سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند

12 آذر 1400

سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند

وی با بیان اینکه برای کمک به زلزله زدگان به اندیکا رفتم گفت: در این منطقه ده‌ها روستا وجود دارد که شبیه انسان‌های اولیه زندگی می‌کنند، با این فرق که مردم در این منطقه تلفن همراه دارند.

سردار سعید قاسمی: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند

سردار سعید قاسمی از فرماندهان دوران دفاع مقدس صبح امروز در چهاردهمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور در کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم اظهار داشت: شهید سلیمانی و یارانش در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و جاودانه شدند.
وی با بیان اینکه برای کمک به زلزله زدگان به اندیکا رفتم گفت: در این منطقه ده‌ها روستا وجود دارد که شبیه انسان‌های اولیه زندگی می‌کنند، با این فرق که مردم در این منطقه تلفن همراه دارند.
فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه مردم این منطقه نفت و گاز دارند اما از امکانات اولیه برخوردار نیستند گفت: نمی‌توانم تحلیل کنم که چرا بعد از گذشت 40 سال از انقلاب وضعیت این منطقه اینگونه است و چه افرادی منافق بودند، مسئولیت داشتند و در این سال‌ها به این مردم خدمترسانی که باید انجام می‌دادند را ندادند.
وی با بیان اینکه عامل قتل حاج قاسم تنها ترامپ نیست و نباید منافقان داخل کشور را فراموش کنیم ادامه داد: آقایان در زمانی که مسئول بودند، کار نکردند و امروز که دستشان قطع شده می‌خواهند بنیاد فرهنگی بزنند.
قاسمی با بیان اینکه بعضی‌ها 30 سال آنچنان خیانتی به این انقلاب کردند که سال‌ها نمی‌شود آن را جمع کرد گفت: یک جریان واگرا و غربگرا و مرتجع در کشور سال‌ها به دنبال به انحراف کشیدن انقلاب بود.
وی با اشاره به اینکه کار در هیأت، درخت گردو کاشتن است و کار فرهنگی نیز این خاصیت را دارد افزود: در هیأت باید کار را انجام بدهی و سال‌ها بعد اثر آن را مانند شهید حججی‌ها ببینی.
فرمانده دوران دفاع مقدس با ابراز تاسف از اینکه کار فرهنگی در کشور یک متولی ندارد و همه احساس مسئولیت دارند بیان کرد: بعضی‌ها در کشور برای تابوت خالی سینه می‌زنند، اصل کار را رها کرده و دنبال چیزهایی هستند که به هیچ دردی نمی‌خورد.
وی با بیان اینکه محصول کار فرهنگی باید شهید حججی‌ها باشد گفت: شهید محسن حججی محصول رفتن در گروه‌های جهادی، اردوهای راهیان نور و خدمت کردن در هیأت مذهبی است؛ بعضی‌ها آن را محصول مدرسه و دانشگاه ندانند که نیست.
قاسمی با اشاره به اینکه مردم پول می‌دهند و بچه‌هایشان را به دانشگاه فرستادند و در آخر یک ضد دین تحویلشان می‌دهند بیان کرد: هیأت مذهبی باید فرد دیندار و امام حسینی تحویل جامعه بدهد و گرنه از این دانشگاه‌ها و مدارس که رقص یاد می‌دهند، زیاد است.
وی با بیان اینکه هیأت‌ها امروز علمداران فرهنگسازی در کشور هستند و باید برنامه جهادی را در اولویت تمام فعالیت‌های خود قرار بدهند گفت: تکلیفتان را در داخل هیأت معلوم کنید و اگر واقعاً می‌خواهید کار هیأتی بکنید دنبال کار جهادی و ساختن شهید حججی‌ها باشید.
فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه هیأت‌های مذهبی ردیف بودجه ندارند و ردیف بودجه مال آنهایی است که بنیاد فرهنگی می‌زنند افزود: هیأتی‌ها با همان که دارید برای کار جهادی اقدام کنید و منتظر ردیف بودجه نمانید که به شما نمی‌دهند.

/انتهای خبر


برچسب

همایش ، همایش هیأت های محوری ، مدیران هیآت ، هیأت ، جامعه ایمانی مشعر ، مشعر

نظرات


استانی
یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

یازدهمین مراسم وداع با ماه مبارک رمضان

شب وداع ۱۱
08 اردیبهشت، 1401 | قزوین

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌...

دومین نشست‌ صمیمانه ستایشگران‌ جوان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان برگزار شد

دومین نشست‌ صمیمانه جمعی از ستایشگران‌جوان آستان اهل‌بیت(ع) استان‌خوزستان به همت جامعه ایمانی مشعر در این استان برگزار شد.
10 اسفند، 1400 | اهواز

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها...

حسین یکتا تاکید کرد؛ لزوم آمادگی هیأت‌ها برای گرامیداشت با شکوه اربعین در ایران

دبیر جمعیت امام رضایی‌ها گفت: هر چند همچنان نباید از اربعین عراق غافل شویم اما در صورتی که حضور در عراق شدنی نباشد باید آماده باشیم تا یک اتفاق بزرگ‌تر و جدی‌تر را در داخل کشور رقم بزنیم و برنامه‌های اربعینی خود را در ایران دنبال کنیم.
13 شهریور، 1400 | قم

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای...

رحیم آبفروش: شرط تزریق دو دز واکسن برای سفر اربعین برداشته شود

دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: حماسه اربعین بر پایه حضور جوانان شور گرفته است و اینکه بخواهیم این قشر را از اربعین جدا کنیم درست نیست. یا باید بستر واکسیناسیون این افراد فراهم یا همانند دیگر سفرها فقط به گرفتن تست کرونا اکتفا شود.
13 شهریور، 1400 | قم

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زم...

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان: اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ابعاد تمدنی، روان‌شناختی، جامع‌شناختی و معنوی اربعین باید تبیین و تبلیغ شود، گفت: برخی از اربعینی‌ها و نیروهای انقلابی درک درستی از اربعین ندارند؛ اربعین زمینه‌ساز یک تمدن جهانی است و یک بعد فرادینی دارد.
13 شهریور، 1400 | قم

برگزیده ها
مصطفی ملایی:هیأت‌های مذهبی از مهم‌ترین س...

مصطفی ملایی:هیأت‌های مذهبی از مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی در کشور هستند.

استاد دانشگاه هیأت‌های مذهبی را از مهمترین سرمایه‌های اجتماعی کشور دانست.
14 تیر، 1398

حدیث حُسن منتشر شد

حدیث حُسن منتشر شد

کتاب حدیث حُسن شامل 400 رباعی الهام یافته از احادیث نورانی اهل بیت علیهم السلام منتشر شد.
22 خرداد، 1395

راه‌یافتگان به کتاب نهمین سوگواره عاشورا...

راه‌یافتگان به کتاب نهمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت مشخص شدند

به گزارش جامعه ایمانی مشعر، جلسه داوری نهمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت با حضور آقایان محمد علی کشاورز، محمد روح الامین و صابر شیخ رضایی در تاریخ ۲۸ آذرماه در مجموعه یادمان شهدای ۷ تیر (سرچشمه) تهران برگزار شد.
22 دی، 1399 | قم

حجت‌الاسلام علیزاده:98 درصد از فعالیت‌ها...

حجت‌الاسلام علیزاده:98 درصد از فعالیت‌های میدانی اربعین توسط خیرین مردمی برپا شد

یکی از پژوهشگران حوزوی گفت: 98 درصد از فعالیت‌های میدانی اربعین از جمله موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی در ایران اسلامی توسط خیرین مردمی برپا شده و نقش ارگان‌ها و دستگاه‌ها فقط دو درصد بوده است.
16 آذر، 1397

مرتضی اعلایی عنوان کرد: تولید ۱۴۰ هزار ق...

مرتضی اعلایی عنوان کرد: تولید ۱۴۰ هزار قطعه محصول در ۱۵ کارگاه تولیدی

مدیر خانه هنری ماهد گفت: نیروهای مجموعه ماهد با اعتقاد به روضه‌های خانگی در قالب ۱۵ کارگاه تولیدی ۱۴۰ هزار قطعه محصول را با کیفیت بالا تولید و بسته‌بندی کردند و اگر این اعتقاد نبود این حجم از کار نسبت به زمان کوتاهی که در اختیار داشتند شدنی نبود.
12 مرداد، 1400 | تهران

copyright

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای جامعه ایمانی مشعر محفوظ است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد