسینیه‌ها به بانوان هیأت‌های مذهبی اشاره و ابراز کرد: به مسئولان مجامع مذهبی توصیه می‌کنیم که بخشی از پول مساجد و حسینیه‌ها را در اختیار بانوان قرار دهند تا صرف امور محوله به بانوان در مساجد شود؛ البته نمی‌توانیم این موضوع را به مواکب و حسینیه‌ها اجبار کنیم چراکه منوط به سیاست‌گذاری در مجلس است.
حجت‌الاسلام قمی همچنین در تبیین سیاست‌های محرم پیش رو اظهار کرد: تعظیم شعائر و برگزاری مراسمات محرم پیش رو باید به بهترین شکل ممکن انجام شود؛ البته تعظیم شعائر تنها خلاصه به برگزاری هیأت نمی‌شود و برای مثال اگر پرچم‌های سیاه بر سر در منازل و خودروها نصب نشود تعظیم شعائر به نحو احسن صورت نگرفته است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: باید ایران یکپارچه سیاه‌پوش شده و در ایستگاه‌های صلواتی صدای نوحه بلند شده و به‌جای نذری می‌توان مواد ضدعفونی و شوینده به مردم تقدیم کرد.
وی بر لزوم حمایت مردم از دولت جدید تأکید و اضافه کرد: همچنین اگر مردم پشت دولت درنیایند و به حمایت از دولت برنخیزند دولت هم به‌تنهایی نمی‌تواند مسئولیت‌های خود را به‌درستی انجام دهد؛ این‌همه تأکیداتی که مقام معظم رهبری در موضوعات مختلف به هیأت‌های مذهبی داشته‌اند برای همه ما مسئولیت ایجاد می‌کند.
حجت‌الاسلام قمی توجه به فرزندآوری، ادامه نسل و رفع موانع میان مردم را مورد توجه قرار داد و مطرح کرد: باید بیش از پیش پای صحبت حرف مردم و مشکلات آنان رفت و در رفع مشکلات آنان کوشید.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بر لزوم تعظیم شعائر در ایام محرم پیش رو تأکید و تصریح کرد: نباید هیأت‌های مذهبی بگذارند بر تعظیم شعائر لطمه‌ای واردشده و باید به احسن وجه در خدمت دستگاه حضرت سیدالشهدا(ع) بوده و توفیق خدمت بیشتر داشته باشیم.


برچسب

همایش ، هیئت ، مشعر ، جامعه ایمانی مشعر ، هیأت

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
اعلامیه درگذشت حجت‌الاسلام‌ هادی‌ابراهیم...

اعلامیه درگذشت حجت‌الاسلام‌ هادی‌ابراهیمی

پیام تسلیت جامعه‌ایمانی‌مشعر در پی درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین‌ هادی‌ابراهیمی
08 مهر، 1400

«روایت هیأت» به پیشواز محرم می‌رود

«روایت هیأت» به پیشواز محرم می‌رود

نشست نقد و بررسی برنامه تلویزیونی روایت هیأت برگزار شد و در آن اعلام شد که فصل پنجم این برنامه به پیشواز ماه محرم و بررسی و ارائه راه‌حل برای مشکلات هیأت‌ها خواهد پرداخت.
24 اردیبهشت، 1401

بر عهد خود می مانیم

بر عهد خود می مانیم

کمپین جهانی حمایت از ملت مظلوم فلسطین و آرمان بزرگ ازادی قدس شریف از چنگال رژیم غاصب صهیونیستی
15 تیر، 1394

سیاست‌های فعالیت هیآت در مقابله با ویروس...

سیاست‌های فعالیت هیآت در مقابله با ویروس منحوس کرونا

با شیوع ویروس کرونا در کشور و بسیج شدن نیروهای مردمی برای کمک به سلامت جامعه، هیأت‌ها نیز مطابق وظایف اجتماعی خود، وارد میدان شده‌اند
15 اسفند، 1398 | قم

بزرگداشت طراح پوسترهای «ما می‌توانیم» در...

بزرگداشت طراح پوسترهای «ما می‌توانیم» در اختتامیه سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیات

مراسم بزرگداشت مرحوم احمدی‌سخا با حضور خانواده آن مرحوم در اختتامیه سومین سوگواره‌های عاشورایی عکس و پوستر هیأت برگزار خواهدشد.
22 اردیبهشت، 1394

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد