روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

23 بهمن 1400

روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

هلالی گفت: این تکیه‌گاه به صورت مستمر و در مدت زمان ۵ ماه از افراد آسیب پذیر و کم بضاعت دعوت کرده تا در این مکان دور هم جمع شوند.

روایت عبدالرضا هلالی از فعالیت "تکیه گاه آقا مرتضی علی(ع)"

به گزارش روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، برنامه روایت هیأت جمعه ۲۲ بهمن ماه به آسیب‌شناسی و بررسی موضوعات متعدد با حضور کارشناسان و میهمانان از شبکه افق پخش شد.
طبق روال هر هفته، اخبار و رویدادهای مهم مرتبط با مسائل مذهبی و هیأتی در برنامه این هفته مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. در  یکی از این خبرها به راه‌اندازی تکیه‌گاه آقا مرتضی علی(ع) در محله هرندی تهران اشاره شد. گفتنی است این تکیه گاه محلی برای رسیدگی و رتق و فتق امور آسیب‌دیدگان اجتماعی محسوب می شود که با مدیریت مداح و ذاکر اهل بیت(ع) حاج عبدالرضا هلالی در آن مراسم ها و برنامه‌های متعددی در محله هرندی تهران اجرا می گردد.
بنابراین گزارش، عبدالرضا هلالی، مداح و ذاکر اهل بیت (ع) در ارتباط تلفنی در خصوص فعالیت‌های گسترده تکیه گاه "آقا مرتضی علی(ع)" گفت: این تکیه‌گاه به صورت مستمر و در مدت زمان ۵ ماه از افراد آسیب پذیر و کم بضاعت دعوت کرده تا در این مکان دور هم جمع شوند. افرادی که اغلب به درد خانمان‌سوز اعتیاد دچار شدند در این تکیه گاه لباس گرفته و  اطعام می شوند،  همچنین از برخی خدمات همچون حمام و اصلاح و ... بهره مند می شوند.
وی با بیان این مطلب که اغلب مراجعه کنندگان به تکیه گاه آقا مرتضی علی (ع) افراد بیرون‌خواب یا  بی سرپناه هستند تصریح کرد: شاید باور پذیر نباشد اما در بین بسیاری از مراجعه کنندگان که از همان افراد بیرون خواب هستند  شخصیت هایی وجود دارند که انسان متحیر می‌شود برخی از این افراد حتی از نعمت مادر و پدر متمول برخوردارند و خانه پدری آنها در شمالی ترین نقطه تهران است اما به هر دلیلی به بیرون‌خوابی دچار شده‌اند در بین این افراد جانباز، روانشناس، مداح و... پیدا می‌شود و ساعت ها نشستن پای صحبت و درد و دل آنها انسان را خسته نمی کند. 
هلالی خاطر نشان کرد: متاسفانه بسیاری از جوانان و افراد کشور به درد خانمان سوز اعتیاد مبتلا شده اند و این موضوع در زیر پوست شهر ما وجود دارد اما به دلیل محرومیت و فقر و وضعیت نابسامان محله هرندی تهران این موضوع در آن نقطه نمود پیدا کرده است در حالی که می‌توان دست بسیاری از این افراد را گرفت و آنها را نجات داد لذا از مسئولین درخواست دارم تا کانون های رهایی در آن منطقه شکل داده شود.

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
تقدیم به نوجوان فداکار

تقدیم به نوجوان فداکار

شعری از سید احمد حسینی به نیابت از شهید علی لندی
04 مهر، 1400

سی روز، سی گفتار

سی روز، سی گفتار

هفدهم: شناخت و خاكساری
05 مرداد، 1392

حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری: روضه خانگ...

حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری: روضه خانگی بهترین بستر برای شکل‌گیری تربیت حسینی است

یکی از اساتید حوزه علمیه گفت: ما فکر می‌کنیم باید اتفاقات خارق‌العاده‌ای رخ دهد تا فرزندانمان امام‌حسینی شوند در حالی که این تفکر اشتباه است و اگر ما روضه‌های خانگی را برپا کنیم و خود نسبت به روضه‌خوانی در منزل اهتمام داشته باشیم کودک ما حسینی می‌شود.
12 مرداد، 1400 | تهران

حجت‌الاسلام حسینی: قدرت مقاومت عراق درحا...

حجت‌الاسلام حسینی: قدرت مقاومت عراق درحال گسترش است

هر کاری بدون ایران ابتر است
29 شهریور، 1398 | قم

صحبتهای حجت الاسلام مرتضی آقاطهرانی راجع...

صحبتهای حجت الاسلام مرتضی آقاطهرانی راجع به ماه رجب

خدای تعالی در آسمان هفتم فرشته‌ای قرار داده که به آن «داعی» گویند. چون ماه رجب در آید، این فرشته در هر شب آن تا بامداد بانگ بر زند که خوشا به حال یادکنند‌گان خدا!
04 مرداد، 1392

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد