دلایل کم رنگ شدن ارتباط هیأت با مساجد

23 بهمن 1400

دلایل کم رنگ شدن ارتباط هیأت با مساجد

چرا شور جوانی در مساجد نیست؟

دلایل کم رنگ شدن ارتباط هیأت با مساجد

بنابراین گزارش، حنیف طاهری، مداح و ذاکر سرشناس اهل بیت علیهم السلام با حضور در برنامه با اشاره به مهمترین چالش ها و مسئله‌های موجود در میان هیآت مذهبی و عدم استفاده مناسب از ظرفیت مساجد کشور گفت:  متاسفانه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شاهد فاصله‌ای بین مساجد و برگزاری هیآت مذهبی و مجالس عزای امام حسین علیه السلام  هستیم.
وی ضمن انتقاد از حضور کمرنگ جوانان در مساجد و لزوم توجه به شور و انرژی و اشتیاق آنها برای پیشبرد اهداف انقلاب تصریح کرد: امروز یکی از آسیب‌های مساجد ما این است که استقبال جوانان از این فضا کمرنگ شده است گرچه که نه مساجد و نه هیآت مذهبی هدف و ریشه خود را فراموش نکرده اند و از آن فاصله نگرفته اند اما به خاطر برخی سلیقه های شخصی این فاصله بین هیأت و مسجد رقم خورده است.
این مداح و ذاکر سرشناس اهل بیت علیهم السلام عنوان کرد: همه بزرگان اذعان دارند که خون جاری در رگ انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در ابتدای شکل گیری جوانان بودند. اغلب همین جوانان با شور و اشتیاق در تظاهرات شرکت می‌کردند اما امروز این شور جوانی که باید با هدایت و تجربه بزرگترها و ریش سفیدها هدایت شود در مساجد وجود ندارد.
طاهری با اشاره به جایگاه بالای هیآت مذهبی و مجالس عزای امام حسین علیه السلام در پیشبرد اهداف انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از ابتدا تا کنون  اظهار کرد: امام خمینی رحمت الله علیه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران می فرماید: "ماه محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است" بر همین اساس، همه هویت کشور و نظام جمهوری اسلامی به اسلامی بودن  و ارتباطش با اهل بیت علیهم السلام است. بر همین اساس از همان ابتدای شکل‌گیری انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بار بر دوش هیأت‌ها و مجالس عزای امام حسین علیه السلام است. به گونه‌ای که به  گفته رهبر عظیم‌الشأن انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای  اگر  به این سیره در هیأت ها عمل شود شاهد تحول بزرگ و شگفت در اجتماع خواهیم بود.
 وی با بیان این مطلب که هیأت‌های مذهبی مطالبه گر هستند و برای خواسته های خود به جناح  سیاسی و یا دولت خاصی توجه ندارند عنوان کرد: هیأت ها و مجالس عزاداری امام حسین علیه السلام در زمان کنونی زنده بودن خود را حفظ کرده و همواره مطالبه گر است و کاری به فلان دولت و جبهه سیاسی ندارد. امروز یکی از مطالبه‌گری های هیآت و مجالس مذهبی از مساجد کشور است و سوال ما این است که چرا جوانان در این مکان مقدس حضور کمرنگ دارند در حالی که اگر ارتباط میان هیأت و مساجد پررنگ شود موجب انسجام و وحدت رویه در بسیاری از رویدادهای مهم کشور خواهد شد.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
سی‌روز،سی گفتار

سی‌روز،سی گفتار

دوازدهم: تقوای امت
29 تیر، 1392

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی وافی عنوان ک...

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی وافی عنوان کرد؛ نیازهای اصلی هیأت‌های مذهبی برای رسیدن به تحول

سخنران هیأت‌های مذهبی ارتباط با مسجد، حوزه و مدرسه، ارزیابی دقیق، پرداختن به مقتل‌خوانی صحیح و مستند را عامل تحول هیأت دانست و گفت: درب حوزه‌های علمیه و آموزش و پروش باید به سوی هیأت‌های مذهبی باز باشد.
24 تیر، 1400 | قم

برگزاری نشست هیأت‌پژوهی در مسجد مقدس جمک...

برگزاری نشست هیأت‌پژوهی در مسجد مقدس جمکران

راه‌کارهای الگوی تعامل بیشتر بین هیأت‌های مذهبی بررسی می‌شود.
24 فروردین، 1398

شیخی: مداح اهلبیت باید زیبایی‌های موسیقی...

شیخی: مداح اهلبیت باید زیبایی‌های موسیقی کشور را نشان دهد

لزوم آشنایی با فقه موسیقی
26 مرداد، 1398 | قم

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما: رسانه ملی د...

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما: رسانه ملی در بازنمایی انقلاب اسلامی نیازمند فرم خلاقانه و مردمی است

کشکولی با اشاره به اینکه رسانه ملی در بازنمایی انقلاب اسلامی نیازمند فرم خلاقانه و مردمی است، گفت: ما در رسانه ملی همسو با مطالبه مقام معظم رهبری، موضوع روایت گری درباره شخصیت ها، داستان ها و اسطوره ها را به صورت جدی دنبال می کند.
23 اردیبهشت، 1401

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد